Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

hippie által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2017.01.08. 20:27
Nagyon király lett a 2-es pálya, ami ma nyílt meg!
Szépen halad a 3-as ágyúzása.
No és a már meglévő pályák is nagyon klasszak voltak ma.
Nagyon köszönjük a kemény munkát.

Én nagyon szeretem az 5-ös pályát is, az nem olyan meredek, mint a 4-es, sszép a vonalvezetése, szerintem ott sokan le tudnának menni.
Bízom benne, hogy marad a hideg és jut elég hó arra is :-)

Ja, és finom a kaja az új pizzázóban is.

További szép telet!
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2017.01.01. 13:28
Kedves Síaréna!

Most csak itthonról gyönyörködöm a ragyogó pályákban (betegségből lábadozva), de múlt héten voltam...

1. A pályák fantasztikusak :-) Köszönjük a kitartó munkát!

2. Át lehetne fordítani a hegytető kamerát úgy, hogy a 4-es pályát nézze? Az ülőlift kiszállója kicsit már uncsi, elordítva viszont látszana a Audi Sport 4 üléses sífelvonó a felfelé jövő sportolókkal majdnem teljes hosszában, valamint a 4-es pálya - ami most már reklám értékkel is szolgál, hiszen egyre fehérebb :-) Kedvencem a 4-es pálya egyébként is.

3. A következő pálya a 2-es lesz? Már évek óta nem jutott hó neki, mióta ki lett bővítve az átjáró (az 1-es felé), azóta alig lehetett rajta síelni. Szívesen csúsznék rajta újra.

4. A januári elejei előrejelzés kitűnő hideget jósol.
Nagyszerű idényt és Boldog Új Évet kívánok 2017-re!

Üdv.:
Gyöngyi
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
Topik: Visegrád
2016.12.30. 18:46
Gyönyörű a pálya!

Köszönjük a kitartó munkát!
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
Topik: Visegrád
2016.12.27. 16:36
Szia Rezső!

Mintha a weboldalon pár nappal ezelőtt kint lett volna az előszilveszteri buli, 30-ára meghirdetve éjszakai sízéssel.
De eltűnt a hirdetés - pedig mi már készültünk rá :-)
Ha szerdától ismét lehet hóágyúzni, akkor összejöhet annyi hó, hogy pénteken legyen éjjeli sízés?

Köszi a választ!

Üdv.:
Gyöngyi
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.21. 23:52
Kedves Síaréna!

Úgy látom, már mindenhol szuper vastag a hótakaró :-)

Egy ici pici szánkópályát pár óra hóágyúzással esetleg össze lehetne hozni szombatra?

Sok kísérő örülne ennek.

Előre is köszönet érte.
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.19. 22:00
Kedves Síaréna!

Úgy látom, hogy gyönyörűen alakulnak a pályák!
Már alig várjuk a következő síelést.

Bátorkodom érdeklődni, hogy lesz-e esetleg pár órányi kapacitás egy kisebb szánkópályát behóágyúzni ahol nem zavarják a síelőket.

Mivel nagyon szép téli idő van, ezért várhatóan sok család fog az erdőbe látogatni, így a szánkózás továbbra is felmerülhet, hiszen a síelőket elkísérő családtagok is szeretnék valahogy eltölteni az idejüket.

Előre is köszönet a lehetőségért.
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.19. 16:28
Figyelmedbe ajánlanám a SíTaxi csoportot:

https://www.facebook.com/groups/1644023915848350/
Előzmény: (B0b0 186387)
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.15. 12:21
Kedves Síaréna!

Nagyon köszönöm a gyors választ.

A szánkózást én sem a pályákon értettem, hiszen ott balesetveszélyes, ezért tilos is.

Hanem arra gondoltam, hogy esetleg pár óra hóágyúzással lehetne egy kisebb területet készíteni a szánkósoknak valahol, ahol senkit sem zavarnak. Pl. a Körbár alatti meredek lejtő (Pár évvel ezelőtt ott kifejezett szánkópálya volt felvonóval), vagy a négyes pálya alja és a víztározók között valahol, vagy a kilátó környékén...

A cél pont az lenne, hogy egy kijelölt szánkópályával a szánkósokat a pályák helyett a megfelelő helyre terelni.

Ha az emberek családostól mennek síelni, akkor biztos, hogy lesznek kísérők, kisgyerekesek, akik szánkót húznak.
Tudom, hogy vannak a Bakonyban száknózásra alkalmas területek, de ha a család egyik része átmegy máshová, a síelők pedig itt maradnak, akkor pont a családi program veszik el. Ezért szokott annyi szánkós lenni a pályák környékén, mert a család együtt szeretné tölteni a napot.

A szánkózás problémája egy kicsit olyan, mint a dohányzás. Ha van kijelölt dohányzó hely, akkor ott fognak dohányozni, ha nincs, akkor mindenhol.

Szerintem ezért lenne értelme pár óra hóágyúzással egy kisebb területet - ahol senkit nem zavarnak - szánkópályának kialakítani.

A segítséget előre is nagyon köszönöm.
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.15. 00:03
TÉMA: HÉTVÉGI TÖMEG KEZELÉSE

KEDVES SÍARÉNA!

Nagyon köszönjük az eddigi, szép havas tájat... nagyon jót síeltünk múlt héten.
KIVÁLÓ HÓVISZONYOKAT TALÁLTUNK!

A fórumozók előző hozzászólásai és a saját tapasztalataim alapján is elmondható, hogy a szép téli hétvégéken egyre nagyobb a tömeg az Arénában.
Én külföldön is voltam olyan helyeken ahol sokat kellett sorban állni (akár negyven percet is), ami persze bosszantó, de valahogy külföldön - főleg a nagy sínemzetek országaiban - az emberek türelmesebben, egymásra odafigyelve kezelik ezeket a helyzeteket.
Nekünk viszont még sokat kell fejlődnünk ebben...

Javaslataim:
1. FIS 10: https://sielok.hu/rovat/balesetvedelem/cikk/si-kresz/
(Ezt külföldön az iskolában tanítják, nálunk sokan még nem is hallottak róla.)
A FIS 10 pontját jól olvashatóan ki lehetne tenni több helyen az arénában, emellett pedig minden síbérlethez lehetne egy kis szórólapot adni a 10 ponttal. Ez azért is lenne jó, mert
- ezek a pontok valóban hasznosak
- mindenki figyelmét felhívná arra, hogy a pályán az egymásra figyelés és a kulturált sportolás mindenki felelőssége

2. A 4-es és 6-os pálya minél hamarabbi megnyitása nagyon fontos lenne, mert ezzel eloszlatná a tömeget az 1-es pályáról. (Olvastam, hogy egyébként is ez a terv...)

3. Az oktató pálya mellett - ahol az 1-es pályáról a négyüléses felé csúsznak az emberek - valami szabályt kellene bevezetni és kitáblázni, esetleg egy kollégával irányítani a járókelőket. Sajnos tényleg nem túl jó, hogy a felvonó felé igyekvőknek szlalomozniuk kell a sétálgatók között.

4. Hazafelé menet a síbuszra várók esetében: ha a hütte tovább lenne nyitva, akkor egy részük bent iszogatna és szép lassan szállingóznának a parkolóba, így nem lenne annyira feltűnő a sor.

5. Általános feszkó oldás: egy kis ingyen tea vagy forralt bor jókedvet tud csalni a bosszankodók arcára :-)

Hirtelen ennyi jutott eszembe...

Én nagyon szeretek Eplénybe járni, itt a sielok.hu-n is 5-re értékeltem a pályát, mert nagyon lenyűgözőnek tartom a munkát, amelyet a sípálya működtetéséhez végeztek.
Nagyon köszönünk mindent!
hippie
10 élménybeszámolót írt
10
8 éve tag
2016.01.14. 23:24
TÉMA: SZÁNKÓZÁS ÉS SÍFUTÁS

Kedves Síaréna!

Mindig nagyon szeretünk Eplényben síelni...
Nagyon köszönjük a fáradságos munkát, melynek hatására egy kis alpesi élményben lehet részünk itthon.

Jövő szombaton, 23-án tervezünk egy kisebb csapattal menni.
A társaságban lesznek síelők, kirándulók, szánkózók, kicsik és nagyok...
Én magam síelni fogok, de a csoportból lesznek akik szeretnék majd kipróbálni a hüttét, a kilátót, stb.

Szánkózókat már korábban is láttunk...
Az időjárás előrejelzés szerint természetes hó csak néhány centi lesz, viszont nagyon hideg fagyok jönnek, nagyszerű hóágyúzós idő lesz.

Azt szeretném kérdezni, hogy megoldható lenne-e, hogy egy kisebb szánkópálya is hóágyúzásra kerüljön.
Hóágyúzás közben úgyis száll a hó a pályák mellé is, így esetleg lehet találni egy olyan szakaszt, ahol a pálya mellé kerülő hóból kis rásegítéssel egy klassz kis szánkópálya lehetne.
Nem feltétlen kell túl nagy terület, csak lehessen egy jót csúszni a szánkóval.

Minden évben vannak szánkót húzó kirándulók hétvégenként. Szerintem mindenki jobban jár, ha egy kijelölt szánkópályára lehetne őket terelni, mert mindenképpen fognak próbálkozni szánkózással a pályák szélein még akkor is, ha a pályán tilos.
Szóval, a probléma nem csak a mi kis kiránduló csapatunkat érinti.

Emellett további kérdésként merült fel a sífutás lehetősége. Megoldható esetleg, hogy egy kisebb területen nyomvonal legyen a hóban? (Korábbi években volt erre példa.)

A segítséget előre is nagyon köszönjük.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.