Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovénia
Maribor Pohorje
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Habakuk - Wellness csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (563)Időben csökkenő Időben csökkenő
kustose
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.02.02. 22:38
Sziasztok! 3 napot síeltünk 2022. Jan 31-feb. 2-ig Maribor Pohorje illetve Areh sípályáin. Pohorje eléggé kicsi és mivel alacsonyan is fekszik, a hó érzékeny a melegebb időre. Areh északi lejtői viszont nagyszerűen őrzik a havat. A két tetőt ingyenes buszjárat köti össze. Némi friss hó is esett, így remek élményben volt részünk. A pályák kiváló minőségűek voltak. Vannak hatalmas, széles pályák vagy kicsi erdei útvonalak, gyönyörű hóval borított fenyvesekkel, kabinos, csákányos és tányéros felvonóval. Nagyon kevesen voltak, így ez külön jó élmény volt.
A szlovén határt észre sem vettük, a covid igazolványt egyedül a síbérlet megvásárlásakor kerték el, de elég volt a magyar védettségi. A hüttékben még maszkot sem kértek csak a kabinos felvonónál. Az árak nem vészesek. Mindenkinek bátran ajánlom!
hakos00
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2022.01.31. 11:16
Sziasztok!

Pár napot mi is eltöltöttünk itt a családdal, és nekünk nagyon tetszett!
2022.01.24-26 között síeltünk itt, 27km pálya volt nyitva a 41,5-ből.
Emberrel nem nagyon találkoztunk. :-)

COVID tapasztalatok:
Az itt tartózkodásunk során mindenhol kértek igazolást.
Mi a magyar védettségit mutogattuk, elfogadták. Az volt az érzésem, hogy nem is nagyon érdekli őket, csak muszáj elkérni.
A maszk miatt egyszer szólt a kezelő srác a kabinos felvonó alján, amikor összejött egy kisebbfajta 8 fős tömeg.

Pályák:
Első nap csak a Bolfenk részen voltunk, 2 pálya üzemelt: 1, 5A.
Másnap mi is átbuszoztunk az Areh nevű részre, itt már gyakorlatilag minden pálya és felvonó üzemelt: mi a 15, 16, 19, 20, 22, 23 pályákon mentünk. Szuper volt!
Harmadik nap a 9-10 pályát is megnéztük, 11 órakor mi voltunk az első síelők!!! Ezek viszonylag rövid kék pályák, a gyerekek (is) nagyon élvezték. Ennek a pályarésznek a felvonóját a kabinos felső állomásától nyugat felé 3 perces sétával értük el.

Összességében nagyon jó pályarendszer, családoknak kifejezetten ajánlott!
Próbálok feltenni képeket is, remélem sikerül....
IMG-6043.jpeg
IMG-6060.jpeg
IMG-6063.jpeg
IMG-6083.jpeg
IMG-6090.jpeg
IMG-6096.jpeg
MMate
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.01.09. 22:04
Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek a hétvégi friss élményeinket. 2022.01.08. reggel indultunk Budapestről Maribor - Pohorje síterépére és ma 2022.01.09. este értünk haza, határon oda-vissza kb. észre se vettük, hogy átmentünk, nem volt semmiféle ellenőrzés.

COVID infók:

Síbérlet vásárlásnál nem kértek semmit, pedig készültünk mindenféle oltási igazolással. Orvosi maszkot elvétve lehetett látni 1-2 emberen felvonónál várakozásnál, nem igazán izgatott senkit, kabinos felvonónál se nagyon szorgalmazták a maszk viselést.

Síterep infók:

Bolfenk és Areh-i rész nem volt sajnos síléccel átjárható.
1. nap az Areh-i rész látogattuk meg, egy kis segítség, hogy mit kell beírni a GPS-be, hogy odataláljon az ember, mert sehol nem találtam leírva, pár órám elment rá, mire kinyomoztam, hogy a sítérképen az Areh-i részen látható parkolóhoz milyen cím vezethet.

Frajhajm 64, 2208 Pohorje, Szlovénia

Areh-i rész gyönyörű volt havas fákkal, sífelvonók aljábba viszont az emberek összejöttek, volt egy kis várakozási idő. Piskerhez vezető piros pálya már 11 körül elég jeges volt, de a kék pályák aránylag hosszúak és élvezhetőek voltak.

Mai napon Bolfenk részt néztük meg, kevésbé volt havas a táj, sok tanuló volt a pályákon, de talán jobban eloszlott a tömeg, itt alig kellett felvonóra várni.

Összeségében élveztük ezt a két napot, kiváló síterep kisgyerekekkel, kezdő síelőkkel.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
PolacsekAndrea
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.01.06. 19:28
Sziasztok!

Nem síeltem még Szlovéniában. Maribor Pohorje nagyon szimpatikus. Megosztanátok velem ott szerzett tapasztalaitokat? Határátlépés, bérletvásárlás, felvonók...(csak tesztünk lesz). Hol érdemes szállást foglalni, távolabbi szállás esetén transzfer? Van- e lehetőség esetleg síoktatást igénybe venni? Előre is nagyon köszönöm válaszaitokat, segítségeteket!
Üdv.: Andrea
BeloTom
7 élménybeszámolót írt
7
8 éve tag
2022.01.03. 18:06
Kedves Kalman!
Most voltunk szlovéniában( dec27-30), tökéletesen elegendő a magyar védettségi kártya, mind a szálláson, mind a pályán!
Előzmény: (Kalman28 213880)
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2022.01.02. 19:22
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?szlovenia

A fenti link alatt található jelenlegi (mondjuk bármikor változhat) információk alapján tudtok menni védettségi kártyával, amelyen szerintem eleve nincs feltüntetve az az információ, hogy mi alapján állították ki (oltás vagy hogy átestetek a betegségen) a kártyát.
A magyar kártya nem egyenértékű az uniós igazolással (Szputnyikot még most sem fogadták el), viszont a szlovénoknál eddig elfogadták teljeskörűen a magyar védettségi kártyát.

Megjegyzem, én két Szputnyik, majd azt 6-7 hónappal később követő betegség (nem volt róla hivatalos PCR tesztem, csak antigén és szerencsére kórházi ellátásra sem volt szükségem) után is felvettem a 3. oltást (Pfizer). A 3. oltás felvételére a megbetegedést követően kb. 5. héttel később került sor és semmi bajom sem származott belőle, kb. ugyanannyit éreztem, mint az első (Szptunyik) oltás után egy napig.
Kellett vagy nem, ezt sosem fogom tudni már, de az biztos, hogy szerintem érdemesebb minél jobban felvértezni magunkat ez ellen. Nekem a labor az antitest mérés során 1183 BAU/ml értéket mutatott ki a betegség aktív szakaszát követően kb. két héttel később levett minta alapján. A harmadik oltás után még nem nézettem ilyen szintet.
Sajnos kizárólag Pfizerrel oltottak is elkapták már a betegséget, de szerencsére kevés volt köztük is a súlyos (hospitalizációs) eset.
Az új mutálódott verzió esetében még minden képlékeny, így lehet, hogy egyik napról a másikra változtatnak majd szabályokat (szerintem az ünnepek, idegenforgalmi csúcsszezon után könnyebben lépnek majd meg ismét korlátozóbb lépéseket január hónap során a februári újabb csúcsszezon időszaka előtt).
Előzmény: (Kalman28 213880)
Kalman28
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2022.01.02. 13:04
Sziasztok. Pár éve már voltam Mariborban,most szeretnék menni újra pár napra. Kérdésem a következő lenne,főképpen azokhoz,akik voltak az elmúlt pár héten,és konkrétan tudják is a választ: Szóval,mi 3an vagyunk,mind felnőttek,NEM vagyunk beoltva,viszont VAN MAGYAR védettségi kártyánk,mivel bő egy hónapja mind átestünk a betegségen. Lejárata áprilisig jó. ELÉG,E ENNYI,vagy elvárjáj az oltásokat is? Nyilván nem oltatom magam,míg az antitestjeim száma az égben van.... Köszi a válaszokat előre is.
antalg
9 élménybeszámolót írt
9
8 éve tag
2022.01.02. 11:31
Sziasztok.Érdekelne a négy napos síbérlet különböző
síterepekre.Valaki tud segíteni hogy hogyan működik és hol érdemes megvenni?
giorgio
7 élménybeszámolót írt
7
19 éve tag
2021.12.31. 17:59
Ma Mariborban csúsztunk, az Areh részen. Könnyen lehetett fent parkolni, a pályákon alig voltak, sorban állás semmi.
Átcsúszás lezárva, de az arehi pályák nagyon jók voltak.
Védettségit nem kértek a bérlet vásárlásnál.
IMG-20211231-120736.jpg
IMG-20211231-120739.jpg
IMG-20211231-121223.jpg
IMG-20211231-144431.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.12.30. 10:27
Areh jól megközelíthető, van fent parkoló. Maribori lehajtók után kell lemenni az autópályáról. Hotel Areh-et ismeri a google maps. mi azt állítottuk be.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2021.12.30. 09:41
Annyit tudok segíteni, hogy láttunk fent, a pályarendszer tetején autókat és feltételezhetően ilyen időszakban (hetek óta nem volt jelentősebb havazás) jól használható, megfelelő minőségűnek tűntek a fenti utak (hegygerincen), ahol a síbusz közlekedett.

A nem messze - ugyanezen Pohorje-hegységben - lévő Roglára két út is vezet fel, de csak az autópálya felőli (délről jövő) oldalon volt egyértelmű a helyzet, mivel fent a rendszer tetején az északi (Dráva-völgy) irányba tovább (lefelé) haladó útnál ki volt téve (nem elfordítva) a hólánc tábla, pedig már akkor is legalább két hét telt el a jelentősebb havazást követően. Eredetileg arra indultam volna haza (rövidebb út), de inkább választottam a biztosabbat.


Visszatérve a maribori pályákra, szerintem a város (autópálya) felől lehet egy ugyanolyan jól karbantartott út (929 vagy 935), ami felvezet a hegygerincre, mert elég sok autót láttunk fent is. Persze, nagyobb havazás környékén az is biztos hóláncos megoldás lenne.

Amennyiben nincs fent szállás, amihez autóval szükséges menni és nem csúcsidőszakban érkeztek, úgy szerintem egyszerűbb megoldás a kabinos alatt lévő sorompós (bérlet vásárlás esetén ingyenes) parkoló használata, mert a kabinosból kilépve kb. 50 méteren belül van a síbusz megállója is, ami át tud vinni az arehi oldalra (kb. 15-20 perc menetidő és miin. óránként, de van amikor gyakrabban jár) vagy át lehet csúszni/liftezni, ami azért több időt igényel.
Mondjuk visszafelé szerintem (Areh - Bolfenk) jobban lehet csúszni megfelelő hőmérséklet (kifagyott pályák) esetén.
Mondjuk, ha felmentek a hegyre, akkor viszont nem szükséges a városon keresztül menni (igaz aránylag jól ki volt táblázva, hogy merre menjél és látni is lehet a célt már messziről).
antalg
9 élménybeszámolót írt
9
8 éve tag
2021.12.30. 08:48
Sziasztok.Szeretném megköszönni kis kovi-nak az infót a sorompós parkolóról.Javaslom az adminnak,hogy a bérletinfók mellé írja oda.Köszönöm.
listrocknroad
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2021.12.29. 22:52
Sziasztok,

érdeklődni szeretnék aki járt már a Maribori sípályán, hogy hogyan lehetséges az Areh oldal megközelítése autóval? Van kiépítve parkoló, vagy csak a gondolás "A" felvonó majd az átcsúszással lehetséges megközelíteni?

A térképen jelölve van Areh tetején illetve a Pisker II felvonó alján is parkoló, viszont ezekről nem találok sehol információt, megközelítést.

Akinek van tapasztalata kérem ossza meg, hol érdemes parkolni, hogy a lehető legközelebb legyünk a síterephez.
Kis Kovi
271 élménybeszámolót írt
271
13 éve tag
2021.12.28. 16:35
A karácsony előtti hetet Ausztriában töltöttük volna, de az indulás előtt egy nappal ezen weboldal egyik fórumából tájékozódtam, hogy teljesen megváltoznak a beutazási és ott tartózkodási feltételek. "Vicc", hogy egyik pillanatról a másikra, gyakorlatilag átfutási idő és hivatalos szabályok megfelelő időben történő közzététele nélkül csesznek ki a sógorok az emberekkel - utazókkal, szállásadókkal, üzemeltetőkkel, stb. Azt most nem részletezem, hogy milyen értelmetlen és/vagy aránytalan szabályrendszereket alkotnak.

A fentieket csak azért tartottam szükségesnek megjegyezni, hogy elmondhassam, kb. fél nap alatt jutottam el odáig, hogy újratervezés után Szlovénia fel vesszük az irányt, egy nap késéssel és rövidített programmal.
Szerencsére találtam megfelelő szállást és aránylag jó lehetett tájékozódni a szabályrendszerekről, a nyitva lévő pályákról, stb.

Odautazás napján a maribori sípálya(rendszert) látogattuk meg, de nem ért meglepetésként, hogy mely pályák és felvonók lesznek nyitva.
Aki ide tervez utat, ezt a felületet ajánlom, ahol napokra előre megjelenítik a működési feltételeket (nyitott pályák, liftek, üzemeltetési időszak).
https://www.visitpohorje.si/obratovanje-naprav-prog-in-blagajn/#proge

Reménykedtem abban, hogy esetleg mégis több pálya lesz nyitva (például az előző hozzászólásban említett völgyszakasz vagy a világkupa futam pályájának a felső szakasza), de azok a feltételek fogadtak, amik a honlapjuk előre megállapíthatóak voltak már az utazást megelőző nap is. Ezt felfelé menet a liftből is már jól lehetett konstatálni, legalább is, hogy az alsó szakasz biztos nem működik. Fent (12.20. - hétfő) voltak jelzések a lezárásokra (csatolok képet), illetve a környező pályák állapotát illetően számunkra nem volt kétség, hogy a város feletti szakasznál csak az előre jelzett kétüléses lifttel kiszolgált szakaszon lehet virgonckodni.

Ami a bejutást illeti, a határon észre sem vetted, hogy átjöttél (oda-vissza). A sípályáknál (Maribor és Rogla) mi bemutattuk a magyar védettségi kártyákat, ami elég volt, igaz volt nálunk egyéb más dokumentum is (kinyomtatott uniós igazolások, EESZT app., stb.), de arra akkor nem volt szükség.
Az asszony 3 db Pfizerrel nyugat kompatibilis, a gyermek (junior) 2 db Pfizerrel (nem is kaphatott akkor még 3-at, pár napja telt el a félév a második oltástól számítva) már nem, nekem pedig 2 db Szputnyik + antigén teszt (nem PCR) + antitest (bőven határérték felett) + 1 Pfizer volt a menüsor, ami még valószínűleg PCR-teszt kötelezettséget vont volna maga után egy szigorúbb osztrák ellenőrzésnél (a Szputnyik miatt, illetve az antigént nem veszik figyelembe).
Szóval bőven jók voltunk, de a magyar védettségi kártyánál egyszer sem kellett többet előhúzni a tarsolyból, igaz Roglán (itt töltöttük a többi napot) már az egyik nap kértek volna mást is, de végül valószínűleg nem szeretett volna sokat pepecselni a pénztáros hölgy és nem várta meg mire elővettük volna az újabb dokumentumokat.

Mariborban másodszorra jártunk, megtapasztaltuk a két végletet, ugyanis először évekkel ezelőtt március legvégén (a zárási időszak előtt) jártunk arra felé, most pedig gyakorlatilag az előszezon legvégén. Szerencsére mindkét alkalommal a fenti részeken volt elegendő hó, de a völgybe egyik alkalommal sem volt esély lesíelni.
Azért az jelentős különbség volt, hogy most olyan szinten fagyottak voltak a pályák, hogy a rendszer egyik végéből való átcsúszás a másikba semmilyen nehézséget nem okozott (igaz, most az irány is más volt, valószínűleg a kedvezőbb, azaz Areh felől Bolfenk, azaz a város irányába).
Mindkét alkalommal - időhiány miatt - használtuk a két végpont (Bolfenk - Areh) közötti síbuszt egy-egy alkalommal.
A legelső, tavaszi alkalommal inkább sífutásra emlékeztetett a Bolfenk - Areh átjutás, de a mostani (enyhébb mínuszokban és alacsonyabb napállás mellett) viszonyok között az Areh - Bolfenk szakasz nagyon gyorsan abszolválható volt.
Nekem nagyon bejött jó pár átcsúszós szakasz is, mert azért voltak olyan részek, ahol nem egy két méteres csíkon kellett csúszni, illetve az útba ejtett pályák (Ruska, Partizanka, Videc) szerintem nagyon rendben voltak.
A másik irányba talán nem ilyen frankó az átcsúszós szakasz, bár igaz, akkor (annak idején tavasszal) teljesen más feltételek voltak (olvadás, ködpárna, stb.).
A sokat dicsért arehi pálya (Pisker - modern 6 üléses felvonóval) tényleg nagyon jó az utolsó letörést leszámítva, mert az elég jeges volt (árnyék miatt aránylag az egy sötétebb szakasz volt, pedig verőfényes nap volt a többi pályarészen).
Decemberben olyan alacsonyan jár a nap, hogy verőfényes időjárás ellenére egy-egy szakasz mégis árnyékban van az északi fekvésnek és a hegységet (Pohorje) "betakaró" gyönyörű fenyőerdőknek köszönhetően.

Sajnos a felvonópark évek alatt semmit sem változott, azaz továbbra is vannak nagyon lassú régi kétüléses felvonók, a városból feljövő kabinos és az piskeri pályát kiszolgáló liften kívül a többi felvonó igen réginek számít. Mondjuk engemet ez csak a lassúság miatt a zavart, mert itt mindig "időhiányban" voltunk (odautazás első "síállomás").
Lenne még egy négyüléses a város feletti (Bolfenk) résznél, de az most nem működött a hozzátartozó pályákkal egyetemben. Ez már a világkupához tartozó pályarész, ahol lassan már nincs olyan év, amikor megfelelő hófeltételek lennének a rendezéshez. Ennek a felvonónak az alja már 500-600 méter között lehet. Lehet, hogy "spóroltak" a világkupa futam miatt és nem erőlködtek a megnyitásában, igaz szerintem az eltelt időszak és az időjárás előrejelzések alapján most sem lesz itt futam (esetleg Krajnska Gorara ismét áttehetik, ha persze ott lesz esély a rendezésre).
Mondjuk, ha idáig (500-600) le lehetne jönni, akkor a Bolfenk legmagasabb pontjáról (kabinos kiszálló) egy huzamban már lehetne 2-3 km-t csúszni, igaz a visszajutás a két lifttel (4 és 2 üléses) kb. 20 perc menetidőt jelent. Annak idején tavasszal mi még ezt ki tudtuk próbálni, viszont már akkor sem lehetett lejutni a rendszer legaljára és azok a pályák sem mentek, amely a kabinostól a rövidebb és meredekebb úton indulnak lefelé.

Persze, egyszer sem voltunk főidőszakban, így könnyen mondhatom, hogy "saját sípályánk" volt, de ebben az időszakban a Pisker (Areh) pályát leszámítva csend és nyugalom volt 0 sorállással. A környező fenyőerdők és a nyugalom számomra olyan plusz adalékok, amelyek feledtetik a hátrányokat (elavult felvonópark, zárva lévő völgypályák, ezért rövidebb pályák, stb.).
Az árazás a felnőttek esetében korrekt (33- hétköznap/36 - hétvégén - EUR), viszont a fiatalok esetében kisebbek a kedvezmények.

Lent, a városnál a parkoló sorompós, de ingyen van, ha síbérletet vesz az ember, csak érvényesíteni kell a bérlet vásárlásnál a parkoló cetlit, amit a behajtásnál kap az ember.

A maszk használatra igazából a kabinosnál ügyeltek jobban, de olyan kevesen voltak, hogy túl nagy jelentősége nem volt.
Érződik a "kosztümös" balkán, azaz lazábbak a sógoroknál, sajnos a cigerettázásnál is visszaköszön - pld-ul liftnél munkát teljesítő személyzet is bőszen pöfékelt a vendégek orra előtt vagy az ülősben előtted utazók is hasonló élményekkel bódítottak (mondjuk ez Roglanál volt) .
DSC04520.JPG
DSC04492.JPG
DSC04496.JPG
DSC04498.JPG
DSC04502.JPG
DSC04507.JPG
Csonka ágnes Kinga
1 élménybeszámolót írt
1
2 éve tag
2021.12.28. 00:02
2021.12.26. Maribor Pohorje – Jelöletlen járhatatlan pályák!

A parkolóhoz vezető alsó pályaszakasz nem használható. Ezt mindössze egyetlen, a kresz táblák méreténél kisebb kerek tábla jelzi a pálya szélén. Normál tempóban síelve szerencsés esetben esetleg feltűnik, ködben lehetetlen észrevenni. Se narancs kordon, se sárga szalag, se molinó, se zászló, se semmi. A kabinos felvonó felső állomásán nincs a pályák állapotát jelző ledes tábla. A weboldalon annyi áll, hogy a pályák 16.00 óráig tartanak nyitva (van róla screenshotunk), a pályákra kattintva sem jön fel több info. Sehol semmi nem jelzi, hogy a parkolóhoz csak a felvonóval lehet lejutni, következésképp nem kevesen próbálnak lecsúszni.

Kb 300 méterrel az utolsó, félpályáról induló sílift beszálló állomása után a pálya már járhatatlan, a hóréteg alig néhány cm, kövek, fűcsomók állnak ki mindenütt. Mire lecsatolunk és legyaloglunk, három lécünkben és egy alpine boardunkban már jelentős károk keletkeztek. Az üzemeltetésen senkit nem találunk, telefont nem vesznek fel, a pénztáros szerint azért, mert vasárnap van(!).

Másnap reggel sikerül bejutnom a pályán lévő irodába. Az ott dolgozó munkatársaktól azt az infót kapom, hogy a weboldalon kellett volna tájékozódjak, ám amikor megnyitják, ők is azzal szembesülnek, hogy a pályára kattintva nem ugrik fel semmi, nem derül ki, hogy a pálya le van zárva. Megtudom továbbá, hogy a pálya a szlovén szabályoknak megfelelően van jelölve, ott nem előírás sem a kordon, sem a szalag, sem a molinó. Ennek ellenére később a nap folyamán a kérdéses helyen megjelenik a pálya szélességének ⅔-án a kordon, és egy nagy sárga molinó.

A pályaigazgató este felhív a meghagyott telefonszámomon, és üvöltve közli velem, hogy semmilyen felelősséget nem vállalnak a megsérült léceinkért, valamint azzal fenyegetőzik, hogy eljárást indít ellenem azért, mert három gyerekemmel lezárt pályán síeltem. Nyilván viccből. Szeretem törni a léceinket, veszélyeztetni a gyerekeimet, meg gyalogolni velük a kövek közt, léccel a vállunkon.

Több mint 40 éve síelek, ehhez foghatót még nem láttam!
MGMM
59 élménybeszámolót írt
59
14 éve tag
2021.12.22. 11:11
Tegnap mi is Mariborban voltunk.
Határon ellenőrzés semmi, a bérletvásárlásnál kérték az oltási igazolást és Maribor belvárosában egy étteremben ahol ettünk.
Maszkot csak a kabinos felvonó aljánál kértek, máshol sehol.
Egyetértek az előző hozzászólóval, aránytalanul sok az erdei, unalmas, hosszú, alig lejtős átcsúszós pálya (így jön csak össze a pálya km), kevesebb az "igazi" lesiklópálya.
Ennek ellenére igen jót síeltünk, sorállás nulla, pályák tökéletesek.
Azért a 16-os, 18-as és a 11-es pályát kiemelném, nagyon jó pályák, kár, hogy csákányos van csak mellettük.
bertazs
107 élménybeszámolót írt
107
11 éve tag
2021.12.19. 21:30
Tegnap Mariborban voltunk, szinte minden pálya ment, jót síeltünk. A siterep 80%-a erdei átcsúszó, ahol néha azért kell botozni, de tegnap szerencsére jól ki voltak fagyva és nem olvadt, így jól át lehetett csuszni a két rész között. Snowbordosoknak kevésbé ajánlott. Igazi, klasszikus pálya nem túl sok van, azok sem hosszúak és sok a csákányos. Az Areh-i oldalon van az egyik legjobb pálya egy modern 4-es ülős lifttel, várakozni szombat ellenére sem kellett. Kellemes kékes piros, egy meredekebb letörés van a végén, az délutánra kicsit buckásodott, de alapvetően jól tartotta magát. A bolfenki oldal alacsonyabb, ott a pályák is kicsit jobban firnesedtek délutánra. Maszkhasználattal nem foglalkoznak, hüttékbe is be lehet ülni, árak sem durvák. Sültkrumpli 3.5, csapoltsör 3, nagyon tartalmas gombaleves, 5, bableves gazdagon 8 euro volt. Érdekes, hogy a hüttékben nem lehet kártyával fizetni, csak kp.
264439662-1048975399004923-4752272502185057087-n.jpg
265206777-1560795137587015-355354310827844247-n.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.12.19. 07:04
Tegnap síelünk Mariborban. Egyedül a kasszánál volt sor, COVID igazolást ellenőrzik, azért lassabb. Pályák kémények, de jól sielhetok. Kellemes hideg volt, napsütéssel. Hó napközben sem olvadt. Sajnos a kabinos aljába nem lehet lesìelni, de fent az egész rendszer atsielheto, ami egy kellemes napos program.

Közepén van egy önkiszolgáló becsuletkasszas "hüte" jópofa ...
admin3
705 élménybeszámolót írt
705
17 éve tag
2021.12.18. 21:07
Mai délután Maribor-Pohorje Bolfenk pályáin csúszhattunk párat a naplementében. A városban még enyhe idő volt, de a szerpentinen felfelé egyre inkább télies idő fogadott és látszik is, hogy szépen esett itt a hó az elmúlt napokban. A pályákon a hó kicsit kemény, érezhetően inkább műhavas. Fent a kis kabinos csúcsától indul egy kis külön elkerített pályarész, ahol szánkózni is lehet, két varázsszőnyeg segítségével.
Néhány fotó a napzáró csúszásról.

Covid infók:
- a határon nem volt ellenőrzés
- a szálláson a magyar védettségi kártyát is elfogadták
- a hotel éttermének a svédasztalánál csak maszkban lehet tartózkodni, ezt részben be is tartják a vendégek
- a hütték teraszain nem kértek semmilyen iratot (igazából egy másik benti étteremben sem)
20211218-155911.jpg
20211218-155950.jpg
Gyermek oktató és szánkópálya Maribor-Pohorjén
Photo-6685532-DJI-860-jpg-5475225-0-2021121814256-photo-original.jpg
Photo-6685537-DJI-865-jpg-5417601-0-202112181452-photo-original.jpg
Photo-6685542-DJI-870-jpg-6361449-0-2021121814822-photo-original.jpg
Photo-6685549-DJI-877-jpg-5851267-0-20211218143520-photo-original.jpg
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2021.12.13. 19:12
13 éves gyerek elvben jöhet védettségi nélkül itt 14 vagy 15 év a korhatár. De nézzetek utána hivatalos helyen is. Mi az EU-a igazolást próbáltuk csak.

///

Sajna a konzuli szolgálat szerint is 12 év a korhatár, A helyiek tudhatták rosszul, akit kérdeztem.
https://konzuliszolgalat.kormany.hu/europa-utazasi-tanacsok?szlovenia
Előzmény: (active 213280)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.