Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Peetry által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (45)Időben csökkenő Időben csökkenő
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2019.01.08. 23:24
Sziasztok,

Tudna valaki helyzetjelentést írni? Utak, megközelítés, pályák milyenek? X-es pályákon lehet csúszni, vagy le vannak zárva lavina miatt?
köszi
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2018.01.31. 23:08
Sziasztok

Hétvégén megyünk chopokra, tudnátok ajánlani snowboard oktatót kezdőnek? szombat reggelre keresünk a feleségemnek.

köszi
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2015.12.29. 16:14
Mönichkirchenbe véletlenül se menjél. Valóban van egy szép hosszú szép kék vízszintes libalegelő, amin lehet hogy síelni jó tanulni, de a kérdező snowboardozni akar, amire teljességgel alkalmatlan. A többi meg délre szétesik.

Nekem az a véleményem, hogy snowboard tanuláshoz jobb a kicsit meredekebb, enyhén piros, mint a nagyon lapos kék pálya. Ha éppen van itthon hó, akkor egy alkalmat el lehet menni bohóckodni itthoni pályán, de többet szerintem idő és pénzkidobás.
Előzmény: (Matyi72 185190)
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
Topik: Isola 2000
2015.01.29. 18:36
Szombaton erkeztunk, lassan megyunk haza. A palyak jok, szinte mindet kezelik minden nap. Tomeg egyaltalan nincs, hetvege volt zsufisabb, de azt is szellosnek mondanam. Het kozben sokszor vegig egyedul csuszunk le, alig latni embert. Liftnel 0 db ember var folyamatosan. A palyak amugy jok, szelesek, de valammiert nem ez lesz a kedvenc siterepem.
Előzmény: (Tivi 178679)
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
Topik: Isola 2000
2015.01.19. 12:55
Tud valaki valami friss helyzetjelentéssel szolgálni a kinti helyzetről? Milyenek a hóviszonyok pályán és pályán kívül?
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2015.01.10. 09:14
úgy látom ez is 159W deszka. Nekem is hasonlo van (nitro prime dose, 159w), és 189cm vagyok.
Most én is ott tartok, hogy kicsinek érzem, szerintem nagyobbatt vegyél. Ez nem tudom milyen kemény az enyém elvileg 3-as flex és zero camber. Pályán kicsit jobban megeresztve már érzem hogy nem tart.
Szóval én minimum 161, de inkább 163-asat néznék a helyedben, és 5-ös flexel.

De én nem nagyon értek hozzá, majd az okosok kioktatnak :)
Előzmény: (hori88 177060)
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.12.28. 14:28
Járt valaki az elmúlt pár napban Stuhlecken?
Milyenek a hóviszonyok? A honlap és webkamerák alapján nem igazán tudom eldönteni, hogy mennyire vészes a helyzet
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.12.07. 20:34
Ma voltunk Stuhlecken, ezért megosztom a tapasztalataimat, hátha valakinek még jól jöhet holnapra.

fél10 körül érkeztünk (sajnos az autópályák elég ramaty állapotban voltakm hazafelére már rendbetették őket).
Pénztár úgy kezdte hogy stuhleckbahn és a 2 csákányos megy, de ha erősödik a szél, akkor leállítják az ülőst. Kérdeztem van-e erre kedvezmény, volt 2.6€ no comment.

Ennek megfelelően 1b, 2 volt nyitva, azaz 2 pálya.
A szél megjött, délben lelőtték az ülőst, banda fele felbaktatott a csákányosokhoz, sokan hazamentek.

Egész szellős volt így a pálya, sokan nem voltak. A pályák minősége is jó volt, délután 2-re azért már kezdte helyenként elég keményre fújni a szél, de amúgy nem volt para. A 3-ast láttuk egész nap ágyúzták, meg gondolom máshol is mentek.

Ha holnap nem lesz ilyen böszme szél akkor jó lehet, hét elején volt már nyitva 10,11 is, szóval hó van. Igaz a szél miatt sajnos minden pálya televan tűlevéllel, faágakkal meg tobozzal.

Végül visszaadtak még 5.1€-t az ülős leállítása miatt. azért így is 30€ egy csákányosért, meg 1 pályáért nem érte meg :(
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.02.24. 17:47
Kaprunban tegnap este óta 15-20 centi esett, és most is esik a völgyben. Mocsok jót szűzhavaztunk.
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.02.20. 17:56
tud valaki friss infót a térségről? holnap megyünk kaprunba, milyen az időjárás, várható friss hó?
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.02.15. 22:30
Az direkt van, hogy az olyan fórumot, ahol van olvasatlan bejegyzés nyitott borítékkal jelöli az oldal. Az olvasottat meg zárt borítékkal? Eddig kb minden rendszerben fordítva tapasztaltam. feltételezem ha másokat is annyira zavarna mint engem, akkor már jelezték volna, így valószínű meg kell szoknom, csak kiváncsi lennék az okára :)
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.02.15. 20:59
Meredekebb mint amit az osztrákoknál megszoktam. Szűknek nem szűk. A zöld és helyenként a kékek szűkek, a többi nagyon széles pálya.
Előzmény: (Ejde 154961)
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.02.14. 00:19
összeszedtem a gondolataimat, hogy beszámoljak az itt töltött 1 hét tapasztalatairól, hátha még valaki jó hasznát veszi.
február 2-9-ig voltunk itt snowadventure szervezésében, 6 sínap, vasárnaptól-péntekig.

A szállás nem igazán nyerte el a tetszésemet (Ecrins). Mi egy 6fős apartmanban voltunk, ami áll egy 2 nm előtérbol ahonnan van egy szintén 2 nm-es hálófülke emeletes ággyal, amiből nyílik egy 5 nm-es szoba duplaággyal (az ágyak összetolva franciaággyá a sarokban, a végében 30 centi, mellette fél méter hely). Az előszobából nyílik fürdő, wc (pozitívum, h külön van), illetve a nappali, amihez egy kis konyhasarok van. A nappaliban egy kihúzható kanapén aludt az 5-6 ember. Szóval kb 35 nm-en laktunk 6-an, a vizes sícuccokat nem nagyon lehetett hova teregetni, polcos szekrények nincsenek csak akasztós. A radiátor go-nogo jellegű. ha nem megy, megfagytunk, ha ment akkor 30 fok volt.
A szállással kapcsolatban csak a fürdő és wc ütötte meg az elvárható szintet, na meg hogy volt teraszunk. Liftet nagyon sokszor nem lehetett fogni, mivel a 11 emeletes kb 150 apartmanos épületben volt 2. A pályákat viszonylag könnyen meg lehetett közelíteni.

Az időjárás kegyes volt hozzánk, vasárnap és hétfőn 0 felhő csak napsütés, délután éledező széllel. Kedden felhős, kevés nappal, este 6tól hószakadás, szerda estig. csütörtök péntek ismét napsütés. Ennek megfelelően szerda reggel pályanyitás előtt negyed órával felsorakoztunk boardosok a felvonónál, hogy elsőként karcolhassuk a friss havat.

A pályákról általánosságban elég vegyesek az érzéseim. Nem mondom, hogy rosszak, de azért nem ezek lesznek a kedvenceim. Ehhez nagy valószínűséggel hozzájárul, hogy érkezésünk előtt nem tudom mikor esett utoljára friss hó, de keményre kifagyott pályák vártak, amit én nem kedvelek. Boarddal jobban bejön a friss hó, vagy ha az nincs, akkor a feltúrt, de nem túl buckás pálya. Szerda viszont paradicsom volt. A jobb szélső felvonóval felmenve hatalmas területen csúszhattunk le friss hóban, úgyhogy ha az időjárás összejön, jókat lehet szűzhavazni. A parkot is megnéztük, bohóckodtunk kicsit. Nem vagyok nagy parkos, de szerintem jól el lehet lenni benne.
A pályák színezése számomra kicsit fura volt. Eddig ausztriában jártam (nem sok helyen), de az itteni kék pályát (de legalábbis jó pár szakaszát) bőven pirossal
jelzik sógoréknál. A pirosakon meg csak pislogtam. Van egy hosszú zöld pálya is, annak elég kellemes a lejtése, csak helyenként már túl vízszintes, így le kellett csatolni,
hogy átsétáljuk a szakaszt. A kezdőknek mindenesetre ezt javasolnám első körben, ha bátrabbak, akkor baloldalt a rozsdás négyüléses tetejéről induló kék pályákat.
Ülős felvonóból ha jól számolom van 7. Legalul egy 6-os, ennek a kiszállója talán a legkényelmesebb, az 1600-as fehér szállodakomplexum alatt indul a 4es rozsdás,
ebből is könnyen ki lehet szállni, mert megáll egy pillanatra. van még egy 2üléses, azzal nem mentem, mert nagyon lassú. A többi 4es ülős szerintem elég nehéznek számít, egyik-másik beszálláskor is nagyot üt, ha az ember nem figyel. A kiszállásra pedig mindegyiknél fél-1 másodperce van az embernek, előtte utána nem ér le a lába, és ráadásul elég meredek is a lejtő. Amúgy a liftek elég gyorsak, így eszik a népet. Ja és nem engedik kézbe felvinni a deszkát. Van viszont egy az 1600-os állomás mellett egy kényelmes tanulópálya.

Összességében az ár-érték aránnyal meg voltam elégedve, ennyiért nyilván nem vártam 3*os szállodai szobát. Ettől függetlenül a minőséggel nem, és nem valószínű, hogy mégegyszer visszatérek ide, legalábbis nem ilyen szervezésben. Érdekes módon a franciák rosszhírét nem tapasztaltam. Teljesen korrektül tudtam kommunikálni velük angolul, amennyire szükség volt, és meglepően kedvesek voltak.
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.02.13. 23:56
nekem van egy 163-as hammer mistym. Én is használtan vettem tanulásra, teljesen jó állapotban van. ha érdekel, szólj és megbeszélhetjük.
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.02.12. 20:14
milyen verseny lesz szombaton? mikor?
Akkor tervezünk menni eplénybe, de akkor még lehet meggondolnám.
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.01.27. 19:34
Mi is február 1-én megyünk snowadventure keretében. Kezdőknek mit lehet mondani a terepről? Tudtok esetleg olyan honlapot, amin a pályák hosszát meg lehet nézni, mert mindenhol csak az össz, meg a kék piros fekete bontás van.
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.01.25. 00:10
tud valaki friss információval szolgálni a pályákról?
szombaton mennénk mire számíthatunk? olvastam az utóbbi egy hét bejegyzéseit, a múlt szombati tömeg és köves élmények kicsit elbizonytalanítottak. Mennyire kemények / jegesek a pályák így a hétközbeni olvadás után?
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.01.11. 16:54
ujjak védelmére a leghatásosabb szerintem a helyes eséstechnika. Kéz ökölbe, és elég kicsi esély hogy törik, mivel nem tud semerre feszülni.
Előzmény: (Kardiii 150306)
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.01.06. 20:46
erre esetleg vki?
Előzmény: (Peetry 149158)
Peetry
45 élménybeszámolót írt
45
12 éve tag
2013.01.04. 00:22
üdv ismét,

Ezekről a deszkákról tudnátok véleményt mondani?
http://www.skiing.hu/shop/snowboard-felszereles/deszkak/nitro-prime-dose-wide-snowboard-lap-12

http://www.skiing.hu/shop/snowboard-felszereles/deszkak/rossignol-circuit-amptek-mw-battle-sb-szett-12

http://hi-surf.com/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=4092&category_id=72&flypage=flypage-ask.tpl&manufacturer_id=&page=shop.product_details&product_id=68843

Egy jó mindenes lapot szeretnék. kevesebb park, több pálya és azon kívül, de mivel még kezdőnek érzem magam, nem akarok még nagyon abba az irányba húzó deszkát. A flow és nitro ha jól rémlik, csak 2,5-3-as keménységű, ez nem túl puha egy all-mountain laphoz?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.