Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Daddy által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (324)Időben csökkenő Időben csökkenő
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2024.02.26. 19:57
Egyszer Bélapó házánál személyesen is találkoztunk, de korábbi írásaidból is úgy ítéltem, hogy "jókedélyű fazon" vagy. Vakszolásom hibája miatt én is éreztem már azt, hogy nem fogok épségben lejutni a hegyről. Fájdalom miatt ez még sokkal rosszabb lehetett. Jókedvűen is.
Előzmény: (csabor 220948)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2024.02.26. 17:33
Ez a történet utólag és kívülről derűs, de ott ezt átélni nem az.
Előzmény: (HFarago 220938)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2024.02.19. 09:47
Ez a beszéd!!! Ingassuk csak meg a francia síterepek költségvetését!
Előzmény: (Bélapó 220825)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2024.02.12. 12:33
Bélapó! Úgy látom, hogy nem egységes a francia gyakorlat a "már (nagyon) régen fiatalok" kedvezményes, ingyenes síbérlete ügyében. Most januárban voltam Montgeneverben ahol ingyenesnek hirdetik a 75. éven felüliek síbérletét, ami úgy is volt, azzal a kiegészítéssel hogy kértek 72 Euró regisztrációs díjat. Persze, így is olcsóbb mint ha teljes áron vennénk, de szemfényvesztésnek tartom, hogy ingyenesnek hirdetik. Mondanák azt, hogy kedvezményes és akkor nem szólnék egy szót sem. Ez év februárjában Brianconban viszont tényleg ingyenesen adták a 75. év felett a síbérletet. Most síeltem először ingyenesen! Szóval, ne hagyd el a francia terepeket, csak válogass!
Előzmény: (Bélapó 220741)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2024.01.22. 19:57
Nem a leghosszabb, de hűvösségben élenjár a Schnalstal gleccserén lévő húzólift.
Előzmény: (Lackó 220403)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2024.01.21. 20:45
Most, 20.-án éjszaka jöttünk haza síbusszal ezen az útvonalon. A határátkelések megállás, probléma nélkül történtek.
Előzmény: (Brockey 220386)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.12.11. 10:14
Köszönöm a felvilágosítást. Nem értettem hogy miért nem helyes az életkorom. Javítani meg nem tudtam.
Előzmény: (zadmin 219637)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.12.04. 12:34
Egy fórumtárs használta régebben azt a kifejezést hogy "sígyár", azokra a francia helyszínekre amit kifejezetten a síelők elszállásolására, ellátására építettek. Ezek valóban "egy kaptafára" vannak építve a célszerűség jegyében. Mivel ezek gyakorlatilag lakótelepek, így "tradicionális kinézet"-éről valóban nem beszélhetünk, mint ahogy a "kaptafára" épített lakótelepekről más vidékeken sem. A célszerű funkcionalitás (és kedvezőbb ár) viszont nagy előnyük a "tradicionális" kinézetű helyszínekkel szemben.
Előzmény: (- Marky - 219456)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.12.03. 12:21
Nem tudom, hogy neked mitől "extra" egy sífalú, de aki közepes vagy attól kisebb sítudással jól akarja érezni magát, és nem az éjszakai élet császáraként akar ott élni, annak én bátran ajánlom ezt a terepet. Ami ott kell, az minden van és könnyen elérhető. Ahogy írtad, az időjárására sem szoktunk panaszkodni. És aki pihenőnapot akar tartani, az helyijárat busszal könnyen eléri a tengerpartot. (És vissza is tud buszozni!)
Van egy pont ahonnan tényleg látszik a tenger, de onnan lesíelni csak a gyakorlottabbaknak "könnyű".
Előzmény: (- Marky - 219346)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.12.03. 09:53
Nem értek veled egyet! Ha nem szereted a zsúfolt pályákat, helyeket, keress olyan helyszíneket ahol ezeket elkerülheted. A covidra hivatkozó korlátozások döntő többségére gondolni sem szeretek, mert még most is bosszant.
Előzmény: (jóska63 219415)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.03.29. 11:18
Sajnos, amióta a síelés "trendivé" és a magamutogató hivalkodás (egyik) terepévé is vált, a síelők tömegében számomra nem szimpatikus jelenségek, magatartási formák mutatkoznak. Az "átkosban" az síelt akiket érdekelt, akiket "belevittek" vagy a családi példa vezette erre. Az esetek nagy számában most más motivációt látok.
Így, a korábbi fogalommeghatározások felülvizsgálata tényleg indokolt.
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.03.03. 20:32
Valószínűsítettem, hogy ez már korábban eszedbe jutott. Nem is tettem javaslatot, csak "vágyakoztam".
Sajnos nincs olyan kapcsolatom, hogy érdemben tudjak segíteni. Ebben az új világban az idős szakemberekhez csak akkor fordulnak, amikor az ügyeletes "sztárok" már mind csődöt mondtak.
Előzmény: (WéberF 218378)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.03.03. 16:52
Szerintem Visegrádon jobb helye lenne. Nagyon kedvelem a visegrádi pályát, annak elhivatott üzemeltetőit, de azt a tolókaros felvonót nem. Egyetlen pozitívuma az, hogy van!
Előzmény: (WéberF 218367)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.23. 08:56
Néhány évvel ezelőtt Olaszországban egy lengyeleket szállító busz sofőrjei - ráérő idejükben - "gyűjtögettek" síléceket. A helyi rendőrök csak a hazainduláshoz már beült utasokhoz fordulva kérték, hogy mindenki fogja meg a saját sílécét. A gazdátlan maradékok miatt pedig a sofőröket kérdezték. A busz csak jóval később, a váltásukra érkezett sofőrökkel indult haza.
Amikor "rászoktam" a francia pályákon való síelésre, franciáknál gyakori márkájú sílécre is váltottam, mert ( ideje is volt) érdeklődve nézegették az ott (akkor még) ritkábban látható gyártmányt.
Mert mindennek ellent lehet állni, de legnehezebb a kísértésnek!
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.21. 18:25
Teljes egyetértésem! Montgenevre nagyon jó síterep. Aki csak egy napra megy oda nem biztos hogy jól meg tudja ismerni. Sajnos a szállás árak nem mindig olyan "barátiak" mint a közeli Serre Chevalierben .
Előzmény: (- Marky - 218230)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.14. 18:54
Nem sértődésből írtam, csak arra akartam reagálni, hogy aki elmegy valahova síelni és ott nem tetszik neki valami, azt ne az egész országra vetítse ki. Esetünkben, a francia síterepekre. Elég régen síeltem a "sógoroknál", de az írásodba foglalt negatívumok összeségével ott is találkoztam. Sőt, tudnék még hozzá is tenni.
Számomra két dolog azért nem világos. Az egyik az, hogy a francia szállások többsége gyakorlatilag pályaszállás, így mi okból kellett a parkoló tükörjegén "elcsúszkálni"? A másik pedig az, hogy sícipőben wc-t használni sehol nem kényelmes, így miért itt rovod fel a "görnyedést"?
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.14. 16:20
Szerintem nincs "tökéletesen" igaza. Aki a "sógorokkal" való összehasonlítással "mér", az maradjon is náluk, nem kell a franciákhoz menni. Aki keresi a rosszat, rosszabbat, az meg is találja! Az, hogy mi miatt mennek mégis tömegek a francia pályákra, maradjon a mi titkunk.
Előzmény: (Bélapó 218061)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.08. 15:05
Sajnálom, hogy személyesen nem találkoztunk. Bár az is lehet, hogy valamelyik pályán elsuhantál mellettem. Bélapóval már többször volt szerencsém találkozni.
Nem vagyok filozófus, jogászként dolgoztam néhány évtizedet. De nyugdíjba mentem és abbahagytam. Nem bántam meg!
Előzmény: (WéberF 217891)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.08. 11:08
Az "idős öregemberhez" kapcsolódóak:

Nagy baj az öregség, de ez az egyetlen esély a hosszú életre!
Öregség: amikor már mindenre tudod a választ, de senki nem tesz fel kérdéseket.
Öregkor az, amikor a régi osztálytársaid annyira őszek, ráncosak és kopaszok, hogy fel sem ismered őket.
Biztos jele az öregségnek, hogy mindened fáj, ami meg nem, az nem is működik.
Öregedés, amikor az érzelmeidet felcserélik a tüneteid.
Fittnek kell maradni. A barátom hatvanévesen elkezdett napi 10 kilométert gyalogolni. Most 92 éves, de fogalmunk sincs, merre jár.
Öregség, amikor már nem gúnyoljuk ki az idősebb generációt, de elkezdjük kritizálni a fiatalabbakat.
Társadalmunk fiatalság-orientált, de nem ők nevetnek a végén, mert a fiatalság olyan betegség, amiből az ember kigyógyul.
Minél idősebb vagyok, annál kevésbé bízom a régi mondásban, hogy a kor bölcsességgel jár.
Ha eladhatnánk a tapasztalatainkat annyiért, amennyibe kerültek, milliomosok lehetnénk.
Az öregségnek három jele van: a rossz memória...a többire nem emlékszem.
Senki nem elég vén ahhoz, hogy soha ne hibázzon.
Nincs időm az öregedésre… Az aktív élet dicsérete: jobb elkopni mint berozsdásodni!
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2023.02.08. 09:04
Üzeneted olvasásával jó kezdeni a napot! Vigyázz magadra, belőled csak egy van, amíg mások sokan vannak!
Előzmény: (Bélapó 217874)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.