Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Gerincvédő - választás előtt

ÜZENETEK (32)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.12.18. 13:23
mi az a pulcsi???:-)
Előzmény: (kisskd 127440)
kisskd
3 élménybeszámolót írt
3
12 éve tag
2011.12.18. 13:02
Többen írtátok, hogy sok helyen lehet Budapesten, és környékén egy helyen több márkát is megpróbálni. Tudnátok példákat mondani? Eddig a skioutlet,hu-t meg a K2-t találtam netes keresgéléssel. Különösen a mellény/pulcsi szerű modellekre lennék kíváncsi, h milyen érzés őket felvenni, mennyire sikerül passzoló méretet találni (alacsonny, 175cm, vagyok, ehhez képest aránylag széles vállakkal, és hosszú kezekkel)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2011.12.17. 19:56
Nézegettem én is hasonló terméket (zárt mellényszerű, oldal összecipzározható, alul vastag gumi szíjakkal állítható), de nem tudtam eldönteni (178 cm magas vagyok, átlagos testalkattal rendelkezem), hogy az M-es vagy a L-es a méretem.
Az M-es feszes volt, úm. rám tapadt, míg az L-es méretnél volt mozgástér, ezért kényelmesebbnek tűnt.

A fentiek miatt kérdezném, hogy mi a fő szempont, az emberen nem szabad mozognia, azaz feszesnek kell lennie egy ilyen védőruhának (egy trikó és egy vékony polár volt rajtam), vagy azért lezserebben is hordható?
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2011.12.17. 13:42
Az nagy mértékben függ a dzsekit méretétől is, meg attól miylen vastag az 1. és 2. réteg amit hordasz.
Előzmény: (Lackó 127120)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.12.14. 19:31
Kösz szépen!
Árban is tetszik, megpróbálok valahol felpróbálni egy ilyet. (például befér-e a dzsekim alá? )
Előzmény: (maximus* 127096)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.14. 15:14
http://www.sport17.hu/gerincvedo.html

Próbálgattam Head, Scott protektorokat is, de ez volt a legkényelmesebb. Masszívabb, mint egy szokásos gerincprotektor (kabát alá azért még bőven befér), meg kétoldalt a veséket is jól védi.
Előzmény: (Lackó 127094)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2011.12.14. 15:06
Tiéd milyen típus?

(háttérben olvasgatok, én is venni akarok egyet)
Előzmény: (maximus* 127093)
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2011.12.14. 15:04
Szia Tamás!

Magyarországon rengeteg helyen tudsz protektort próbálni, kapásból fel tudnék sorolni 8-10 helyet Budapesten (és környékén) ahol legalább kettő vagy három márka is van. Sí- és snowboard szaküzletekben egyaránt találni fogsz bőven, keress rá neten melyik szimpatikus. A protektorok között is van ami csak a veséket védi, van ami a háti részt, és van olyan ami még a farokcsontodat is. Plusz fontos tényező, hogy mekkora vagy (a gerinced hossza ugyebár), ennek megfelelően kell mondjuk 6-7-8 darabos. A pántosakat jobban testre lehet állítani, azonban a mellényeseknél előfordulnak plusz párnázott részek és mellkasvédő is. A mellényeknél fontos szempont, hogy pontosan passzoljon a testedre, különben sokat nem ér és csak kényelmetlen lesz. 100-150 euróért már bőven csúcsminőséget kapsz.
Nekem pántos van, szépen be lehet állítani, kényelmes, jól szellőzik. Most már rossz érzés lenne protektor nélkül síelni :) Javaslom próbálj fel amennyit csak tudsz, itt a legfontosabb szempont hogy passzoljon rád.
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2011.12.14. 06:03
A simulós sem zavar, már amennyire volt lehetőségem próbálni.
Nekem egy 3-4 éves pántos Head van, ez elég jól bevált. Estem már rá párszor, de azon kívül, hogy a méhsejt itt-ott megrepedt, nem sok baja van. Azt is túlélte amikor kirepültem a pályáról és a hátizsákon landoltam, amiben egy fém termosz volt. A termosz össze-vissza horpadt, én viszont semmit nem éreztem. Azóta ha csak tudom úgy "szervezem" a bukást, hogy hátra érkezzek. :) Ha jól rémlik 7 vagy 9 szegmenses.
Boardnál számíthat, hogy mennyire hajlékony a cucc, de síelés közben nem hiszem, hogy egy kevesebb szegmenses cucc gondot okozna.

Igazán jól ezek közül szerintem csak próbával lehet választani.
Horovitz Tamás
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2011.12.14. 02:12
hmmm csak kicsit nehéz magyarországon probálni, mert nincs sok lehetőség :S
a simulósnál csak attól tartok h a szabad mozgásban zavarna, hogy a felső testem nem ugy mozog ahogy szeretném...
Előzmény: (badin 127050)
badin
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2011.12.14. 01:59
Freestyle-hoz mellény, jobban simul és kevésbé csúszkál el és borda protektor is van általában benne!
Olyan nincs, hogy kinek mi jó, ízlések és pofonok, mindenkinek más a jó! Nekem a mellény nem jön be, pántosom van. http://www.blue-tomato.com/en/Protectors/Scott-Back-Protector/product.bto?product=300347463

Próbálni és próbálni kell őket, én is a 10. körben találtam meg a nekem tetszőt...
Horovitz Tamás
5 élménybeszámolót írt
5
17 éve tag
2011.12.14. 01:53
eljutottam oda hogy beruházok egy gerincvédőben, mert nagyobb biztonságot ad és freestyleozni is elakarok kezdeni idén
néztem több márkát https://www.blue-tomato.com oldalon, TSG, Dainese, Scott de van vagy még 5 márka...
árkategoriában 100-150 € ért keresek, viszont szeretnék tapasztalatokat hallani, termék megelégedéseket, első körben hogy sima pántosat érdemes, vagy "zubbony"os kivitelt?! mennyire számit hogy 5-6-7-8 darabból áll e a gerincvédő stb stb
első körben ezt néztem ki:
http://www.blue-tomato.com/en/Protectors/Dainese-Active-Shield-02/product.bto?product=300233696
illetve ennek a vállvédős változatát
tapasztalatokat, ötleteket várnék!
köszi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.