Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

apalermoi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (247)Időben csökkenő Időben csökkenő
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2015.03.11. 15:12
Én, mint elfogult, az "azért ez Olaszország" kijelentést úgy értelmeztem, hogy "hála az égnek, szerencsére ez azért Olaszország, még ha Tirol is" :)
Tapasztalataim alapján a pályakarbantartás kifejezetten erősségük. Kezdőként pedig hogy örültem, hogy itt (általában Olaszban) tányéros liftek vannak nem pedig az a fránya csákányos:)
...ízlések, pofonok...
Előzmény: (Lackó 182000)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Rogla
2015.03.11. 14:57
Szia, ha még nem késő!

Sajnos nem tudom a kérdésedre a választ. Mi is két gyerekkel voltunk ugyan, de a nagyszülők is jöttek, így két kétágyas szobára a "két szülő mellett 1 gyerek ingyen" akciót használtuk ki duplán, tehát a két gyerekre tulajdonképpen semmit nem fizettünk be, ezért a bérletet sem kaptuk meg. Az esetetekben lehetséges, hogy kaptok bérletet. Hozzáteszem, hogy talán egyszer próbálkoztunk a jegyirodában, és nemleges választ kaptunk, de ki tudja, ha tovább harcolunk a Hotelben is, akkor lehet, hogy valahogyan megoldják.
Mivel rossz idő volt, és a gyerekek összesen 2 napot síeltek, így túléltük és már-már megszoktuk ezt a kis kényelmetlenséget.

Jó síelést!

Üdv.
a.
Előzmény: (Ariel14 181835)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2015.02.20. 09:57
Tegnap kiugrottunk, és szikrázó napsütés mellett tökéletes pályákat találtunk. Most voltam először itt, és álomban nem gondoltam volna, hogy ennyire jó síterep. Mérsékelten sok ember, inkább a sorban, mint a pályákon, de kibírható a sorban állás. Buckásodás alig, jegesedés néhol, 11-es pálya zseniális még 2 órakor is.
Mi a Stuhleckbahnt inkább kihagytuk, így a 3a, 3, 10, 11 pályák voltak a sláger. Hétköznap csak ajánlani tudom.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2015.02.04. 10:08
Sziasztok!
Van valakinek véleménye arról, hogy egy síbakancs meddig használható és mikor mondjuk rá azt hogy innentől kezdve kuka?
Nem arra gondolok, hogy mondjuk már nem tudja azokat a paramétereket amiket a gyártás évében, hanem baleset megelőzési szempontból. Egyik ismerősömnek egy lábtörés lett az eredménye, míg páromnak tavaly (szerencsére) a becsatolásnál elrepedt, majd a kölcsönzőig tartó séta közben atomjaira hullott egy kb. 15-18 éves felső kategóriás Tecnica baki.
Mi jelezheti azt, hogy most már inkább ne vegyük fel?

Üdv.
a.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.12.04. 14:08
Sziasztok!

Kacsintgatok Ravascletto felé és bár Olaszországban nagyon favorizálom a panziókat, hoteleket, lehet hogy idén kipróbálnám az apartmanozást, főleg hogy azt olvastam, Sutrioban vannak félpanziós apartmanok is.
Van valakinek esetleg tapasztalata sutrioi apartmanokkal?
Milyen reggelente a közlekedés a sípályák felé, milyen messze lehet parkolni a liftektől, van-e elegendő hely főszezonban is, vagy szenvedős a helykeresés. Ott lehet-e hagyni valahol a felszerelést éjszakára?
Mivel két poronttyal mennénk, valószínűleg nem a legkorábban kelünk és nem napi 7-8 órában síelünk, ezért kérdezném a fentieket.
Ja és milyen az esti sétálgatós élet,téli hangulat Sutrioban ill. Ravasclettoban?
Egyébként látom, hogy a Sítanodások írogatnak ide, ezért megragadnám az alkalmat, hogy ezen a fórumon kérdeznék tőlük is, mégpedig arról, hogy az van-e mód a síiskola részleges igénybevételére is. Ugyanis gyermekeim (4 és 6 év)nem biztos, hogy ugyanazt gondolják majd a síiskoláról, mint én, és lehet, hogy 2 nap után már csak egy szabadon választható elfoglaltságként tekintenek rá, én pedig nem erőltetem a dolgot. Emiatt nem szívesen foglalnék be előre 1 hét síiskolát.

Előre is köszönöm az infókat,

B.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.03.19. 14:01
Nem kell hozzá két év.
Ismerősöm 100+ kategóriájú barátjába beleszállt egy hasonló korú kis srác. A kölyök felpattant, semmi baja nem történt. Viszont a fickót még hosszú ideig kínozta a bordatörése...
Előzmény: (WéberF 171677)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.03.17. 14:57
Valóban, a sörszagú izzadság a következő csúszásnál valamelyest árnyalja a képet...:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.03.17. 13:19
Értem! Szóval fussak egy kört, és amelyik jobban gőzölög, az a nyertes.:)
Ma jó lenne döntenem, mert vagy elviszik az utolsó darabot, vagy beszedik a polcról és elküldik, úgy hogy várom szíves véleményeteket még erről a lélegzés dologról:) Mint írtam, a legnagyobb félelmem a gyakori mosásra való kényszerülés a "bebüdösödés" miatt:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.03.17. 00:34
Igen, én is hiszek a kabátok lélegzőképességében (főleg egy normál télikabáthoz képest), de vajon a már említett 5.000 és a 15.000 g/m2/24h közötti értékek akkora különbséget jelentenek-e, mint amennyire tűnik. (vagy elég-e az 5.000) (hangsúlyozom, kettőt lépek, és már megizzadtam)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.03.16. 21:02
Köszi!!
De ha mondjuk nem pamutpóló, hanem vékony, nem gagyi, egy réteg aláöltözőt hordok, akkor sem észrevehető a majd háromszoros különbség egy izzadós egyén esetén. Akkor ezek a paraméterek nem sokat jelentenek?
Szokták mondani, hogy 10.000 mm vízállóság ill. g/m2 lélegzés alatt nem túl szerencsés választás az adott kabát vagy nadrág.
Ez akkor nem sokat jelent??
Igazából azt szeretném elkerülni, hogy ne kelljen minden két hét síelés után mosni a szerkót (öblítővel!!!), mert akkor aztán tényleg kukába kerül minden frankó tulajdonságával együtt két év után:) Sajna az előző több éves kabátomat már 3 nap után mosni kellene:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.03.16. 19:51
Sziasztok!

Nagyon izzadós egyén részére melyik síkabátot választanátok?
Vízállóság/lélegzőképesség 10.000/5.000 Icepeak (netes adatok alapján) (nagyon tetszik) vagy 15.000/15.000 HellyHansen (eladó szerint, neten 10.000 és 20.000 között) (kevésbé tetszik)- Ára azonos!
Szóval az 5.000 lélegzőképesség elég kevésnek tűnik a design ellensúlyozására.
Szerintetek is? Vagy tévednék?
Előre is köszi-
a.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.02.17. 16:13
Hát igen, sajnos még nem tudtam összepakolni az olvasott szemelvényekből a teljes SKI Cult filozófiát, de próbálkozom...
Már nagyon várom a korábbihoz hasonló kiadványotokat...:)

Talán a fogalmak hiányos ismerete miatt írtam amit írtam, mert a hóeke azon megnyilvánulásaira gondoltam ami a szigorúan vett "V" betűt formázza erős farolásokkal (csúszás, sodródás). Amint a gyerekoktatásoknál (Nanook) láthattam, az már szinte párhuzamos lécvezetésű hóeke (nem pedig a elöl 2 cm, hátul 1 m léctávolság).

Próbálom felfogni az olvasottakat, aztán majd egyszer talán személyesen is kipróbálhatom a Strongbase-t és a többit...
Előzmény: (ozsi 169691)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.02.13. 09:46
Amit eddig olvastam, hallottam, abból azt szűrtem le, hogy az alapoktatás (gyerekoktatás) is a hóekét kihagyva, párhuzamos lécvezetéssel, az oktató által nagyon jól és precízen kitalált (kitapasztalt) útvonalon és meredekség mellett, az oktató instrukciói szerint és az ő mozgásának "utánzásával" történik. (kvázi laikusként megfogalmazva).
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.02.13. 09:06
Akkor most a hóeke vagy a hóeke rosszul történő kivitelezése ártalmas? Tudom, hogy a SKI CULT módszerei már kihagyják a hóekét, de azért látni a pályákon keményen karcoló és a síelést láthatóan élvező profikat, akik bizonyára a hóekével kezdték meg pályafutásukat.
A napokban a kezembe vettem a Síelés +3 könyve(teket)det és természetesen átlapoztam a hóekét, (mivel "azt mondtátok, hogy érdemes kihagyni"), de azért azt - bár elhiszem, és követem a változást - mégis ép (műszaki) ésszel nehezen tudom befogadni, hogy egy pár évvel ezelőtti könyv egyik komoly fejezete nem elég, hogy felesleges, de ártalmas is lehet.
Félreértés ne essék, nagyon tetszik mindaz amit a SKI CULT módszerekről találok, olvasok, látok a neten, tisztelettel és izgalommal figyelem a törekvést, amit ti az oktatási modell folyamatos fejlesztésében végeztek.
Csak ott motoszkál az a fránya kisördög...
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Rogla
2014.02.02. 21:23
Most érkeztünk haza Rogláról, összességében pozitív élményekkel gazdagodva, mivel a család jól érezte magát, és a kiszolgálás is remek volt a Hotel Roglában.
Sajnos azonban az időjárás nem volt kegyes hozzánk, megkaptuk a zord szeles, havas, ködös, ónos esős napokat. Magam még csak csak kimerészkedtem, de 3 és 5 éves fiaimmal csak két-három síelhető napunk volt. Ez persze annak fényében pozitív, hogy indulás előtt három nappal alig volt a pályán hó.
A fentiek fényében az ideális körülményeket nem ismertem meg. Ami biztos, hogy a honlapon, nem tudni miért, csak a liftes térkép van kint (lehet, hogy nem véletlenül), ami kicsit félrevezető. A jurgovói oldalon az átcsúszó kék pályán kívül csak a 4 üléses (a térképet nézve) jobb oldalán lévő piros-fekete pálya van nyitva, és a túloldalon is vannak pályák amik nem működnek. Én például Síelők.hu egyébként elavult térképén található 4-5 pályákat nem vettem észre:)
Ha valaki csak az ülőliftet szereti, akkor egy elég gyengécske vagy egy kemény munkás pályán közlekedhet fel-le.
Sajnos 6 év alatti gyereknek csak úgy ingyenes a lift, hogyha begyömöszölöm magam előtt a forgókereszten, ez egy kis fekete pont. Láthatóan készülnek a márciusra, mert folyamatosan mentek az ágyuk a Planja oldalon (jurgovoi részen amikor arra jártam, nem láttam ilyet. A 3, 11, 6 (itt a lift két oldalán van már pálya) pályák nagyon kellemesek. De sajnos a holdbéli időjárási viszonyok érzelmileg a negatívba billentik a pályákról alkotott véleményem.
A Hotel Rogla rendben van, programokkal, jó kajával, tornacsarnokkal (fallabdaterem nem az igazi, egyébként pazar csarnok). A medence vizei wellnesshez kicsit hűvösek.
Ha legközelebb is Roglát választanánk, akkor a szoba kicsi mérete miatt elgondolkodnánk, mert a pótággyal bizony nem sok talpalatnyi hely marad, ami virgonc gyerekek esetén kissé nehézkes.
Ja igen! Bár szinte mindenki beszél angolul, a kiírások nagy része, és a Hotel Kocsma étlapja pl. csak szlovénül látható. Pl. az étterem WC-n csak felirat van:)??
Kérdés esetén szívesen nyilatkozom még.
Üdv.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Rogla
2014.01.22. 13:17
Érteni nem értek hozzá, de ahogyan korábban írtam, a helyiek információja szerint a levegő magas nedvességtartalma miatt mínuszok esetén sem hóágyúztak a múlt héten.
Hogy most miért nem, azt nem tudom, de ma reggel a webkamerákon mintha egy kicsit frissebbnek tűnt volna a hó, mint tegnap. Reméljük hétvégéig még rátesznek egy-két lapáttal.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.01.19. 09:44
szia!

Előttem szólók ötletei jónak tűnnek.
Nekem hasonló problémám van, nem érzem magam jól síszemüvegben. Erre az én megoldásom az, hogy utazáskor bedobom az olcsó biciklis szemüveget a csomagba, és ha nagy szükség van rá, akkor előveszem. Egyébként nem használok semmit. Eddig szerencsém volt mert az ítéletidők elkerültek. Inkább a napsütés zavart olykor.
De a szemüveg használati idejét tekintve személy szerint kidobott pénznek érezném, ha korábban beruháztam volna egy jobb cuccba, mivel a táska mélyén pihenne. Persze minden télen eszembe jut, hogy mégis vennem kéne...
Előzmény: (Dread 167286)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Rogla
2014.01.16. 11:28
mai információim szerint bár -3, -4 fokok vannak, a nagy páratartalom miatt nincs hóágyúzás, azonban várhatóan vasárnap, hétfő körül hóesés és hideg is várható, így megkezdődhet az ágyúzás is.
Reménykedjünk...
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
Topik: Rogla
2014.01.15. 23:44
Sajnos már én is aggódok, mert eddig szinte minden pálya ment, de ma sokat lezártak. A webkamerán már elég szürkésnek látszik a hó, és hóágyukat sem nagyon láttam. Remélem, hogy vannak, mert a honlap a következő napokra 0 körüli hőmérsékletet ír, és 25-ére valahogyan havat kellene varázsolniuk. Természetes hóban nem reménykedek.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2014.01.09. 16:33
Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy a 7 napos matrica napokra szól, vagy pedig 7*24 órára?
Azaz mindenképpen havi kell, ha a 7 éjszakára mész?
Előre is köszi!
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.