Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Adam87 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Adam87
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2013.12.12. 22:57
Mi tavaly voltunk Orelle-ben. A korábbi kérdésedre válaszolva az apartmanokhoz tartozó központi épület aljában van bolt, ott majdnem mindent meg lehet venni, de volt olyan nap, hogy val thorensben bevásároltunk cidréből meg egyebekből és még éppen az utsó felvonókat elkapva teli hátizsákokkal értünk haza mindenféle jóval. Szerintem jó választás Orelle-be menni, nagyok és kényelmesek az apartmanok, és nem kell nagyon sokat utazni a felvonókkal sem. Mi is terveztünk egy ottmaradós bulit, volt egy ismerős, aki végül nem tudott elszállásolni, ezért nem vállaltuk be a Thorens-i éjszakát. Elvileg ki lehet húzni az éjszakát, 6ig van buli. A folie douce-hoz egy 6üléses felvonóval lehet feljutni, nem hiszem, hogy nyitva marad, szerintem sötétedéskor a party over. Orelle-i apartmanegyüttesnek van egy bárja, ahol tartottuk 1 v 2 bulit a lengyelek és a szerbek, de azokról sajnos lemaradtunk, mert valahogy mindig másnapra estek ezek az event-ek. A faluban lent a kabinos aljában van egy ír pub, ott is vannak hirdetett akciók, viszont korán zár
Előzmény: (Giovanni 163833)
Adam87
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2012.01.23. 09:23
Pénteken rámentem a webcam-re és szakadt a hó, olyan 30 centi friss hó van a pályán, a hétvégén még eshet egy kicsi. Mi jövő héten megyünk, annyi infóm van diszkókról, hogy az egyik 10 körül nyit és 2kor bezár, a másik pedig pont akkor nyit :) Valahol írtak róluk, de a les2alpes honlapján is fent van róluk az infó és a térkép. Mi is tervezünk 1-2 elborult partit a hétre! Érkezés után a legjobb azzal indítani
Adam87
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2011.12.20. 19:36
Sziasztok,
Januárban 28án megyünk erre a terepre, még sosem voltam, itt a síelőkön 98km piros pályát ír, az utazási irodák pedig 14 piros pályát írnak. Kicsit gyanús, a térképen nem látom, hogy tobzódnának a piros pályák, vagy csak a méretarány zsar, aki volt már attól kérdeznék, milyenek a lehetőségek a haladó síelőknek? Vannak-e jó piros pályák, illetve a feketék mennyire fekcsik, vagy light-osabbak? tavaly superdevluy-ben kezelték a fenti feketéket és iszonyat jókat mentünk rajtuk
Ez a terep híres a szűzhavas lehetőségektől. Van egy vékonyabb carving lécem, erősen gondolkodok, hogy béreljek egy szélesebb talpú freeride lécet, javaslat? Kint akarok bérelni, de a kölcsönzők nem adják meg a pontos adatokat, így látatlanban nem akarok beleugrani, viszont helyben már drágább a bérlés, mint előre lefoglalva...
Adam87
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2011.03.28. 18:57
Tegnap hajnalban jöttünk meg, végig sütött a nap, napról napra egyre kevesebb hó volt a pályákon, de a pályamunkások tényleg sokat dolgoztak. 1800 m alatt nagyon olvadt a hó, a felső pályák viszont közel tökéletesek voltak közel porhó minőségben. Volt pár pálya, ahol egyre több lett a kibukkanó kavics a hét vége felé, de nem volt vészes mert könnyen észrevehető helyen voltak. Ami nagy pozitívum, hogy a csúcsról induló két fekete pályát kezelték (akik korábban már voltak itt, mondták, hogy ezeket békén hagyják általában), valószínűleg azért jutott idő ezen pályák ápolására, mert a lentiek közül párat bezártak, mert egyszerűen elolvadt a hó rajtuk. Összességében elégedett vagyok a pályák hosszával, nehézségével, viszont ami hátrány az a négyüléses felvonók hiánya. A piros pályák többsége csak tányéros felvonóval érhető el, ami fárasztó, több időbe telik, ill. elavult 2011-ben. Az alsó pályákon (többségük kék) szinte kizárólag ülős felvonók vannak, amelyek elég modernek, összehasonlítva a franciáknál eddig tapasztaltaknál (gyors, kényelmes). Superdevoluy-hoz hasonló terepen eddig Chamrousse-ban és Puy St. Vincent-ben voltam, előbbit mérföldekkel veri, utóbbinál is sokkal változatosabb és nagyobb rendszer. Csak ajánlani tudom ezt a terepet. Az üdülőrészen lévő szalagházban mindent meg lehet találni, ami szükséges, 2 disco is van az éjszakai élet kedvelőinek. Sok fiatal volt a pályákon, viszont esténként kevesen mentek bulizni. A hütték **%# drágák, 5eur fél liter sör, egy fogásos ebéd 20euró itallal, a lenti bolt is drágább, mint a városban, érdemes Gap-ban, vagy Briancon-ban feltölteni a készleteket. Legjobb pályák a Sommarel felvonó mellettiek, a térképen az 53as, ahol versenyezni is szoktak, és a csúcsról induló két fekete. A szobák elég tágasak és modernek voltak a helyi viszonyokhoz hasonlítva, a kaucióval nem volt gond, korrekten viselkedtek. Jövőre március elején fogok menni, mert ez már eléggé utószezon fíling volt.
Adam87
5 élménybeszámolót írt
5
13 éve tag
2011.03.17. 12:09
Sziasztok!
Mi 18-án pénteken megyünk Devoluy-ba, egy kis havazást ígérnek a j2ski-n, de a webcam-en látok sötétebb foltokat. Volt valaki az elmúlt hetekben ezen a terepen? Milyenek a tapasztalatok? Ha kiértem, írok egy kis helyzetjelentést a viszonyokról, mert látom utánunk is mennek majd SUeprdevoluyba.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.