Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Síléc választás

ÜZENETEK (843)Időben csökkenő Időben csökkenő
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2010.12.01. 07:27
Szia Jóska!

Már alig vártam, hogy egyetértsünk valamiben.

Most bejött!
Előzmény: (jóska63 95199)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.30. 23:52
hát ez valami hálátlan munka lehet :D
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.11.30. 22:39
Nem, mert lehet Völkl is. :)

Még dolgozom a válaszon....
Előzmény: (gaboca 95314)
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2010.11.30. 22:28
Botor kérdés... Természetesen Fischer!!! :-)
Előzmény: (vanczi 95307)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.30. 21:52
Számomra érdekes volt azt tapasztalni, hogy a fischer bolti gs lece volt a legkeményebb nyomogatáskor a boltban. ( igaz nem minden márkából volt ott, de pl atomicot simán verte )
szóval kedvet kaptam a kipróbálásához, pedig ezelőtt valahogy nem keltették fel az érdeklődésemet igazából...
mondjuk dynastar speed courseom lehet még keményebb elől, viszont a léc hátulja szándékosan "alacsonyabbra" van építve, ott könnyebben hajlik, nincs is olyan erős dinamikája viszont űber jó éltartás ilyen viszonylatban.
kiváncsi lennék ehhez képest milyen a fischer...

Szab neked nincs véletlen tapasztalatod mindkettővel? de más gs lecek is érdekelnek, szóval ha valamit ajánlhatnál akkor az melyik lenne ?
Előzmény: (Szab 95166)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.11.30. 19:36
szerintem síeljünk. Mindegy mivel. Csak síeljünk, végre valahára!
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.30. 15:05
-és nem csak a gyári lécekre igaz-

Így igaz, elnézést!
Előzmény: (gaboca 95195)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2010.11.30. 14:01
a gyári versenysík puha pályán sokkal rosszabbak, mint egy bolti

ma megnyomod egy kicsit is hogy kanyarodj rögtön elmegy mert erősebb, mint az olvadó hó

tehát gyári verseny sí nem turistnak való, nem arra találták ki hogy élvezd a sielést hanem arra, hogy glatjégen, amit valószínűleg a sielők nagyrésze még soha sem látott azon karcolgassanak vele
gaboca
3374 élménybeszámolót írt
3374
15 éve tag
2010.11.30. 13:11
,,Hogy a tudás vélt vagy valós, az gyorsan kiderül, mert a gyári síléc brutálisan megbosszulja, ha valaki nem tudja kisíelni." Ez egy nagyon találó megállapítás és nem csak a gyári lécekre igaz. Az én bolti WC Stöcklim is eldobott már egy-két kíváncsi ám nem kellően felkészült embert, és engem is ha nagyot hibázok! :-)
Előzmény: (AAron 95156)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.30. 11:53
Azért csak nem tudtad megállni!

Csabor
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2010.11.30. 10:56
Az elmúlt négy napot Kaprunban töltöttem, most kezdem csak végignézni, mi minden történt itt azóta.

Amikor befelé jöttem reggel, láttam egy Hummert, egy Defendert és két 5 literes Land Cruisert is a városi forgatagban araszolni. Ez jutott eszembe az itt kibontakozott, egyébként olvasva igen élvezetes vitáról.
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.30. 10:48
Ezek szerint mentálisan rendben vagy!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.11.30. 10:29
Érdemes olvasgatni, nagyon komoly munkát végeztek a szerkesztők, minden elismerésem:

https://sielok.hu/rovat/sifelszereles/cikk/2010-11-silec-ujdonsagok/
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.30. 09:23
Mindenki úgy szórakozik, ahogy szeret!

Én síelni szeretek! Nekem ez a szórakozás!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.11.30. 09:22
Átment, amit gondoltam. A pályába pont, nagyon nem érdekel mi van a lábadon. Nincs is idő azzal foglalkozni, a stopper eldönti jól választottál-e lécet. Egy jó léc fontos, de jó cipő nélkül semmit nem ér. Cipőt sokkal nehezebb választani. Új állapotában mindegyik kemény, idővel puhul, csak az nem mindegy mennyire.
Előzmény: (AAron 95156)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2010.11.30. 08:56
Szabnál az igazság „magva”!

-„A széria SC-t hamar kitudtam síelni”
Tehát váltott, és keményebb kategóriájú sílécre pattant

-„dinamikus nyomásra agresszívan reagál”
A keményebb sílécre pattanás, meghozta gyümölcsét

-„bírni kell izomzattal”
Aki bírja izomzattal (+tudás, miegyebek), váltson keményebb sílécre

-„bármeddig lehet dönteni, ha van tempó, stabilan tart”
Ez nyílván bátorság, tempó és tudás kérdése

Szab nem azt írta le, hogy versenykörülmények közt a gyári versenysíléc, hogy viselkedik, hanem –zanzásítva- összehasonlított egy bolti és egy gyári versenysílécet (remélem jól értettem).

Aki a széria sílécet hamar ki tudja síelni, tempósan, agresszívan, kellő bátorsággal síel, ehhez még a tudása is megvan, miért ne síelhetne gyári versenysível?
Nem kell feltétlenül aktív versenyzőnek lennie.

UFF

Wágner Úr

Hogy a tudás vélt vagy valós, az gyorsan kiderül, mert a gyári síléc brutálisan megbosszulja, ha valaki nem tudja kisíelni.
Előzmény: (Szab 95155)
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.11.30. 08:36
Milyen vele síelni? A széria Fischer Sc-t hamar ki tudtam síelni. Nagyon jóindulatú lécek. Kicsit unalmasak is. A lyukas Sl egy "agresszív állat", dinamikus nyomásra agresszívan reagál, csak bírni kell izomzattal. A különbség nem érezhető, ha nem feszegeted a határaidat. Bármeddig le lehet dönteni, ha van tempó stabilan tart. Márkák között ezen a szinten nincs nagy különbség, tök mindegy, hogy Head, Völkl, Stöckli...A FIS meghatároz minden külső paramétert, ezért viselkednek nagyon hasonlóan...A GS más világ, a széria GC és társai tökéletesen elegendőnek bizonyulnak a mi szintünkön.
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.30. 07:50
Ez a reggel szörnyű. Gondolataim vannak!
Próbálom a kérdést egy példával megvilágítani.
Szerszámgyűjtő (is) vagyok. veszek szerszámot szakboltban, lengyel piacon, áruházban, s minden elképzelhető helyen. Egy szempont vezérel a kiválasztásnál, mire akarom használni. Az a szerszám amivel dolgozom, amit mindennap használok legyen profi, minden igényt kielégítő. Az a szerszám ami csak azért van, mert lehet, hogy valamikor találkozom egy olyan problémával amit csak ezzel tudok megoldani, azt megveszem "gazdaságos" formában, s nem nagyon érdekel a minősége, mert azt a kis valószínűséggel bekövetkező egy alkalmat talán kibírja.

Itt a "házi feladat" a tudós barátaimnak. Be kell helyettesíteni a szerszámokat sílécekre.
Csabor
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.11.30. 07:35
Akkor én is okoskodok. A katalógusban szereplő, széria lécekkel nincs semmi baj. Tökéletesen üzemelnek és még versenyre is lehet menni velük, főleg az igen színvonalas Magyar Kupa sorozatban. Egy oka van, hogy aki teheti "gyári versenylécet" vesz. Mert olcsóbb! Versenyzőként 5 léc/év az alap, 2xSL, 2xGS, később 1 SG. Széria árakon brutális költség lenne. Teljesen más árat adnak a versenycsapatoknak....Ezek beszerzése macerás, ezért különleges. Ez vonzhat több embert, hogy szerezzen magának egy-egy exkluzív versenylécet. Pedig ezek lécek csicsa mentes platnival, felső felületen kopásvédő réteg nélkül kerülnek forgalomba....
Jó példa, hogy a "különlegeset" könnyű eladni, idén a Fischernél C-line sorozat jött ki, amit idén októberben dobtak piacra. Sem előrendelésben, sem a kollekcióban nem szerepeltek a lécek. Besz.áron 20 Eur-val drágább mint a "sima", tökéletesen ugyanaz, csak a carbon mintás matrica más. A sima lécet már akciózzák a sógoroknál, a C-linet meg 200 EUR-al drágábban árulják, mert exkluzív....:))
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.11.30. 07:34
Itt a reggeli langyos odollal teli fejemmel gondolkodom, hogy szomorkodjak vagy örömködjek mivel csacska, s döntően provokatív kérdéseimmel vihart kavartam a hómezőkön.
Azt hiszem inkább örülök, bár a vita minden vonása nem tetszik. Sőt azt hiszem nem is kéne mindenáron eldönteni a vitát. Síelni szerintem az emberek döntő többsége saját öröméért síel, nem pedig exhibicionizmusból. S a lényeg az öröm. Ez az amiért csináljuk, s a többi cafrang, kiegészítő csak hab a tortán, hogy valami ideológiát is kreáljunk a dologhoz.
Én továbbra ia kényemnek-kedvemnek megfelelően veszem a léceket, s amíg nem találkozom életemben először egy oktatóval saját kútfőből síelek.
Sőt! Komolyan (?) foglalkoztam a gondolattal, hogy indulok a magyar bajnokságon. Utolsó nem lennék, mert valaki biztos kiesik, én biztos lemegyek, legfeljebb hideg élelmet kellene vinni a bíróknak. De milyen jó is lenne békés pálinkázások közepette elmondani a szájtáti ifjoncoknak, hogy "amikor én még a magyar bajnokságon indultam..."

Csabor
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.