Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

zombi444 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (21)Időben csökkenő Időben csökkenő
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2020.02.03. 00:40
Valaki volt kint mostanában? Milyen a helyzet?
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.04.02. 16:02
Köszi az évadot. És el ne hagyjátok jövőre a fórum aktivitást. Sokat jelent az, ha őszintén leírjátok az éppen aktuális állapotokat. Ahogy egy öreg barátom mondta: jövőre ugyanitt, ugyanígy.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.03.28. 21:32
Na most mégjobban elbizonytalanodtam. Azt hittem a hero az a profi kategóriát képviseli, erre nézegettem egy párat és össze vissza vannak. Hol beginner, hol elite van megjelenítve a különböz léctípusok alatt. Így ez nem lesz jó. Most utána néztem ennek a power pulsion 9s-nek és amit találtam az azt írja hogy "amatőr versenyző" kategória. Mondjuk nem sokkal vagyok előrébb, mindenesetre nem akarok olyan lecet ami puha mint a vaj. Volt a lábamon egy atomic egyszer de olyan érzésem volt mintha csak a talpamon csúsztam volna. Az eleje is meg a hátulja is pattogott mint a nikelbolha és olyan könnyűek voltak hogy azt hittem elrepülök. Ja azt még elfelejtettem hogy kezelt pályán használnám csak.
Előzmény: (gaboca 200952)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.03.28. 19:41
Sziasztok remélem tud segíteni valaki. Szeretnék egy új lecet vásárolni. 2 éve kezdtem újra a síelést és akkor gyorsba vettem egy rossignol power pulsion 9s lecet. Nem tudom pontosan kiknek készült a léc, mindenesetre én ezalatt a pár év alatt megszeretem. Eleinte kicsit nehézkesen ment vele dolog, de idén már szépen húztam az íveket vele. Vagyis nem tudom mert nem látom magam kívülről de jobban ment az a lényeg. Szóval kicsit hozzám is nőtt ez a márka. Azt szeretném tudni hogy a mostani kínálatban melyik rossi léc felel meg ennek kb? 178cm vagyok és 68-69 kg. Szeretek kicsit hosszabb íveket húzni, és ha a telefonos app nem csal akkor kb 70-75km/h volt az a sebesség amit kihoztam magamból. Ezt növelni szeretném kicsit. Tudom ez nem csak léc függvénye de nem akarok ennél labilisabb lecet sajnos nincs nagy tapasztalatom. Összesen ha 3 fajta léc fordult meg a lábamon. Nem tudom hogy a Rossi Hero léccsaládból ha választok akkor az mennyivel lesz keményebb, irányíthatóbb? Vagy az már nagyon profiknak való? Esetleg a racetigerek ről valami tapasztalat? Köszi.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.03.26. 12:30
Na ez nettó hülyeség. Akkor te amikor még csak tanultad a síelést, folyamatos kínszenvedés volt meg fogösszeszorítás? Én már akkor élveztem mikor életemben először lejöttem a faluszéli dombon. Estem keltem mint egy hülye de annál nagyobb élményem nemigen volt azon a télen. Voltam vagy 8-10 éves.
Előzmény: (Soma 200898)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.03.10. 01:05
Éppenséggel most esett, de semmi jele nem volt annak hogy érdekelné őket. Az a baj hogy így nem csak magukkal tolnak ki hanem velünk is. Az, meg hogy temészetvédelmi terület csak egy dolog. Egy pár embertől függ csak hogy lehet-e tavat építeni vagy nem. Semmi más ez a besorolás, csak annyi hogy lehet egymásra mutogatni ennek ürügyén. De természetesen igazad van. Teljesen mindegy hogy itt mi mit dumálunk.
Előzmény: (Altorrg 200561)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.03.08. 19:41
Hetedikén voltunk kint megint. A 2-es pálya sajnos felejtős. Elkezdett vizesedni a hó rajta és mivel nem lehet kezelni, eléggé élvezhetetlenné vált. Amíg 1 hete simán lehetett élvezni a buckákat rajta, úgy most kb 3 métert nem tudtam esés nélkül megtenni. Mondanám hogy én vagyok a béna de sajnos aki próbálkozott vele az mind kiszált a pálya felső szakaszán inkább. Tán a boardosoknak még megfelelt. Az volt a baj hogy elnyelte a nehéz vizes hó a lecet és vitte amerre gondolta :) Az 1-es viszont jól muzsikált. Nagyokat lehetett hasítani rajta. A pálya többi szakasza is elég jó állapotban van.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.03.06. 12:04
Tisztelt Balage! Magamra ismertem az utolsó bekezdésedben, úgyhogy reagálok rá :) Nem tartom magam oltári nagy síelőnek, jócskán lenne még mit tanulnom, sajnos az idő kevés ehez. Nemhiszem hogy az aki lejön egy ilyen lejtőn, azért csinálná hogy felvágjon és jobb sízőnek láttassa magát. Egyszerűen, legalább is az én esetemben azért történik ez meg mert a lehetőség adott. Nem lehet kihagyni. Az hogy éppen hogy sikerül a lejövetel egy ilyen pályán, lényegében mindegy. Az ember jobban érzi magát tőle és ennyi. Az meg hogy baesetveszélyes, az relatív. Minden az, ezzel az erővel. Meg még annyi hogy úgy lehet fejlődni ha többet válalsz attól mint amit tudsz. Különben unalommá válik a szórakozás.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.03.03. 12:58
Mi léccel jöttünk le a szánkópályán. Ne zavarjon meg az eleje. Az elég meredek az első kanyarig, de onnantól lankás, kicsit kanyargós. Szerintem szánkóval kicsit lassú. Léccel is az volt. Inkább ilyen "menjünk le a gyerekekkel, had érezzék jól magukat" típusú. Elég hosszúnak mondanám. Szerintem szánkóval leérni kb 15-20 perc.
Előzmény: (Esyter 200333)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.02.27. 23:37
Egy kis beszámoló. Kedden délután érkeztünk és örömmel láttuk hogy nem csak mi vagyunk ilyen hülyék hogy szakadó hóban -13C-ban és szeles időben kimerészkedtünk síelni. A zord időjárás ellenére egy jó kis délutánt töltöttünk el. Nem sokan voltak, így kiélhettük magunkat. Sikerült minden pályát kipróbálni. A 2-es kicsit itt-ott kikopott, de ennek ellenére is folyamatosan csúszkáltak le rajta. Annyi kellemetlenség volt hogy a hóágyúk nyomatták ezerrel a havat, dehát mikor csinálják ha nem most? Véleményem szerint a 3-as pálya volt a legjobb. Nem volt annyira kibuckásodva mint az 1-es. A kifelé vezető utat épp előttünk sózták. Visszafelé már kicsit nagyobb hótakaró maradt meg de nem volt vészes. Annyit konklúzió a végére hogy ma 3 óra alatt többet csúsztam mint 2 hete szombaton egész nap. Aki teheti hétköznap menjen, mert hétvégén úgyis fullra tele van a pálya. Bár láttam hogy fel vannak szerelve az 1-es melletti csákányosak is. Ez jó. Mondjuk amióta felvonó van még egyszer nem húzattuk fel magunkat. Hiába no. Elkényelmesedik a magyar gyerek ha megszokja a jót :)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.02.24. 22:19
Ja tudom... a lepényhal :)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.02.24. 19:26
Ha más értelme nem is lenne a tájékoztatásnak, annyi mégis hogy legalább nem kergetnénk hamis reményeket.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.02.24. 10:33
Legalább annyi elvárható lenne hogy tájékoztassák a jónépet hogy miért nem nyitnak meg több pályát. Még a legkisebb szikrája sem látszik a törekvésnek. Pedig ha a másik két síterepnek sikerül a folyamatos fejlődés, itt sem lenne lehetetlen.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.02.22. 23:33
Úgy alakult hogy egy napot eltölthettem ezen a síterepen. Hát igen. Van különbség hazai természeti adottságok meg-e között. Nagyon jó pályák vannak, változatosak. Nem elég egy nap hogy besíeld az egészet. Hétköznap mentünk, és kb 10 órakor csatoltunk. Sajnos a pályák minősége nem volt a legjobb. Havazhatott már vagy két napja, mert a ratrakolt pályán volt vagy 15 cm friss hó ami már akkor fel volt buckásodva, amikor megérkeztünk. Kicsit nehézkes volt a síelés mert egész nap esett a hó és eléggé borult volt az idő is meg a szél is fújt, így nem mindig vettük észre a kikerülendő buckákat. Lett is belőle pár seggelés. A pálya legfelső részén hóesés, tejköd és oltári szél fújt. Nem is igazán lehetett ott síelni, egyszerűen nem lehetett 5 méternél tovább látni. De a kaja nagyon jó volt. Személyenként kb 25-30 Euróból fullra lehet enni magad meg ihatsz egy sört és kávét is, elég jó a választék, de azért nem kell extrákra számítani a önkiszolgálóban. A személyzet angolul is beszél, még a konyhás öregnéni is. Ez jó. Elkövettünk viszont egy hibát. Az 1-e parkolóban hagytuk a kocsit, és hát lekéstük az utolsó lefelé menő liftet. Ez nagy baj volt, mert abba a parkolóba nem lehet lecsúszni. És a kettes parkolónál ahol kilukadsz a pálya alján, nincs kitáblázva hogy merre van az egyes. :) Úgyhogy maradt a nap végére egy jó kis fél órás bakancsban gyaloglás. Mindenesetre a befizetett tanulópénz ellenére is azt hiszem ez az első számú síterep amit még Pestről érdemes egy napra meglátogatni. Persze az ideális minimum 3 nap lenne. Ja és még Csopakot nem láttam, lehet az átveszi az első helyet. Majd kipróbálom azt is ha minden jól megy :)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.02.18. 18:50
Ha ilyen hómennyiségnél sem lehet lesíelni az egész pályát illetve az északit, akkor már soha nem is lesz megnyitva.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.02.13. 18:49
Sokan elfelejtik azt, hogy egy sílift telepítésénél mennyi mindenre kell egyidejűleg figyelni. Ezeknek a tényezőknek a figyelembevételével kell a lehető legoptimálisabb konfigurációt kiépíteni és üzemeltetni. Legyen ez szabvány, előírás vagy éppen tapasztalat (a teljesség igénye nélkül). Mindig lesz olyan akinek valami nem tetszik. Nem értem az összehasonlítgatást sem különböző külföldi pályákkal, hiszen teljesen mások a körülmények.
Előzmény: (Tervező 199397)
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.01.23. 14:10
Hogy áll a hármas pálya? Van rá esély hogy kinyit? Amúgy szerintem ha kinyitna 3, 4B meg esetleg az 5b pálya, (az egyest direk nem írom mert az tavaj is, amikor nagyon jónak lehetett mondani a szezont, csak pár napra nyitott ki) tuti hogy az eplénybe készülők is meggondolnák magukat. Ott aztán egyáltalán nem törik magukat. Nem tudom persze hogy hogy éri meg jobban, de ha egy üzemeltető arra törekszik hogy minnél nagyobb besíelhető terep legyen, még ha az idő miatt nem is tudják biztosítani a legjobb minőséget, vagy esetleg pillanatnyilag nem éri meg nekik, akkor is megmarad az emberek fejében hogy ez egy korrekt szoláltatást nyújtó csapat és próbálkoznak ezerrel. Ez pedig hosszútávon mégiscsak jó pont és a befektetett pénz is megtérülhet.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2018.01.20. 23:11
A mai nap történései pár mondatban. Változatos idő volt, délelőtt esett a hó, aztán köd, aztán pici napsütés. A hó elég tapadós volt 10 óra környékén, persze ha ilyen hülye az időjárás csodát ne várjon az ember. A panorámafelvonó nagyon király. Én azt hittem hogy meghagyják a tányéros felvonót is vele párhuzamosan, és aztán dönthetne az ember melyik sorba áll be, de tévedtem. Rengetegen voltak ma. Volt egy időszak mikor már kényelmetlen volt a pályán haladás és több bukás is volt amiatt hogy a lassabb sízők és a tempósabbak nem fértek el egymás melett. A kajálda előtt brutális sor állt. Ez a kolbászsütős dolog jó ötlet lenne amit az előttem hozzászóló írt. Nagyon remélem hogy az idő kedvez majd a síparknak. Én nem sajnálom a belépőre pénzt, látom hogy apait anyait beleadnak a lehetőségekhez képes az üzemeltetők és gondolom a tulaj is. Remélem minnél több ember választja ezt a síterepet, mert akkor a fejlődés sem fog megállni. A legfontosabb véleményem szerint az lenne, hogy az étterem tudjon alkalmazkodni ehhez a sok emberhez. Összességében nagyon jó napot töltöttünk el itt. Üdv.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2017.02.26. 18:22
Kint voltunk ma is. És tényleg jó volt a pálya délelőtt. Délutánra kicsit kásásodott meg pár helyen jeges volt. De ha marad ilyen az idő akkor még biztos kitart pár hétig. Most először kipróbáltuk a kajáldát is és nem csalódtunk. Mondjuk kicsit drága de azért megfizethető. Még az is tetszett hogy nem volt tömegnyomor. Biztos sokan szekrénybe tették már a bakancsot. Jó lenne még egyszer kijutni.
zombi444
22 élménybeszámolót írt
22
7 éve tag
2017.02.23. 11:59
Milyen a pálya állapota? Volt valaki kint mostanában?
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.