Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Kele1978 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kele1978
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2010.01.01. 18:38
Szasz Michael!

Ha leértek a pályához legkésőbb 8-kor, akkor még találsz parkolót, és hamar fel is érsz a lifttel. 8.15.-kor ez már nem így van (ez nem vicc). Mi egyszer 8.23.-ra értünk le, és az utolsó parkolót foglaltuk el.
9 után pedig a helyi buszra sem érdemes várni, mert annyira fullon van. Én egyik reggel kb. a 4. busz után indultam el gyalog, mert annyira tele voltak a buszok, hogy meg sem áltak. 10 körül már lehet arra számítani, hogy a zsúfoltság miatt 1 óra alatt jutsz fel. Lefelé kiszámíthatatlan: volt óriás tumultus, és lejutottam pár perc alatt is. Legyen elég forralt bor nálatok, és nem fog zavarni :)
A néni címe: Panoramaweg 17, Annenbergben.
Kele1978
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2009.12.31. 10:56
Sziasztok!
Tegnap érkeztem haza Gerlitzenről, gondoltam beszámolok. Ha érdekel, majd elolvassátok:
26.-ától voltam kint, és mondhatom érdemes volt kimenni a gyenge hóhelyzet ellenére is. A városban (Annenheim)egy deka hó nem volt, sőt plusz 4-5 fokkal is lehetett számolni. A tetőn azonban rendben voltak a pályák, csak néhány volt lezárva, a többi viszont remekül síelhető volt. Minden lift ment, s bár rengetegen voltak a 4-8 beülős liftek gyorsan "nyelték" az embereket. A sok ember a pályán egész jól eloszlott, de azért már kellett vigyázni a gyerekekre, és a mazsolákra. A pályákat nagyon jól kezelik, folyamatosan hóágyúztak, és ratrack-oltak. Reggelente, délelőttönként nagyon jókat lehetett menni, de délutánra már jegesedett egy két pálya rendesen. Az utolsó nap az enyhülés miatt inkább kásásodásba fordult, mert annyira olvadt a hó. Összességében nagyon rendben van a pálya, bár ráférne már jó néhány centi friss havacska. A felvonó aljában 40 centit írnak, de annyi még jóindulattal sincs, legfeljebb 10-15 cm. De az 30.án még tényleg viszonylag rendben volt.
Egy kis javaslatom is lenne szállásügyileg. Ugyanis én előfoglaltam egy neten hirdetett szállást, (nem mondom a nevét), de amikor odaértünk, még az is kétséges volt, hogy egyáltalán működik-e. (még szerencse, hogy nem fizettem érte semmit). Így helyben kerestünk szállást amit kb. 10 operc alatt sikerült is. Egy kedves néni (Ani néni) adott szállást mindössze 25 Euróért, reggelivel, 10 percre (síbakancsban) a pályától. Fantasztikus volt! Nagggggyonnnn bőséges reggeli, tiszta, meleg, hangulatos szoba, konyhával, és mindennel amit el lehet képzelni. Ha valakit érdekel, írjon, és elküldöm a néni számát.(csak németül tud).
Szal én a Gerlitzenre készülőknek azt javaslom, hogy ha lehet, még várjanak az utazással, hátha lesz friss hó, de ha haaszthatatlan, akkor rajta, nem fognak csalódni.
Ha szükségetek van még friss infóra, akkor is írhattok!
Jó síelést, és nagyszerű havat mindenkinek!
Kele1978
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2009.12.23. 16:58
Sziasztok!

Ausztriába, hóbiztos helyre keresek szállást, mert bebuktam egyet, de csúnyán!

12.26.-30.-ig kellene 3 főre! Köszi szépen!
Ha valaki tud, lszi emilezze el, vagy tegye közzé a fórumon.
(peter.kelemen@index.hu)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Kele1978
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Mariazell
2009.12.22. 15:54
Sziasztok!

Ha valaki mostanában érkezett Mariazell környékéről lszi írjon már vmi tapasztalatot, hogy mi a helyzet.
A Webkamerák alapján a múlt heti hóhelyzet némikeg romlott. Remélem fog javulni 26.-ig.

Köszi! Jó síelést mindenkinek!
Kele1978
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Mariazell
2009.12.14. 20:08
Volt valaki mostanában Mariazell-ben vagy a környékén? Esetleg tudtok valamit arról, hogy indulnak-e a felvonók, stb?

Ha van infó valakinek, kérlek írjátok meg. Köszi
Kele1978
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Mariazell
2009.11.20. 07:51
Sziasztok!

Én két ünnep közt megyek erre a szálláshelyre:
http://www.lechnerbauer.at/.
Még nem tudom milyen lesz, de a képek, leírások, és az e-mailben tanúsított hozzáállásuk nagyon jónak bizonyul. Szerintem nem drága, én 85 euro körül alkudtam ki 3 főre egy szobára, és FP-val. Ha valakit érdekel, jelezzétek a fórumon, és januárban beszámolok róla, meg az e-mail címüket is megadom (bár csak németül tudnak, de ezt talán mindenki meg tudja oldani).
Köszi a webkamerás linket! :-)
Kele1978
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Mariazell
2009.11.19. 20:06
Zeddy!

A Franziskus-hoz még magyar számot is tudok adni, ha érdekel(magyarul is beszél a hölgy), és ha jól tudom még dec 25-29.ig van még hely. 35 Euro körül van a szállás FP-val.
Kele1978
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
Topik: Mariazell
2009.11.19. 20:05
Sziasztok! Volt tud valaki valamit a Mariazell-i hóhelyzetről? Vagy legalább egy épkézláb webkamera linket tudtok adni, ami nem csak napi 1x, és sötétben csinál képet.
Előre is köszi
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.