Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

foldesjimko által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (13)Időben csökkenő Időben csökkenő
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.22. 10:21
Tisztelt, Laci!

Még egyszer köszönöm a telefon számot, beszéltem az ügyvédnővel, aki jelenleg külföldön van , de a lelkemre kötötte, hogy jövő héten hívjam újra! Baleset mentes síelést és hóban gazdag szezont kívánok neked és síelő társaimnak!

Jimko (Földes Imi)
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.18. 11:22
Köszönöm Replaci! Jelentkezem majd: Jimko
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.18. 11:17
Tisztelt Brockey!

Igen ez egy nagy dilemma bennem is, mert nem érzek szándékosságot a baleset okozója cselekedetei mögött!
Egyszerűen csak annyit tett, hogy megvárta a mentést és amikor már jó kezekben voltam, úgy gondolta, hogy ő mindent megtett a maga módján.

Mondjuk ilyen esetre nem ártana legalább két képzett elsősegély nyújtót küldenie a pálya üzemeltetőnek, aki kijön és felrak a szánra, illetve az egyikük, már a helyszínen kitölthetne egy jegyzőkönyvet az eseményről!
Meg talán, jó lett volna, ha nem 17 éves leányomnak kellet volna tartani a bokám, amíg az amúgy lelkiismeretes pályaorvos kolléga megszabadította a törött lábamat a síbakancstól! (Amit fájdalom érzetben senkinek nem
kívánok!)

Sok segítő kész hang próbált biztatni, hogy álljak nyugodtan a lábamra, mert biztos csak húzódás, szerencsére nem tettem... Ezt se ártana megtanulnunk, hogy mi a teendőnk egy trauma gyanús sérülttel!
Felmerül bennem még az is: mi van , mondjuk rosszabbul járok és a gerincem sérül meg! Azt hogyan látta volna el egyedül a szegény közegészségügyi sípálya ügyeletes?
Köszönöm jókívánságaid, lassan javulgatok! Jimko
Előzmény: (Lackó 178086)
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.17. 09:04
T Laci
!

Kérdezném, hogy mi lenne a teendőm ez esetben, Mit tanácsolsz?
Jelenleg időm, mint a tenger... :)

Üdv, Jimko
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.17. 08:59
T. Laci!
Mélységesen egyet értek veled, nálunk még sajnos a nincs kialakulva az emberekben a megfelelő szociális viselkedési hajlam az esetek nagy részében!

Jimko
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.15. 15:59
Sajnos nem hiszem, hogy elő keríthető a baleset okozója! Mikor az eset történt, a sokk és minden más miatt, nem jutott eszembe, hogy elkérjem az illető elérhetőségét! Annyi minden kavargott a fejemben, hogy mi lesz a kislányommal, akivel ketten voltunk, hogyan fog majd hazajutni ő és az autónk... stb. A mentőben jutott először az eszembe, hogy nem kértem el nevet és telefonszámot. Ebben kicsit én is hibás vagyok, nem voltam rákészülve, hogy én is szenvedhetek balesetet, ezért nem tudtam, hogy mit csináljak az éles helyzetben. Másrészről, ugyan ez vonatkozik a vétkes félre is, hogy lehetett volna benne annyi betyár becsület, hogy lekísér az orvosi szobába és ad címet! Ez van, az ember holtig tanul...
Előzmény: (nyugiba 177825)
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.15. 15:41
Sajnos ez van! Köszi!
Előzmény: (TZoli 177847)
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.15. 15:40
Igen feljebb volt egy tapadós rész,ott én is majdnem orral érintettem a havat, mikor először csúsztam rá, de nem ez volt a gond és igazából még nem tudtam eldönteni, hogy mi a rosszabb: önhibából , vagy más hibájából balesetet szenvedni! Senkinek nem kívánom , hogy végigélje azt amit én és előttem már jó páran átéltek egy töréssel végződött sí baleset kapcsán! Még mindig csak ezt tudom szajkóznii: VIGYÁZZATOK A PÁLYÁN LÉVŐ TŐBBI EMBERTÁRSAITOKRA!
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.15. 15:28
Köszönöm, bár ezt a szezont már ki kell, hagynom, de Tél lesz jövőre is::: :)
Előzmény: (Fidosan 177823)
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2015.01.13. 12:53
Balesetem Eplényben!

Január 08. Szülinapom utáni nap, ideális porhó csodás pálya várt Eplényben! Legkisebb lányommal, jókat csúszkáltunk, Nagyon jól éreztük magunkat! Nem volt tömeg, de sajnos egyel többen voltunk a pályán mint kellet volna... 14 óra körül az 1/B pálya felső piros szakaszán egy hátulról érkező síelő társam véget vetett idei sí szezonomnak! Össze akadtunk és kifordultam és háttal még jó 15 métert csúsztunk együtt. A bal lábam a léce alászorult és megfeszült. Mentést kellet kérni, mert nem tudtam lábra állni: A balesetet okozó úr és pár síelő megvárta ,mentőst, majd tovasiklottak...

A Pályaügyeletes Mentős kollégának ez úton köszönetet mondok oda adó segítségért és arra, hogy vigyázott kis korú leányomra, míg a hazaszállítását Budakalászra el tudtam intézni, később a Veszprémi Baleseti Sebészetről, ahova Mentővel bevittek. 20:30-kor már túl voltam a 2 órás műtéten amit a bal alsó lábszáram min két törött csontján hajtottak végre! Hálám immár a Veszprémi trauma osztályt is illeti!

Síelő társaimnak üzenném, már végre otthonról: Vegyük komolyabban a hátulról érkezők felelősségét, hogy ne okozzunk Fájdalmat, Gyötrelmet és minimum 3 hónap kiesést a normális életből a vétlen csak szórakozni, siklani vágyó embereknek!!!

Ha esetleg ez az üzenet után a baleset okozója magára ismerne és megkeresne, neki is hálás lennék...
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2014.02.13. 12:18
Február 11-én kedden voltam csúszkálni egyet a Síparkban! Az idő moslék volt, ködös és esős, tömeg nem volt. Az üzemelő pályák hála a gondos karbantartásnak, kifogástalanok voltak, úgyhogy a ronggyá ázásom ellenére nagyon jót síeltem! A vezetőségnek üzenném, kitartás és sok sikert a Mátrai erdőgazdasággal és a környezetvédőkkel vívott harcukban!
Egy lelkes amatőr, Imre!
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
Topik: Dobogókő
2014.02.13. 12:10
Laci, szomorú telünk van a hóhiány szempontjából, de ne keseregjünk, bízzunk a következő szezonban!!! :) Továbbra is a pálya híve, Imre!
foldesjimko
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2014.02.08. 14:41
02. 05-én voltunk kifogástalan hó és időjárási viszonyok között! Sorállás nem volt, de nagy volt a nyüzsi! Jót síeltünk...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.