Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Sátoraljaújhely
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Hunor Sátoraljaújhely - négycsillagos szálloda a sípályákhoz vezető libegő és bobpálya mellett
ÜZENETEK (906)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2009.05.27. 18:08
Ez a fajta nyári bobpálya jó kis móka, közelben Türnitznél üzemel egy ilyen.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.03.26. 12:29
Víz az van, hóágyú rendszer nincs, illetve a hőmérséklet sem az igazi az utóbbi években. Úgy tudom, hogy nem elég ha csak a levegő hideg, a talajnak is jól átfagyott állapotban kell lennie, különben úgy működik mint egy hő tároló.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2009.03.25. 17:41
nem a csapadék a lényeg hanem hogy legyen víz, amiből lehet havat gyártani nézd meg st. lmbrachtet ausztriában ott sohasem esik a hó, de mindig hideg van így baromi hó van a pályán mert csinálnak szakszerűen havat és azt szakszerűen kezelik
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.03.22. 13:28
Régen hallottam felőletek,folytatódik az építkezés?
Hogy áll a müa. pálya?Már azon edzetek?
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.02.27. 13:02
Magyarország legnagyobb síközpontja lehetne!!!

400 méter szintkülömbség!!!

Északi fekvés.
Legészakibb város!!!

Csak nincs elég csapadék, kiesi magát mire ideér.
A képen jól láthatóak a megkezdett, de be nem fejezett pályák!!!
Magas-hegy-eszaki-oldal---google.JPG
Magashegy---Satoraljaujhely.JPG
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.02.23. 12:38
Ment hétvégén a kis felvonó, a pálya jól le volt kezelve, a kevés hó miatt leveles volt.
natloz
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2009.01.17. 17:23
Szia Pedró!
Írjál nyíltan,egyszerűen meglátásaidról,érzéseidről,sajnálom én is!
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.01.13. 19:36
Kedves Natloz!
Alapvetően félre értés van köztünk!
Nem az a bajom ,hogy van egy ilyen fejlesztés,hanem az,hogy nincs még 30db!
Magamról:
37 éves vagyok,körülbelül 15 éve szenvedélyes hobbi síző!Szezonon kívül heti rendszerességgel gyepsízek,visegrádon,nyári szünetben vízisízek a Dunán!Ha leesik tíz centi hó ,rohanok a Normafára! Szívesen csúszkálnék műanyagon is!Mivel közvetlen környezetemben egyedül maradtam a hobbimmal,leginkább a hazai pályákat látogatom,illetve itt a fórumon próbálok új síbarátokra találni!S.Újhelyen még nem jártam,de ha találnék vállalkozó kedvű útitársat,egyszer ellátogatnék oda.
Szóval az én bajom az,hogy bár hegyek között lakom,a síelésért mégis elég sokat kell utaznom!Útálok benzinre többet költeni,mint az összes többire!
Véleményem szerint,a Pilisnek és a Vértesnek ,tele kéne lennie sípályákkal,be műanyagozva, vagy legalább Dobogókőn kéne lennie egy,az S.újhelyihez hasonlító projektnek!
natloz
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2009.01.13. 12:11
1.
Szeparált Te magad írtad "elvtársak a Putyilov gyárból jöttem".Erre a kérdésedre csak akkor tudok válaszolni,ha tudnám az életkorodat és azt,hogy abból az egyharmados milliőből amiből írsz,jártál e már a több mint 770 éves egykori Zemplén vármegye székhelyű városunkban.Egyébként S.újhely is tagja a európai Uniónak...?

2.
Szlovákiában egymásba érnek a a magasabbnál magasabb hegyek és szinte már minden egyes falvakban is van sípálya ami szinvonalas. Miért?
.....síturizmus.....hm?
Maga az a szó,hogy turizmus ebből kellene elindulni és tehetel elé bármit pl.bor,horgászat,vadászat,természet járás.
Én magam 38 éve űzöm ezt a sí sportot.Voltam eredményes versenyző verseny szervező,versenybíró,szakosztály vezető,egyesület elnökségi tag,szakértő ismert ember vagyok ebben a szakmámban a MASISZ-ben..Sok helyen jártam azért mert szeretem megismerni a kedvesebbnél kedvesebb,hangulatos sportcentrumokat.És ha ezt a hazámban tehetem bárhol,akkor nekem lelkesedéssel és büszkeséggel tölti meg a szívemet,hogy a sí hazai tömegsportja egyedülálló mint ahogyan a te szívedet is....
3.
A méret 400-450x20-30m.Valóban egyedül álló.
Azt is jelenti,hogy 10cm hó elegendő lesz ahoz,hogy bárki sielhessen felszerelése károsodása nélkül.
4.
Ezt a pályázatot a Sátoraljaújhelyi város önkormányzata nyerte.Szerinted ezt a pénzt bárki és bárhova át lehet tenni és kivitelezni./kicsit fiatal gondolkodás/.
5.
A siker az már biztos,hisz épül,az eredményre az idő a választ meg adja.
6.
Jártál már ebben a városban?

Ui:Több mint öt évvel ezelőtt amikor felépült a Libegő sokan kérkedéssel fogadták miért ide,ki fogja használni stb.Ma nyereséges!!!
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2009.01.12. 21:13
No ,akkor ,hogy"téma" legyen!
1
Csak földrajzilag tekintve a témát, S.újhely, bizony igen csak szeparált terület!
2
Viszonylag közel a városhoz vannak(a határon túl)
komoly hegyek.
3
9600nm=960x10,vagy 430x20 méteres pályával!
Ez (MO.-on)egyedül álló!
Miért olyan helyre teszik,ami a Magyar lakosság legnagyobb részére elérhetetlen?
4
Budapesten ,és vonzás körzetében, él a Magyar lakosság(kis túlzással) egyharmada!
5
Egyébként sok sikert és szerencsét!
PEDRO
natloz
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2009.01.09. 22:11
Huligan!

Azt hiszem teljes értékű a rálátásod e témára.
Valóban nem az az elsődleges,hogy mikor térül meg a beruházás,hanem amit leírtál.Hibátlan!
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.01.09. 15:17
Pedró!

Ez olyan kérdés kb, hogy megéri-e a dunán hidat építeni? Az ilyen típusú beruházások általában nem a szolgáltatás díjbevételéből térülnek meg, hanem az externáliákból. pl.: több vendég, több fogyasztás, több vendégéjszaka, több adóbevétel(csak az Áfa tartalom 16,66%, plusz helyi adók, + idegenforgalmi adó, + nyereség adó). A megnövekedett kereslet jó táptalaj a válalkozás fejlesztéshez, a munkahely teremtéshez. Aki pénzt keres elkölti, aki többet keres többet költ. És ez így gyűrüzik tovább szépen... Nem beszélve a beruházás reklámértékéről? Sokan azt sem tudják hol van ez a térség. Most majd rákeresnek! Hiszen most is ez a téma... :)
natloz
38 élménybeszámolót írt
38
15 éve tag
2008.12.18. 13:06
Nem értem a kérdést "miért pont Sátoraljaújhely"
Sátoraljaújhely a Magyar sísport egyik tradicionális fellegvár egyike.Számos versenyek,diákolimpiák szinhelye volt és lesz.
Országos bajnoki eredmények születnek évente.Két verseny szakosztály működik.Tömeg sport területén több százra tehető a sielök száma.Hatalmas térséget érint:Szlovákia kelet régióját ahol legközelebb Vyhorlat jöhet szóba.Zemplén-Abaúj régió Szabolcs-Szatmár megye,Hajdú-Bihar megye.Azért itt mert itt van olyan tradicionális utánpótlás akik elkötelezettjei a sí sportnak,akik hisznek ennek a térségnek a nyári-téli turizmus területén a felemelkedésébe.
Azért itt mert itt lett nyertes az Európa Uniós pályázat.
Áprilisban megérkezik egy tucat kamion szállítmány ami magával hozza az új NEVEPLAST műanyag borítást 9600 négyzet métert.Ez alig egy hónap alatt elkészül.
Hogy megéri... a térségnek az itt lakóknak mindenképpen Budapestnek nem..
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.12.16. 15:15
Gondolom akkor Csapajev elvtárssal is találkoztál :):)
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2008.12.16. 15:05
"Ne lőjetek elvtársak én is a Putyilov gyárból jöttem!"
Csak arra gondoltam vajon hogy éri meg!?
tibike
51 élménybeszámolót írt
51
15 éve tag
2008.12.16. 14:11
Azért itt van Újhely Patak meg azért a környéken egyáltalán nincsen ilyen legközelebb Kassán van egy bobpálya.
takisi
75 élménybeszámolót írt
75
17 éve tag
2008.12.15. 17:29
PEDRÓ szerinted ott nem laknak emberek?Nagyon örúlök,hogy messze a Fövárostól is van kezdeményezés tele van a sícipőm a BP.központúsággal!!!
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2008.12.15. 16:25
Nem értem!
Miért Sátoraljaújhely?
Ki a célközönség?
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2008.12.15. 15:54
Friss hírek a munkálatokról:

"A Sátoraljaújhely Magas-hegyi téli-nyári sportcentrum fejlesztés kivitelezési munkálatai jó ütemben haladnak, jelenleg a szakasz harmadrésze már készen van.
Bízunk benne,hogy 2009 tavaszára a 2300 m hosszú bob pályát a turisták igénybe vehetik!"
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.