Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

skalipat által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (53)Időben csökkenő Időben csökkenő
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2024.01.31. 15:43
Bár gyakran látok túrabakancsban síelőket, én azt erősen kompromisszumos dolognak érzem. Hiába szorítom be nagyon, messze nem fogja úgy a bokámat, mint a négycsatos síbakancsom. Lehet a legújabbak már felveszik a versenyt a hagyományos bakival, az én nem mai darab túrabakancsomat nem használnám egy olyan síközpontban, ahol sok kilométert szeretnék élvezettel csúszni.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2022.02.14. 14:52
Úgy tűnik pont lemaradtál. Az elmúlt 10 napban nagyon jó kis hó volt 600m felett. Sajnos most hétvégére nagyrészt elolvadt. Már csak látványhó. Az északi oldalon talán vannak még sífutóléccel járható szakaszok, de már nem indulnék el. Az arckönyvben az "Akik szeretik a Börzsönyt" csoportban gyakran írnak az aktuális helyzetről.
Előzmény: (lorylaci 215256)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2021.02.02. 19:09
Azért ezek már minden határon túl a nyugalom megzavarására alkalmas képek.
Előzmény: (Stani 211313)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2020.12.31. 11:05
Kérdés: A Letkés-Esztergom szabályosan használható? Nekem a Börzsöny így sokkal közelebb kerülne.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2020.03.30. 20:03
Irigykedem.
A fókát miért, és mivel kell vaxolni?
Előzmény: (bouquetk 209113)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
Topik: Obertauern
2020.03.05. 12:13
Holnapra (péntek) havazást ígér. Aki gyakran jár ide, mit gondol köd is van ilyenkor általában, vagy nem biztos. Tanakodunk, hogy hol lenne a legjobb. A havazás nem zavar, de a köd elrontja a síelést. Alacsonyan lehet hogy eső lesz, azért gondoltuk magasra menni. A másik tipp Filzmoos.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2019.04.12. 12:24
Rohácsot miért nem veszik be a felvidéki-szlovákia terepek közé, nem értem. Pedig már többen szóltunk.
A Vrátna-völgyi első pálya (Paseky és a Grun) már bezárt, a hátsó, a Chleb felső része működik.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2019.03.29. 13:19
Sajnos hétvégén meleg lesz, de most a webkamerán szuper minden. Szép nagy ívekben jönnek a síelők, jó nézni. Északi pálya révén sokkal jobban bírja, mint mondjuk Kubinska. A nyereg valóban jóval magasabb, de egy fekete pálya, ami nem mindenkinek jön be, és ha jól tudom a felvonó se egy mai darab. Rohácson kényelmes, gyors a felvonó, a pálya pedig a nagyon kezdők kivételével mindenkinek élmény. Szerdán én is ide vágytam, de egy napra messze lett volna, így Skalkára mentem.
Én se értem, hogy miért nincs benn a hójelentésekben, mikor sokszor elsőnek nyit, és az utolsókkal zár.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
Topik: Skalka
2019.03.28. 08:37
Tegnap március 27-én voltam itt. A piros pálya a négyülésessel szuper volt egész nap. Csak a felvonó előtti 50 méter lett délutánra széttúrva, különben végig sima pálya,kemény firnes tavaszi hóval. 2 fok volt, és napsütés. 3-ig nyomtam a köröket a snowborddal, majd fél 7-ig sífutottam. A futópályák még jók, csak a lejtőkön kellett figyelni, mert jeges. Körmöcbányán már tavasz van, a várostól 3 km-re az erdőben tél sok hóval.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2019.01.31. 12:19
Szombaton sikerült rávennem a társaságot, hogy a kevesebb km ellenére ezt válasszuk a szomszéd sok, de zsúfolt pályái helyett. Nem bántuk meg. Óriási hó, egész nap kevés ember, még délután is sok szűzhavas hegyoldal. A pályák a havazás ellenére nem voltak buckásak, a hüttében nem kellet asztalra várni. Néhányan du átmentek Zauzenseere, de én inkább élvezkedtem az erdőben a csodás hóban. A Kleinarl felőli oldalon egy modern 6 személyes közel 800m szintet repít fel, és egy a régi déli Chopokra emlékeztető erdőben lehet végig lecsúszni. Évek óta nem volt ilyen élményem. Csak ajánlani tudom annak, aki szereti a hasonlókat.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2018.12.28. 12:26
Kérdezném, hogy vannak-e, akik mindkét sportot űzik, vagy mindenki letette a voksot az egyiknél. Lehet-e mindkettőt egyformán szeretni?
Én már a dióverővel szépen síztem, így manapság sajnos csak a nagy és drága helyeket tudom igazán élvezni, ami telenként mindössze pár nap. A sífutást egyre jobban szeretem, de megpróbálnám a snowboardot is. Talán nem unnám így a kis olcsóbb pályákat sem.
Szívesen venném mások tanácsát, akik hasonló cipőben jártak!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2018.01.31. 16:42
Szombaton ide jöttünk, mivel pénteken kicsit sokat álltunk sorba Chopokon. Gondoltuk ez szombaton csak rosszabb lehet. Nagyon jó döntés volt. Közel 500m szint, gyors melegítő kényelmes felvonó, szuper pálya. Igaz, hogy sok variáció nincsen, de mi nem untuk meg egész nap, több km jött össze, mint Chopokon. Széles 2 pálya, de a régi felvonó alatt is jót lehet menni, valamint az erdőben is találtunk jó részeket. A vége az egy, ez délutánra már buckás, de a 80 %-a estig tökéletes volt. Sorban állás semmi, hétvégére ajánlom bárkinek , aki nyugalmasabb, de jó sízésre vágyik.
Ráadásképp 10 km Oravice termálfürdő este fél 10-ig. Sokkal olcsóbb, mint a liptói nagyok, és mindent tud, ami így síelés után kell. A szauna belépő is csak 1,30. Érdemes megnézni!
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
Topik: Sífutás
2018.01.31. 16:11
Csütörtökön Skalkán jártunk. A nyirkos szürke út végén Körmöcbányától már havas erdőben kapaszkodtunk fel oda. Fent mesevilág. Hótól roskadó fák, kék ég, tökéletes nyomok a hóban. Elképzelni se tudtunk volna jobbat. Kérdésünkre, hogy mennyibe kerül a pályahasználat, csodálkoztak. Semmibe. 20 km-es kör után sztrapacska és sör (magyarul tudó pincér), majd egy levezető 6 km. Még jóval több van amit ki kell próbálni. Aki teheti, menjen mielőbb! Én biztosan igyekezni fogok.
Két lesiklós nap után megnéztük Csorba tavat is vasárnap. 7 km-nél több pálya ott nincs. Erdő sincs. 2, max 3 kör fölött már unalmas szerintem. Nem volt rossz, de Skalka nagyságrendekkel jobb.
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2018.01.22. 10:22
Pénteken megyünk. Jól értem, hogy 43 Eu a napi jegy ha ott vesszük, GOPASS-szal meg 36? Nem mindegy! Most regisztráltam. Ha kifizetem, akkor bukom a pénzt, ha mégse jutok oda pénteken. Hogy érdemes?
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2018.01.22. 10:04
"fészbukon"
Előzmény: (TZoli 198556)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2018.01.22. 08:45
Vasárnap megírták, hogy gyalog. Valamint azt is, hogy hétköznap is megy a déli felvonó. De szívesen felmennék, csak sajnos nem érek rá!
Előzmény: (brumbidu 198546)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2018.01.08. 09:01
Ezt nem értem teljesen. Gopass kártyával ingyenes a parkolás, vagy csak kényelmesebb?
Előzmény: (gabord18 198002)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.11.29. 09:01
Hol tudnám megnézni? Egy fóka nagyon kellene!
Előzmény: (minerel 196914)
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.09.20. 09:21
Szép képek, imádom a havat, de most ez asszem elrontotta az év talán legjobban várt programját, a szeptemberi hegymászó túránkat. Péntektől gyönyörű idő lesz, indulna a csapat, de hova. Vizes hóban nem tudom hova tudunk felmászni. ???
skalipat
53 élménybeszámolót írt
53
15 éve tag
2017.05.22. 15:50
Köszönöm a válaszokat. A régin hátul akasztottam, elől gumis ráhúzós volt. A hegyes csőrre az jó volt, de az új léc orra egy körív, amire ráhúzható valamit nem látok a belinkelt képen. Láttam olyan sít is, ami elől van bevágva, lehet, hogy ez olyanra való? Gondolom akkor olyat kéne inkább keresnem, aminél az előre a tompa mai csőrre illeszkedő beakasztó valami látszik egyértelműen. Biztosan próbálva lenne a legjobb, de nem nagyon járok Budapesten. Megpróbálom felvenni velük a kapcsolatot. Rendelni egyszerűbb volna, csak sajnos nem tudok németül.
Előzmény: (bouquetk 195618)
következőutolsó
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.