Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Jester által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Koralpe
2011.01.16. 20:57
M7, Zalaegerszeg, Körmend irányába rövidebb, de ott van közút is. Bécs felé egészen Wolfsbergig autópályán lehet menni, de 70km-el hosszabb. Én M7 felé mennék, de neked kell eldönteni :)
Előzmény: (gabiszam 104182)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Koralpe
2011.01.16. 11:50
Mi most voltunk Koralpen, mivel nem esett hó, ezért a hegyre vezető út tök száraz volt, de azért azt nem mondanám, hogy nem vészes. 10-17%-os emelkedő van, ami azt jelenti, hogy egy kisebb köbcentis (1600) autóval mondjuk kettőben (ha elveszted a lendületet akkor 1-ben) fel lehet menni a 8km hosszú szerpentinen. Az pozitív ha a Feriendorfban van a szállásotok, mert akkor csak egyszer kell felmenni a hegyre :)

Bolt a Hotel Koralpe-ban van, ami 12-14 óráig van nyitva, este pedig 19-20ig. Itt csak nagyon alapdolgok vannak, péksüteményt, és hasonlókat pedig a Koralpe Cafe nevű kávézóban lehet kapni. Ezek egymástól kb. 30 méterre vannak, a Feriendorftól pedig kb. 200 méterre.

Pár szó a sípályákról:

Egyrészről szerencsénk volt, mert az érkezésünk előtt esett kb 20 centi hó a hegyre, így viszonylag jó pályaviszonyok fogadtak minket (műhő + természetes hó egyvelege), illetve a Wasserhangabfahrtot is megnyitották ahol nincs hóágyúzás, de a lejtő egyik oldaláról összevakarták a havat és egy nagyon jó pályát csináltak belőle. Az első két nap egyértelműen ez volt a legjobb pálya az egész területen. Hab volt a tortán, hogy hétköznap itt abszolút nulla várakozással lehetett síelni, ezen a pályán összesen kb 10en voltunk délelőtt. Harmadik napon az olvadás (+8 fok) sajnos eléggé tönkretette ezt a részt, illetve az ide átvezető 11-es "pályát" (a közepéről konkrétan elfogyott a hó, sár és sziklák maradtak helyette).
Nagyon tetszett, hogy a beülős lift melletti részen (a térképen snowparkként van jelölve) megmaradt a hó még az erős felmelegedés ellenére is, és nagyon hangulatos volt a fák között síelni.
Ami fontos, hogy szerintünk nem igazán snowboardbarát a hely, főleg hószegény időben. A csákányos felvonókon nem leányálom boarddal felmenni.

Összességében tetszett Koralpe, ha van elég hó, akkor 3-4 napig jót lehet síelni, és hétköznap gyakorlatilag egyik felvonónál sincs várakozás. Lehet, hogy az enyhe idő miatt volt, de szombaton a beülős liftnél sem kellett várnunk egy percet sem.
Előzmény: (gabiszam 103960)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2011.01.11. 23:25
Ha még nem voltatok Söldenben, akkor azt a plusz 100km-t tegyétek oda a 700 mellé és nem fogtok csalódni. Mindenféle pálya van amit el tudsz képzelni.
Előzmény: (mandzsi 103128)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2011.01.06. 14:41
Legközelebb nézd meg mennyibe kerül a síbérlet mielőtt elindulsz.

Annyi a reális amennyit kifizetnek érte. Hétvégén így is tömegnyomor van Eplényben is meg MSZI-n is. Csinálj sípályát Magyarországon, aztán add annyiért amennyiért szerinted reális.
Előzmény: (medvigr 102492)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Koralpe
2011.01.01. 11:47
Köszönöm szépen!
Előzmény: (Lackó 101043)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Koralpe
2010.12.26. 11:18
Sziasztok!

Januárban megyünk Koralpe-ra és eddig a weboldalon azt láttam, hogy a Wasserhanggipfellift még idén egyszer sem működött. Mitől függ, hogy beindítják-e ezt a felvonót? Nagyon sajnálnám ha nem menne januárban sem, mert csak ez visz fel a csúcsra.
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.12.20. 12:35
A két ünnep között milyen időjárás várható szerinted? A hosszabb távú előrejelzéseket nézegetve azt láttam, hogy 0 fok körüli ingadozás lesz. Nappal + éjjel -. Tehát semmi szélsőség. Ez beválhat?
Előzmény: (KCsabika 99037)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.12.05. 15:45
Nem jelzi? Az első sort idézném:

"2o1o.12.o4.
A tartós hidegnek köszönhetően 19 hóágyúnk ontja egész éjszaka a havat, így reményeink szerint holnap kiváló hóminőséggel köszönthetjük vendégeinket a Nordica Síaréna hivatalos megnyitóján! "

Pár sorral lejjebb:

"Vasárnap 9 órakor indul a négyüléses felvonó és az 1-es csákányos lift.

Kinyit az 1-es pálya teljes hosszában, a 2-es pálya és a 4-es pálya teteje.

Így vasárnap összesen már 2 km-en lesz lehetőség síelni!!!

Mindenkit vár a tanuló pálya és a síkölcsönző is!

Vasárnaptól minden nap 9 órától 17 óráig tartunk nyitva. "
Előzmény: (adzsi 96313)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.01.23. 21:33
Az tény, hogy túl sok embert engednek fel a pályára. Ma néztem a webkamerát és szörnyű volt látni azon a kis helyen ennyi embert. Félek is mert holnap fogunk kimenni Eplénybe... Heringparti lesz attól tartok. Az meg a slusszpoén volt, hogy a pálya aljában álldogáltak a nézelődők. A szervezők helyében pároslábbal rúgnám pi**án őket, nem is értem hogy gondolják hogy odamenjenek. Aztán ha rájukcsúszik egy síelő vagy boardos és kapnak 10 öltést a lábukba még nekik áll majd feljebb.
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.01.20. 18:58
Hello!

Meg tudnád mondani melyik rádióadón lehet fogni a TMC jelet?

Köszönöm!
Előzmény: (Szab 80941)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.01.20. 12:54
Köszönöm szépen az infót!

Sok havat! ;)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.01.20. 12:18
Értem, köszi. Nem tudod véletlenül, hogy milyen gyakori a dugó Salzburg - München között? Tavaly mi oda-vissza belefutottunk a jó kis Stau-ba, mindkettő szombaton volt. És az sem kellemes :(
Előzmény: (huligan 80897)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.01.20. 11:46
Sziasztok!

Február elején szombaton megyünk majd Söldenbe (Graz irányából), és azon tanakodtunk, hogy az A10es autópálya felől merre érdemes menni. Az egyik megoldás, hogy tovább Salzburg felé autópályán, ez ugye hosszabb lenne és esélyes, hogy szép kis dugóba szaladunk bele, a másik, hogy a 164es és 178as úton St. Johann in Tirol felé sima közúton megyünk. Ezt az utat viszont nem ismerjük, azt olvastuk elég kemény emelkedők/kanyarok vannak. Mit javasolnátok, szép időben merre menjünk? Rossz időben persze egyértelmű az autópálya...

Köszi!
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.01.11. 15:12
Sziasztok!

Akkor egy kicsit megvédeném Eplényt.
A fizika ellen ők sem tudnak harcolni. 0 fok felett a hó olvad még az északi sarkon is nem csak Magyarországon, csodát nem lehet várni. Mi is ki akartunk menni szombaton de inkább áttettük szerdára pont az időjárás miatt.
Én december 21.én csúszás előtt nyitva felejtettem a kabátom zsebét, és a pályán elhagytam a telefonomat. Ezt a pálya alján vettem észre. Haverokkal mentünk felfelé a lifttel amikor épp azt beszéltük, hogy gyorsan le kéne tiltatni mert előfizetéses és a gatyám rámegy ha valaki véletlenül megtalálja a hóban. Alig mentünk 20 métert a felvonón, már bemondták a hangosbemondóba, hogy a jegypénztárnál lehet átvenni az elveszett telefont. Magyarország :) Utólag is köszönöm!
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.01.04. 22:31
Sziasztok!

Előreláthatólag 9.én szombaton esélyes hogy a teljes 1-es nyitva lesz? Mennyire fogja megviselni a pályát a felmelegedés+eső?
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.01.02. 19:04
Már nem azért, de örülj neki hogy megadják a lehetőséget a hozzászólásra és a nyilvános kritizálásra. MINDEN joguk meglenne ahhoz hogy a saját weblapjukon moderálják a nekik esetleg üzletileg nem túl jótékony hozzászólásokat mégsem teszik. Sőt itt van ez a fórum is, és a régi fórumuk is elérhető. Erről ennyit. Annak kéne örülni, hogy van két remek hely az országban ahol lehet csúszni.
Előzmény: (zsoci 78134)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2009.12.30. 12:24
Sziasztok!

A Síparkban nem lehet külön csak snowboardot bérelni? Mindenképpen ki kell fizetni a 4.000 forintot a teljes felszerelésre akkor is ha csak deszka kellene?

Köszi!

UI: le lehet foglalni előre telefonon a cuccokat?
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2009.12.18. 09:52
Az már elvileg megvolt, és csak a kamerára vonatkozott.
Nem hiszem, hogy a webszerverük ott van Eplényben. Ráadásul ez valami olyan hiba, hogy a skiarena.hu-t a siarena.hu-ra irányítja oda vissza, szóval valami amatőr hiba van a háttérben szerintem :( Ami persze nem az eplényiek hibája hanem a tárhelyszolgáltatójuké. Csak pont rosszkor...
Google tárolt változatban az van, hogy 19.-én lesz a megnyitó, de hogy a pályát is használatba lehet-e venni arról nem szól a fáma.
Előzmény: (Meska 76819)
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2009.12.18. 09:36
És holnap lesz nyitás? Mi mondjuk hétfőn mennénk, szerintetek érdemes? Jók lesznek a pályák? Még a felmelegedés előtt kéne menni...
Jester
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2009.12.18. 08:43
Csak nekem nem jön be a skiarena.hu?
következőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.