Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Biztosításkötés, de kivel

ÜZENETEK (131)Időben csökkenő Időben csökkenő
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2018.01.12. 12:41
Azért ez nem így van. Sürgősségi ellátás alapból jár minden biztosítottnak az EUB-s kártya alapján. Ilyen alapon itthon is kéne külön biztosítás a légi mentésre, Ha más okoz neked balesetet, az ő felelősségbiztosítása alapján is ellátnak. Ugyanez fordítva igaz a másik félre is.
Előzmény: (- Marky - 198182)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2018.01.12. 11:32
Meg mondjuk azt se, ha ne adj Isten ki kell vágni valakit a balesetből megmaradt roncsból és helikopterrel elszállítani.... fél házad rámehet, de hát ilyen a magyar, szereti az extrém sportokat, ha aprópénzről van szó
Előzmény: (aronsl 198166)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2018.01.11. 21:12
Nem értelek. Néhány ezer forinton gondolkodol.
Előzmény: (aronsl 198166)
Egér 64
225 élménybeszámolót írt
225
14 éve tag
2018.01.11. 20:52
Nem kötözködés képpen, de elmész síelni 100000 ft körül kötsz biztosítást is a síelésre, de az oda és a visszaútra meg sajnálsz 1000 forintot? Én megkötném meg sokan mások is.
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2018.01.11. 20:27
Síelős napokra egyértelmű, hogy fogok biztosítást kötni. A kérdésem az lett volna, hogy utazásra vajon elég-e egy EU-s Tb. Hazaszállítást nyilván nem fedezi, de sok mást igen.
Előzmény: (Krampusz 198148)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2018.01.11. 14:38
Szerintem nem. Legyen kidobott pénz a biztosítási díj. Tavaly a franciaországi túrán megsérült egyik síelő társunk. A hegyi mentő első kérdése:Van-e biztosítás? -Igen. Volt-e alkohol fogyasztás? - Nem. Mentőszánnal (tepsi) lehozták a sérültet, megvizsgálták, vetettek vele mankót térdrögzítőt.
600 Eur lett számlázva a biztosító felé....
Ha helikopteres mentés szükséges, akkor természetesen jóval többről beszélünk
Előzmény: (aronsl 198145)
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2018.01.11. 14:31
Szia

én mindig az egész utazás idejére kötök, az oda-vissza út alatt történhet bármi, nem ezen a néhány száz forinton múlik a kiruccanás szerintem....
Előzmény: (aronsl 198145)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2018.01.11. 14:26
Feltételezzük, hogy rendben lesíelitek a 6 napot. Aztán az utolsó éjszaka már szarul alszol, aztán reggel a hazafelé indulásnál már olyan vesegörcsöd lesz, hogy a legkisebb zökkenésre is azonnal álljt kiabálsz a sofőrnek. Mert velem ez történt. Ki kellett tegyenek egy kórháznál, ahol stabilizáltak, aztán másnap hazahozott egy betegszállító, hordágyon, infúzióval a karomban. Nekem jól jött akkor az utasbiztosítás a hazamenetel napjára is. De a Te döntésed.
Előzmény: (aronsl 198145)
aronsl
15 élménybeszámolót írt
15
7 éve tag
2018.01.11. 14:07
Buszos, utazási iroda által szervezett síelésre megyünk Franciaországba több mint egy hétre.

Ha csináltatok egy EU-s Tb kártyát, elég szerintetek a síelős napokra biztosítást kötni?

Kinél érdemes 6 nap síelés esetén?

Tavaly magam jártam utána, de a sok lehetőség között könnyű elveszni. Nem vagyok biztos benne, hogy a legjobbat sikerült választani.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2018.01.04. 10:16
Az EU-s TB kártya tényleg fontos. Nálunk is mindig ott van, együtt használjuk a baleset biztosítással. Annyit pontosítanék, hogy az illet meg, ami az adott ország állampolgárait alapból. Annyit kell fizetni az ellátásért mint az adott ország állampolgárainak, az ezen felüli részt veszi át az utasbiztosítás.

Pl. infulenza esetén az alap orvosi vizsgálatot fedezi az EU-s kártya, a gyógyszerek, extrák árát, esetleges vizitdíjat ... pedig az utasbiztosítás.

///

Nekem eddig pozitív volt a tapasztalatom a bankkártyához kapcsolódó biztosítással. Éves díja 10eFt alatt van a családnak (2 felnőtt 3 gyerek).

Annyi plusz macera van vele, hogy a biztosító a Név, Bankkártya szám alapján lekéri a banktól az adatokat, ez 1 nap. De már közben is intézte a dolgokat ....

Pl.:
https://www.viennalife.hu/biztositas/utasbiztositas/bankkartya-utasbiztositas
https://www.budapestbank.hu/szolgaltatas/lakossag/biztositas-utas.php

Gondolom a többi banknál is van rá lehetőség.
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2018.01.03. 16:19
Még egy fontos biztosítással kapcsolatos infó:

A legfontosabb, hogy a baleset, betegség biztosításotok mellett MINDIG ott legyen az EU-s kék műanyag TB kártyátok is!!
Ugyanis, ez minden olyan beavatkozást térít, mely itthon Magyarországon alanyi jogon megillet és méghozzá - a legtöbb országban - térítés nélkül!! Ha meg menetközben fizetni kell, akkor azt itthon megtéríti az OEP.

Remélem már nincs ember, aki azt hinné, hogy csak az egyik, vagy csak a másik biztosítás elég. NEEEM! Mind a kettőre változatlanul szükség van!

Sőt, gyerekek számára is váltsátok ki és mindig ellenőrizzétek az érvényességét az EU-s TB kártyának!!
Apple csilla
25 élménybeszámolót írt
25
8 éve tag
2018.01.03. 15:55
Sziasztok!

Nagyon tudom ajánlani - sajnos zakózási tapasztalatból - az EUB biztosítót is. Hasonlóan az előttem szólóhoz, nagyon flottul intézték az én balesetem körüli teendőket és valóban azon kívül, hogy felhívtam őket, onnantól már mindent nagyon precízen intéztek, illetve az orvosi csapatuk is mindenről tájékoztattak. Az általuk kiküldött betegszállító pl. VIP Mentőszolgálat volt.

Mivel családi síbérletünk volt, ezért csak az én részemre fizették azt az időarányos díjat, mely az aktuális kint tartózkodásunk idejére szólt. A többi elvileg bukó lett volna.
Ez szezon bérlet esetén nagyon alacsony - napi 11 eur/fő - volt. Az már egyik biztosító szerződésében sincs benne, vagy legalábbis nem tudok róla, hogy a hátralévő időszakot is térítenék, ha egyértelmű, hogy nem tudom már igénybe venni.

Tehát, akinek napokra szóló bérlete van és ebből következőleg a napi bérlet díja is magasabb több pénzt igényelhet vissza a biztosítótól, mint a szezonbérletesek. Igaz - mi - legalább olcsóbban síelhetünk. Mérlegelés kérdése.

Viszont, ebben az esetben sem kell "odalenni", mert maguk a síterepek is szabályozzák a bérlet visszatérítés %-át és egyéb feltételeit.
Az esetemben a Kreischberg lift társaságnak írtam, hogy legyenek szívesek tájékoztatni az erre vonatkozó szabályzatukról.
Az azonnali válaszuk is fantasztikus volt: februárban közel időarányosan de az egész családom számára kp-ben visszatérítették a síbérletek árait!! Barátnőm vitte az orvosi papírjaimat és bérleteinket, majd mindenféle meghatalmazás és egyéb irathalmok nélkül odaadták neki a zsozsót.

Mindenkinek baleset-mentes jó sízést kívánok az új évre is!!
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.01.03. 12:51
mindig őket választjuk mi is..
Előzmény: (RM 197840)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2018.01.03. 11:33
Sziasztok!

Volt egy balesetünk Hochkaron dec. 30-án. A MasterCard-omhoz kapcsolódó Vienna Life (Comfort10 családi) biztosítást használtuk. NAGYON NORMÁLIS volt a biztosító, Ausztriában nem először, nem csak nekünk volt velük nagyon jó a tapasztalatunk.

Persze éppen aznap mentünk fel síbusszal és hagytam otthon a telefonomat. Egy barátom telefonjáról jelentettem be az esetet. Jeleztem a telefon hiányát is.

- Felvették a helyi orvossal a kapcsolatot, ahova röntgen-re vitték a feleségemet. Amire nejem odaért. az orvos már mondta, hogy a biztosító jelentkezett. (Fizetni ott így semmit nem kellett, mindent a biztosító intézett ...)
- A kórház elérhetőségét is megadták, ahova átvitték utána nejemet. Ott sem kellett nekünk semmit fizetni.
- Este mikorra meglett a telefonom, a biztosítótól kaptam meg az infókat. Melyik kórházba, melyik osztályra vitték nejem ...
- Egyedül a hegyi mentőket nem sikerült elérniük, ami onnan jön számla, azt majd tovább kell küldenem a biztosítónak.

Tényleg nagyon korrektek, segítőkészek voltak. Jó szívvel ajánlom mindenkinek a Vienna Life-ot. Ausztriában nagyon flottul működik velük minden.
Digifotos
67 élménybeszámolót írt
67
15 éve tag
2017.12.06. 17:05
ukrajnai síelés hez milyen biztosítást érdemest kötni?
tudok ajánlani baleset biztosítót ?
keskesonka
180 élménybeszámolót írt
180
16 éve tag
2016.11.28. 14:44
akkor lehet nem az ösv-s a legjobb:D bar elvileg "weltweit" ervenyes
Előzmény: (basquiat 190526)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2016.11.28. 14:36
Ja, igen, elfelejtettem írni, hogy Szlovákiáról van szó :)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2016.11.28. 12:02
Milyen biztosítást érdemes kötni szezonbérlet mellé? Van valami egész szezonra köthető dolog vagy akik rutinos szezonpasszosok, azok minden túra előtt külön köttök biztosítást?
Köszi a segítséget előre is.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2016.03.26. 13:05
Olyan biztosítás érdekelne ami csak felelősség biztosításra vonatkozik. Mentés, eü ellátás nem kell.
Valakinek infója ilyenről hazai vagy külföldi társaságoknál?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.