Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

TGeree által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (163)Időben csökkenő Időben csökkenő
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2013.01.30. 00:12
Attól függ, hogy mit szeretnél a jövőben. Ha a freestyle felé kacsintgatsz, akkor szerintem a legszélesebb terpesz a jó választás. A boxszokon és a korlátokon stabilabban és stílusosabban tudsz majd csúszni, ezért érdemes így megszokni.
De ez eléggé egyénre szabott. Lehet, hogy ez neked nem lesz kényelmes. Próbálgasd.
Előzmény: (Nikki1156 152856)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
Topik: Visegrád
2013.01.06. 23:26
Komolyan Dörken Delta Reflex fóliával takarjátok a havat?! :O Legközelebb nem fogom sokallani a bérlet árát. Megígérem!
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.24. 10:08
Boldog karácsonyt mindenkinek!
Ott ahol van gyerek, azért kössétek is ki a fát! :)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
Topik: Donovaly
2012.12.20. 16:01
Chopoker!

Jogos! Van az 3,5-4 óra is. Két éve voltam utoljára Stuhlecken, rosszul emlékeztem az útidőre.

kovacsl1976!

Ha azt nézném, hogy hol hogyan viszonyulnak hozzám, akkor nem mehetnék sehova! Se Magyarország, Se Ausztria, Se Szlovákia.

Én inkább azt nézem, hogy hol érzem jól magam.
Előzmény: (Chopoker 147090)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
Topik: Donovaly
2012.12.20. 09:54
Donovalyban sosem láttam nevetni a liftkezelőket! Bár mosolyogni sem :)
Én egyébként ajánlom Donovalyt.
Árak, ha Gödről mész (azaz nekem):
Donovaly üzemanyaggal együtt 3 fő esetén, 2,5óra út: 10 000Ft
Stuleck üzemanyaggal együtt 3 fő esetén, 3óra út: 20 000Ft

Természetesen mások az adottságok, de láthatod, hogy Ausztria pont kétszer annyiba kerül az egynapos csúszások esetén.
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.19. 15:45
Az a gond, hogy Explorer-t használsz :P
Előzmény: (Szkíta1 146907)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.16. 20:54
"Ez a téma szerintem akkor lehet majd aktuális Mátraszentistvánon, ha egyszer elérik azt, hogy a lift kapacitása felülmúlja majd a várakozók számát."

Ha nem történik további pálya építés, akkor az elég nagy baj lenne, ha megnövelnék a liftek kapacitását. Így sem lehet komoly tempóban biztonságosan csúszni. Mi lenne ha még több ember lenne a pályán? Egyébként Eplénynek is ez a legnagyobb hátránya, hogy szezonban olyan zsúfoltak a pályák, hogy haladós tempót nem tudsz menni. Természetesen hétköznap, lehet, hogy nem így van.
A lényeg, hogy a magyarországi síterepek szezonban (Eplény, MSZI, Visegrád) elérik a kapacitásuk csúcsát.
Előzmény: (akatonka 144682)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.16. 16:32
Én is voltam pénteken és clay beszámolóját meg tudom erősíteni. A pályák állapota kiváló volt, a forralt bort hiányoltuk (ez legyen a legnagyobb bajunk), az alagút utáni szűk pálya sajnos a haladóbbak számára használhatatlan clay által leírtak miatt. Azon a részen nagyon szűk a pálya és a kezdők kiszámíthatatlansága miatt nekem is fel kell vennem az ő tempójukat, ami viszont számomra már nem élvezetes. A felső résznek viszont kiváló a szélessége és a meredeksége is megfelelő a hosszú ívekhez.
Összességében jól éreztük magunkat, köszönjük.
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.16. 16:21
Mennyi csavar van abban a kötésben?
A deszkán a kötés felfekszik az látszik. Az is biztos, hogy nem a deszka hajlik, mert ráálltál. Vagy a kötés alja puha nagyon, vagy csak elöl van benne csavar.
Előzmény: (Sztufi 146419)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.16. 10:01
A vízállóságot és a légáteresztést ne keverjétek.
Tapasztalat, hogy az 5000mm vízállóságú Oneill és a Protest kabát/nadrág sem ázik át nekem, pedig ülök én is a hóban.
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.15. 20:15
Most akkor illeszkedik vagy nem illeszkedik? A képen nem illeszkedik! :)
Előzmény: (Sztufi 146359)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.12.15. 20:11
Szerintem a kötéssel lesz a baj, mert ha alapból jól fekszik fel, akkor nem lehet domború a deszkát. Nem is értem, ha domború lenne és azért nem feküdne fel, azt látnád. Ha fel tudod húzni a kötést, akkor az valami nagyon gyenge anyagból lehet.
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.11.10. 13:27
Ennek a kivitelezéséhez az kellene, hogy mindegyik résztvevő síterepnek egységes legyen a beléptető rendszere ami a kártyát olvassa.
Ezután a számítógépes adatbázis meg tudja mutatni (na itt is kéne közösködni vagy egy külön cégre bízni az adatokat), hogy ki, melyik síterepen, mennyit síelt.

Ezután arányosan lehet elosztani a szezonjegyek bevételét.

Értelem szerűen egy ilyen közös bérletnek minimum 30%-al drágábbnak kellene lennie, mint a legdrágább "egyterepes" szezonjegynek.
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.10.02. 23:15
A nagyon alap kérdéseknél lehet használni ezt a linket is: http://hu.lmgtfy.com/

Legalább megtanulnak keresni.

:)
Előzmény: (AAron 140614)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.10.02. 18:47
@batus
"Ha már megosztjátok, tegyetek egy pöttyöt EPLÉNY mellé! :)"
Ez már csak egy kérés, nem része a nyereményjátéknak. A nyeremény a megosztásért jár nem a szavazatért.

@Gyuri271
"A szavazást egyébként csak azért nem ajándékozzák nyereménnyel, mert azt szerintem nem tudják csekkolni."
A megosztást sem tudják csekkolni, csak azt hiszik hogy tudják. Ha én megosztom és az én megosztásomat valaki megossza, azt már nem látják.

És végül, mi alapján a legjobb?
-szolgáltatások?
-pályák?
-felvonók?
-hóbiztosság?
-a táj szépsége?
-vagy esetleg a jó marketing?

Megvan egyébként a hasonlóság a marketingcommando blogversenye és ez a vita között?

:)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.10.02. 18:20
AAron!

Bocsi, de ezt nem hagyhatom ki:
"Azt viszont értse meg minden kérdező, hogy mi (az esetleges válaszadó) nem fizetésért válaszolunk, mindenki a munka ideje előtt-után (esetleg az alatt) ad választ a kérdésre, vagy már sokadjára írta le az előbb feltett kérdésre a választ."

Az én válaszom pedig, hogy a hülye kérdésekre nem is kötelező válaszolnod (sőt a normálisakra sem) , nem is értem miért húzod fel magad? :)

Egy másik témájú fórumon én is szoktam naponta válaszolgatni ugyan azokra a kérdésekre. Ott az eggyel előtte lévő hozzászólást sem olvassák el. A sielok.hu itt még nem tart szerencsére.

Viszont az tény, hogy a nagytesó a kérdések 99%-ra tud válaszolni. Ennyi erővel a fórumnak nem sok értelme lenne, mint már valaki írta is.
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.10.02. 17:57
Szerintem a jó síterephez hozzátartozik a jó marketing is :)

Én is szavaztam Eplényre, de ha én egy másikat tartanék a legjobbnak akkor nem Eplényre szavaztam volna. A nyereménysorsolás egyébként a bejegyzés megosztásáról szól (természetesen ezt a facebook szabályai nem engednék) nem a szavazásról.

Az nem etikátlan szerintem, hogy felszólítja a rajongóit, hogy rá szavazzanak, egyszerűen csak értesíti őket, hogy van ez a szavazás!

Szólítsa fel a többi síterep is.
Előzmény: (Gyuri271 140588)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.02.20. 17:49
Lehet, hogy láttátok már, de szerintem nagyon durva. Nézzétek végig: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4xjUUf_sK84

Sztori az offline.hu-ról:
2004-ben egy rossz ugrás következtében Josh Dueck freestyle síelő lebénult, és tolószékbe kényszerült. Az elmúlt nyolc évben Josh azon fáradozott, hogy újra havon szaltózhasson. Készítettek neki egy egy talpú ülős sí alkalmatosságot, amelyel először szivacsba, valamin egy levegős párnába próbált szaltózni. Josh álma újra valóra vált, szabad lehetett néhány másodpercre a levegőben, amikor beadta tökéletesen a szaltót. Micsoda kitartás és tenni akarás! Minden tiszteletünk az ővé!
Nézzétek meg róla a videót, megéri!
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
Topik: Dobogókő
2012.02.15. 15:42
"Emberek, meg kell tanulni síelni, az nem tudás, hogy kék-piros pályán napsütésben ratrakolt pályán az ember le tud jönni."
:DDDD
Pont erről beszéltem. Ha kritizálod a pályát, akkor nem tudsz síelni.

AAron, én nem szeretnék és nem is tudok vitatkozni veled a pálya aktuális állapotáról, mert nem voltam ott (és a közeljövőben nem is tervezek ott snowboardozást). Lehet, hogy teljesen igazad van és az is lehet, hogy Tfanfannak is igaza van. Ő azt mondja, hogy a pálya nem olyannak volt meghirdetve, mint amilyen volt. Ö ratrakolt, jó minőségű pályára vágyott és nem azt kapott. Ezt te is elismered a fenti mondatoddal, amivel egyébként teljesen egyetértek!

De, nem is ez a lényeg.

Engem konkrétan, már mindegyik magyar pályán vertek át amin jártam. Ahol szoktam tájékozódni: sielők fóruma, az adott síterep fóruma, telefon, HELYSZÍN!

Ha valakit érdekel konkrétan akkor leírom, de így egyenlőre nem merem, mert megleszek hazudtolva. :D

Remélem a hozzászólásod végére a pontot nem azért írtad, mert nem vagy kíváncsi a további hozzászólásaimra. :D

Béke és sok havat!
Előzmény: (AAron 134510)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.02.15. 13:33
"Ami még nagyon fontos, hogy mindig irányítsd a boardod, sose sodródj, ugyanis ha élen mész, sokkal nehezebben tud megviccelni akár egy jégfolt, akár egy bucka."
Ezzel azért nem teljesen értek egyet.
"Tény, hogy lemehetsz bármilyen hegyről egyenes lábbal is, de az élményfaktor a töredéke lesz," Egyenes lábbal szerintem nem is lehet deszkázni. Egyenes lábbal még halványkék pályán sem lehet lejönni. Valamennyire mindenki berogyaszt.
Előzmény: (Quarius 134456)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.