Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gyuri271 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (10)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.27. 23:46
Gondoltam, hogy ez lesz a reakció. De ezt írtam is a hsz-ben. Nem értem miért baj, ha valaki kritizálja a kommunikációjukat. A fejlesztést egy szóval sem kritizáltam, csak meg kellene tanulnotok olvasni! Erről ennyit! :) Köszi, puszi!
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.27. 20:31
80 darab fejlesztés, aztaaa! :)
Markáns eltérés ez a tavalyi szezonhoz képest, amikor nem csináltak semmit. A tavalyi év fejlesztéseit (ha jól emlékszem), nem hasonlították össze a magyar pályák a többi pálya fejlesztéseivel. De ha tették volna, akkor (szerintem) nem ilyen eltorzított, virtuális valóságba zárt, ködös számokkal jelezték volna. A tavalyi év, fejlesztései is komolyak voltak (pl. új sípályák a Síparkban, új hóágyúzott pálya Sátoraljaújhelyen stb.), csak azt nem 80 pontban, elaprózva sorolták fel, hanem összegyűjtötték összesen 7 fő pontban (bár szerintem ennél több pontban).

A Síaréna pedig még a budi ajtót is fejlesztési pontként írja, szóval azért ez egy kicsit túlzás. Olyan ez mint a magyar gazdaság sok-sok pontos "fejlesztési" csomagjai. És, hogy félre ne értsétek, én is nagyon értékelem azt a sok erőfeszítést, amit értünk tesznek, csak a kritikámmal próbálnám őket egy sokkal korrektebb kommunikációra rávenni, már ha olvassák ezt a fórumot egyáltalán.

Na nézzük tehát a tavalyi év "elaprózott" fejlesztéseinek listáját, a honlapokról begyűjtött adatok alapján! (Sajnos csak a zempléni és a mátrai fejlesztésekről tudtam meg többet, de biztosan volt máshol is fejlesztés.)

Sátoraljaújhely:
1. 8 hóágyúból álló hóágyúrendszer telepítése
2. A hóágyúkhoz tartozó vízvezeték kiépítése
3. A hóágyúkhoz szükséges elektromos hálózat fejlesztése
4. Egy több, mint 10.000 m3-es víztározó tó megépítése
5. A 2-es pálya bővítése (600 m)
6. Új sífelvonó létesítése a 2-es pálya mentén
7. Új, gyerekpálya kialakítása
8. Az új gyerekpálya mellett, kislift létesítése
9. A gyerekpálya hóágyúrendszerének kialakítása
10. Nagyteljesítményű szivattyúház kialakítása a víztározó tónál
11. Védőeszközök beszerzése az új sípályákhoz
12. Új hótaposógép vásárlása a meglévő mellé
13. A régi hótaposógép felújítása
14. 35 ezer négyzetméternyi területen földmunkák elvégzése

Mátraszentistván Sípark:
15. Új síút létesítése 4B
16. Új sípálya kialakítása 5B, különleges kialakítással, szerpentin (!!!) vonalvezetéssel
17. A hóágyúrendszer bővítése az új pályák mellett
18. A hóágyúrendszer kapacitásának növelése az új feltöltő vezetékkel
19. Több ezer négyzetméternyi földmunka a sípályákon
20. A meglévő sípályák világításának fejlesztése
21. Az új sípálya kivilágításának kialakítása
22. Az új síút "romantikus" világításának kiépítése
23. A 3-as sípálya világításának kiépítése
24. Síkölcsönző fejlesztése
25. Hósport pálya kiépítése, ahol lehet szánkózni (!!!), + van még skibike, skiroller
26. Modernizált fizetési rendszer kialakítása (bankkártyás fizetés, paypass)
27. Védőeszközök beszerzése az új sípályákra
28. speciális "C" oszlopos védőhálók kiépítése
29. Az új víztározó tó földmunkáinak elvégzése
30. Az elektromos hálózat fejlesztése az új hóágyúzható részeken
31. A funpark fejlesztése, új elemekkel (szerintük ez az ország legnagyobb funparkja)
32. További parkolók létesítése
33. A parkolók világításának fejlesztése
34. A kis híd melletti kerülőszakasz kialakítása

De ezenfelül biztosan raktak máshova is új ajtót, lefestettek egy-két dolgot, és még sok-sok "apróságon" fejlesztettek. :) Úgy gondolom, hogy a Síaréna kommunikációja nagyon sok sebből vérzik, sok benne a hamis és torzított információ. Kár, mert tényleg elképesztően jó dolgokat csinálnak az idei szezonra.

Továbbra is fenntartom azt, hogy nem rivalizálni kellene, hanem egymást támogatni. Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy az eplényi vezetőség "ellene" megy ennek és versenyt csinál mindenből! Szerencse, hogy a többi pálya üzemeltetőjét, nem ebből a fából faragták. Ez a szomorú valóság.
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.16. 18:04
A többi pályához viszont nincs annyi hóágyújuk sem. Az egyes mellé kitett hóágyúk nem mozgathatóak, így azokkal csak azt a pályát lehet megcsinálni. Nem tudom pontosan ott mennyi hóágyú lehet, de szerintem a az összes többi pályára kb. a fele maradhat meg nekik. Az meg nem elég ahhoz, hogy időben azokat is megcsinálják. Ezért van az, hogy sokszor csak szezon közepén lehet pl. a 4-esen csúszni. A tavalyi év az katasztrófális volt, mind a pályák minőségében, mind a nyitvatartott pályák számában. De erről nyílván az időjárás tehet. Ezért nem is mentem csak kétszer a Síarénába, így jutottam el a másik "legjobb" magyar sípályára, amiben nagyon kellemesen csalódtam.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.16. 14:23
Nem az számít hány hóágyú és hány pálya van hanem az, hogy hány pályán és mennyi ideig lehet síelni egy szezonban. A hóágyúk, pályák, km-ek, liftek száma csak a torta teteje, azaz a marketing. Ha mondjuk lenne egy 15 km-es pályarendszer, de csak 2 km-et tudnának hóágyúzni akkor hiába a marketing, nem jó a pálya.

Eplényben szerintem kétszer ennyi hóágyú tudná tutira biztosítani az összes pálya behavazását. De az átlagos magasság is igencsak számít. Az eplényi hóágyú armadával, náluk sokkal hóbiztosabb szezont lehetne összehozni (nagyobb pálya felületen) pl. Bánkúton.

A kérdés, hogy az új pályák elkészültével a hóágyúk számát is növelik-e? Mert ha nem, hiába a több pálya! Amennyiben nem lesz elég hideg a télen, a jobb pályákra (4-es, 3-as) már nem jut elég "nafta".

Ki kellene számolni, hogy átlagos hideg esetén mennyi havat tudnak ezekkel a hóágyúkkal legyártani, van-e elegendő vizük hozzá és akkor kiderül mire elég a "hétlövetű"! Gondolom nem titkos adatról van szó, jó lenne ha valaki leírná ezt az a benfentesek közül! Csak, hogy megnyugodjak! :)
Előzmény: (jozsifia 141264)
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.15. 17:55
Mindenben azért nem úttörők!

Eplény: "Magyarország egyetlen kivilágított, hóágyúzott, felvonóval ellátott szánkó pályája várja a szánkózás szerelmeseit."

És ez?: Ez is hóágyúzott, kivilágított, lift is van hozzá, sőt olyan eszközöket is ki lehet próbálni amit még Ausztriában sem mindenhol lehet használni. Ráadásul tavaly én még szánkóztam is, a hócsúszdapark által biztosított szánkóval (3-an ültünk rá egyszerre :) ). Dehogy még tovább fokozzam, csak a liftért kellett fizetni, az összes eszköz használata benne volt a lift díjában. http://www.sipark.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=114&Itemid=123&lang=hu

Egy dologban úttörő a Síaréna, az pedig a 4 üléses felvonó! Minden más (pl. hóágyúk, ratrakok, kivilágított pályák, pálya étterem stb.) már több helyen is volt Magyarországon, amikor az egészbe belekezdtek. A négyüléses felvonó beszerzését kellene minden magyar pályának követni mert tény, hogy az teszi igazi síparadicsommá az eplényi pályát.

Végszó! Szóval megint a marketing "duma" megy: legelső, legjobb, legnagyobb, egyetlen stb. A lényeg, hogy most is fejlesztenek és még jobb lehet a Síaréna, de én sosem a kiírásuk, hanem a saját tapasztalataim után döntök.
Előzmény: (jozsifia 141211)
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.03. 17:31
Na tessék erről beszéltem:
http://siarena.hu/siarena-nyeremenyjatek-a-facebook-on/

És mégis lemaradnak az első helyről! pffff
Lehet, hogy pont maguk ellen gyűjtik a szavazatokat?

Na mindegy! Hajrá Visegrád! XD
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.02. 18:30
Ott a pont huligan! :)
Előzmény: (huligan 140598)
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.02. 18:12
Ez így van! A jó marketing is hozzátartozik a jó síterephez. De az etikus magatartás méginkább! A szavazást egyébként csak azért nem ajándékozzák nyereménnyel, mert azt szerintem nem tudják csekkolni. Ezért osztogatnak síbérletet azoknak akik megosztják a szavazás linkjét. Az országos népszavazásoknál aki kenyeret osztogat a szavazóknak, az sem tudja ellenőrizni, hogy kire húzták az ikszet, mégis mindenki tudja, hogy ez a szavazás állásának a befolyásolása, szavazat vásárlás és etikátlan dolog.

Ne azért legyen sok szavazó, mert nyeremény van! Inkább legyen kevesebb szavazat, cserébe egy objektívebb képért! Én csak erre akartam felhívni a figyelmet!
Előzmény: (TGeree 140592)
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
Topik: Visegrád
2012.10.02. 17:37
Gyerünk Visegrád fan-ok! Még nincs veszve semmi! :)
https://sielok.hu/szavazas/legjobb-hazai-siterep/

Véleményem a szavazásról:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=3497
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.02. 17:32
https://sielok.hu/szavazas/legjobb-hazai-siterep/

Problémák a szavazással:
1. A szavazás állását befolyásolni, nem túl etikus gondolkodásra vall!

2. A Síaréna síterep a facebook oldalán indított egy nyereményjátékot amivel egyértelműen ezt teszik!

3. A szavazatok száma egy nap alatt, 1,5 szeresére nőtt a játéknak köszönhetően. A szavazat vásárlással hiteltelenné fog vállni a szavazás még ha az, befolyásolás nélkül is ezt az eredményt adná.

4. Nemrég a számok még közelítettek egymáshoz, inkább tünt úgy, hogy szoros és izgalmas lesz a verseny.

5. Egy ilyen komoly kérdésről indított független szavazásnak, szabályokkal kellene rendelkezni, hogy az megfelelő értékkel bírjon!

6. Ha nincs szabály akkor legalább a versenyzők viselkedjenek és játszanak etikusan!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.