Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

srich által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (15)Időben csökkenő Időben csökkenő
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2014.01.28. 12:12
Én a ki/bekapcsolás eltérő hangjára igyekszem mindig figyelni, de tipikus életkép volt (több felvételen is megörökítve :), hogy barátokat kérdezem megy-e a felvétel...
Szeretem ezt a kamerát, de tény, hogy a rögzítési lehetőségeken lenne még mit javítani.
Előzmény: (lroberto 168130)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2014.01.25. 18:43
Köszönöm, még nem jártunk arra, utánaolvasok!
Közben az egyik legközelebbi megoldást nézegettem, ahol még szintén nem voltam: Semmering-Stuhleck ... bár ez lényegesen kisebb pályarendszer.
Előzmény: (Viri 167818)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2014.01.24. 12:17
Szia!
Nekem is ilyen Sony AS15 kamerám van, síeléshez az idei szezonban használtam először.
Első bevetése nálam is rafting/canyoning-on volt, ott a sisakon fejpánttal használtam, szuper felvételek lettek, párásodás egyszer sem jelentkezett. Viszont érezhetően oldalra húzta a fejem, így síelésnél már fixen felragasztottam a sisakom tetejére. Nálam bevált.
/pluszban megvettem hozzá az SPK-AS2 tokot is, ami sokkal kisebb (csak 5m-ig vízálló), így kényelmesebb, kezelhetőbb.
Előzmény: (lroberto 165225)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2014.01.24. 12:05
Sziasztok! Tudnátok ajánlani síterepeket márciusi hosszúhétvégés síeléshez? Fő szempontok, hogy autóval ~5óránál ne legyen messzebb Budapestről (ha kevesebb csak jobb) és lehetőleg minél nagyobb, változatos legyen a pályarendszer középhaladó sízők részére.
Hochkaron már voltunk párszor, hasonló vagy kicsit nagyobb pályarendszerre gondoltunk.
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2013.01.23. 15:37
Köszönöm. Szállás nem ott lesz, a gyalogos fel-lemenetelt csak kiegészítésnek gondoltam városnézés mellé. +1 síelős nap, bár az még lehet Saalbach-ban lesz. A többi síelést a szálláshoz közelebb tervezem (Rauris).
Előzmény: (Stani 152091)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2013.01.23. 09:36
Köszönöm szépen a tanácsokat!
Találtam napi gyalogosjegyet 22.50EUR-ért. Ez azért elég húzós, mert a Schmittenhöhebahn-on csak egy hegy-völgymenetet terveztem. Szóval még keresek és reménykedek, hogy 1 alkalmas jegy is létezik.

"Látnivaló a környéken? Ott lesztek a látnivaló közepén :)"
Jogos, jogos, rosszul fogalmaztam a kérdést :)
Előzmény: (Stani 151999)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2013.01.20. 13:19
Sziasztok!
Zell am See-nél tudnátok olyan helyet ajánlani, ami autóval vagy gyalogosan (sífelvonóval) jól megközelíthető és szép a panoráma? /én síelni is fogok, de először egy nemsíelővel sétálgatunk majd./ Esetleg a környéken vmi szép látnivaló?
Más: böngészgetem a síterep honlapját, de nem találom a pályák nyitvatartását. Van itt kivilágított pályán esti sízésre lehetőség?
Előre is köszönök minden tanácsot!
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2013.01.20. 12:15
Sziasztok!
December közepén kértem itt tanácsot első síléc vásárláshoz. Azóta megvan a szett, múlt hétvégén Eplényben pedig már be is járattam :-)
Tanácsok (itt, boltok, ismerősök) és korábbi síelési tapasztalatok alapján végül az Atomic Vario Fiber-re (2012/13) esett a választás (151cm, rocker).
Az első élmények nagyon pozitívak, az összes eddigi bérelt lécemnél jobban tetszik - bár ebben nyilván az is benne van, hogy új.
Köszönöm mégegyszer az akkori tanácsokat, indul az aktív használat :-)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2012.12.12. 11:02
Sziasztok!
Új (és egyben első saját) felszerelés vásárlása előtt állok. Léc ügyben a másik topikban már érdeklődtem, most síbakancs kapcsán szeretném a tanácsotokat kérni.
Sítudás: kezdő-középhaladó (még forgatom a lécet, nem az élén síelek), tapasztalat: 4 télen 4x1hét síelés bérelt felszereléssel. 170cm magasság, ~66kg, nem sportos, nem agresszív síelési stílus
Síbakancs vásárlásához több helyen elolvastam a tudnivalókat, de flex-index kapcsán a tanácsotokat kérném. Egy nagy sportüzletláncban próbáltam kezdő-középhaladó feliratú bakancsot 60-as flex-index-el. Ez szerintetek megfelelő lehet vagy mindenképp érdemes keményebbet választani?
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2012.12.07. 12:38
Mivel többen is írtak a témában így egyszerre reagálnék rájuk. Először is köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat/ötleteket, jó több véleményt is meghallgatni. Érdeklődtem pár boltban is, általában 155-ös lécet ajánlottak, azt hiszem e körül fogok nézelődni.
A rocker technológiáról tudnátok nekem olvasnivalót ajánlani? Nem igazán világos pontosan mi ez, nehezíti vagy könnyíti-e az én tudásszintemen (léc forgatás nem élen sízés) a sízést megegyező léchossz mellett? Szerintetek érdemes ilyet választani?
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2012.12.06. 14:37
Nem igazán tudom szakszerűen megfogalmazni, hogy meddig jutottam technikában, talán: a lécet forgatom, még nem az élén síelek. Mind a 4 alkalommal Hochkar-on voltam, a végére mindegyik pályán le mertem és tudtam jönni, de nem sportosan/nagy tempóval síelek. Testsúlyom egyébként 66kg.

Ha ezek nem, akkor esetleg tudnál ajánlani valamit? Milyen paraméterekben kellene más?
Előzmény: (Lackó 145285)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2012.12.06. 12:00
Szia! Bevallom 160cm-től kicsit ódzkodok, hogy nem lesz-e nehéz kezelnem, 155cm volt a max amivel síeltem. 90.000Ft az nagyon a vége, ha találok jobb árban annak csak örülök.
Közben van amit elvetettem, mert csak kezdőknek ajánlják, de méretben néztem hosszabbakat is.
Linkelek egy bolti összehasonlító táblát, hogy jelenleg miket nézegetek:
http://www.skiing.hu/shop/features_compare.html?check=1&add[]=7009&add[]=9495&add[]=9562&add[]=12819&add[]=12951&add[]=7008
/görgetve alul van a vízszintes csúszka
Előzmény: (Lackó 145256)
srich
15 élménybeszámolót írt
15
11 éve tag
2012.12.06. 10:39
Sziasztok! Még új vagyok a fórumon és a tanácsotokat szeretném kérni síléc vásárláshoz. 170cm magas vagyok, 4 télen síeltem (4*1hét) bérelt felszereléssel. A tapasztalatok alapján a kezdő és a középhaladó kategória közé tenném a tudásom. A bérelt sílécek pontos típusára már nem emlékszem, de méretben a következők voltak: 2x Blizzard 150cm, Atomic ~145cm, Atomic 155cm.
Ti milyen sílécet és méretet ajánlanátok, ami 90.000-ből kijön (kötéssel) és tudok vele tovább fejlődni, hosszú évig ki fog szolgálni?
Amiket nézegettem:
Völkl Sensor 1 (148)
Fischer Viron 2.2 Powerrail (150)
Völkl Sensor 2 (148 esetleg 154?)
Atomic Vario Fiber ETI (151)
Személyes tapasztalatom egyikkel sincs, de valamiért utóbbival szimpatizálok. Ti melyiket ajánlanátok? (a felsoroltakon kívül más is lehet)
Tanácsaitokat/ötleteiteket előre is nagyon köszönöm!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.