Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

nemzo által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2017.03.26. 19:01
Jó képek, Jahorinán a széljárta csúcsokon csodás a téli táj. És gratulálok a hölgyekhez, szép család.
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2017.03.04. 21:38
Köszönöm az infót Teletabiii (Pasitynak is), a portyázó rendőrökre utalásod esetemben telitalálat. Két-három éve történt, hogy a városháza mellett beszorultam a belső, balra visszakanyarodó sávba és talán két méternél is hosszabban megsértettem a záróvonalat sávváltás közben, szó se róla, szabálytalan voltam. Láttam a szemben figyelőállásban lévő rendőrautót, de túl közel voltak, hogy reagáljanak, két másodperc múlva elhagytam őket. Legalább három kilométer kellett nekik, hogy utolérjenek és sort keríthessünk a szokásos baráti csevejre, minek a vége a szokásos tíz (néha húsz) euró átadása volt. Meglehetős rutinom van a dologban, egy perc alatt eljutunk a kilátásba helyezett száz (kétszáz,stb.) eurós büntetéstől a tíz (néha húsz) eurós baksisig. A barátságos elköszönés során általában figyelmeztetnek a következő szakaszon rám leselkedő hasonló veszély helyére. Egyszer Dobojnál leintett egy magányos rendőr, mire kitaláltam volna mi lehet a baj, közölte, hogy munkába megy, csak stoppol. Na, ez az egy eset volt ami nem került semmibe. Becsületükre legyen mondva, egyszer sem fordult elő, hogy mondvacsinált okra hivatkozva próbálkozzanak. Nem vagyok notórius szabályszegő, ne bántsatok, legfeljebb minden századik rendőr büntet meg. A viccet félretéve, itt a szokásosnál jobban kell figyelni. És ezzel együtt is nagyon szeretek idejönni, szeretem a bosnyákokat, a délszlávokat és noha Jahorina talán nem a legjobb, de mindenképp a legkedvesebb helyem.
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2017.03.03. 23:23
A Szarajevót délről kerülő, a reptérnél induló R446a számú utat ismeri valaki? Én eddig Pale felé mentem, de gyanítom, hogy a másik gyorsabb lehet ha nem túl rossz a minősége. Reggel 8-10 közt még egyszer sem sikerült 30-40 percnél hamarabb megúszni a városon való átjutást. Ha jól tudom csak pár éve van ez az út, már sokszor gondoltam a dugóban araszolva, hogy legközelebb megnézem, a jövő héten sort kerítenék rá. Csak a próféta szóljon Pasityből a hét eleji havazást illetően.
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2017.02.26. 23:00
Pasity, vagy bárki más, aki kint van kérlek segítsetek eldönteni szabad-e célba venni Jahorinát csütörtöktől? Az előrejelzést figyelem, de szeretném tudni mire volt elég a múlt heti 30cm hó? Nagyon szeretünk az élőzenés kocsmákban is időzni, de azért nem lenne baj ha a pályák használható állapotban maradására is látnátok némi esélyt.
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2016.02.04. 22:19
Az elmúlt három évben mindig volt márciusi síelésünk Jahorinán, tavaly 20-22 közt! A kései időponthoz képest kiváló állapotok voltak, ember meg igen kevés, tehát hajrá. Szállást mindig lehet találni, a hektikus időjárás miatt én indulás előtt legkorábban 3 nappal foglalok és még egyszer sem kellett emiatt elhalasztanom az utazást. A legrosszabb ami megtörténhet, hogy Paleban kapsz helyet, de a Damist nyugodtan ajánlom, 15-20 euro közt kapsz szobát reggelivel.
A személyzet és a konyha OK, a hotel hozza a standard 3 csillagot. Mi szerdán megyünk 12-en, és vasárnapig várok a beígért 50 centi hóra, addig nem foglalok, mert ilyen közel már nem illendő a lemondás. Az előrejelzésre figyelj, az időjárás az egyetlen rizikó, a többi biztosan megoldható. Szép időt, jó havat !
Előzmény: (csaba01 187237)
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2014.10.12. 17:02
Mit lehet tudni az új kabinos felvonóról?
Kerestem, de semmi friss infót nem sikerült találnom.
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2013.12.25. 10:26
Paganella a TOP 10-be került az ADAC 2013/2014-es
listáján.Teljesen megérdemelten!
Eddig hatszor jártam itt, és januárban újra megyünk,
csalódást még nem okozott egyszer sem.
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2013.10.13. 00:37
Pasity, nem tévedés?
Pale 12km, nem túl nagy a távolság egy felvonóhoz?
Mennyi lesz a menetideje ekkora távon?
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2013.03.04. 20:11
Cool,nem sóherség,ez az egy nap is lopott idő.
Megyek,próbálok kicsit aludni,3-kor start.
nemzo
10 élménybeszámolót írt
10
14 éve tag
2013.03.04. 15:39
Sziasztok kedves Sielők!

Új vagyok a fórumon,eddig csak szorgalmas olvasója voltam írásaitoknak.Két hete voltunk pár napot Jahorinán, sajnos az időjárással nem volt szerencsénk,folyamatosan sűrű ködben síeltünk.Matmos videója és iménti képei akkora csábítást jelentenek, hogy holnap megpróbáljuk a napon belüli oda-vissza utat,közben a síeléssel.Majd meglátjuk hogy bírja a paraszt a szántást,de az előrejelzés alapján úgy tűnik ez lehet az utolsó szép napjuk/napunk/ a szezonban.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.