Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

lumumbaa által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (40)Időben csökkenő Időben csökkenő
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2010.02.21. 11:56
Chef69, küldtem mailt, remélem tudtam vele segíteni, errefelé (Tauplitz-Bad Mitterndorf) még biztosan van márciusban hó.
Tavaly április 18án leálltak a liftek, de még mindig bőven le lehetett csúszni a faluba is. Elvileg hóbiztos terület, reméljük idén is az marad! :-)
Előzmény: (chef69 85424)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.02.21. 11:14
Már épül az új kabinos felvonó (Mitterstein lift), bár nem egészen Mitterndorfból fog indulni, de a 2es pályának majdnem felétől még vissza fog tudni húzni egészen a Lawinensteinig. ( http://www.dietauplitz.com/index.php?id=9&L=3 ) itt látható szaggatott vonallal jelölve, ahol a következő téli szezonban elvileg már közlekedni fog! :-)
Egyébként a nyáron már volt róla egy cikk itt a sielok.hu-n, érdemes elolvasni, reméljük idén decemberre már tényleg elkészül! https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/tauplitz-lift/
Előzmény: (Maté01 85337)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2010.01.13. 10:49
Szia Gyulus!

Én tegnap voltam fent, viszont vegyes élményekkel lettem gazdagabb... Bár szebb időt nem is kívánhatam volna, az előző napi hóesés is segített a tájat még szebbé varázsolni.
A pályák állapotával már kevésbé voltam ennyire elégedett, téli szezon kellős közepén összesen két pálya volt rendesen kezelve, a Lawienenstein és a Tauplitzba vezető 1es pálya, a többit inkább meghagyták a freeridereseknek... A Schneiderkogel pályái borzalmasak voltak, inkább csak elsüllyedtél a mély hóban, máshol meg a buckák miatt volt élvezhetetlen a pálya. A legbosszantóbb mégis az, hogy hó van elég, a Bad Mitterndorba vezető 2-es pályát viszont inkább lezárták, minthogy letisztították volna, így csak Tauplitzba lehet lecsúszni, onnan meg kb.2óránként indul csak busz a 10 km-re levő lakóhelyünkre és sajnos ez sem jár mindig pontosan. Taxit hiába is hívtunk, nem volt egy szabad sem, pedig időre kellett BM-ban lennünk. Még jó, hogy Tauplitzban van néhány ismerősünk, aki készségesen átfuvarozott bennünket Mitterndorfba.
Tanulság: Tauplitzban kell szállást foglalni. :-)) Néhány klassz helyet én is tudok ajánlani, a barátaink évről évre itt szoktak megszállni. ( https://www.apartman-tauplitz.hu , https://www.zumberg.hu )
sieles-2010-h-Small.JPG
sieles-2010-b-Small.JPG
haterben-a-Grimming-Small.JPG
sieles-2010-i-Small.JPG
a-vilag-tetejen-Small.JPG
sieles-2010-c-Small.JPG
Tauplitzalm-Small.JPG
Tauplitzalm
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.12.20. 00:15
Kedves edes.anna!
Nem akarlak elkeseríteni, de erre az időszakra Tauplitz 20km-es körzetében már nagyon nehezen fogsz tudni szállást találni, a világbajnokság ideje alatt még a legeldugodtabb szálláshelyek is foglaltak szoktak lenni. Esetleg küljd egy mailt a helyi Tourinform Irodába (info.badmitterndorf@ausseerland.at), ők biztosan fognak tudni segteni!
Üdv: lumumbaa
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.12.08. 09:55
Időjárás ügyében sose higgyetek a wetter.at-nek... Múlt héten még ragyogó napsütést és 8-9 fokot ígértek errefelé (Bad Aussee), egy csomóan visszamondták a szállásokat, mondván, hogy nem lesz min síelni. Most meg -2 fok van, szállingózik a hó és a hírekben egész hétre hasonlóan "rossz" időt jeleznek... Van valakinek ötlete, hogy hol lehet olyan időjárás előrejelzésnek utánanézni, ami tényleges? Vagy olyan nincs is??? :-)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.12.04. 10:59
Tavaly volt kint egy aranyos síoktató lány, de nem tudom idén is Tauplitzban lesz-e, talán érdemes vele felvenni a kapcsolatot. Ha jól emlékszem a címe: szylwypetrik@freemail.hu.

Tauplitz környékén is sajnos csak kevés hó van, fent Tauplitzalmon ugyan esett valamennyi és holnaptól elindítják a 4-es és a 6-os ülőliftet, illetve a felvonót Tauplitzból Tauplitzalmra, de fentől a faluba lesíelni egyelőre nem lehet. :-((
Jövő hétre sem ígérnek sok jót a meteorológusok, 8-9 fok és ragyogó napsütés... Talán Karáconyra ideér a várva-várt hómennyiség!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.11.08. 20:47
Sajnos nem én síeltem, a bátyámék jöttek ki hozzánk meglátogatni és útközben akarták kipróbálni a Planai és a Hauser Kaibling pályáit. Azért volt fontos a segítség, hogy egyáltalán érdemes-e nekiindulniuk otthonról lécekkel.
Nemrég értek ide, hulla fáradtak, állítólag jók a pályák, de a Planai-on csaka középállomásig jöttek le, mert legalul már fű van, vagy ahol hófolt, az is nagyon gyatra...
De fent egész szép idő volt, csak 2 után kezdett esni a hó.
Végül is nem bánták meg, és azt mondja a bátyám, hogy aki nem tudja kivárni a szezonkezdést (mint ahogy ők sem...:-)), annak egy klassz bemelegítő így síszezon előtt...

Ja és állítólag tegnap óta már minden nap üzemelnek a liftek 16óráig, nem csak hétvégén! Az egész napos bérlet 33EUR, de déltől már "csak" 27 EUR volt.

Szép estét mindenkinek!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.11.07. 11:51
Köszönöm!

(Édi a cicád...! :-))
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.11.06. 23:27
Tudna valaki segíteni abban, hogy Schladming környékén vasárnap (nov.8) mely pálya üzemel és délután meddig mennek a liftek? Nagyon megköszönném, én hiába böngészem a honlapokat, sajnos nem találok bővebb infót.
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.11.06. 23:05
Schladmingtól nem messze, Gröbmingben szoktak ismerőseink megszállni (mostmár nemcsak télen, hanem nyáron is voltak itt kint), van itt egy magyar tulajdonú hotel, nem 4*, de eddig a barátaink mind elégedetten jöttek el onnan. A konyha, a kiszolgálás és a szobák minősége is jó, nagyon kedves az ottani üzletvezető, bár én még személyesen nem ismerem. A főoldalon, a Schladming környéki szállásoknál is fent van az elérhetőségük, de a https://www.sonnhof.5mp.eu weboldalon több infó és kép is van róluk.
Üdv! Lumumbaa
Előzmény: (csaszi 72665)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.11.01. 16:57
Tudna valaki segíteni, hogy nov. 8 után melyik Schladming környéki pálya üzemel hétköznap is?
Előre is köszönöm az infót!

Stani, nagyon szépek a képek!!! :-)

Szép estét mindenkinek!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.10.29. 22:16
Ennyi emberre meg kellene kérdezned Tauplitzalmon a Hotel Berghof-ot, magyar az üzletvezető, talán nála még van hely, és ráadásul pályaszállás. (https://www.berhbahn.at/berghof)
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.10.23. 10:33
Sziasztok!
Bad Mitterndorfban végre megnyitott az új 5*-os Hotel Aldiana és a Grimming-termál, pár kép róla és a belépőkről.
Grimming-termal-Small.JPG
az-uj-termal-prospektusa.JPG
a-termal-belulrol.jpg
Grimming-termal.jpg
Grimming-termal2.jpg
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.10.14. 15:22
Tauplitz környékén is szakad a hó ezerrel... :-))
oktoberi-ho.JPG
az-elso-ho-oktoberben...1.JPG
Tauplitz-oktoberi-ho.JPG
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.09.28. 15:16
Ramsautól kb. negyed óra autóval Gröbming település, van itt egy kellemes szálloda, Hotel Sonnhof, magyarul is beszél a személyzet. Mi már többször voltunk náluk, tényleg csak ajánlani tudom. A szobák szépek, a konyha kiváló és van szauna is a hotelban. Árban is elfogadható, bár az idei téli árakat nem tudom, de tavaly 19Euró/fő/éj volt reggelivel, 29 félpanzióval.
Azt hiszem a honlapon is fent vannak a Scgladming - Dachstein környéki szállásoknál.
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.09.27. 09:17
Szia!
Csak németül van meg .pdf formában, elég nagy kiterjedésű, de ha küldesz egy címet megpróbálom átküldeni.
Szép napot mindenkinek!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.09.11. 15:51
Köszönöm, csak az érdekelt volna, hogy mikor nyit legelőször a gleccser, de gondolom ez időjárás és hófüggő...
Szép napot Mindenkinek!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
2009.09.11. 10:45
Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy mekkora hó van a gleccseren és hogy milyen a nyitva tartása? Előre is köszönöm!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.09.10. 22:32
Sziasztok!

Bocs, nem voltam gép közelben pár napot, látom szépen készülődgettek a télre... :-)) Itt, Taupitzban már bőven tart az ősz, november közepétől a "szakemberek" remélik a havat! A katalógust próbálom mail-ben is megszerezni, egyelőre csak nyomtatásban van meg, ehhez kéne pár címet leadnom a helyi Tourinformban, akit tényleg érdekel, küldjetek egy otthoni címet privátban és kiküldetem postával.
A honlapszerkesztőknek mégegyszer üzenem, hogy NEM VAGYOK SEM UTAZÁSI IRODA, SEM SZÁLLÁSÜGYNÖK, bármilyen hihetetlen, pusztán emberi jószándékból próbálok segíteni. :-))
További szép napot mindenkinek!
lumumbaa
40 élménybeszámolót írt
40
15 éve tag
Topik: Tauplitz
2009.05.23. 15:42
Halihó!
Vicky,(és másoknak is szól természetesen...) ha még nincs szállásotok a nyárra, és tényleg errefelé jöttök, akkor tudok Tauplitzban egy nagyon klassz appartmant, van szauna meg uszoda is és nem is drága. Közel van a felvonó és a Laslo's étterem, ami egész évben nyitva van!
Üdv.: Lumumbaa
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.