Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

HofEE által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (44)Időben csökkenő Időben csökkenő
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2024.01.26. 09:05
Attól függetlenül, hogy igazad van, lehetett volna ezt egy fokkal kevésbé bunkó módon megfogalmazni.
Előzmény: (TIMÓ 220503)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2022.02.23. 08:42
Persze megérte, én is élveztem. Mondjuk neked lehet szerencséd volt, itt ennél a felvonónál azért mi álltunk sorban negyed órát legalább.
Az enyhítések aznap már elkezdödtek, 2G helyett 3G szabály lépett életbe, tehát teszttel is lehetett jönni. Ez, plusz a Vasárnap eredményezte a tömeget.
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2022.02.21. 20:46
A tegnapi (február 20.) napon azért akadt némi sor Stuhlecken :D megtette a hatását a szigorítások enyhítése.
stuhleck2022.jpg
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2021.01.19. 15:50
Hello,

nem Magyarorszagról mentünk, Bécsböl indultunk.
Előzmény: (csibaj1 210972)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2021.01.18. 10:38
Tegnapi napon (Január 17, Vasárnap) megnéztük magunknak milyen snowboardozás, síelés a Stuhleck-en Lockdown idején. A pályák az időjárásnak köszönhetően nagyon jók voltak, egész nap esett, szállingózott a hó, néha a nap is kibújt, szóval kellemes síidő, a W11-től felfelé viszont mintha hirtelen egy teljesen más világba került volna az ember, egész nap köd és a hegytetőn nagyon erős szél, párosítva a -14 fokkal. Ennek ellenére azért arrafelé is csúsztunk kicsit.

Ami viszont több mindenkit érdekelhet a speciális helyzet miatt:
Ugyebár elővételben kellett jegyet venni, én az utolsó jegyek egyikét vettem meg pénteken, tehát számítani lehetett a teltházra. 9 óra körül érkeztünk ekkora még nem volt vészesen sok ember a parkolóban, viszont már itt feltűnt, hogy csak osztrák rendszámú autókat látni. (Végül nap végén összesen 5 db külföldi autót láttom, 1 szlovák, 1 horvát és 3 német autó, de ezek is nyilván mind Ausztriában élnek dolgoznak)

A délelőtti órákban jól eloszlott a nép, viszont 13 óra magasságában miután mindenki megtartotta az ebédszünetét kezdett kaotikussá válni a dolog. A Mittelstationnál induló 4-es felvonót 14 óra körül le is zárták és átirányították az embereket más pályarészekre mivel akkora sor és tömeg alakult ki, hogy a beszállási idő meghaladta a fél órát. (Mi kb 20 perc alatt tudtunk beülni.

A Hütték éttermek közül néhány nyitva van és Take away lehetett kávét levest rendelni amit kinn elfogyaszthatott a kedves vendég.

Ami a korlátozásokat, maszkviselést illeti: Törvény szerint FFP-2es maszkban használható a felvonó, valamint 2-nél több ember nem ülhet egy 4üléses liften. A beszállás, sorbanállás alatt 1méteres távolságtartást kell tartani.
A valóságban a távolságtartást igazából hálóval elkerített egyes sorokkal oldották meg amik a végén összefűződnek (akár a cipzár elves besorolás az autópályán) ami érthető okokból ennyi embernél torlódást okozott. Az FFP-2 maszk már nem volt annyian szigorúan véve , jómagam is normál símaszkkal szálltam be mindig, nem volt gond. Véletlenszerűen szólnak csak rá emberekre hogy meglegyen a látszata, de szerintem a személyzet is tisztában van a korlátozás értelmetlenségével. Ugyanígy az sem volt szigorúan véve, hányan szállnak fel egy felvonóra, ha együtt voltatok simán felengedtek 4en is egyszerre.

Összességében a szokásos (és most egy kicsit durvább) Stuhleck tömeget leszámítva egy teljesen korrekt napot tudunk magunk után, remélem még sikerül a szezonban pár hasonlót megejteni, de sajnos nem tudni mi vár ránk a jövőben.

Galéria:
https://sielok.hu/fotoalbum/stuhleck-2021-01-17/kep/1/
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2020.01.31. 09:16
Köszönöm az infot!
Előzmény: (bbarni971 207959)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2020.01.30. 12:26
Valaki aki mostanság járt Stuhlecken nem tudja véletlenül, hogy a Snowpark fel van e építve/nyitva van e? Csak mert a honlapon általában erröl nincs infó, vagy ha van akkor is tapasztalataim alapján nincs köszönöviszonyban a valósággal.
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2020.01.24. 11:47
Számomra ismeretlen okból, semmi nyoma itt az oldalon ennek a közeledö eseménynek, de gondoltam megosztom veletek itt a fórumon, hátha valaki nem lesi a Síaréna honlapját:

http://siarena.hu/hirek/rideslide-party-januar-31-en

Január 31-én 19 órától RIDE&SLIDE PARTY

Zenés éjszakai csúszkálás sok programmal, nyereménjátékkal, részletek a linken! Jó, hogy van ilyesmi Magyarországon is!
9974897842b91254350e5ffcdcc9eec283e8dbec.jpeg
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2020.01.23. 11:27
2 Napot töltöttünk itt Január 21 és 22-én. Előtte 2 napig Flachauban csúsztunk, aztán jöttünk át. Már sokat hallottam erről a helyről, rendszeresen szembejött a youtube-on is. Mit ne mondjak, nem csalódtam. Ha egy szóval kellene leírni a pályarendszert azt mondanám: Kreatív.

Arra számítottam, hogy ez egy inkább haladóknak/profiknak szánt terep, de nem. Itt mindenki megtalálja a számítását kisgyerektől, nyugdíjasig. Önmagában az, hogy ennyire adnak a külsőségekre nagyon tetszett, a rajzolt figurák a szobrok mindenfelé, ötletesen megépített figurák, kapuk, táblák, szemetesek(!) Nem láttam még ilyet máshol. A pihenőhelyek remekek, fütőtt házak, börkanapékkal, ivóvízzel gyerekeknek játszósarokkal, ja meg mozival.. ingyen (bérletárban).

A pályák is változatosak és jól karban vannak tartva, de a lényeg: ABSOLUT PARK. Nem véletlenül Európa egyik legjobbja, mindegyik rész tökéletesen shapelve, a boxok, az elemek nem ragadnak nincsenek szétkopva, egy élmény volt menni a parkban, no meg megnézni az igazi nagyágyúkat akikhez sose érünk fel. Emellett sok Freeride lehetőség is adott, nekünk szerencsére sok havunk volt.

Summa summarum: Mindenkinek nagyon ajánlom! én tuti visszatérek.
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2019.01.25. 11:42
A lenti depóhoz annyit tudok hozzátenni, hogy igen a Pénztár mellett balra van a bejárata, és ha jól emlékszem 5 € /nap a díja, és szerintem 2 Snowboard vagy 2 pár síléc simán befér, de nem tudom pontosan mert mi nem vettük igénybe.
Előzmény: (Dr.Bubo 204021)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2019.01.24. 15:05
Mi tegnap jöttünk vissza 5 nap után. Múlt Pénteken és Szombaton valamint tegnap havazott, szóval a pályák teljesen jók, a hó már ahhoz is majdnem elég, hogy jól lehessen Freerideolni az arra megfelelö részeken. Kiváncsi leszek, hogy most Szombaton lesz e éjszakai sielés ugyanis az elözö héten elmaradt mert meghibásodott a felvonó.

Szerintem a nagy parkoló hétköznap mindenképp megfelelö lesz, hétvégén pedig azért 10 óra elött érdemes odaérkezni.
Előzmény: (Dr.Bubo 203996)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2019.01.10. 07:58
Továbbra is rosszul áll a hóhelyzet, az elörejelzés szerint hétfön hullhat pár centi hó de egyébként szárazat mondanak végig..
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2019.01.04. 13:50
Akkor továbbra is fohászkodunk a friss hóért :D Köszi.
Előzmény: (- Marky - 202977)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2019.01.03. 10:53
Köszi az Infókat!
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
Topik: Nassfeld
2019.01.02. 09:48
èn is érdeklödnék járt e valaki most Nassfelden, a hóhelyzet kicsit nyugtalanít. Jelenleg 0/60 cm-t írnak mindenhol a webcamok alapján is azért elég száraznak tünik a környék bár a pályák le vannak ágyúzva. Nézegettem az elörejelzéseket, a héten nagyobb havazás is lesz Tirol Vorarlberg Steiermark régióban de Karintia ezen része megint kimarad :(
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2018.02.25. 14:50
Tegnapi életképek Óbányáról:
IMG-20180224-142814.jpg
IMG-20180224-142818.jpg
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2018.02.23. 11:07
Jó kis összefoglaló! Szombaton hány órától lesz nyitva a pálya?
Előzmény: (pecsisi 199925)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2018.02.21. 10:33
Köszönöm az infót!
Előzmény: (maci-laci 199800)
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2018.02.20. 15:35
Hali, van valaki itt a környékröl? Mit lehet tudni a pályáról, üzemel még? Most azért talán esett már kellö mennyiségü hó, hogy lehessen csúszni! Most hétvégén lehet elnéznék ide, persze csak ha nyitva van a hely.
HofEE
44 élménybeszámolót írt
44
10 éve tag
2018.02.12. 10:08
2015-ben volt egy nagyobb havazás, én meg pont akkor jöttem haza pár napra Ausztriából Bonyhádra, ami óbányához igen közel van. Èn addig csak legendákat hallottam erröl a pályáról de egyik nap reggel kinéztünk ide, vittem egy snowboardot is magammal és nagyon jót csúszkáltunk a friss hóban! Persze délutánra elfáradtunk nagyon mert "felvonó" sajnos nem müködik így fel kellett mindig gyalogolni. Amin meglepödtem, hogy reggel csak mi 3-an voltunk a pályán délutánra összegyült úgy 30 ember is :)
Nagy kár, hogy nem müködteti senki, egy minimális karbantartással és a felvonó rendbetételével tök jó kis pályácska lehetne gyakorolni tanulgatni, pár órára kikapcsolódni! Ha környékbeli vagy és nem teljesen kezdö, akkor ha leszakad a hó, nézz ki óbányára mindenképp! :)
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.