Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Biztosításkötés, de kivel

ÜZENETEK (131)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2010.11.25. 13:58
A biztositas.hu volt, de szerintem a többi online közvetítőnél is köthetsz bármilyen síbiztosítást. Nem vagyok az ügynökük, de egyszerűen és jól áttekinthetően lehet azon az oldalon választani. Az Allianz Téli Sportok Platinában például nincs felelősség (200 euro csak dologi károkra) pedig egy négytagú családnak 25 ezerbe fáj egy hétre Európában. Van olyan biztosítás 10-15 ezerért, amiben 3 milliós felelősség is van (és mentés és orvosi költségek esetleg ügyvéd, óvadék stb.). Sztem érdemes azt a félórát rászánni és átnézni a lehetőségeket.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.23. 21:03
Várommmááár....
Előzmény: (AAron 94417)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.23. 20:42
Minden tudok róla, de nem publikus.
Szerintem ezt a szezont kihagyják.
De nemsokára kilépünk a fényre, akkor tudok mondani jobbat.
:-)
Előzmény: (huligan 94411)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.23. 20:37
Én mindig https://www.sibiztositas.hu -n kötök, de most szünetel! Áron tudsz róla valamit?
Előzmény: (maci-laci 94409)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.11.23. 20:31
Gyula én már lassan két éve ezt kötöm Allianz Téli Sportok Platina. Szerintem egész jó kondíciókkal rendelkezik.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.23. 20:19
Gyula!
Szabadon megválaszthatod,hogy melyik oldalon kötsz biztosítást. :-)
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2010.11.23. 18:46
Ellátogattam az egyik biztosítás közvetítő portálra a kötelező kapcsán, de ha már arra jártam megnéztem a sí biztosításokat is. Megadod az adatokat és a szempontjaidat (felelősség, mentési- és orvosi költségek, esetleg gépjárművel kapcsolatos költségek) és feldobja az összes lehetőséget részletes leírással, kényelmesen választhatsz. Tapasztalat: 1 hétre egy 4 tagú családnak 10 és 30 ezer között biztosan megtalálod a megfelelőt és nem biztos, hogy a legdrágább a legjobb.
Bukfenc
547 élménybeszámolót írt
547
15 éve tag
2010.11.15. 18:57
Kizárás:
Lezárt területre való besíelés esetén elszenvedett baleset.
Előzmény: (AAron 91299)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2010.11.15. 18:20
Én inkább azt kérdezném, hogy a felelősségbiztosítás összegét minek alapján állapították meg. A köthető biztosításoknál a határ 1-3 MFt. Egy osztrák bíróság (felelősség elismerése esetén) 5-8 MFt alatt nem állapít meg kártérítést. A német, francia ennél magasabbra teszi a mércét. Ha netalán maradandó a sérülés, akkor a határ a csillagos ég. (mint Amerikában.)Akkor mire elég az 1-3 MFt???? Van egyáltalán értelme felelősségbiztosítást kötni?
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.10.23. 14:05
Urak, esetleg Hölgyek!

Ha már ilyen szépen belejöttünk, ugye a biztosításoknak - mint a felellősségbiztosításnak is - van kizárás része is, mint, ahogy vannak szabályok is. Ami szerint térít vagy nem térít a biztosító!

Szerintetek minek kellene benne lennie a kizárásokba és a szabályokba, ez lehet szakmai is (pl: síoktató)

Mondok példát.
Szabály: FIS 10
Kizárás: ittas befolyásoltság

Jöhetnek az ötletek
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.10.18. 22:06
Az OeAV-nál is voltak ha jól emlékszem nagy nyirbálások a szolgáltatások terén. Szerintem inkább mint túrázó/sítúrázó szempontból hasznos. Amikor még volt nekem én akkor is kötöttem mellé mondjuk a yetit. A bakkártyásokkal szemben pesszimista vagyok.
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.10.18. 20:40
Szia, Endre!

Nagyon jó a téma, de ne is a limiteket firtassuk, mert azok adottak, nem lesz biztosító, aki feljebb viszi azokat.
Mert a díj is nagyobb lesz, ha sokan élnek ezzel a szolgáltatással azzal meg a kárhányad lesz magas. Így nekünk marad az, hogy, ha baj van legalább az a pár millió amit ad a biztosító fedezi a kárunk egy részét.

Sokkal izgalmasabb a prevenció kérdése, szaküzletekben eladók, szervizesek, síoktatók, testnevelő tanárok.
Rájuk hárul a felelősség nagyobb része, ha kimondjuk, ha nem.
Mondjuk egy szerviz nem állít be kioldóerőt:
- Nem ismeri a sí tudást (ez egy bemondott dolog)
- Nem ismeri a pontos súlyt
- Nem ismeri az edzettségi fokot
- nem tudja eldönteni, hogy fiú-e az illető vagy lány (ez manapság nem is vicces)
stb

Mondjuk a síoktató (vagy nem is az) nem állít be kioldóerőt:
• Mert, ha baleset történik Ő lesz a ludas

Az teljesen más kérdés, hogy akkor Ő mitől is síoktató, de lehet egy barát, férj, akárki.

Visszatérve az eredeti témához, feleősségbiztosítás.
Röviden: Amennyiben biztosított személykülföldi tartózkodása során, gondatlanul más személynek balesetet okoz, mely alapján biztosított ellen kártérítési igény nyújtnak be, a biztosító átvállalja a számlával igazolt gyógyászati költségeket.

Tehát én balesetet okozok Endrének, mivel én voltam a károkozó a biztosító kifizeti Endrének gyógyászati költségeket. De ki mondja meg, hogy ki volt károkozó, egy szakértő, de a szakértőnek is díja van, azt ki fizeti ki. Mi van akkor, ha jogi tanácsadásra-jogvédelemre van szükségem (ügyvédi költségek, óvadék, illeték, perköltség), senki se higgye azt, hogy a manapság piacon lévő sí biztosítások mindent fedezni fognak, de segíteni segítenek.

A harmadik személynek okozott kár kérdését én másképp látom, az én értelmezésemben ez már szakmai felelősségbiztosítás körébe tartozik. Hiszen, ha én oktatom Endrét (tegyük fel, hogy szakbarbár vagyok, nyilván nem, csak tegyük fel) és Endrét olyan körülmények közt oktatom (pálya nehézsége, a hó állaga, időjárási körülmények, sítudása…stb) ahol Endre elüti Helgát, Helga nem Endrét pereli, hanem engem, a szakbarbár síoktatót. Erre a helyzetre is van biztosítás, csak kevesen tudják.

Várom a választ, tényleg jó téma
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
20 éve tag
2010.10.17. 10:41
AAron!

Láttam, hogy biztosításfejlesztéssel is foglalkozol. Ezzel kapcsolatban érdekelne a véleményed.
A síbiztosítások viszonylag teljes megoldást adnak saját magunk sérülésére és mentésére (sajnos volt "szerencsém" tesztelni), azonban a harmadik személynek okozott károk vonatkozásában, véleményem, szerint nem nyújtanak elegendő fedezetet. Főleg, ha komolyabb sérülések merülnek fel. Mivel a sérülések egy része ütközésből ered ezzel érdemes lenne foglalkozni, illetve tudatosítani azt, hogy mit jelen anyagilag egy ilyen jellegű kártérítés, és miért fontos a megfelelelő általános felelősségbiztosítás megléte. A piacon lévőket - már amiket ismerek- max. 5Mft-ig alacsonynak érzem. Egy kissebb súlyú ügyben a bírósági perköltség 3-5000euro között mozoghat, míg a fájdalom díj pár ezer eurótól a csillagos égig.
Lehet, hogy ördögtől való a gondolat, de a kötelező biztosítás díját a bérletbe kellene beépíteni, ami így pár centet jelentene. Ezzel mindenki jól járna, a károsult, az elkövető is.
Üdv.: Endre-
Endre
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.05.04. 10:59
Kedves Carterutz!
Az alábbi gondolatok szeretném megosztani Veled.
"Mindez egy erdei pályán, 2000 m magasan",
- be kellet volna jelenteni a legközelebbi liftállomáson, ahol készül egy jegyzőkönyv
- a jegyzőkönyvvel a pályarendszer központjánál kihívják a rendőrséget
- készül, egy hivatalos rendőrségi jegyzőkönyv

„Hát kérdem én, ki az aki 2000 m magasan egy erdei pályán rendőrt kerít, hogy jegyzőkönyvet készítsen!?”
-például: ÉN

„...ezt nekem senki nem mondta, amikor a biztosítást megkötöttem”
Ahhoz, hogy ezt a biztosítást megköthesd, el kell fogadni az alábbi nyilatkozatot:
Fentieket elfogadom és tudomásul veszem. Kijelentem továbbá, hogy az ügyféltájékoztatót, a szerződés feltételeit átvettem, továbbá tájékoztatást kaptam a biztosító főbb adatairól és panaszokkal foglalkozó szervéről.

Kellett volna kapnod egy ügyfél-tájékoztató füzetet és sajnos azt végig kellett volna olvasnod, mint ahogy azt Huligan sporttárs is tette.

Üdvözlettel
Előzmény: (Carterutz 89040)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.05.04. 09:43
5.4 A biztosítási szolgáltatás elbírálásához benyújtandó dokumentumok
Minden poggyászbiztosítási igény elbírálásához – a Segítség nyúj -
tási szolgáltatások feltételeiben meghatározottakon túl – az alábbi
dokumentumok benyújtása szükséges:
– névre szóló, részletes (az esemény körülményeit, helyét, idejét
stb. bemutató) rendőrségi jegyzőkönyv, hatósági irat
– az eltűnt poggyász értékét igazoló számlák (ennek hiányában a
biztosító a biztosított nyilatkozata alapján a magyarországi
– KSH által megállapított – pótlási értéket veszi figyelembe)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.05.04. 09:40
Én mindig Super-G biztosítást kötök. Kivülről tudom szinte az összes komolyabb biztosító szerződési feltételeit, és ez a legmegfelelőbb sielőknek. Hidd el más biztosító sem fizetett volna, ha nincs rendőrségi jegyzőkönyv. Ez a minimum. Abban igazad van, hogy ha következetes az ügyintéző figyelmeztet erre a dologra!
Carterutz
35 élménybeszámolót írt
35
13 éve tag
2010.05.04. 00:28
Sziasztok!

Középhaladó síelő vagyok, februárban síelni voltunk Franciaországban. Az Uniqanál kötöttünk szuper-g "speciális síelőknek kitalált" biztosítást. Azt mondták, bármi bajunk lesz, beleértve a sílécünket is (ha netán összeütközünk valakivel és tönkremegy a sílécünk akkor is!), írjunk egy jegyzőkönyvet és a biztosító fizet. Hozzáteszem, mosolyogva megjegyezte az ügyintéző, hogy ha nincs más, két hamis tanú is megfelel! Persze nevetgéltünk, bíztunk abban, hogy nem lesz gond.
Sajnos első nap sikerült valakinek átmenni a vadonatúj, drága sílécemen. A síléc megsérült, majdnem használhatatlanná vált. Mindez egy erdei pályán, 2000 m magasan, 3-4 szemtanú jelenlétében.
A szálláson jegyzőkönyv készült, szemtanúval aláírattam. Gondoltam sebaj, a biztosító fizet.
Tévedtem!
Másnap reggel 8kor hívtam az uniqa kiskönyvben talált telefonszámot, hogy bejelentsem a kárt. Mondtam, hogy elviszem szervizbe, megjavítják, kérek róla számlát, majd a biztosító kifizeti. Jött a válasz, hogy sajnos szervizelésért nem fizetnek, viszont ha megvan a síléc blokkja, meg a jegyzőkönyv akkor tudnak fizetni. Megnyugodtam. Végre valami ami rendesen működik.
Hazaérkezésem után ki is küldték a kárbejelentő nyomtatványt és a tájékoztatót, hogy milyen dokumentumok szükségesek még.
Postáztam az iratokat, majd kerek egy hónap várakozás után jött a válasz.
Sajnos nem tudnak fizetni, mivel a jegyzőkönyv nem rendőrségi.
Hát kérdem én, ki az aki 2000 m magasan egy erdei pályán rendőrt kerít, hogy jegyzőkönyvet készítsen!?
Felhívtam az uniqat, és elmondtam nekik is, hogy ez tulajdonképpen lehetetlen. Az ügyintéző hölgy igazat adott nekem, és kapcsolta a kolléganőjét, aki javasolta, hogy írjak egy e-mailt, melyben kérem az ügy felülvizsgálását.
Megtettem, eltelt egy újabb hónap mire jött a válasz.
Közölték, hogy a biztosító még mindig nem fizet. Megértik, hogy 2000 m-en nem tudtam rendőrt keríteni, de a szálláson feljelentést kellett volna tennem, és oda kellett volna hívni a rendőrt és jegyzőkönyvezni a dolgot. Emellett az is gond volt, hogy a sílécet nem magánszemélyként vettem, hanem céges névre plusz a síléc megsérült és nem lett totálkáros. Jelzem, fotóim is vannak róla, és teljesen új volt!
Hát köszönöm szépen...ezt nekem senki nem mondta, amikor a biztosítást megkötöttem. Se az irodában ahol kötöttem, se telefonon amikor a kárt bejelentettem. Mondhatom ez egy KÉSZ ÁTVERÉS!!!
Síelők, vigyázzatok!!! Az Uniqa szuper-g biztosítás egy nagy átverés. Nem szabad biztosítást kötni ezzel a céggel!
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
20 éve tag
2010.04.04. 21:34
Üdv AAron!

Amikor írtam a korábbi hozzászólásomat, akkor előtte elolvastam a szerződés kötési feltételeket. Volt a 2. pontban egy olyan bekezdés, hogy a pályán kívüli síelést a pályakezelőnel előre be kell jelenteni és ezt dokumentálni is szükséges egy megfelelő nyomtatvány kitöltésével, egyébként nem érvényes a biztosítás. Ma, mielőtt írtam volna újra megnéztem ezt a pontot, de már nem találtam ezt a feltételt, így szerencsére neked van igazad. Vagy álmodtam az egészet, vagy változtak a feltételek. Mindenesetre, így van ennek a biztosításnak létjogosultsága.--
Endre
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.03.29. 13:59
Endre!

Sajnos nincs igazad.
Olvasd el a szerződéskötési feltételeket és a tájékoztató.
Lásd minden pont és bekezdés.
Nem kell a nyomtatvány.

:-)

Áron
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.