Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

hómacsek által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (89)Időben csökkenő Időben csökkenő
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2023.12.28. 17:20
Szia! Érdemes. Nekem a családom volt tegnap, dec. 27-én ( sajnos nélkülem) egy napra, elbeszélésük szerint a Mönichkirchen-i oldal a kellemesebb állapotú, a Mariensee-i kevésbé. A hó megfelelő állapotú, voltak részek ahol szinte üres volt a pálya, kevés ember volt. A kisgyerekes részről nem tudok nyilatkozni, esetleg a webkamera segíthet. Érdemes előre megvenni a jegyet online. Üdv.
Előzmény: (Kovpet 219948)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2023.02.07. 21:27
Tegnap ismét megadatott, hogy egy csodás verőfényes napot eltölthessünk itt. Hétfő révén bíztam benne hogy nem lesz tömeg, így is lett. Fél 10-től síeltünk délután 3-ig, végig a Panorámalifttel mentünk, a csákányost nem is vettük igénybe, mert egész nap nulla sorbanállás volt a négyülésesnél. A hó remek, délutánra a piros 3-as aljánál kicsit fellazult, de buckásnak nem mondanám. A piros 1-es és a fekete 2-es zárva volt, most készítik elő szerintem a hétvégére.
Ja, és úgy voltak kevesen, hogy eznap volt a Magyar Egyetemi Síbajnokság is.
Véleményem a Hüttéről: a tea ugyanolyan borzalmas, mint tavaly is volt. Aki forraltbort ivott, azt mondta ízlett. Kellemes meglepetés volt a fokhagyma krémleves, valószínűleg a porlevest feltunningolták igazi fokhagymával, mert kifejezetten jó volt. A káposztalevest én nem kóstoltam, de a hozzámtartozó jóízűnek mondta, az illata is rendben volt-(de igen kis adag). A gőzgombóc nem az osztrák gőzgombóc, gyenge utánzat , de ehető. Az ár horror, de ugye nem volt kötelező bemenni. Összességében jót ettünk, nem bántuk meg hogy betértünk, megmelegedtünk és pihentünk egyet.
Mindenképpen megérte eljönni ide, mert ismét nagy élmény volt.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2022.01.18. 22:54
Két kényszerű kihagyott síszezon után végre léceket csatolhattunk, vasárnap voltunk itt (először, eddig soha). Ragyogó napsütés, szél semmi. 9 után pár perccel az alsó parkolóban már sokan voltak, de még bőven befértünk. 9 óra 32-kor már síeltünk.
Délelőtt kb. 11-ig álomsízés volt, azután a Panorámaliftnél már kezdődött a sorbanállás, aztán csak egyre nagyobb lett a várakozó tömeg. A pályákon lazán elfértünk, a csákányosnál is elviselhető volt a sor, de itt az ülőliftnél kellett a türelem (12-15 perc várakozás).
A hó állapota kifejezetten jó volt, semmi jegesedés, nem volt kemény, úgy kb. 2 óra körül kezdett buckásodni a kék pályák felső részénél, de nem volt vészes. Sehol nem találkoztunk a pályán füves- kavicsos felülettel (ami az eddigi megismert osztrák pályákon -csak műhó -esetén gyakori volt).
Minden tisztelet a pályaüzemeltetőknek!
Jövünk máskor is!
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2018.01.26. 15:19
Sziasztok.
Aki erre jár, ne hagyja ki a Sellarondát körbesíelni. Optimálisak a hóviszonyok, szerencsénkre szép napos időt sikerült kiválasztani.Campitello faluból indultunk a nagy kabinnal fel, majd a zöld jelzésen csúsztuk be a kört.Útközben felkirándultunk a Sasfészekhez, kár lett volna kihagyni. Arabba-Corvara-Ciampioni, valahogy így jöttek a települések.Ebédelni a Jimmy's Hüttében álltunk meg,nagyon nem ajánlom, mert iszonyat lassú volt.
Délelőtt még csodasima pályák voltak, de délutánra nagyon elbuckásodott minden.
Jól ki van táblázva az útvonal,de minket az "alternatív" lehetőségek néha jól megkavartak. Nem siettünk, sokat nézelődtünk, így a 29,5 km-t 6 óra alatt tettük meg.
Csodaszép sítúra volt.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Zauchensee
2015.12.30. 23:30
A tegnapi napot töltöttük itt. Reggel háromnegyed 10-kor már nem tudtunk a "hegy gyomrába" parkolni, annyira sokan voltak. A borzalmas sorbanállás után a Roßkopfbahn-nal mentünk fel a hegyre. Itt azért már természetes havat is láttunk a fák között, de a táj nagy része barna, a hó kevés. Ennek ellenére a pályák jól síelhetőek voltak, nem volt sok bucka és jégfolt sem. Fent a tömeg is megoszlott. A Gamskogel-től lejövő kék 9-es volt a kedvenc, teljesen korrekt volt. A Tauernkar-i oldal most nem jött be nekünk annyira, ott sokkal vizesebb volt a hó és lestrapáltabbak a pályák. Na és több megszokott pálya nem is létezett. Ragyogó napsütés, meleg, és sajnos semmi év végi hangulat. De azért jó volt.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2015.12.30. 23:09
Sziasztok. Ma ezen a terepen síeltünk. Hochwurzen siralmas látvány, mintha fehér sálak futnának le a barna hegyoldalon úgy néz ki. Ennek ellenére az osztrákok csodát műveltek a semmiből, a fehér csíkok jól síelhetőek voltak. Itt nem volt tömeg, nem úgy mint Planai-on. Planai végig lesíelhető az alsó főútig, a hó minősége pályánként változik. Délutánra buckás és jeges szakaszok is voltak. Itt helyenként volt az erdőben egy kis természetes hómaradék is. Átsíeltünk Hauser Kaibling-ba is, itt nem voltak annyian, de a pályák itt voltak a legjobbak ( a körülményekhez képest).
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2015.02.20. 21:23
Így van, köszi:)
Előzmény: (Hogwash 180985)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2015.02.20. 19:14
Neked van igazad Olasz Gergő! Csak ez a 15 óra összezavart a bemásolt német szövegben. De a lényeg az utolsó mondat: Halbtagesgrenze bei Mehrtageskarten 12 Uhr.
Holnap(szombat)déltől szeretnénk síelni hétfő kb. 16-ig.
Úgyhogy, akkor mégiscsak jó:)
Köszönöm.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2015.02.20. 15:46
Köszönöm mindegyőtöknek a tippeket, Neked meg hogy fáradoztál miattam:)
Akkor ez a 2.5 napos mégsem a nekünk való lesz. Üdv.
Előzmény: (Chopoker 180966)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2015.02.20. 14:14
SOS
Sziasztok, gyors segítség kellene. Holnap megyünk ebbe a régióba,és ahogy nézegetem nekünk a 2.5 napos bérlet érné meg . Tudja valaki, hogy a fél napot azt hogy kell érteni? Tehát a kezdő napon hány órától lehet igénybe venni?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2015.01.31. 23:04
Ez jó hír.Köszönöm.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2015.01.29. 21:34
Sziasztok. Valamelyik közeli helyre szeretnénk kiugrani síelni.Volt itt valaki a napokban? Milyenek a pályák?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2015.01.29. 08:52
Sziasztok. Volt valaki itt mostanában? Milyen?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2014.01.17. 07:54
Kösz. Megint tanultam valamit:) Kár hogy csak február végén tudom "letesztelni", de le fogom.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2014.01.16. 20:20
Nyugta??? Én még olyant sosem kaptam. De komolyan.
Előzmény: (csabor 167146)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2014.01.08. 20:57
Január 3-án síeltünk itt, immár sokadszor, az egyik kedvenc és egyben legmegosztóbb helye a családomnak. Egyrészt nagyon szeretjük, másrészt már sokadszorra fogadjuk meg, hogy na ide aztán többé soha. Mégis mindig visszatérünk.Varázslatos hely a különböző nehézségű pályáival, a lankás kékekkel , és sok-sok pirosával, és az utánozhatatlan hangulatával.
Az 8-er Jet-tel mentünk fel a hegyre, a nagy tömeggel együtt. Jobban jártunk volna, ha a Wagrain oldalról megyünk fel, de majd legközelebb! Valószínűleg ott kevesebben lehettek. Erre a napra igaz volt, hogy időben sokkal többet álltunk sorban és felvonóztunk, mint amit síeltünk. A Mozart Fly oldalon valamivel jobb volt a helyzet,de nem sokkal. Természetesen kipróbáltuk a G-linket is, ahol tömegnyomor volt. Nagyon kerestem hogy hol az a számláló, de nem sikerült felfedeznem. Az odaúton a tömeg közepén sínylődtünk, katasztrófális volt. Ráadásul a kabin maga borzalmasan új szagú, olyan gumi szagú, büdös. Visszafelé ablakhoz tudtunk állni, akkor legalább a kilátásért megérte. Kleinarlban jóval kevesebben voltak, a gyerekek jót síeltek, én még a kabinban szerzett rosszullétemet kúráltam.
A hó minősége és mennyisége kiváló volt.
Szóval Flachau-Wagrain számunkra az a hely, ahol minden oké lenne, ha nem lennének olyan sokan. De a hangulata az visszavonz.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2014.01.07. 17:16
Óóóó, tényleg teljesen más.
Előzmény: (apa 166144)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2014.01.06. 22:17
Január 2-án síeltünk Fanninbergen, az ezen a fórumon olvasottak alapján választottuk a 3 napos síelésünk első napi helyszínéül.
Kellemes , szeretnivaló hely volt számunkra. Maga a síterep nem nagy, de szerintem a gyengébb sítudásúaktól a nagyon jól tudókig is kielégíti az igényeket. Számomra a kék nagyon kék,de élvezhető, nem "vízszintes" pályák voltak. Ezek közül a kedvencem a 8-as volt. A pirosak erős pirosak(5-ös, 6-os), az én közepes tudásommal is kihívást jelentettek. A fekete 9-es-re is rámerészkedtem, hát volt egy szakasza, ahol a tériszonyommal küzdöttem. Ezután ezt el is kerültem.
A hó kiváló minőségű, az idő ragyogó napos volt.
A Zirmbar-ban ebédeltünk, nem ajánlom, mert a kiszolgálás nagyon lassú volt, sok időnket elvett a síelésből.
Sorbanállás nulla, a Sámsonbahn pillanatok alatt felrepített minket.
A mostani három síelős napunk közül magasan Fanninberg vezetett, minden szempontból. Sokkal többet nyújtott, mint amit vártunk.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Hebalm
2014.01.04. 23:31
Gondoltam hogy nem újítják a hójelentésüket, de legalább most tudjuk milyen, köszi:)
Előzmény: (kovgyulus 165710)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2014.01.04. 23:24
Ma itt síeltünk. Sajnos az időjárás nem kedvezett nekünk. A Tschaneck oldalon kezdtünk, ahol szakadt a hó, alig lehetett látni.A havazás jót fog tenni a pályáknak, mert több helyen fűfoltok látszottak ki a felsőbb részeken.
Tavaly csodás napot töltöttünk itt, a gyerekek mindenképp át akartak menni az Aineck oldalra is, de akkorra már lezárták az Aineckbahnt az időjárásra hivatkozva. Gyors elhatározással eldöntöttük, hogy kocsival átmegyünk St.Margarethen-re, és onnét ostromoljuk meg az Aineck-et.
Nagyon jól tettük, hogy "elmenekültünk" a hegyről. A lefelé vezető út katasztrofálissá vált. Traktorok húzták fel a személyautókat, akin nem volt hólánc esélytelennek tűnt a feljutása. A lejutás még úgy-ahogy, ha a sok szerencsétlen felfelé erőlködő nem előzgetett volna. Volt néhány dugó, de szerencsésen lejutottunk láncfeltevés nélkül.
Lent a St. Margareth-nél egy darabig az eső esett, majd itt is havazás lett belőle. Az Aineck tetején nagyon erős volt a szél, de így utólag nem volt rossz nap, de legközelebb remélem szép napos időben lehetünk újra itt, mert az nem kérdés hogy szeretnénk még újra ide visszatérni.
következőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.