Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

vasssy által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1695)Időben csökkenő Időben csökkenő
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2024.02.14. 22:28
5 fős vacsora 60-70€ egy síterepen 2024-ben? Az szerintem azért nem olyan rossz!
Előzmény: (scottish 220781)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Visegrád
2023.12.13. 00:04
Csak egy észrevétel, hogy ez a kép havasabb mint a jelenlegi profilképetek! 🙂
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Norvégia
2023.10.13. 02:07
Látom, nem mostanában született itt bejegyzés. Ez is még csak egy "közeleg a tél" jelentés, mert amíg nyitva voltak, végül nem jutottam nyári síterep közelébe...
Múlt hét pénteken Strynben jártam és arra gondoltam itt az ideje, hogy most a hosszabbik úton, Geirangeren keresztül keresztül menjek haza. Mivel benne volt a havazás lehetősége a levegőben, terveztettem egy útvonalat a (valószínűleg) legismertebb útvonaltervezővel. Hogy az alagutak után vastag hó borította az utakat, az nem lepett meg, viszont hogy a Langvatnetnél lévő kereszteződés le volt zárva, azon igen. A GPS továbbra is ragaszkodott volna hozzá, hogy arra menjek tovább, de inkább visszafordultam. 4km után, mert akkor találtam helyet a forduláshoz.
Csatolok pár képet is ízelítőnek.
20231006-161037.jpg
20231006-161554.jpg
20231006-163329.jpg
20231006-163332.jpg
20231006-170614.jpg
20231006-173001.jpg
20231006-173245.jpg
20231006-173350.jpg
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2023.01.13. 09:23
Szia! Sokan használják a Murtahlbahnt ami Unzmarkt és Tamsweg között jár. Megáll a kabinoshoz közel is, igaz ez sem jár túl sűrűn.
Menetrend:
R630 Unzmarkt – Murau – Tamsweg (Murtalbahn)
https://www.steiermarkbahn.at/bahn-und-bus/fahrplaene/

Ez egy keskenyebb nyomtávú vonal, motorvonatok járnak rajta. Az itt ingázó helyieken kívül főleg a túrázók, kerékpárosok és síelők használják. Nagyon hangulatos szerintem.
Előzmény: (- Marky - 217213)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Golte
2023.01.09. 18:17
Határozottan jobban néz most ki! 😉
Kíváncsi vagyok mennyire segít ez most rajtuk rövidtávon, mert 3-ig eső esett, az előrejelzés szerint meg még egy darabig nem lesznek mínuszok éjjel sem (ma talán). Még nem fognak tudni ágyúzni szerintem. De ne így legyen!
Előzmény: (TZoli 217154)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Golte
2023.01.09. 12:48
Azok az adatok/infók jelennek meg az oldalon, amit a síterep szolgáltat.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Golte
2023.01.09. 08:17
Ma már ki sem nyitnak...
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Golte
2023.01.08. 23:41
Január 5-én csúszkáltunk itt, utazásunk harmadik, befejező napján. Itt volt ugyan pályaszállásunk, de mivel csupán a Hoteltől induló 2 ülőlift működött 1-1 pályával, ezért az első nap még útközben Roglán álltunk meg síelni, ott több pályát sikerült üzemben tartaniuk. A középső napon inkább pihentünk és elmentünk a tengerpartra kirándulni, oda szebb időt mondtak... :-)
Tisztában vagyok vele, hogy ez az időszak nem a leghógazdagabb a szezonban, de mivel december közepén még volt hó bőven és hóágyúik is vannak, az itteni szállást hagytuk meg, a roglait lemondtuk.
A terep előzetesen nagyon szimpatikus volt, odaérve azonban nem győzött meg minket a hozzáállásuk. A decemberi havazásokkor láthatóan több pályát elkezdtek felkészíteni, de úgy tűnt, mintha ezzel megelégedtek volna és arra számítottak, hogy a elég hideg lesz, megmarad a hó, nem kell ágyúzniuk. Tudom, most sok oka lehet annak, hogy spórolnak az ágyúzással, de Rogla esete is mutatja, hogy lehetett ilyen magasságban hatékonyan sípályát üzemeltetni ebben az időszakban is.
Reggel először a kétüléses melletti piros pályát nyitották meg, a háromüléses liftet a kék pályával csak később, amikor már sokan szenvedtek a piros alsó összeszűkülésénél a földfoltokkal és a buckákkal. A kék közepén is volt egy hosszú szűk balkanyar, az fél1-1-re összetúrt kásává változott és általában tele volt a havon fekvő kezdőkkel, mert az oktatók nem tudták máshova vinni őket. Nem irigyeltem őket (sem az oktatókat, sem a tanulókat), nehéz helyzetben voltak.
Pár kör erejéig még visszatértünk a pirosra, aztán 2 előtt befejeztük a csúszást. Az idő szép volt, a terep is nagyon kellemes hangulatú, továbbra is tetszik nekünk. Biztos jövünk még amikor lesz hó! :-)

https://sielok.hu/fotoalbum/golte-2023-01-05/galeria/

A közölt információik szerint 4 felvonó működik. Ez csak akkor jön ki, ha beleszámítják a gyerekterülethez tartozó varázsszőnyeget és a kabinost ami mellet nincs pálya. De így végülis tényleg kijön a 4. :-)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Rogla
2023.01.07. 23:32
Hosszú helyzetelemzések után, január harmadik napját végül itt töltöttük a goltei pályaszállásunkra vezető úton. Itt több pálya ment.
Nem sikerült ugyan nyitásra odaérni, de az adott időjárási és hóhelyzetben nagyobb tömegre számítottam. A kellemesen tavaszias időjárás ellenére a sítérkép jobb oldalán az összes felvonó és a közvetlenül a 4üléses alatt futó 10-es pálya kivételével az összes hozzájuk tartozó pálya üzemelt.
Csúsztunk párat a 9-es pályán amit a 4üléses felvonó szolgál ki, de az idő előrehaladtával viszonylag gyorsan nőtt a síelők száma és a "meredek" részen ahogy az lenni szokott, sokan megálltak, fékeztek, ami a laza hóban gyorsan buckásodást, ez pedig káoszt okozott. A pálya alapvetően továbbra is jól síelhető maradt, csak az egymásra várakozó síelőket kellett kerülgetni, ezért az ülőfelvonóhoz képest halszálka formában elhelyezkedő csákányosok felé vettük az irányt. itt sokkal kevesebben voltak, a hóminőség egész nap jó maradt, a várakozási idő órával nem is volt mérhető. Egyébként az ülősnél sem kellett sokat várni.
Délutánra beborult az ég, aztán szitálni kezdett az eső és ez 3-fél4-ig meg is maradt. Ez idővel lohasztotta az emberek lelkesedését, az ülőfelvonónál is kevesebben lettek.
Az alsó hüttében elfogyasztott ebéd (rendben lévő leves, feledhető, de azért nem rossz hamburger és finom almáspite) után a legalsó csákányospár melletti pályákon töltöttük az időt, majd egyedül még barangoltam egyet majdnem zárásig.
A kimondottan enyhe idő ellenére jó kis sínapot tudhattunk magunk mögött.
Már december volt mire a szállásfoglalásig jutottunk és itt is befoglaltunk első körben egy szállást, de mivel Golte szimpatikusabb volt, az ittenit lemondtuk. Valahogy a síterep hangulata engem annyira nem fogott meg, nem is kimondottan modern, de a hóágyúkat egyértelműen bátran használják és látszik, hogy amikor hideg volt és havazott, nem pihentek rá a dologra (mint pl. Goltén), hanem mindent megtettek azért, hogy a lehető legtöbb pályát üzemben tarthassák. Ezért is értékeltem ****-ra őket. Rendkívül jó a hozzáállásuk, Szlovéniában ilyet még nem tapasztaltam! Ha hangulatra nekünk nem is ez lesz a kedvencünk, bátran ajánlom mindenkinek, nem csak hóínséges időkben!
Nem a legmegszokottabb, hogy a parkolók a pályák tetején vannak, de a megközelíthetőségre gondolom havas időben sem lehet panasz, az út is jól karbantartottnak tűnik.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2021.02.27. 10:04
Múlt héten vasárnap egy kaliforniai síelő/sziklamászó és egy montanai barátja/mászótársa lesíeltek a Yosemite Nemzeti Park egyik ikonjáról, a Half Dome-ról. Ők az elsők akik egészen a völgyig, illetve a Mirror Lake-ig csúsztak. Összesen csak kevesebb mint 100m szintkülönbséget kellett kötélen ereszkedniük.
1981-ben síeltek már le a hegy "kupoláján", de ők kötélbiztosítással. 2000-ben egy snowboardos is lecsúszott, ő biztosítás nélkül, de egyikük sem csúszott tovább a völgyig.
https://www.outsideonline.com/2421174/half-dome-ski
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2019.12.30. 18:23
Hát, a hó nem rossz a középállomásig, de van némi tömeg... :-D
IMG-20191230-155906.jpg
IMG-20191230-155925.jpg
IMG-20191230-155909.jpg
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2018.03.22. 23:31
Érdekes, hogy ezt mondod a pályakezelésről, nekem épp az volt a tapasztalatom, hogy jobb, alaposabb az átlag osztráknál. Többször volt, hogy az éjszakai havazás után a ratrakolt hóra esett 10-15cm friss hóra számtottunk, de mire felértünk, a pályák nagy részét újraratrakolták már. Pályanyitásra. Ilyet Ausztriában nemigan láttam még...
Ha pedig ahogy írod id, éjjel leesik egy nagyobb mennyiség, de nincs ideje kifagyni, az bizony 11-re bárhol túrt lesz (ezek nem igazi buckák, csak optikailag :-) ) akár lekezelik akár nem.
Előzmény: (cdl 197932)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2018.03.22. 23:20
Régen azon tűnődtem, hogy miért utaznak az emberek ekkora távolságra Magyarországról, Cseh- és Lengyelországból egy egész hétre egy ilyen kicsi síterepre. Aztán amióta sít oktatok, átértékelődött számomra egy terep használhatóságának értékelése. Fontosabb, hogy a pályák között meglegyen a tudásszintek közötti átmenet, szóval amikor bevállaltam 3 februári hetet Ravascletton, már nem voltak előítéleteim.
A pályák összes hossza, talán a terep tagoltsága miatt nekem többnek tűnik mint az itt feltüntetett 22km.
Kezdő terület 3 is van. Lent Ravasclettoban a nagykabinos aljában, fent a nagykabinos tetejénél és a hegy túloldalán az Enzo Moro szállodánál. Nekem a fenti kettőt volt szerencsém használni. Aki lent kezd és továbblépne, annak a nagykabinossal kell a kék pályákhoz felmennie, majd ugyanígy lejönnie. A kabinos tetejénél nagy tágas terület van hüttével, gyülekezésre alkalmas hellyel, varázsszőnyeggel. Az innen induló kék pálya az első szakaszon keskeny, szerpentines, ezért a kezdők gyorsan kitolják a havat a védőháló felőli szélére, de “lezuhanásra” nincs esély, itt rendes védőhálók vannak kifeszítve. Ez a szakasz egy kicsit bátrabb továbblépőkkel gyorsan levágható egy széles, barátságosabb piros szakasszal. Ezután a kék pálya becsatlakozik a többi lifttől jövő kék pályákba, ezek jól variálhatók unalom ellen és tudásszintnek megfelelően is. A pályák között és a kékek alján vannak lapos átcsúszók, ezekre rá kell gyorsítani.
A piros és fekete pályák között nehézségben nem mindig éreztem a különbséget. Pl a 6-os pirosat viszonylag gyorsan lesíelték, míg a nem igazán meredekebb 8-as feketén jó maradt a hó és csoporttal is élvezetesebb, könnyebb volt rajta lecsúszni. Persze ez pszichológiailag ez mindenhol így működik… :-)
Élmény szempontjából két piros pályát emelnék ki, a Tamai tetejéről levezető 9-es jelzésűt és a Ravasclettoba visszatérő 10-es Lavettát. Előbbire nem csupán a valóban egyedülálló kilátás miatt érdemes felmenni, hanem a lecsúszás is élvezetes az először kellemes, majd a végén erősebb lejtésű pályán. Utóbbi pedig változatos lejtésű, kb. 4km hosszú síélményt tartogat számunkra több mint 800m szintkülönbséggel. Ráadásul a legmeredekebb rész a középállomás felé kikerülhető (a piros pályákkal éppcsak ismerkedőknek így sem ajánlanám) és még a falu előtt a lapos részen lévő hütténél ki is pihenhetjük magunkat.
Haladóbb gyermekekkel rendelkezők számára kötelező a Val di Nuf (az alpakás :-) ) felvonó melletti tározóval szemben induló “Yeti pálya” aminek első, unalmas szakaszára kicsiknek és nagyoknak egyaránt mókás alternatíva a mellette lévő vízfolyás medre, ami aztán később egy keskeny, félcsőszerű síúttá válik, a végén buckákkal, természetes ugratókkal.
Aki épített akadályokra vágyik, a Tamai oldalában a 8-as fekete és a 6-os piros között találja a parkot amit egy tányéros felvonó szolgál ki.
A pályamenti hüttékben az árak az osztrák árszínvonal alatt maradnak, talán meglepő, de jók a pizzák és a kávék, de a bombardino is egészen élvezhető és ha már ott vagyunk, a különböző grappákat is érdemes kipróbálni. A leghangulatosabb (és egyben legkisebb) hütte a Rifugio Tamai, ami nevével ellentétben nem a Tamain található, hanem a Val di Nuf felvonó alatt a kék összekötőszakaszok csomópontjában található. Állítólag itt nagyon jó a rák, de ezt nem próbáltuk… A ház mellett, közvetlenül a felvonó alatt egy bekerített részen 3 alpaka él megállásra, fotózásra csábítva a síelőket, innen az előbb említett “alpakás felvonó” ragadványnév.
A síterep valóban minden tudásszinthez tartalmaz pályákat, 100%-ban hóágyúzható, minden adott egy élvezetes síhéthez az egész családnak/csapatnak. Én személy szerint pozitívan csalódtam...
A galériában megpróbáltam megragadni a 3 hóban gazdag, de túlnyomóan napos hét hangulatait. ;-)

https://sielok.hu/fotoalbum/ravascletto-2018-febr/galeria/
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
Topik: Werfenweng
2018.03.21. 21:00
Azt hittem, hogy a csupán kb. 50 perces menetidő és az SSSC majd segítenek abban, hogy gyakran, vagy legalább néha-néha felkeresem ezt a számomra kedves síterepet. De nem így lett…
Aztán tavaly márciusban végre összejött, bár a síelés ezúttal kimaradt és ezért elnézést is kérek. Werfenweng egy relatív kicsi hely és autópálya melletti fekvése ellenére eldugott is, legalábbis a környező nagyokhoz képest, mégis a síelésen kívül is van itt mit tenni. Ott a szánkópálya, a kutyaszános hagyományok és a siklóernyőzés, igaz az nem kizárólagosan téli elfoglaltság, de télen nyáron népszerű.
Kicsit húzósra sikerült a telem addigi része, így egy kis alternatív kikapcsolódásra vágytam, tehát a legutóbbi tevékenységet választottuk. Az interneten több cég is ajánl tandemrepülést, mi személyes ismeretség alapján a helyi repülőiskolán keresztül találtunk pilótákat. Az iskola nem messze van az Ikarus völgyállomásától, mi ott parkoltunk le, mert volt időnk és visszasétáltunk, hogy aztán az iskola terepjárójával szállítsanak minket pilótástul, felszerelésestül megintcsak a völgyállonáshoz, mert ugye lesiklani, akárcsak sível, fentről lehet. Többnapos havazás után gyönyörű napos időt fogtunk ki, már a kabinozás is jó élmény volt, a kilátás a Bischlinghöhéről már önmagában megér egy kirándulást. A lejutás viszont most a megszokottól eltérő volt. Ilyen módon még sosem repültem, érdekes érzés a starthelyen állva részt venni az előkészületekben, nem pedig mellőle, kívülállóként figyelni ahogy egyik ernyős startol a másik után. Igen, volt bennem egy kis izgalom, hiszen nem tudjam milyen lesz. Kívülről olyan egyszerűnek tűnik. Valójában utasként az is. Futsz amikor és amerre mondják, leülsz amikor mondják és amikor normálissá válik a légzésed, csak a szél zúgása és a hihetetlenül könnyed repülés élménye marad. Meg az utasítás hangja, hogy tartsad már normálisan azt a kamerát! :-) Aztán elveszik tőled a kamerát és te jössz. Először fura, hogy ott fent, kb 1000m-el a talaj felett minden előzetes kiképzés nélkül húzogathatod a “madzagokat”, de aztán rájössz, hogy ez ott nem nagy ördöngősség amíg nem neked kell leszállni. Bocs, hazudok. Volt kiképzés. “Ha a jobbot húzod jobbra megy, ha balt akkor meg arra.” :-)
A kilátás persze fantasztikus. A Hochkönig, a Dachstein, az Alacsony- és Magas-Tauern, de engem az alattam lévő terep is érdekelt, mert már jó rég nem jártam itt. A pilótám nem is értette miért hívom új kabinosnak a Dorfbahn kabinost. Azt mondta nem veszítettem vele semmit, hogy azt még nem használtam, bár azt elismerte, hogy az új síiskolának nagyon jó, mert könnyű pályák vannak mellette.
Hogy a repülés ne tartson örökké, némi nézelődés és beszélgetés után jött a kérdés, hogy mennyire bírom a hullámvasutat. Mondtam, hogy részemről mehet, tisztában vagyok vele, hogy neki is haza kell előbb-utóbb mennie. :-) A hullámvasút és némi dugóhúzó után a leszállás már nem is tűnt kritikus pontnak.
A tandemrepülés nem olcsó, főleg ha a síelés költségeit is hozzávesszük, mégis azt mondom, ha egy ilyen csodás helyen vagytok és van rá lehetőség, próbáljátok ki!
Kedvcsinálónak töltöttem fel egy kis videót is. Az állandó vigyor az arcomon szerintem mindent elárul... :-)

https://sielok.hu/video/teli-tandem-repules-werfenweng/
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2018.02.24. 11:02
Ez kész! Le a kalappal!!!! :-)
Előzmény: (minerel 199997)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2018.02.18. 11:45
(Lehet) nem is indult még... :-)
De ha valaki kapna kölcsön egy boardot, ki tudja... :-D
Remélem az "igazi" számában is érmes lesz! :-)
Előzmény: (minerel 199651)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2018.02.18. 10:15
Shiffrin tavalyi szettjét kapta meg és azzal síel szezon eleje óta. Szóval nem azért kapta kölcsön mert Shiffrin most nem indult, de akkoris... :-D
Előzmény: (WéberF 199639)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2017.11.25. 15:03
A profilodból nem derül ki hol és mennyit síelsz, ennyi infó alapján nehéz tanácsot adni.
A freestile léc nem feltétlenül egy rossz dolog, de pl a pályán a technikát fejleszteni nem azzal kell. Ha ilyet vennél/próbálnál és nem kimondottan ugrálni, trükközni kell, akkor ne középen legyen a kötés.
bouquetk-nak igaza van, hogy ezek az allmountain lécek inkább a pályasízésre alkalmasak, de ha nem kimondottan pályán kívül akarod használni, akkor teljesen jók. Ha ilyen mellett döntesz, ne félj a szélesebb, 80-88-as közepúektől, nem kevésbé jók a pályán.
Vantage-el egyszer mentem havazás után, a pályateljesítményéről nem tudok nyilatkozni, de ezek a (kb) 95-ös közepű freeride jellegű lécek szerintem sokszor "allmountainesebbek" mint pl a Nomad.
A legutóbbi tél nem kényeztetett el sok hóval és szabadidőm sem sok volt pályán kívül síelni, de márciusban elkezdtem a Venturival oktatni és amikor volt egy kevés idóm, akkor is azzal mentem. A puhább tavaszi pályákon, az összes eddigi almountain lécet veri amivel eddig mentem. A rádiusza 15m, a tavaszi hóban meredek pályán szinte funcarving íveket lehet vele húzni, de keményebb (persze nem jeges) pályán is jól lehet vele síelni, persze azért érezhető, h nem ez az igazi közege. Én a 82-es közepü lécemet el is adtam, bár nekem van emellett másik lécem pályára.
Ha van rá lehetőséget, próbáld ki mindkét kategóriát mielőtt döntesz, akár úgy, hogy pl a következő síelésre bérelt lécet viszel.
Előzmény: (simikeke 196813)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2017.11.04. 21:14
Vagy online az ÖBB oldalán akár. A MÁV-nál nem lehet.
Előzmény: (vasssy 196414)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2017.11.04. 21:06
Itthon az ÖBB-re valóban lehet jegyet venni Unzmartkig, de onnan STLB megy, arra csak ausztriában tudsz jegyet venni akár Becsben átszálláskor, Unzmarktban vagy akár a vonaton a kalauztól.
Előzmény: (EvaDanko 196413)
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.