Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

boardza által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (54)Időben csökkenő Időben csökkenő
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.05. 15:32
En legutobb az intersportban lattam ontapados gumilapot, lehet erdemes rakerdezni is, mert a teli cuccokat mar elpakoljak.Kis telisport boltokban is szokott lenni. Esetleg ha talalsz kemenyebb polifoamot (csomagoloanyagot akar..), az is segithet ketoldalu ragasztoval.
Előzmény: (szendre 136528)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.02. 11:13
tehat megegyszer: "ehhez klasszikus 2 pántos racsnis illik (pl burton frestye), de nem ördögtől való a flow típusú papucs rendszerű "gyorskötés" sem". De Neked atfogalmazom: "gondold meg a flow rendszert, mert hasznos dolog"
Előzmény: (minerel 136294)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.02. 09:03
kevesbe tart, en ezt irtam, es nem egy 3 pontos 1 racsnisrol beszeltem, hanem egy klasszikus dupla racsnisrol. Ezt a modellt nem probaltam, gondolom ezzel nem vagyok egyedul.
Előzmény: (minerel 136265)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.01. 23:39
Az SP modelljei is ígéretes megoldásnak tűnnek.
Előzmény: (badzoli 136261)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.01. 23:37
nehéz pontosan fogalmazni,mert a kérdés valóban összetett. nem mindegy a felhasználás sem (itt parkrol esett szó), és az ízlés sem. Én Flow-n kezdtem, és nem bántam meg. A klasszikus racsnissal a trükkök jobban mennek. Természetesen ez rám, és az adott modellekre vonatkozik. A flow -nak is van parkba ajánlott modelje. Az NTX-ATSE tudtommal parkba is ajánlott.
Előzmény: (badzoli 136260)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.01. 23:09
nekem van mindkettő, a flow, kevésbé fogja a lábat. A megoldás erre a racsnis flow, amit sajnos nem próbáltam még.
Előzmény: (minerel 136253)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.01. 22:26
Sajnos női boardválaszték elég szerény, és ami van azon is egy monoklis macska feszít, késsel a kezében :-). A női boardok, a grafikán kívül, az általad említett súlyhatárokban térnek el, illetve lehet különbség a terpesz (kötések közötti távolságban, ez persze állítható {saccra váll szélesség, vagy ha egy padról leugrassz az a távolság}).
Keskenyebbek is szoktak lenni, mivel kissebb bakancsméret várható. A kötésnél is ez a helyzet, meg kell nézni az ajánlott bakancs mérettáblát (a gyártó honlapján). A dolog tehát nagy adag marketing. Ha a méret stimmel, szerintem vedd meg bátran a férfit. (ehhez a hosszhoz eleg magasnak kell lenned, ha pörögi,forogni akarsz vele)
Ami még fontos lehet:Kötésből ehhez klasszikus 2 pántos racsnis illik (pl burton frestye), de nem ördögtől való a flow típusú papucs rendszerű "gyorskötés" sem..előny : gyors kötés (akár menet közben),hátrány, kevésbé fogja a lábat. (ha egy elemen gakorolsz, és felsétálsz, jól jön ez a gyorsaság)..
Előzmény: (Nikki1156 136246)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.03.01. 13:43
a youtube, megnyitotta ma a magyar oldalat, melyen zomeben magyar tartalmak lesznek, legalis tartalmak is(reklambevetel).
Előzmény: (minerel 136153)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.29. 23:37
Sajnos bemelegitest sem latsz a palyan nagyon. Sznowboardnal fontos gyakorolni, hogy ne csuklora essen az ember, gugolas, gordules... ez persze csak tervezheto esesnel mukodik,ez meg azert ritka... hogy jo reflexek alakuljanak ki vesz esetere sok ev, km kell, azt mar nem lehet tanitani.

Sieleskor, azert loktek fel, hogy a talpraallast megmutassak, azaz nem esni tanitottak. ennek ellenere igazad lehet.

Sieleskor ritkabban esik az ember , de akkor sajnos komolyabbat (sebesseg nagyobb, labak nincsenek osszekotve...){statisztika szerint}, a boardnal, rengeteg kicsi eses van, ezert latom itt ertelmet, a direkt "eseseknek"
Előzmény: (klaci 136010)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.29. 23:15
nos, mindenre nem tudom a választ, de:
1) all mountain : mindenre jó, ami a hegyen van, álltalános lap, kezdéshez ideális,kicsi szuzho, kicsi ratrakolt palya, kicsi park.
2) all-terrain, javitsatok ki, ha nem, de szerintem ugyan az.
3) a boardok kezdetben ugy mukodtek, mint a silec, van benne, egy iv, ez biztositja a megfelelo hofogast az elnel. (sinel ettol kanyarodik) ez a normal chamber. Hatranya az, hogy mivel lenyomodik a hora a tail, es a nose konnyen leakad, elonye ,hogy masszivan fogja a havat.
a Rocka a head elnevezese a rocker- re utal, ez azt jelenti, hogy mint egy hintaszek, a hasa nyomodik a hora, a ket vege felall
elonye, hogy nagyon baratsagos a kezdoknel, mivel nehezebben akad le a hoba (hiszen attol elall), hatranya, hogy bizony az aktiv elhossz kissebb, nem fogja annyira a havat...
Ez az ujjitas a sileceknel is megjelent.
A kettot szoktak varialni egy daszkaban is, ez egyesiti mindketto elonyeit valamennyire... ezek a lapok azonban mar nem alaparasak.
a V-rocker a burton egy hintasek alaku deszkaja, nem az alap lap ez mar.
4 normal chamber nagyon temponal elonyos, a rockerek lassubb temponal jok.
5 flex nagyon fontos: 1 es flex nagyon puha lap, kis tempoju trukkokhoz (pressek, talajtrukkok)... 1-est azert nem lattam meg, 2-3 nal kezdodnek .. a 10 es flex atomkemeny, nagy temponal jo (tobbnyire, 4-6 osak a lapok, de sajnos markankent is van elteres)
6 twin: a board teljesen simmetrikus, mindet iranyban ugyan ugy lehetvele menni, persze ha a kotest is szimmetrikusra allitod be (kacsa, duck stance).. a parkban minden alapja a ket iranyu mozgas... sw (hatra menet).
a directional csak majdnem szimmetrikus, igazabol ez is remek parkban. A nem szimmetrikus lenyege: hogy a kotesek hatrebb vannak, illetve az orr resze szelesebb a lapnak, igy jobb pl szuzhora..

probaltam rovidre fogni :-)
Előzmény: (Nikki1156 136073)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.29. 15:11
Mivel nagyon kezdo sielo vagyok, nem a si esesrol irok. Megis ugy gondolom idevag a dolog.
A gyermekkor elmultaval, valahogy az ember elszokik attol, hogy essen, es nem tudjuk elfogadni, hogy bizonyos sportok resze az eses. Sarkitva, ha nem esunk akkor nem probaltunk ki semmi ujat, nem tanultunk semmit. Montizas kozben parszor kenyszerulok bokorral fekezni, vagy neha oldalra el kell esni, hogy ne elore essen az ember. Ezek ugyan nem veszreakciok.
Snowboard resze, a gyakori eses, nagyon fontos tehat hozzaszokni. Nem szabad ugy felfogni, hogy baleset... hanem csak egy nem szep megallas. Ha ezt elfogadja az ember, nem fog gorcsosen ragaszkodni az elegansabb megallashoz, igy nem gorcsosen fog esni, esetleg van ideje "leulni" a hora. Az esest tanitani kell itt, pl hogy ne csukloval akarjuk megallittani a felenk zuhano foldet.
A bemelegites reszekent allo helyzetbol elore, es hatra is szoktam "esni".
Sifutasoktatason is mutattak hogy hogyan kell esni, igaz ezt azert, hogy utana a felallast mutassak meg.
Sielest is ugy kezdtem, hogy felloktek (nagyon kis sebessegnel).
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.28. 10:49
Szia,
En head lappal tolom a havat, es teljesen meg vagyok vele elegedve, es megfelelo az arfekvese.
A Burton pedig a uttoro a temaban.
Azonban ne markat vegyel, inkabb a tulajdonsagait nezd meg mit szeretnel {hossz, rugalmassag(flex)talp forma(chamber, rocker.. )}.
A link egy altalanos head lapot takar.. ez mindenhol kiszolgal. Ha parkban, korlaton gondolkozol, szerintem ne directional twin ben gondolkodj, hanem teljesen szimmetrikusban, illetve direkt parklapban. A park hasznalat sajnos a talpat (karc, kopas), kantnit nem kimeli, es itt ott szokas kireszelni az elet is (ezzel lenullazod kb az erteket a lapnak)
Ha keveset korlatozol, jo egy altalanos lap is(ez a Head all mountain lap), de ha ott erzed jol magad direkt oda valot keress.
Előzmény: (Nikki1156 135824)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.24. 16:07
Valaki itt tud bovebbet a sifuto lehetosegekrol (Gaberl-Salzstiegl)? Sajnos a neten nem talaltam palyaterkepet.
Előzmény: (admin3 135399)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.24. 10:18
Hebalmon marcius 1 -tol nem lesz esti nyitvatartas.
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.17. 16:48
En egy hozzaertot megkertem, hogy nezze meg, olcso, hasznalt lappal kezdtem en is (Head), aztan, mikor kialakult milyet is szeretnek, vettem egy ujat. A Head nagyon jo valasztas, mivel magyarorszagon van hattere, illetve rengeteg fele lap kozul lehet valasztani, de fontos tudni mi/mekkora is illik hozzad. (nezd meg mit irnak az adott deszkarol a neten)
Előzmény: (Esyter 134790)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.16. 13:07
Velemenyem szerint a lenyeg, hogy lazan, ne gorcsosen tartsd a karokat, ne kalimpalj veluk. Szerintem az alaptartas, tartsd magad mellett, mint a vadnyugati emberek a fegyvereik felett a tenyerrel :-)
Előzmény: (Nikki1156 134593)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.02.08. 12:31
a jegencsuszashoz hasonlo modszer, ha a tarsad hatulrol meglok, es amelyik labad kiteszed az az elso... erdemes eloszor a rollelezest tanulni, ennel fontos, tudni melyik lab az elso. En is javaslom a kacsa kotesbeallitast (szettarto labak szimmetrikusan) igy "elodazhatod" a dontest, mivel az alapgyakorlatok szimmetrikusak.
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
Topik: Normafa
2012.02.02. 10:54
örömmel olvasom, hogy nem csak engem erdekel a sifutas. En itt ismerkedtem meg ezzel a sportal.
A terulet "gazdaja", a "vavas sc. sihaz", ok szoktak elokesziteni a terepet (egy ontottvas radiatorral). a "klasszik" nyomot sajnos hamar letapossak (sipalya oldalon), a masik oldalon remek skating köröket lehet tenni.
Előzmény: (Chopoker 132963)
boardza
56 élménybeszámolót írt
56
14 éve tag
2012.01.21. 21:36
Klippitzen a szél itt-ott a mütyürke havat is lehordta a tetejéről, kavicsoson csúsztunk. Igaz, azért esett erre is pár centi, valamicske szűzhó is kijutott. Nagyobb havazás elkerüli a környéket.
következőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.