Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Rekiii által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (33)Időben csökkenő Időben csökkenő
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.10.22. 20:39
Véleményem, véleményünk szerint (mi akik az év majdnem teljes egészét itt töltik) nem veszítettetek, hogy ezt a hosszú hétvégét kihagytátok, bár volt tux fesztivál, meg hét elején friss hóesés, de én még várnék a kijövetellel, és nem tervezném november 1-et sem, nem csak a hóhiány, hanem a nov. 1-i szokásos tömeg miatt.
Én akit a tavalyi szezonban nem lehetett leimádkozni a hegyről, még iszonyat szar időben, totál jeges pályán, stb. most simán lebeszéltek a felmenetelről a haverok, bár a képek amiket mostanában láttam az ellentétei mint amit a srácok mondanak, de én hiszek nekik, hogy még várjak meg vele egy kiadós hóesést, amit jósolnak is a hét végére.
Ha esik majd annyi hogy érdemes legyen felmenni, ígérem jobb beszámolót írok és képet is csatolok majd!
Előzmény: (kiskakas8 141552)
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.09.04. 00:43
Nem paráztattam, csak leírtam a tényeket.
Előzmény: (minerel 139934)
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.09.04. 00:41
Éljen éljen 50 cm friss hó a gleccseren papír szerint, hát nem volt rossz, de azért alig várom az igazi telet.
Inkább beszéljenek majd a képek :))

https://sielok.hu/fotoalbum/568624/kep/1/
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.08.31. 12:25
A Kufstein- Innsbruck szakaszon is többnyire kint van az IG-L korlátozás (ált. este 6 után), és igen, elég nagy összeget fizet aki átlépi, a környezetvédelmi bírság miatt, olyan 3ezer eurós a büntetés.
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.08.20. 01:04
Hát akkor elég jó napot fogtál ki, én utoljára júni közepén voltam fent de bár ne lettem volna, annyira nem volt jó a hó, már délelőtt 10kor inkább wakeboardoztunk fent mint snowboardoztunk, legközelebb októberben megyek megint, amilyen kánikula van, nem mostanában lesz friss havazás. :(((
Jégesőből is kapott eleget mostanság hintertux.
Pedig mindenki irigyel, hogy itt vagyok a gleccser lábánál milyen jó nekem, de én most inkább sziklamászom, canyoningolok, strandolok, aztán legközelebb októberben öltök síruhát magamra.
Magyar szót pedig azért nem hallottál, mert az itt élők ilyenkor nem mennek fel, az otthoniak, pedig a tuti hóbiztosságra utaznak csak ide!!! :)))
Előzmény: (Robin 139744)
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.07.08. 00:08
Igen olyan rohadt meleg van itt a gleccseren, tényleg esélytelen, hogy most síeljetek, nyugodtan az internet alapján döntsetek, hogy jöttök e, ne hallgassatok az ott élőkre, úgyis rosszul tudják. És amúgy is, legalább kevesebb embert kell kerülgetnünk a lejtőkön!!!! :))))
A versenyzők külön kérése, hogy ne gyertek annyian. Így legalább nyugodtan tudnak edzeni ebben a nagy melegben.....
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.06.17. 18:43
Én majdnem egész évben itt vagyok.
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.05.25. 08:55
Szia!

Én Hintertuxra szavazok, de csak mert a szívemhez ez a hely áll közelebb. Hóviszony szempontból szerintem mindkettő megfelelő. Kaprun: jövő hétre havazást jósolnak, Hintertux: hétfő kedd után javul valamennyire az idő (ha igazak a jóslatok)

Én most vasárnap megyek vissza, alig várom, hogy csússzak újra egy jót!
De ha visszaértem majd megírom milyen is az idő!

üdv,
Rekiii
Előzmény: (ipeti 139198)
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.05.20. 13:45
Igen jó lenne néha teleportálni.
60 cm a gleccseren, 30-40 cm a völgyben, a kolléganőm épp most küldött egy képet. És egész hétre havazást ígér.
Most kezdődik a téli szezon???
Vajon téli vagy nyári gumival érdemes visszamenni??!! :)))
Előzmény: (Stani 139105)
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.05.15. 06:25
Megint esett pár cm friss, és a hétre a helyiek még jósoltak vagy 10-15 cm-t, alig várom, hogy visszatérjek a szabadságról. Csak kár, hogy szezon után már nem nagyon akar senki sem csúszni! :(((
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.05.01. 12:09
Újabb helyzetjelentés Hintertuxról!

Talabfahrt tegnap délután óta lezárva, a gleccser már csak Sommerbergig (2100 m-ig) csúszható, az is inkább a reggeli órákban ajánlott, délre sommerberg alja wakeboard pályává válik! Sajnos :((
Meleg van, 2100-en plussz 6 fok, 3250 m-en -4 fok! A szél 0 és 40 km/h között változik felfelé haladva.
Lent a völgyben, majdnem 20 fok!
De fent Kaserer olperer még délután is csúszható állapotban van, Schlegeis is meghal délre! :((
Hát sajnos itt a nyár lassan! :((

üdv, Rekiiii

ui: már csak 5 nap és irány haza, 3 hét szabiiiiii!!!! :)))
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.04.29. 11:56
Majd igyekszem! :))

Mai helyzetjelentés, akkora szél van, hogy ma egész nap le van zárva a gleccser! Sajnos! És egyre erősödik! 65-75-85 km/h

Remélem holnaptól javul a helyzet!
Kedd-szerda csütörtökre 5-10 cm friss havat jósolnak és 0 körüli hőmérsékletet fentre!
Előzmény: (Soma 138838)
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.04.27. 11:22
Szia soma! Bar a kerdest staninak intezted,gondoltam en is valaszolhatok mint Aki Oktober ota kb egy napot se hagyott ki hogy csusszon a gleccseren. :)))
szoval kerdesedre a valasz a hoviszonyoknak megfeleloen van nyitva,Jelen pillanatban meg nyitva van teljesen a völgyig, azaz lecsúszhatsz a lifthez.
Köszönhető az elmúlt napok havazásának és az 50cm friss hónak. Lehet szerencséd lesz és mikor jössz még akkor is nyitva lesz, 2100ig Sommerbergig biztosan.
Bár a következő napok melege és a szél is öli a gleccsert, egyenlőre még nagyon jók a hóviszonyok!

üdv, Rekiiiiii
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.04.25. 15:29
Képek a beszámolóhoz a profilomnál, mert ide valamiért 10 próbálkozás után sem engedett fotót feltölteni! :(((

https://sielok.hu/fotoalbum/192832/galeria/
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.04.25. 15:13
Kedves Mindenki!

Bár valószínűleg így a téli szezon elmúltával nem sokakat hoz lázba egy síelős beszámoló, de azért teszek egy próbát.
Április 23-án 24-én megint havazott Hintertuxon, 50 cm friss havat kaptunk!
Tegnap azaz 24-én végre szabadnapos voltam, kinéztem az ablakon szél, hó, látni alig lehetett lent a völgyben, de hát legyen, egy héten egyszer vagyok szabad. Irány a gleccser. Persze csak Tuxer Fernehausig volt nyitva, a pálya sommerbergig totál káosz volt.
Végül kb mindenki úgy döntött, mert max 50 ember lehetett a hegyen, hogy marad sommerbergen és T-liftezik, meg néha néha felmegy Tuxerjochra az ülőlifttel.
De persze nem volt rossz hogy ilyen szar idő volt, legalább gyakoroltam az ellentétes irányba snowboardozást, meg megismerkedtem pár új arccal, és végre elmondhatom hogy a deszkások voltak többségben a gleccseren, síelőt alig-alig lehetett látni! :)))) Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy bajom lenne a síelőkkel, mert én is egy síelővel voltam fent, csak úgy megemlítettem!!!!
Na és akkor jöjjön a mai nap 25-e. 6.30 kelés, 7től meló végre egy kis pihi 20 fő van a hotelben, egyedül csinálom a reggeliztetést, ami azért jó mert így van 4 órám fél 12től fél 4ig felmenni és csúszni!!! Mentem is, minden nyitva, ragyogó napsütés csak az a rohadt erős szél ne lenne, de nem baj, végre friss hó és jó idő, kit érdekel a szél, csak az arcom fagy szarrá, még maszkban is. De a Kaserer mellett a mély hóban száguldás ezt feledteti velem! Senki nincs, se pályán se pályán kívül, aztán érkezik 2 snowboardos együtt száguldunk le a Kaserer mellett, aztán megérkezik még 2 síelő de több emberrel nem találkoztunk.
Sajnos gyorsan telik az idő mindjárt újra melózni kell, indulás lefelé, Fernehaus majd Sommerberg, 3 sráccal zúzunk lefelé, mikor egy síelő akkorát vágódik előttünk, azt hittük ott marad, de csak a jobb térde bánta, persze ne hívjunk se ratrakot, se helit, nem kell, ők majd megoldják, hát legyen akkor irány tovább.
Sommerbergen még egy gyors tali a barátnőmmel, aki épp kicsiket oktat síelni, de egy gyors kör a két óra között belefér. Irány Tuxerjoch, majd lefelé először a piroson, majd mélyhóban, persze elnéztem a kanyart és nyomtam egy seggest, majd tovább lefelé, hogy időben visszaérjek melózni.
Na most elköszönök mert még 15perc és ott kell lennem.
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.03.14. 00:25
Szia,

kicsit azt hiszem megkésve válaszolok az üzenetedre, annyi meló volt, hogy nem volt időm fórumozni mostanában.
Remélem sikeresen telt az első csúszás itt Tuxon vagy Zillertalban.
A hoteletek pontos helyét nem tudom, így azt sem hogy le lehet e síelni a lifthez, bár már annyi hó nincs a völgyben.
Sajnos!
A hóviszonyok még mindig jók, bár a napsütötte részeken azért 1-fél 2 felé már rendesen kásás, érdemes korán, az elsők között a hegyre érni!!!
Érdemes a gleccseren is, vagy Penkenen, ha hosszan akartok síelni mert mayrhofentől lanersbachig átsíelhető az egész hegy, lehet hüttézni úton útfélen! :)))
Minden pálya reggelre frissen ratrakolt!!
Nyugodtan buszra szállhattok, nagyon jók a sportbuszok, de ha kocsikázni akartok érdemes 7.45 körül elindulni és a tömeg előtt felérni a gleccserre. 8.15kor nyit a felvonó, de van hopgy már 8kor beszállhattok a liftbe.
Remélem segítettem,
Rekiiii

ui: csütörtökön(03.15én) Penkenen csúszunk, szabadnaposs vagyok!!!!
Előzmény: (akira 136269)
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.01.24. 09:11
Tuxon tegnap délután óta megint megállás nélkül havazik!
A Gletscherbus 3-on kívül minden lift működik.
3250 m-en -17 fok van.
Remélem, holnapra ideér a jó idő, mert ilyen hóesésben nem sok kedvem van csúszni, bár nagyon úgy tűnik, hogy holnap kivételesen nem a gleccserre megyek, hanem Penken-re vagy Ahorn-ra.
Na majd friss beszámoló holnap este, képekkel!
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.01.24. 09:05
Hát az attól függ mekkora összeget szánsz a szállásra, mert a gleccser közvetlen közelében csak 4 csillagos hotelek vannak és elhiheted hogy nem 20 euro egy éjszakára!
Előzmény: (korkimp 131695)
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.01.09. 11:52
Tuxon 3 napja el vagyunk vágva a külvilágtól, lezárták az utat lavina veszély miatt, síelni se lehet, mert az összes pálya lezárva a gleccseren. És megállás nélkül szakad a hó azóta is.
Na jó talán most egy kicsit alább hagyott.
Szegény kocsimat lassan kezdhetem kiásni a hó alól!!!
De lehet jobban járok ha boarddal indulok majd le a hegyről, ha megnyitják az utat!!!
Ausztria többi részén mi a helyzet????
Rekiii
35 élménybeszámolót írt
35
12 éve tag
2012.01.04. 11:50
Hát úgy tűnik Hintertux nem sokakat érdekel mostanában, de azért a mai napról is írok pár sort. Illetve csak a délelőttről. Végre 3 hét után sikerült rávennem a kolléganőmet hogy munka előtt menjünk fel a tetejére és csináljuk meg a Talabfahrtot. Szóval 8kor találkoztunk a hotel előtt és indulás. Persze sajnos nem volt olyan ragyogó napsütés mint tegnap reggel, de ennek ellenére, mégis a csúszás mellett döntöttünk, én mindenképp, nála sosem lehet tudni, de rábólintott menjünk. Hurráááá!!!!
8.45. felértünk 3250-re, szél fújdogál nem gyengén kiírás szerint 18-20 km/h, -9 fok, nem baj fent vagyunk indulás!!!
És kolléganőm mosolyog és kiabálja, ez olyan szuper, senki a pályán csak mi, király hó, és száguldás, burton, szeretem, száguldás.... :)))))
Leérünk Fernehaushoz, és úgy dönt ha már idáig lecsúsztunk akkor mehet tovább Sommerbergalm, majd a hotel.
Fernehaus 5km/h szél -7fok, annyira hidegnek nem tűnt, de hiszek a kiírásnak. Szóval menjünk tovább, 2-es pálya, néhol azért még egy két kő előbukkan és szépen megsúrolja a decket, de hát ez a sport ezzel jár. És most először sikerült gyaloglás nélkül az ülőliftig csúsznom, pedig itt az alja azért elég lankás még a profik is sokszor gyalogolják a végét!
Azért a liften ülve érződik, hogy mínuszok vannak.
Sommerbergalm, szél minimális, a hőmérsékletet nem vártuk meg, tovább a másik ülőlifthez irány felfelé, mert fél 11re le kell érni, persze óránk nincs. :))))
Oké tábla csekkolva, Talabfahrt nyitva, akkor hajrá....
17es kék pályáról egy zöld tábla mutatja a talabfahrt irányát, ha túlcsúszol akkor irány újra az ülőlift és mégegyszer le, mi nem vétettünk rögtön balra a tábla előtt és irány a völgy, ezen a pályán ma mi voltunk az elsők.
Néhol azért ködös volt kollegina le is tévedt egyszer a pályáról, mentem én is pályán kívül de az nem véletlen volt, miután tegnapelőtt megint esett egy adag friss hó, jó volt a porhóban száguldozni egyet. :)))
És végül érkezés a hotelhez. Jelentem 10.00ra már a szobánkban voltunk ami azt jelenti, hogy fotózással együtt 3250ről 1500ra 1óra 15 perc alatt leérkeztünk. Km-ben fogalmam sincs.
Mindenesetre a gleccsert mindenkinek csak ajánlani tudom, és mostmár a hómennyiség is megfelelő. :))))
P1042375.JPG
P1042356.JPG
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.