Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

joe.t1978 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
joe.t1978
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.02.03. 20:54
Köszi hogy kiraktátok az élménybeszámolóm a kiemelt síterep értékelés oldalra is! :)
Előzmény: (klaci 107790)
joe.t1978
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Topik: Nassfeld
2011.02.02. 20:41
Sziasztok!

Január 16-tól 21-ig voltunk Nassfelden csúszni a haverommal, gondoltam megosztom élményeinket.
Először fr.o-ba akartunk menni, de aztán mégis inkább erre a közelebbi terepre esett a választás és nem bántuk meg.
Szállásunk egy családi Frühstückpension-ban volt, mindenkinek csak ajánlani tudom: http://www.enzianbrenner.com/index2.html
Egy idős házaspár a tulaj, az öreg snapsz-szal fogadott minket. :) Reggelivel együtt 35 EUR volt az ára, reggelente csak ki kellett sétálni a panzió elé, a síbusz megállt és 5-8 perc alatt a Millenium Expressz előtt is voltunk. Korábbi leírások elég részletesen leírták a pályarendszert, felvonókat stb., úgyhogy én csak az érdekesebb dolgokról írnék.
Az első két napon gyönyörű szép napos időnk volt, már-már túl meleg is, de legalább lehetett jó fotókat készíteni. A pályák a régi (dec. végi) havazás miatt már kemények voltak, mondjuk mi az offpiste terepeket kerestük. Rengeteg van, de ott is keményre volt fagyva a hó teteje, így élvezhetetlen volt. De szerdán szerencsére beborult, elkezdett esni a hó és egész nap szakadt, így már déltől egész jók lettek a pályák, de ami a legfontosabb: Csütörtök-pénteken végre élvezhettük a szűzhavas offpiste terepeket, főleg hogy újra kisütött a nap!
A legjobb offpiste terepek: A Troghöhe-től elindulni a 66-os kék átsiklón, majd letérni róla a völgybe, ami a 65-ös és 70-es találkozásáig (itt van egy kis alagút is) visz le. A végén egy kis erdős rész is van.
A másik nagyon komoly offpiste terep a Kofelplatz-Madritische-től (ide visz fel a Millenium Expressz) indul.
El kell indulni a 45-ösön, majd a 64-es kék pályán kell tovább csúszni, de pár méter után már le is lehet térni jobbra, az erdőbe. Csak gyakorlott síelők válasszák! Van néhány komolyabb letörés (akár 5-10m-es is), így először mindenképpen fel kell térképezni, merre lehet csúszni.
Egészen a Mössern-ig (1590) lehet lecsúszni.
A másik offpiste terep a szemközti hegyen van, a Garnelkofer-től indul le a funpark tetejéig. Ez is egész jó.
Ezeken kívül egyébként ha nem a pályákon megyünk le, szinte mindenütt jó kis offpiste terepek vannak, csak követni kell a pályák vonalát. Egyszer le is tértünk véletlenül egy völgybe, ahol egy patak csordogált. Gyönyörű szép volt, csak gyalogolnunk kellett, követve azt (mint Bear Grylls... :), hogy visszajussunk a pályára - de megérte.
Fejkamerával videóztunk is, készítettem egy klippet a jobb csúszásokból:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Plusz egy bakiparádét is:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Ezek a videók visszaadják, hogy milyen a síterep, csak ajánlani tudom mindenkinek!
joe.t1978
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Topik: Síkötés
2011.01.03. 21:28
Köszi a választ!

üdv.
joe
joe.t1978
4 élménybeszámolót írt
4
13 éve tag
Topik: Síkötés
2011.01.03. 18:39
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Most vettem egy használt Rossignol S2 freeride lecet és kötést keresek hozzá. Kinéztem egy Marker Free 12 Titanium kötést, de nem tudom, hogy ez jó-e hozzá, vagy ár/érték arányban megfelelő-e. Vannak ennél olcsóbb és jóval drágább kötések is, bár igazából ennél többet nem nagyon akarnék áldozni egy hasznélt lécre...

segítséget előre is köszönöm,
üdv.
joe
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.