Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bello által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2024.02.12. 09:36
Vasárnap óta zárva a pálya, mert elfogyott a hó. A honlap szerint holnap, azaz kedden próbálnak kinyitni újra.
Előzmény: (Arpi002 220758)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2022.10.24. 12:42
Ez meg mi lehet?
Gondolom, nem egy igazi szarvas várakozik már most a nyitásra :-)
Kreischberg-24-Oct.JPG
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2016.02.23. 09:26
Igaz, nem Ausztria, de ekkora számot még nem láttam a Bregfex-en. 140cm hó egy napra elég jól néz ki. Kívámcsi vagyok mi lesz belőle...
Capture.JPG
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2015.02.04. 12:04
Nekem, nem tűnik annyira veszélyesnek az időjárás, bár az tény, hogy nem most fogtok lebarnulni. Hasonló körülmények között nagyon jókat csúsztunk Fanningbergen, általában ott lehet a legjobban látni ilyenkor. Vasárnapig én nem látok olyan nagy szelet, szerintem addig a többi hegy is jó lesz, illetve az előrejelzés is bőven változhat. OT ilyenkor sokszor ködös illetve ott jobban esik a hó. Érdemes reggel indulás előtt ránézni a kamerákra, hogy milyen az idő és az alapján dönteni.
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Alta Badia
2015.01.05. 22:05
Magika,

mi ettől az ügynökségtől foglaltunk a régióban már többször is: http://www.agenziatable.it/
Van rengeteg szállásuk a környéken, korrektek, gyorsak, és még alkudni is lehet talán...
Pár éve mi is Corvarába szerettünk volna menni, de végül Colfosco lett belőle. Ez egy kisebb falu rögtön Corvara mellett sok pályaszállással általában jóval olcsóbban mint Corvarában.
Március végéig itt nem szokott lenni gond a hóval, tavaly mikor ott voltunk még volt vagy két méter, de azt, hogy idén mi lesz persze nem lehet megmondani...
Előzmény: (Magika 177166)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2014.03.11. 17:54
Igen, azt hiszem ezt a liftet, illetve egy oszlopát vitte el a lavina. A lényeg, hogy így már nincs összeköttetés Malga Ciapela és Arabba között ami gondolom nem jó hír nektek.
Valahol olvastam, hogy emiatt indult egy új síbusz, hogy segítsen, szerintem érdeklődjetek helyben.
Mi is most szombattól megyünk csak Val-Gardenaba. Jó síelést mindkettőnknek!
Előzmény: (kaosz0121 171381)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2014.02.18. 12:35
Helló, csak egy megjegyzés kisgyerekkel síeléssel kapcsolatban hátha másokat is érdekel: A Dolomit Superski bérletnél (ami ide is érvényes) van lehetőség hivatalosan is egy bérlettel felváltva síelni mindkét szülőnek ha a kicsi három évnél fiatalabb.

Részletek itt: http://www.dolomitisuperski.com/en/ski-pass/assortment-of-ski-passes

Furthermore the transferrable multi day ski pass (+ 20% on price list) enables alternate supervision; only for parents with a child up to 3 years (born after 30.11.2010 - excluding seasonal pass and 12-day pass in season. Proof of family status is required
Előzmény: (malacy 169945)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2013.01.12. 11:12
Még annyit tennék hozzá, olvasva a többi hozzászólást, és elkerülendő a csalódást, hogy a Sella Ronda valóban nem ugyanaz, mint egy teljes napos örömsízés a kedvenc pályádon.
Ez egy sítúra, abban viszont talán a leghíresebb a világon és emiatt egyszer szerintem mindenképpen meg kell csinálni. Valóban, nem minden pálya tökéletes útközben, lesznek zsúfolt szakaszok, botozás egy kis séta, stb. De közben olyan fantasztikus helyeken jártok egy nap alatt, ami szerintem bőven megéri a macerát.
Campitellóból könnyen elindulhattok mindkét irányba. A térképen zölddel jelölt a könnyebb, ez szinte végig kék pálya, itt a több a botozás is. Ha gyakorlottabbak vagytok a piros irány élvezetesebb, de ez sok szakaszon piros, és van egy egész rövid fekete rész is. Ebből az irányból érdemes az Arabbai részt még időben leküzdeni, talán ez a legkellemetlenebb szakasz visszafelé.
Itt egy elég jó térkép a körről:

http://www.kronplatz.com/smartedit/documents/download/sella_ronda.pdf

Ami miatt még érdemes körbemenni az, hogy nem minden nap síel az ember négy terepen és így könnyen el tudjátok dönteni, hogy melyik része tetszik a legjobban, mi az ahová még érdemes visszamenni valamikor később.
Az első évben mikor ott jártam én is főleg köröztem, most már megvannak a kis titkos helyek ahová inkább visszamegyünk.

Jó csúszást mindenkinek!
Előzmény: (solti 150330)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2013.01.10. 17:43
Solti,

Predazzo-ból a legközelebbi beszállópont Campitello. Kb fél óra kocsival. A faluból indul egy nagy kabinos a hegyre, az állomáson tudtok parkoni és bérletet is venni.
A Sella Ronda mindkét irányban kb 4 óra kényelmes tempóban. Persze érdemes megállni, enni, inni, de így is bőven belefér egy napba, ha nyitásra ott vagytok.
Én javaslom még egy kicsit meghosszabbítani a kört, Alta Badia vagy Val Gardena felé ahol nagyon sok jó pálya van és így is kényelmesen körbesíelhető egy nap alatt.
Gyaloglás, botozás van egy kevés, de azért teljesen viselhető.

Írj, ha tudok még segíteni.

B
Előzmény: (solti 150172)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Donovaly
2012.02.06. 09:50
TZoli, amennyiben a Szent Kristóf étteremre gondolsz, oda még most is erősen érdemes betérni hazafelé.

Nagyon szép a hely, jó a tűz mellett melegedni. Egy adag sztrapacska 3.3 EUR.

Itt a honlapjuk magyar menüvel:

http://www.usvkristofa.sk
Előzmény: (TZoli 133255)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Obertauern
2011.04.18. 18:05
Sziasztok,

feltöltöttem néhány képet a hétvégéről. Április közepéhez képest fantasztikus viszonyok voltak. Hazafelé érdekes volt kb 15 perc alatt a télből a tavaszba utazni.

https://sielok.hu/fotoalbum/231511
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Alta Badia
2011.02.28. 17:55
Szia Attu!

Köszi a részletes beszámolót, jó volt olvasni, különösen miután rájöttem, hogy ugyanakkor voltunk ott. Nem sok magyar szót hallottam, talán kétszer, úgyhogy lehet, hogy össze is akadtunk.
Mi tavaly még Campitellóban voltunk, és akkor nagyon megtetszett az Alta Badiai rész. A mostani szállásunk Pedracesben volt, a rendszer szélén, de nem volt gond a bejutás, sőt ott is van egy igen kellemes pálya.

Feltettem egy pár képet, szólj ha magadra ismersz :-)

https://sielok.hu/fotoalbum/222638/kep/1/
Előzmény: (attu 111102)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2011.02.19. 14:15
Pilóta sajnos nem vagyok, csak utasként jártam erre a hét elején. Addig meresztettem a szemem míg észrevettem először Ainecket, utána a Kreischberget.

Most már itt vagyok a pálya aljában egy sör mellett és jelentem meglepő módon szinte tökéletes a hó, megyünk is csúszni....
Előzmény: (Pulmy 111014)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2011.02.18. 13:59
Sziaszok, így nézett ki a pálya a hét közepén felülről. Elég magasra kellett menni a képért :-)

Tud valaki friss infót arról, hogy milyen a hó most?
Lehet, hogy mennénk a hétvégén.
Kreischberg-a-magasbol.jpg
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
Topik: Hochkar
2011.01.04. 11:52
Sziasztok, elvileg mi is kint leszünk páran a hétvégén. Van valami infótok a hóviszonyokról?
Egy hete voltam Aineck, Grosseck környékén és ott bizony eléggé jegesek voltak a pályák, nagyon kellett volna már egy kis friss hó.
Előzmény: (huligan 101845)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2011.01.03. 16:36
Szia, Fanningberg szerintem is jó választás, kellemesek a pályák, gyors a lift, nincs tömeg. Pár napja voltunk ott, akkor a hó is a legjobb volt a környéken. Szerintem Mariapfarrban érdemes megszállni, az van legközelebb.

Én már többször is találtam itt jó szállást:

http://www.sonnengarantie.at/en/
Előzmény: (lordus 101534)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.12.25. 22:49
Sziasztok Sella Ronda kedvelők!

Én itt voltam egy éve a Val di Fassa-i részen, és most szeretnék visszamenni de Alta Badia környékére. Pedraces, vagy Badia nevü faluban találtam jó áron szállást, de nem tudom, hogy mennyire macerás onnan bejutni akár a Sella Rondára. A térképen eléggé a terep szélén van. Arra lennék még kívácsi, hogy van e a faluban legalább pár étterem, söröző.
Ha ismeritek a helyet, írjatok.

köszi
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.03.29. 18:17
Szia, mi a mostani hétvégén voltunk kint. Szombat reggelre esett kb 20 centi hó a hegyen, a pályák nagy részén ezt még reggel leratrakolták, de hagytak frisshavas területeket is. Vasárnap reggelre szépen kifagytak a pályák és kb délig nagyon jó minőségüek voltak. A kabinos felső állomásától felfelé délután is nagyon jó volt a hó, lentebb már puhult alaposan, de még élvezhető volt. A völgybe vezető fekete pálya is működött, de ott már puha volt a hó egész nap.
Úgy látom hasonló idő lesz a héten is, szerintem húsvétkor is jót lehet majd síelni, de érdemes korán felmenni. Hó van még rengeteg, azzal biztosan nem lesz gond.
Ja és akit zavar, hogyha egyedül van a pályán az inkább ne menjen most :-)
Bello
25 élménybeszámolót írt
25
14 éve tag
2010.03.01. 10:57
Sziasztok, bocsi, hogy beleszólok a beszélgetésbe, csak azért teszem mert egy hete én is voltam a Hirschenkogelen és nagyon bosszús voltam a pályák állapota miatt. Most hétvégén a Kreischbergen voltunk, igaz, hogy 160 km még Semeringtől, de tökéletesek voltak a pályák egész nap, és még a hétvégén sem volt zavaró tömeg, várakozás csak a feljutásnál, utána max 2-3 perc. Szerintem amíg nem esik komolyabb hó, addig érdemes továbbmenni.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.