Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Trailrider által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (303)Időben csökkenő Időben csökkenő
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2023.03.16. 08:27
Én csatlakoznék. Budapesti indulással?
Előzmény: (Mike5 218502)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2023.01.06. 14:29
Koleszár Zoli & Stani, megkésve, de köszi a válaszokat. Egyelőre elhalasztottuk az utat, én jövő hét végefelé terveznék menni, csak sajnos még nincs útitárs. Én is azt érzem, hogy elromlott az alpok, most először vettem ide szezonbérletet, szóval menni kéne, de a jelenlegi viszonyok közt nincs rajtam túl nagy nyomás, hogy autóba üljek. De hát hosszú még a tél és mintha jönne pár kisebb front, bár ahogy látom, inkább a franciáknál és az olaszoknál pakolják majd le a hó nagy részét.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2022.12.29. 07:43
Stani, mondj kérlek egy prognózist! Most Obertauernben vagyunk, 4-én jönnénk vissza Schladmingba, vagy Flachauba. De ahogy nézem, Obiban a legjobbak a viszonyok, de a porhó már itt is a múlté és most jön még egy felmelegedés.
Szóval lehet, hogy átterveznénk Kaprunba, milyen most nálatok a hó?
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2022.12.01. 14:26
Kicsit beljebb, Präbichl jó pálya pár napra, több magyar ház is akad, pl: http://praebichl.net/
Jó hóviszonyok esetén Niederalpl is jó hely, ráadásul közel van, nem egy zsúfolt pálya, kevés pályaszállás is akad, pl a Holzbox: http://www.holzbox-niederalpl.at/
Vagy Brunnalm, kicsi, nagyon jó mikroklímájú, csendes, családbarát hely. Itt sosem szálltam meg, a terepen konkrétan csak egy apartmanhotel van, de a környéken nem nehéz találni.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Topik: Snowboard
2022.11.28. 14:03
Pályán kívülre, ha van friss hó, kb bármilyen deszka formájú cuccal ki lehet menni, aminek elég nagy a felülete. Emlékszem, sífutótáborban voltunk, dekket nem vittem, leesett éjjel 30 centi friss. Bementem a helyi kölcsönzőbe, 25 éves cuccaik voltak. Lecsaptam a legnagyobb dekkre, azon egy jó kölcsönzős kötés akkora holtkátékkal mint a ház, és egy bakira, ami olyan puha, volt, mint egy mamusz. Életem egyik legjobb erdőzős napja volt. Nyilván teljesen más vele, mint egy mai rockeres lappal, de teljesen használható. A kifagyott pályára kellenek olyan huncutságok, mint jó él, torziós merevség, hogy rá tudd tenni a terhelést az élre, egy reszponzív baki és kötés. Porhóban viszont kb bármivel lehet menni, csak legyen felület. Ez a K2 dinoszaurusz már akkor wide volt, amikor a wide még nem volt trendi, tehát a felület adott.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2022.10.12. 14:22
Én is billegtem egy ideig. Gopassoztam, de nagyon megemelték, a két Tátráért és pár lengyel/cseh terepért, amik már osztrák távolságban vannak, nem éri meg. Az Amade felé kacsintgattam, de aztán rájöttem, hogy már most október-novemberben be van tervezve két Kaprun, legalább hat sínappal, és hát három nap már betakarja az Amade/SSC közti különbözetet. Szóval SSC lett.
Üzemanyaggal úgy, vagyok, hogy a sajátnak 80 literes tankja van, bármelyik salzburgerlandi, vagy stájer terepet megjárom hazai gázolajjal, vagy a barátok cégeseivel megyünk. Én a szállások miatt aggódom, emelkedtek is az árak, de ahogy nézem, a bookingon pl. mindent telefoglalnak, aztán persze a harmadát lemondják két héttel az adott időpont előtt, tehát last minute nem nehéz szállást találni, de előre tervezni majdnem lehetetlen.
Előzmény: (bouquetk 216227)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2020.09.21. 19:01
Épp most agyaltam rajta és akartam egy topicot nyitni, de először beírom ide, hátha rápörög a nép: Neveplastot Budapestre!
Egy fedett, műhavazott csarnok brutális befektetést, nagyon lassú megtérülést jelent. Neveplast pályát ellenben bárlol lehet fektetni némi földmunka után. Ráadásul nem fáj neki, ha kinő rajta a fű, ha havazik, akkor lehet folytatni a karcolást valódi havon, és nem baj, ha helyenként koppra lekopik. A Normafa Projekt keretében már megálmodtak egy ott ma életképtelen technikai havas sípályát és nem álltallottak volna milliárdokat beleönteni. De mi lenne, ha egy 365 napos műanyagpályáról beszélnénk?
Nem kis oktatópályára gondolok, hanem olyasmmire, ami Sátoraljaúlyhelyen is van. Hosszú, széles pályára. Koppenhágában életképes ötletnek bizonyult, pedig domb sem volt, egy hulladékégető oldalába építették. Itt miért ne lehetne az?
És igen, ennek elengedhetetlen feltétele még egy olyan liftkapacitás, ami képes ezt kiszolgálni télen-nyáron.
Hozzáteszem, nem vagyok nagy Neveplast rajongó, de ha lenne, én is kijárogatnék.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2020.03.12. 16:01
Ez világos, de a kérdés, hogy hétvégén már zárva, vagy hétfőtől?
Előzmény: (turkburk 208976)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2019.01.24. 13:37
Ez a cikk tele van túlzásokkal és ferdítésekkel, inkább a cikkíró bénázására vezethető vissza, mintsem a terep problémáira.
Viszont ha több napra mentek, mindenképp északra foglaljatok. Délen ma is elfogynak a parkolóhelyek, hiába alakítottak ki egy méretes alsó parkolót Krupovánál. De a fő hátránya délnek, hogy a kezdő pályák nem itt vanank, így át kell felvonózni északra, majd a nap végén vissza. Nem nagy probléma, de már csak az erre szánt idő miatt is inkább a túloldalt érdemes választani.
Észak felé a csúcsról induló pálya jeges. Nem meglepő, kimondottan szeles az Alacsony-Tátra gerinc és ez a rész kapja a legtöbbet. Előszezonban itt nincs is pálya, csak óriási jégtaréjok, ágyúzni sem lehet, mert rögtön lefújja a szél (mondjuk ennek is van haszna, több lesz a hó mellette a kuloárokban :D ). A helyzet többnyire csak januárban konszolidálódik, de utána is lehet ott jég, ahogy az időjárás kiadja. 80-as, 100-as szélben minden eljegesedik. Megoldás? Levonó. A kabinossal ugyanúgy mehetsz lefele is, mint fel. Ráadásul brutál szélben is jár, köszönhetően az ikerkötélnek.
Jó csúszást, hidd el, Chopok nem volt rossz választás.
Előzmény: (geleati 203871)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2019.01.22. 10:37
Hochwechsel engem is érdekel, megkérdezem a páromat, van-e kedve hozzá. Bringáztunk ott ősszel, néztem is, milyen jó sífutórégiót raktak össze.
Előzmény: (Mona 203826)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.12.27. 09:51
Van magyar, vagy angol nyelvű síoktatás Brunnalmon? Holnap mennénk.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.12.24. 18:30
De ismerős a második képeden a kereszteződés! Pár hónapja jártunk arra, de akkor még bringával. Pont ott mondtam a páromnak, hogy elég komoly sífutórendszernek néz ki.
Előzmény: (WAndrea 202163)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Topik: Normafa
2018.02.15. 16:36
Tegnap voltam, örök hála, de az emelkedőkön lehetne szélesebb. Lehet, hogy aki erős, annak elég, de én gyenge kaki vagyok és béna, úgyhogy gúvadó szemekkel sasoltam, hogy lehetőleg ne túrjam szét a klasszikus nyomot és ne tologassam a léc orrát a mélyhóba, részleges sikerrel.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
Topik: Skalka
2018.02.13. 00:32
Most értünk vissza Skalkáról, 4 napot sífutottunk. Etalon hóviszonyok vannak. A napsütés messze elkerült minket, néha a felhő is ráült a csúcsra, cserébe hero snow és kevés ember. A pályakezeléssel most nem voltunk megelégedve, csak vasárnap este mentek ki a gépek, ez a meredekebben lejtő kanyarokat már túl izgalmassá tette, máshol persze nem volt zavaró.
A Limbában szálltunk meg, egyre gyengébb a hely, régebben ebédidőben tolongtak az emberek az étteremben, most pang az ürességtől.
A síelőket nem kényeztették el, a fekete pályákat nem kezelik, de nem is megy rajtuk senki, pedig jó kis mogul lehetne így. A feketék liftjei sem járnak, bár be lehet csúszni az ülőshöz kis botozással. Csak a nagy piros megy a négyülésessel.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.01.26. 15:19
Szerintem érdemes még több szerviznek elküldeni a fotókat, talán lesz, aki bevállalja. Egyébként ez csak egy védőréteg, a topsheetet óvja a karcolásoktól, sérülésektől, más funkciója nincs. Tehát, ha leválik, leszakad, a lécnek akkor sem lesz baja, a használati értékéből nem veszít.
Előzmény: (Bbanya59 198693)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.01.25. 13:28
Az, hogy rugalmas marad, ne aggasszon. A deszka nem merev, mint a beton, hajlik, csavarodik rendesen. Ha nagyon kemény a gyertya, akkor ezt nem tolerálja, összetöredezik és kipereg.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.01.17. 16:49
Szomorú látvány, hogy bár nincs eszement hóesés, mégis szépen behavazott ülésekre ülnek a vendégek. Holott erre már majdnem mindenhol figyelmet fordítanak: vagy lesepri egy kezelő beszállás előtt az ülőfelületet, vagy a fenti kezelő felhajtja, a lenti lehajtja azt.
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.01.16. 01:17
Vasárnap voltunk fókázni. Jeges alap, rajta 2 centi porhó. Délutánra a felső, lazább réteget összetologatták, közte a jeges alap maradt. Csak délen csúsztam, a 33a fekete még így is nagyon jó állapotban volt, ott alig jött elő a jég. Viszont most kezd havazni, szerintem csütörtökre nagyon jó viszonyok lesznek!
Előzmény: (Farsi21 198302)
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2018.01.16. 01:10
?? Rendes, kezelt sífutópálya vezet Králiky és Skalka között, korizható is.
Előzmény: (TKata 198324)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.