Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Fetzer Robi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (139)Időben csökkenő Időben csökkenő
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2023.02.24. 09:38
Mariazellben semmilyen kényelmes, széles kék pálya nem visz le a hegytetőről a parkolóba. A kabinos ugyan valóban a város központjából indul, a felső állomástól el lehet indulni a 4-es kéken, de a 4-SL Hofstatt lift alsó állomásától a 6-ost (ami ugyan valóban kék) én kezdő boardosnak nem ajánlanám, szűk, néhol meredek, most meg ráadásul le is van zárva, így a kabinoshoz való visszacsúszás most nem lehetséges.
A tetőről még egy piros és egy fekete indul, mindkettő St. Sebastianba fut le a Zuckerwiese-re, az elég lapos, ellenben rövid (340 m), és van hozzá egy csákányos lift. Az sem a kezdő deszkások álma.

A 4-es pálya azonban nem rossz, a közepén van két nagyobb letörés, azokon jól lehet tanulni az élváltásos fordulást, a teteje meg az alsó harmada pedig lankás, az oldalsiklások, girlandozások tökéletes terepe. Ha vki már tud közlekedni ülős lifttel (a 4-SL Hofstatt lift kiszállója azért elég parás lehet egy kezdőnek!), az jó lehet.
Előzmény: (TZoli 218276)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.05. 19:48
Nem pazarolták el, kifizették.
Előzmény: (Primi 217753)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2021.02.21. 10:32
Ó, ezt nem is tudtam!

Akkor a hóágyúzhatóság marad az indok. Bízom benne, hogy dolgoznak rajta, mert különben a csörlős ratrak tűnik felesleges beruházásnak.
Előzmény: (skioutlet 211705)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2021.02.19. 15:34
"- A legfájóbb: van egy felvonó, amivel fel lehetne menni a hegy tetejére és onnan lezúzni, de a felső részt nem kaszálják, nem ratrakolják, hamarabb kiszállva így elvész kb.:100 m a pályából, ráadásul nagyon jó kis fekete rész lenne, nagyon sajnáltam"

Nem ismerem S.újhely pályáját, de nem lennék meglepve, ha ugyanaz lenne ennek a problémának az eredője, mint Visegrádon: a felső rész túl meredek ahhoz hogy a jelenlegi feltételek mellett üzemeltethető legyen. Először is nagyon sok hóágyúzott hó kellene rá, hogy egyáltalán kezelni lehessen (a ratraknak kell minimum 30 cm, amire rámehet anélkül, hogy felkapná az alatta lévő réteget), annyi műhóból a lankásabb pályarészen majd' kétszer akkora területet lehet beteríteni. A másik probléma a meredekséggel, hogy arra már csak csörlős gép tudna felmenni biztonsággal, ilyen szerintem Újhelyen sincs.
Előzmény: (cotugno 211608)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
Topik: Visegrád
2018.12.18. 22:26
11 és 16 óra között van a legnagyobb tömeg (ha tömeg van), előtte vagy utána érdemes érkezni annak, aki ezt ki tudja így játszani.

Robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.03.23. 11:01
Ó, bazz...! :-) Éreztem, hogy így nem lehet kerek, a szöveget többször is átolvastam, nehogy abban legyen elrejtve a dátum, és leégessem magam, de a képeket nem néztem meg (nem marketing-fogyasztó vagyok), ezért nem is vettem észre az elrejtett utalást. :-)

Robi
Előzmény: (- Marky - 200861)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.03.23. 09:38
De mikor?? Azt azért odaírhattátok volna! :-)

A fb-on láttam, hogy szombat(?), de azért itt sem lett volna utolsó, ha megerősítítek. Nekem az sajnos nem lesz jó, úgyhogy erősen gondolkodom egy jövő hétközi szabadnapon, amikor nálatok tudnám zárni a szezont.

Robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.03.19. 11:44
Tisztelt Üzemeltetők!

Várható még vmikor esti nyitvatartás a szezonban, vagy a legutolsó infó, amit a múlt héten erről találtam ("pénteken és szombaton nem lesz esti sízés"), már a maradék időrre is vonatkozik?

Kössz a választ előre is!

Robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.03.04. 08:28
A kísérlet megtörtént, sikerrel járt! Géppel itt sem tudták megvarrni, de nem voltak restek nekiállni kézzel, pedig biztosan nem lehetett egyszerű. Az orrát is megvarrták, így most 2.500 forintért megint jó lesz pár évig a bakancsom (remélem).

Robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.02.28. 10:24
Köszönöm, megpróbálom!

Egy másik üzletet ma már szintén felkerestem, amit ugyancsak egy snowboardbolt ajánlott, de sajnos annyira a cipő orra felé van a szakadás (a legalsó fűzőbújtató szakadt ki), hogy nem tudták odáig belenyomni a varrógépbe. Talán majd itt!

Robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.02.26. 13:06
Sziasztok!

Van vkinek tapasztalata, tippje, ötlete arra, hová, milyen cipészhez(?) lehetne elvinni javításra egy Burton Tribute bakancsot, aminek az egyik fűzőbújtatója elengedett? Ráadásul az orrán is meg kellene erősíteni már egy varrás (hiába, az oktatás nem kíméli...).

Laikusként nem tűnik egyszerű feladatnak a visszavarrás, nem tudom, lehetséges-e egyáltalán, de nem szeretném csak úgy elengedni, 12 év alatt a szívemhez nőtt. :-) Bár lehet, hogy a baki már fel akarja adni, ugyanaznap szakadt el a fűző külső borítása, és feslett fel a fél cipőfűző, mint amikor a fűzőbújtató kiszakadt.

Robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
Topik: Visegrád
2018.02.17. 06:58
Van, még mindig van természetes hó a sípályák melletti lejtőkön.

Robi
Előzmény: (Tcha-B 199566)
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
Topik: Visegrád
2018.01.16. 15:04
Legalább Holle anyó besegít egy kis optikai tuninggal! :-)

Robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
Topik: Visegrád
2018.01.11. 11:27
Az általam nézegetett előrejelzések szerint vasárnaptól több napon át éjjeli minusz 4-5 fokok, és nappali fagyok várhatók...

Talán visszajön a tél, és Visegrád is újra ki tud nyitni a következő héten. Rekordhosszú szezonra már nem számítok, de bízom benne, hogy a negatív nyitvatartási rekordokat sem fogják döngetni az idén Rezsőék!

robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.01.07. 23:01
Dezső, azt azért vedd majd figyelembe, lehet, hogy mandzsi az elmúlt tíz évben megöregedett, vagy akár meg is tanulhatott boardozni! :-D
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.01.03. 11:07
Az legyen a mérvadó, hogy a pályán, csúszás közben melyik lábra vagy biztosabb! Persze gyakorolni mindkét lábra lehet, sőt érdemes is, abból még senkinek sem lett baja, ha a regular is goofy szinten ment, vagy épp fordítva.

Hogy a laposon, félig becstolva mit "bénázol", azzal kevéssé foglalkozz, majd összejön a végére. :-) Ott próbálkozz azzal, hogyan megy stabilabban a haladás: ha a kicsatolt lábaddal a sarokélnél vagy a lábujjélnél hajtod magad. Arra figyelj, hogy a becsatolt lábadra csak kevés testsúly és az is csak rövid időre kerüljön, ezzel elkerülöd, hogy a deszka a kelleténél jobban és kontrolálatlanul kicsússzon alólad.

robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2018.01.03. 10:13
A klasszikus, pamut vadászalsót hagyd ki a síelős/snowboardos ruhatáradból, annál a futónadrág biztosan jobb lesz. A pamut szívja a nedvességet, lassan szárad, belülről összevizezi a sínadrágot, a bakancsban lévő része benedvesedve kikezdi a bőrödet.

A Lidl-ben, Aldiban ilyenkor pár ezer forintért kapható aláöltözők is kiszolgálnak egy-két szezont, ha másra nem futja, ezekre érdemesebb kisajtolni még egy kis maradék pénzt, mint pamut cuccokban kényelmetlenkedni.

robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
Topik: Visegrád
2018.01.01. 12:40
Csak hogy ne csalódjál:

Ha ezt a sípálya-látogatást több napra tervezed, messzebbről jössz, netán még szállást is foglalnál előre hozzá, akkor ha biztosra(?) akarsz menni, február elejére, max. közepére tervezzél, és még így is megvan a veszélye, hogy lukra futsz. Ilyen magasságban sajnos bármikor beüthet egy melegfront, ami keresztül húzhatja mind az üzemeltető, mind a te számításaidat.

Nézd meg a GGregory által belinkelt grafikonokat, azokon szépen látszik, az elmúlt években mikor mennyi hó volt a pályán, meddig tartott a szezon.

robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
2017.12.31. 12:08
A felsők jók lehetnek, ha azokat hidegben való használatra tervezték, arra kell egy próbát tenni ( beöltözni, futkorászni keveset), hogy funkcionálnak a meglévő síruháiddal: átereszti-e a párát az egyik réteg a másikon, vagy beledunsztolódsz, mint egy fóliába.

A téli futónadrág akkor lehet kellemetlen, ha cipzáras az alja, sícipőnél kellemetlenül nyomni fog a cipzár, de még egy passzentosabb sb-cipőben is sebesre dörzsölheti a lábad. Az igazi sí/sb aláöltözö nadrágok sokszor csak 3/4-esek, hogy a zokni alá, vagy a zokni és a bakancs közé már ne kerüljön semmi.

robi
Fetzer Robi
146 élménybeszámolót írt
146
13 éve tag
Topik: Visegrád
2017.12.31. 11:58
Visegrád a szívem csücske, hiszem, hogy mindenkinek tud kellemes élményt nyújtani, de február végére, március elejére több napos elfoglaltságot nem fixálnék le ide a helyedben. Még a legjobb szezonokban is ritka, hogy odáig kitart a hó, az elmúlt tíz évben talán ha kétszer volt myitva márciusban a síterep.

A pálya amúgy tanulásra, kezdők gyakorlására, szezon vagy hosszabb külföldi csúszás előtti bemelegítésre, esti pár órás átmozgatásra, új felszerelés kipróbálására jó. Lejtői kékek és nem túl hosszúak, az egyetlen piros szakasz csak elegendő mennyiségű (min. 20-25 cm) természetes hó esetén használható (fél napig :-) ). Mindez nagyjából a honlapjukról is leolvasható.

A hóminőségre itt sok panasz még nem volt, a pálya talaja egy kőmentes kaszáló, a hóágyús csapat pedig profi, nagyon értik a dolgukat.

A fentiek és a fiad ismeretében neked kell eldöntened, mennyire élvezné az itteni csúszást! Az biztos, tanulni mindig lehet vmit síben és snowboardban is, arra pedig Visegrád tökéletesen alkalmas.

robi
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.