Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hány kilométert síelünk egy nap alatt?

ÜZENETEK (68)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2008.09.16. 10:19
A Skiline rendszerek azért nem olyan pontosak, és rendszerint több megtett km-t adnak ki, mint amennyi a valóságban volt, hiszen a liftek alapján számolják ki. De ugye egy lifthez tartozhat több pálya is, amiknek más-más a hosszúsága+mi van, hogy ha a lifthez tartozó pályán már nem síelek le?
Katschbergen nincs ilyen rendszer, de tavalyelőtt egy napon megjátszottuk azt, hogy egész nap síeltünk , tényleg nyitástól (9 előtt) egészen zárásig (4 után). Az utolsó liftnél már csak azért engedték fel az embert, mert síoktató volt, amikor felértem le is kapcsolták a felvonót:)
Ott, mivel tudta az ember melyik sípályákon ment és hányszor, ezért összeadtuk a nap végén és 65+ km jött ki. Úgy, hogy a felvonón ettünk+ittunk, plusz azért a lesiklási sebesség is meg volt. Szóval egyszer sem csatolt le az ember. Nap végén K.O.
Igaz hozzáteszem az Ainecki oldalon viszonylag hosszú a csákányosok miatt a felvonózás,plusz ugye más ha felfelé és "síelned" kell és nem vmi puha ülésbe pihensz:)
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.03.26. 14:20
Hauson számolta a liftek alapján a megtett utat a rendszer. Minden nap egy órás ebédszünettel, de liftnyitási kezdéssel kb. 50-55 km volt a menet, tbb, mint 10000 m szinttel. Kellemes volt, akkor síeltem először hosszú léccel, addig csak 110 centis atomic mini volt a lábamon. hihetetlen élvezetes a sebességkülönbség :-)
A pályák viszont alul olvadtak...
georg
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.03.17. 22:54
Nekem a fennt emlitett gerlitzeni terepről van egy március 15.-én teljesitett 95 km-es lesiklásom 13268 magasságszinttel.Viszont ez egy laza nap volt, ennél jóval többet is csusztam már egy nap alatt.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.03.17. 17:48
Gerlitzenen van ilyen mókás Key Card rendszer, ami rögzíti az adatokat, hol jártál. Nálam egy napi sízés olyan 50-55 km-re jött ki a rendszer szerint úgy, hogy buckás pályákon, magamhoz képest kis sebességgel haladtam egész nap, 1 órás hüttézéssel, némi szűzhavazással. Olaszországban az asztallap simaságú sípályákon jóval gyorsabban tudtam haladni és ennél tuti 1,5x többet csúsztam.
skiline-Gerli.JPG
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2008.03.17. 17:12
Planai 2008.02.28.10-14 óráig:
kiváló hóviszonyok között.

összesen 25 km síelés,15 liftezés,3325 m emelkedés,
Másnap: fagymentes éjszaka után, 10-15 óráig,
összesen: 27 km,19,liftezés 20 km, 5899 m emelkedés.

Sajnos egy sétálás közbeni rádulás- az előkészítő bemelegítéseket elvitte.

Kifáradtam. Mind két nap.

De jól esett.
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2008.03.17. 15:43
engem is érdekelne, ha valaki már járt ezeken a terepeken, és tudja, hogy mennyit síelt, mert nekem nagyságrendileg sincs sok fogalmam róla...
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2008.03.17. 13:45
Ausztriában a http://skiline.cc/ cég kezdte kiépíteni ezt a szolgáltatást 2003-2004 körül. Az idei szezonra újabb terepeken vezették be ezt a lehetőséget.
Érdekes, hogy inkább a megtett szintkülönbséget számolják, mint a megtett kilométert. Saalbach minden hónapban egy ingyenes bérletet ad a legjobbnak.
Ez a rendszer a lifteknél elhelyezett beléptetőkapuk adatait összesíti, míg a francia és amerikai pályákon inkább a GPS technológiát használják erre a célokra.

Egy korábbi cikk erről:
https://sielok.hu/hirek/1020planai.html
zjuhasz
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2008.03.17. 13:16
Sziasztok! Valaki számolgatta már, hogy nyitástól zárásig mennyit csúszik egy nap? Ha a sítérképen lévő pályák hosszát beszorzom az egy kör megtételéhez szükséges idővel, akkor kijöhet a végeredmény. Állítólag néhány terepen a net és a síbérlet kódszámának segítségével ki lehet számolni a felvonó használat alapján. Hallott már erről valaki?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.