Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

faireduski által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
Topik: Chamrousse
2014.01.26. 21:08
2014.01.18. - 2014.01.25.
Szállás: Le Domaine de L'arselle, bár pályaszállás,a pályáktól a mi tömbünk volt a legmesszebb (Épicéas). A csoportunkat különböző épületben helyezték el,erre lehetett számítani.Fél óra volt,mire kiadták a kulcsokat,utána be is pakoltunk. Az előző társaság nem takarított ki,ragadt a padló,mocskos volt majdnem az összes tányér,pohár... Reklamáltunk és kiderült hogy ők kértek ugyan takarítást,de ez nem történt meg (?). Ígyhát egyik délelőtt feljött két fiatal és kitakarított.
A kilátás nagyon pazar! Az appartmanhoz tartozott még egy léctároló,ami furcsa módon egy 10 fős appartmannak ugyanakkora volt mint mondjuk egy 3 fősnek... 5/4

Pályák: vegyes élmények. Volt (nagyon) köves,jeges-a hó délutánra általában "lekopott",friss havas-normális,és az utolsó napon tiszta szűzhavas,amit nem sikerült leratrakolni délelőttre.Kedvenc pályánk egy kék,ún. Eterlou volt,nagyon tetszettek az erdei kis ösvények is. :) Sajnos egyre több lett a kő,és délutánra teljesen hóbuckások lettek a pályák,pl. a piros olimpiai,amit sokan (még kis grenoblei óvodások is!) használtak.
De összességében nem volt rossz,sok sok pálya volt,és példás igyekezettel tartották karban őket. A felvonók gyorsak,kényelmesek,van mindenféle (csak csákányos nem). A pályarendszer tehát kis szigorral 5/4

Egyéb: WiFi a (fórumban leírtak ellenére) a Bachat étteremben nem volt! illetve éppen volt,de a hölgy szerint azért nem megy,mert túl sokan használják (?).Oké,nincs Wifi,próbáljuk ki az uszodát. A neten leírtakkal szemben nem harminc valahány,hanem 24 fokos a víz hőmérséklete.
Ezt inkább kihagytuk. Szauna 2 db (!!) van abból az egyik "technikai okok miatt nem üzemel". A konditerem állandóan tele,büdös,fülledt szag áll a levegőben. Ja és a jacussi! 8 fős,folyamatosan foglalt.A wellnessről ennyit. Az étterem forró csokija viszont finom és (a csúcson kaphatóhoz képest,ami 3,20 €) "csak" 1€.
Nem adtuk fel,az medencével szemben az út túloldalán van egy étterem: "Chez Igor et Doudou" (Igorhoz és Doudouhoz),ahol van jó wifi,mi rendelt ünk egy forró csokit (itt 1,50€),de van egy amolyan Wifi-ár (ha jól emlékszem 1-2 €) és lehet használni.
Nagyon tetszett az ún. síbusz,ami Chamrousse részei között közlekedik,kb. félóránként,ingyenes,és praktikus azoknak,akik a pályáktól távolabbra eső épületben vannak elszállásolva.
A negatív dolgok mellet persze több volt a pozitívum,csak az ígéret több/jobb volt. De ez sem akadályozott meg minket abban,hogy kiélvezzük a hét minden percét. Fantasztikus élmény volt! <3

Ui. az időjárás is hála Istennek kedvező volt! :)
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.15. 17:01
Igen,rengeteg hó van,és remélem még sokáig kitart!! :)
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:56
Ó,értem. Persze gondoltam,hogy nem teljesen a moderátorok a hibásak,sőt,semennyire.
Az pedig érthető,vagy legalábbis szerintem "normális" ha egy síterep -ahol épp aznap esett hó- nem rögtön egy másik ország portáljának adja le az infót. Pláne nem a kis Magyarország síweblapjának... Nem mintha béna lenne,vagy Magyarországot kritizáltnám,csak.....igen...
Azért köszönöm.
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
Topik: Chamrousse
2014.01.14. 17:44
Hááát igen... :)
Amúgy meg minden nap webkamerákat nézek (bár néha alig látok valamit a nagy ködtől),mert az a tényleges valóságot tükrözi.
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:31
Hú,köszönöm szépen! Való igaz,nem teljesen értettem,de nagyjából világos. :)
Egyébként Franciaországba megyünk,de szerintem minden oké lesz,meg mostmár rátaláltam a webkamerákra is,ami tényleg a valóságot mutatja.
Köszönöm szépen!
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:24
Meg persze a hójelentés sem naprakész,de az a honlapon sem az... Az app maga tökéletes
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:23
Igen,letöltöttem,teljesen meg vagyok elégedve vele,csak egyedül a keresőt hiányolom.
A bepakolási lista zseniális (ötlet)!! :D <3
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:20
Teljesen rendben van minden a mobilra letölthető alkalmazással,de hiányolom a keresőt...
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.14. 17:14
Nem tudom, talán ez az a fórum,ahol jelezhetem: nem tudom,milyen gyakorta frissíti(te)k a hójelentést. Nagyon meg vagyok elégedve a lappal,csak ez a része nem mindig pontos... Pl. ahová pénteken megyünk,ott eme oldal szerint 45-60 cm műhó van,de a hivatalos weblapjuk /a csúcson/ 90 cm (friss) havat ír. Persze értem én,nem lehet mindent mindig naprakészen frissíteni,ráadásul sok pálya van (a világon),csak sokan innen tájékozódnak,és szerintem nem mindegy hogy 90 cm vagy 50 cm. És lehet hogy nem csak ez a "pálya" nincs frissítve,hanem más(ikak) is...
Pici dolog,értem,nem is életbevágó,de...:)
Amúgy pedig a lap nagyon profi,sok infóval,stb. Tetszik!
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
Topik: Chamrousse
2014.01.14. 17:04
Juj,de megörültem ezeknek a hozzászólásoknak! :) Mi pénteken indulunk (!) és minden tök jól alakul! Esett sok hó,de amit én sem értek,hogy itt "45-60 cm műhó"-t látok,de a chamrousse.com-on azt írják hogy /a csúcson/ megvan 90 cm is!
És a másik,a WiFi.Nem nagyon hittem el,hogy -bár franciák- nincs free WiFi... De ezt most nagyon megjegyeztem magamnak,és köszönöm az infót. :)
Vera 1990 (?),remélem találkozunk
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2014.01.05. 18:22
"Áthelyezett hozzászólás."

Sziasztok!
Kérdésem ugyan a 'tanácskérés' címszó alatt van,pedig ez inkább egy 'tapasztalatok' fórumtopiba mehetne.[Talán...van ilyen\ilyesmi?] Mindegy is.
Azt szeretném tudni,hogy Nektek mik a tapasztalataitok a hóelőrejelzésekről? Mennyire megbízható egy ilyen előzetes hójelentés?
Pl. ahová megyek január közepén síelni,ott most (állítólag/a weblap(ok) szerint) 50-60 cm (mű)hó van. Ez a valóságban kb mennyit jelent?
Azt hallottam,ezeket "csak úgy" kiírják,persze nem (biztos hogy) mindig igaz. Ezért szeretnék erről tapasztalatokat hallani,gyűjteni.
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2013.12.29. 20:02
Két éve voltam Klippitztörlön,csoporttal. Itt tanultam meg síelni a gyAkorló pályán,ahol a felvonó még kézzel kapaszkodós (is) (volt).
Nagyon tetszettek a pályák,kitűnő állapotban volt,mindig ratrakolták őket
Az is nagyon jó,hogy van mindenféle felvonó (sílift,olyan zárt "kabinos" nem),amiket azért takarítottak -ha nem is mindig.
Jaj,hát a személyzet! :) Nagyon aranyosak voltak a bácsik,mikor pl először mentem (életemben) a két személyes felvonón,féltem a kiszállástól,erre ők lelassították az egész felvonót...meg ilyen apró kis gesztusok. Szóval majdnem minden csillagos ötös volt,csak sajnos a szállás másik faluban volt (!) a hó meg néha eléggé rákezdett,a busz alig bírt felmenni a sípark elotti szerpentineken...:/
A kezdő pálya alatt van ugye az út,meg hütte (mmm:),ami olyan jó kis felüdülés a (fáradt) sízőknek...
Bár régen volt (nekem legalábbis),mégis nagyon szép emlékként gondolok vissza rá.
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
Topik: Chamrousse
2013.12.21. 12:04
Mi aznap (25-e) indulunk vissza,mert 17-én indulunk,és 8 napos :)
Előzmény: (- Marky - 161531)
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
Topik: Chamrousse
2013.12.12. 17:41
(Januárban megyünk,csoporttal.) Kérdésem:a Chamrousse 1750 és 1650 között kb hány km. van?
faireduski
15 élménybeszámolót írt
15
10 éve tag
2013.12.09. 13:22
2012.januárjában mentünk a családdal Eplénybe.
Pont kifogtunk egy jó hetet,mikor nagy hó volt. Sokan meglátogatták akkor,de nem volt nyomor.

Sípályák: teljesen megfelelő,kicsi műhóval, meg voltak ágas-gallyas,kicsit rosszabb pályák,de igazából nagyon jó hóviszonyok voltak. Ez volt a legfontosabb. ;)

Felvonók: mind működtek,a legjobban természetesen a négyes ülőlift tetszett nekünk is!

Szállás: nem a Holle Anyóban laktunk,bár az pályaszállás,de ott állandózaj van a folyamatos zene miatt,nincs nyugta az embernek, max.este. Mi a faluban (városban?) laktunk,Bakony Apartmanházban. teljesen felszerelt volt,mintha egy otthon lenne!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.