Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Sörapu. által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (1316)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2024.03.07. 19:57
Ha már az apja nem tanult meg rendesen sízni, akkor legalább a gyerek helytáll :)
Felkészül Miléna. Jövőre az újjávarázsolt csípőddel még szebb lesz minden, és kapsz egy új tanítványt, aki ugyanolyan büszke lesz oktatójára mint a nővére.
Előzmény: (bouquetk 221062)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2024.03.05. 06:09
Március 13.-án indulunk Altenmarktba, egyelőre szabad helyekkel. Három nap csúszás, aki akar még vasárnap is sízhet.
Szállás apartmaokban, kaja önellátás, de esténként közös főzés. Költség 44 Euró/fő/éj.
Társaság: szépkorú Talponsíelők sok gyerekkel (7-11 évesek).
Szép napot:
Sörapu
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2024.02.14. 17:58
Lassan 15 éve, hogy belekóstoltam a sítúrázásba. Először béreltem valami gagyi cuccot, amit a hagyományos bakanccsal próbáltam. Kínlódás volt, első utam a Gyömbérre vezetett. A fóka folyton lejött, a csizma feltörte a lábam, lefelé vagy hússzor kontaktáltam a lucskos áprilisi hóval. Akkor azt mondtam: soha többé! Aztán új szezon, új érzések. Pálinkás Norbi barátom meginvitált a Bâlea tavi sítúrára, ahol nem kisebb név volt a túravezetőnk, mint Tulit Zsombor. Erre az útra muszáj volt beruházni, így új baki is kellett. Újonnan vettem egy nagyon szép piros túrabakancsot, amit azóta is hordok. Ma már kevesebbet túrázok, mert kis gyerekeim vannak, így ha lehet mindig velük csúszok, de a bakancs lesiklásra is kiváló - nekem. Nem tudom, hogy milyen gyártmány, de a többiek majd megmondják. Ha nem lennék lusta, le is sétálhatnék a pincébe, hogy megnézzem.
Szóval, egy talponsíelőnek, ez egy tökéletes komromisszum, a profik pedig minden szakágra megfelelő, speciális cuccot használnak.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.12.21. 06:26
Nem siethet annyira az ember, hogy ennyire slendrián írásokat tegyen közzé. Vagy ha tényleg ennyire kevés az ideje, akkor várjon egy nyugalmas pillanatig és alkosson akkor. Ez nem csak rád vonatkozik, hanem mindenkire akik lustaságból nem használják a magyar karaktereket. Kíváncsi lennék, hogy az érintettek egy üzleti levelet, ajánlattételt, vagy egy év végi céges beszámolót is ilyen stílusban írnának-e meg?
Előzmény: (endre77 219823)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.12.19. 15:34
Szia!
Ha szervezünk és lesz hely, szólok.
Szép napot és boldog Karácsonyt neked:
Zsolt
Előzmény: (LadoMax 219785)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.12.11. 20:29
Last Minuit sízés!
Sorozatos megbetegedések miatt lett néhány szabad hely hagyományos altenmarkti besízésünkre. Szállás Altenmarktban, régi, összeszokott, de új tagokra is nyitott csapat csütörtöktől vasárnapig örömsízése. Lehet jönni már szerdától is, havunk lesz bőven.
Közös főzések, gitározások, és nagyon költséghatékony :)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.12.11. 20:26
Last Minuit sízés!
Sorozatos megbetegedések miatt lett néhány szabad hely hagyományos altenmarkti besízésünkre. Szállás Altenmarktban, régi, összeszokott, de új tagokra is nyitott csapat csütörtöktől vasárnapig örömsízése. Lehet jönni már szerdától is, havunk lesz bőven.
Közös főzések, gitározások, és nagyon költséghatékony :)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.04.14. 12:43
Linkelj már ide párat én is sírni akarok! Ha holnap nem kéne lagziba mennem.......
Előzmény: (- Marky - 218735)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.03.06. 18:45
Azt nem tudom hogy Robin és a Sípark milyen viszonyban váltak el egymásból (bár az előzményekből sejtem), de annyi eredménye mindenesetre lett a dolognak, hogy a "Sípark" (örülnék egy személynek, akit meg lehet szólítani) elkezdett kommunikálni.
Magam részéről amit elvárnék a reggeli háromsoros napindító, mondjuk úgy fél hétig, ahol az aznapra várható viszonyokról tájékozódhatunk. Úgy mint annak idején szegény Imre idejében volt. A kamera visszafordítása, ebben ha kell segítek is. Ha még a hőmérsékletet is látjuk az külön bónusz amit megköszönök. A covid elmúlt, GDPR-ról kár beszélni, hiszen annyira azért nem jó a kép minősége, hogy bárki felismerhető legyen.
A hüttéről megírtam amit gondoltam, ahhoz nem tennék hozzá többet.
Ha lesz változás, ismét kedvet kaphatunk, hogy az osztrák sízések között fel-fel ruccanjuk néha úgy mint régen, hiszen nagyon közel vagytok nekünk.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.03.05. 14:45
Nekem sok problémám van velük, ezért sem voltam ebben a szezonban egy alkalommal sem. Azonban az éjszakai mínusz öt fok arra mindenképp jó, hogy alaposan kifaggyanak a pályák. De a kommunikáció tényleg kettes alá.
Sokan nem indulunk el, mert rejtegetnek fontos infókat. Mi pl addig biztosan nem megyünk ismét, amíg nem állítják vissza a kamerát az ülős lift beszállójánál és amíg nem írják ki az adott hőmérsékletet. Továbbá a hüttével is kellene kezdeni valamit. Nem az árakra gondolok, én szívesen fizetek többet, ha azért normális minőséget és kiszolgálást kapok. Elmúltak a covidos idők, amikor nem volt alternatíva. De ha így is kijön a matek akkor nem fognak változtatni.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.02.21. 20:20
Lehet, hogy ezért szoktál viszonylag kevesebbet hüttézni, mert ha nálad vannak, nem viszik el :)
Előzmény: (bouquetk 218234)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.02.21. 17:58
Pedig sajnos ez minden biztosítónál így van. A minimális odafigyelést minden biztosító elvárja. Nekem is loptak el így lécemet és a legdrágább biztosítás sem fizetett. De ha egy kicsit belegondolsz, és te lennél a biztosító, te sem vállalnál úgy kockázatot, hogy a biztosított nem tesz meg mindent a biztosított tárgy megóvásáért.
Utólag már nem segít rajtatok, de esetleg más is olvassa: mi úgy szoktunk az ilyen esetek ellen védekezni, hogy felemás síket párosítunk össze, és egymástól viszonylag távol helyezzük el őket. Mondjuk ilyen óvintézkedések mellett is tűntek el pl síbotok.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.02.07. 20:01
Muszáj vagyok a talponsíelő társadalom nevében hozzászólni a kérdéshez, még ha teljesen off is. Megkérjük valanelyik tisztelt admint, hogy helyezze át a szaktopikba (Oxigényes víz vs ágyaspálinka).
Na mármost, reggel felkelünk, amíg józanok vagyunk, gyorsan szaladunk a hóban egy laza tíz kilométert. Meddigre visszaérünk a lakba, a lustább talponsíelők elkészítik a kiadós reggelit, de előtte és utána is (néha közben is) végigkóstoljuk egymás pálinkáját. Már csak a hangulat miatt is. Bár hangulat anélkül is van, na de mégis. Aztán a pályára indulás előtt egy-két sör lecsusszan.
Salzburg régió ahol leginkább előfordulunk, a pályákat csukott szemmel is ismerjük, de a többség inkább a fák között csusszan. Délután csak a nagyon megfáradt kollégák alszanak, hiszen mi erre inkább a rövid éjszakákat szánjuk.
Sok ősi talponsíelő szokás van, amit igyekszünk betartani, de a 11 órás sör az kihagyhatatlan. Ezt még szegény Maci-Laci találta fel, isten nyugasztalja! Bizony a hüttébe is be-beülünk mert vannak szegény kisnyugdíjasaink, aki néha már megpihennek.
A nap végén összegyűlünk, sütünk főzünk, néha egy bárányt is levágunk és megesszük, oszt danolászunk elalvásig.
Ez is egy alternatív recept lábfájás ellen :)))
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.01.29. 11:14
Nagyon fontos az edukáció. Már kisebb gyermekeink, unokáink is sorolják az oly fontos, ősi talponsíelő szokásokat.
Előzmény: (Bélapó 217613)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
Topik: Planneralm
2023.01.25. 05:21
Nagyszerű beszámoló, örólök, hogy összejött nektek! A meg nem síelt részek miatt legalább lesz miért visszamenni.
Előzmény: (bouquetk 217474)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2022.12.07. 18:04
Kicsit, vagy talán nagyon off a hozzászólásom, de ne gondolja senki, hogy az osztrák árak a csillagos ég.
Múlt héten eltöltöttem pár napot finn testvéreimnél. Hüttében legolcsóbb, leggagyibb sör ami a Kőbányainál vagy akár a Heinekennél is szarabb 9,5 euró. Boltban sincs 3,8 alatt semmi.
Előétel (tényleg csak falat) 16-18, főétel 25-40 euró. Zsófival egy vacsora egy-két sörrel 116 euró volt, még szerencse, hogy a többi napon protokoll volt. Na akkor volt habzsi-dőzsi :)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2022.11.09. 18:45
Feri bácsi erre gondolt. Sajnos a nyilatkozók közül ketten már az örök hómezőkön csúsznak.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2022.10.24. 20:35
Valahogy így kezdődött:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2022.01.12. 13:20
Robi, ha már beveted magad a sízők érdekében, akkor a másikat is intézd kérlek! Én ebben a szezonban azért nem voltam még, mert nem akarok belefutni egy tavalyihoz hasonló sorbanállós napba. Most pénteken is tudnánk menni, de így biztos nem indulunk el.
Előzmény: (Robin 214299)
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2021.12.21. 18:55
Olaszországi és ausztriai tapasztalatokkal a hátam mögött (az elmúlt 10 napban jártam mindkét helyen) úgy gondolom, hogy nem lehet véletlen, hogy a keleti vakcinákra is zöld marad mindegyik app. Egy átlagos informatikus sem követ el olyan hibát, hogy benne hagyná a lehetőséget ha azt nem engedik meg. Szerintem itt arról van szó, hogy az osztrákok és az olaszok is szemet húnynak, hiszen óriási nyomás van rajtuk a turizmus-ipar szereplői részéről. Tudom, hogy ilyet még nem láttunk a szabálykövető osztrákoktól, de erre nem látok más értelmes magyarázatot. És úgy gondolom, hogy amíg nem romlik drámaian a helyzet, addig így is fog maradni.
Egyébként sok helyen kérik az igazolást, főleg nagy forgalmú helyeken, de pl tőlem sem a szálláson, sem a bérletvásárláskor sem kérték. Más kérdés, hogy szerintem a legtöbb magán szállás nem is rendelkezik a leolvasáshoz szükséges feltételekkel, illetve tudással.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.