Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
A Páholy | Grand Chalet Mátra
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
csani74
20 élménybeszámolót írt
20
4 éve tag
2023.12.30. 14:40
Nos... Ezt az álmodat, hogy korrekten tájékoztatnak felejtsd el..☺ 140km távolságból szoktunk telefonálni indulás előtt, és kérdezzük meg az aktuális állapotot... Soha nem az van amit mondanak, jegy visszavétel nincs... Általában azt szokta mondani a pénztáros, hogy amikor hívtam, még azok az állapotok, minőségek voltak amiket ő mondott.. ( próbálom elképzelni , ahogy reggel végig megy a pályákon, hogy a valós állapotokról meggyőződjön.)☺ Amennyiben itt beírsz valamit amit negatívumként tapasztalsz, azonnal rád ugranak vagy négyen öten, és próbálnak megcáfolni.. ( már megszoktuk) ☺
Az új trükk , hogy a kamerákra csak ráírták hogy live. Az alsó kamerát átállították, így már nem látni amikor gatya a pálya, és annak a harácsolásnak sem látod többé a nyomát amit mi többször megéltünk. Történetesen annyi embert engedtek be a centrumban, hogy az alsó liftnél teljes pájaszélességben 3- 4 kanyarban megtekerve kígyóvonalban vártuk a sorunkat, a sor vége majdnem a hídnál volt... Amikor megkérdeztük , hogy ezt hogy képzelik, annyi volt a válasz. Mi a probléma? A pályákon van hó, a felvonók működnek(csiga tempóban) lehet síelni. Mi már régen nem járunk ebbe a sícentrumba... Azt hogy az üzemeltető a pénzéhségéről lemod, majd limitálja a belépők számát egy korrekt létszámra, hogy mindenki jól járjon szerintem felejtsd el...
Előzmény: (magnum56 219865)
nyugiba
399 élménybeszámolót írt
399
17 éve tag
2023.12.29. 09:25
Ki korán kel, jó pályát nyer!
Érdemes az early-bird lehetőséget kihasználni.
6h20-kor indultunk Budafokról és 8h00-kor már kezdtünk beöltözni és jegyet venni. Kár, hogy az online vásárlás early-bird-re nem működik. Így is egyetlen sporttárs volt előttem a pénztárnál.
8h30-kor el is kezdhettük a körözést. A kifagyott ratraknyom pár körig megzizegtette az ízületeinket, de a néhány korán kelő gyorsan leszedte a felső réteget és hamarosan szinte porhóban lehetett körözni.
Volt néhány jeges rész, de ezeket könnyen ki lehetett kerülni vagy ésszel át tudtunk menni rajta.
Mire megjött a tömeg és az erősebb olvadás, mi már be is fejeztük az idei besízést 10h30-kor.
Köszönjük a Sípark üzemeltetőinek.
13h-ra már otthon is voltunk ebédre!
mawer
17 élménybeszámolót írt
17
7 éve tag
2023.12.28. 18:50
Mi történt a webkamerákkal?
Zobo
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2023.12.25. 14:18
Szerintem ezek a “jeges részek” még inkább a kilátszó pálya alap besorolásba esnek, nem a megolvadt és visszafagyott jeges felületnek, amivel együtt is teljesen okés volt a pálya nekem. De ezen nem veszünk össze, csak nekem a jeges pálya máshol kezdődik.
Előzmény: (Robin 219886)
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2023.12.25. 08:26
Én is 23-án voltam de akkor nem egy pályán csúsztunk mert 11 órától rengeteg jeges rész jött elő. Először a pálya alsó részén aztán már fent is ! Ezt az ismerőseim is megerősítik.
Előzmény: (Zobo 219867)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2023.12.24. 13:37
Nagyon próbáltam kibírni, de nem megy... :-)



https://www.instagram.com/flowryder/reel/C1DdRfbvOpP/
Előzmény: (zojuhasz 219852)
lorylaci
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2023.12.24. 09:57
Mi 21-én voltunk családdal (feleségem, 3 és 7 éves gyerek). Reggel a pálya nagyon jó volt, szépen le volt ratrakolva, kifagyott. Napközben többször szállingózott a hó, ami szép volt, bár hideg szél fújt, ami a felvonón ülve volt esetleg kellemetlen. Nem voltak sokan, esetleg délután a tányérosnál alakult ki sor, amikor egy kezdő csapat odaért. Szerintem a pálya az előszezoni jegyárral korrekt volt. Kislányom a nap végére kezdett ráérezni a hóekére, fiam pedig egész nap ment mindenfele a gyerek jeggyel. Kiderült, hogy nem elég magas, hogy az üléses felvonón elérje a kötelet és lehúzza a korlátot. Ez nem lenne baj, ha sokan vannak, mert mindig jut mellé valaki, mivel kevesen voltak, a liftkezelőből ugrott ki valaki és csukta le neki. A pályakezelők és liftkezelők hozzáállása szerintem jó, segítőkész. Gyereket tanítani, egynapos síelésre továbbra is a Mátrát fogom választani, ha tudok hétköznap vagy szezonon kívül (pl márciusban) jönni. A hely (magasság, időjárás) adottásgaihoz képest amit lehet szerintem kihoznak.
Minden éveben egyszer kipróbálom az éttermet, hátha van javulás. Mivel nem voltak sokan, ezért melegedőnek jó volt. Az üdülőhely árakat megértem, de a minőség megint rosszabb lett.
Zobo
5 élménybeszámolót írt
5
5 éve tag
2023.12.23. 15:58
Mi ma - tehát egy nappal később - voltunk és nem találkoztunk jeges pályákkal (vagy pályával, mert igazából ez egy pálya:(. Láttam a bejegyzésed és örülök, hogy nem fújtam le miatta a síelést. Pár helyen dél körül kint volt a pálya alap, de jeges nem volt sehol. És ha ma nem, akkor tegnap se lehetett olyan, amilyennek leírtad. Most voltunk itt először és kellemes meglepetés volt a pálya minősége. A lift mondjuk nagyon lassú, ami igazából azért gáz, mert a viszonylag rövid pályán nem melegszel ki, viszont a lassú liften átfagysz cserébe. De közel van, ma kevesen voltak, szép a táj, kedves a pénztáros, és annyira nem is drága. De a 3 órás vagy félnapos jegy bőven elég, mert megunod. Ha minden pálya megy, akkor persze más a helyzet, de így is jó nap volt.
Előzmény: (zojuhasz 219852)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.23. 12:05
Mindenki megérti, hogy a rossz időjárás ellen nincs mit tenni. Ez nem az üzemeltetők hibája.
De az őszinte tájékoztatást sokan elvárnák. Ha jeges a pálya és erős a szél, akkor pl. a kisgyermekes családok nem indulnának útnak.
Tudom, hogy ez azon a napon bevételkiesés a pályatulajdonosnak, de szerintem rosszabb, ha a félretájékoztatás miatt sokan csalódnak és többé nem jönnek ide vissza.
Előzmény: (Krampusz 219863)
Krampusz
369 élménybeszámolót írt
369
16 éve tag
2023.12.23. 11:33
A tegnap reggeli pálya nem volt olyan veszélyes, mint aminek leírod. Tudom, ott voltam nyitáskor, az elsők között csúsztam. Véleményemet az is alátámasztja, hogy a síiskolában a kezdők is jól elboldogultak. (Ezt is láttam) Ha a tegnapi pálya neked gondot okozott, akkor cseréld le a piktogrammodat kékre. Tény, hogy a szél szépen kifényesítette a pályát, de nem annyira, amin nem lehetett csúszni. Ráadásul az 5-ös pálya meredekebb részére pálya volt tűzve, úgyhogy az igazán nehéz részre nem tudtál rámenni.
Előzmény: (zojuhasz 219857)
zojuhasz
3 élménybeszámolót írt
3
4 hónapja tag
2023.12.23. 07:52
" 5-ös pálya - Piros nehézségű rész a Sípark felső részén." nagyon eldugva ennyi áll a sípark weboldalán. És sajnos ez a rész kikerülhetetlen (hiába van 5-ös számmal jelezve), mindenkinek átt kell síelnie magát, mert a 4 üléses felvonó és a csákányos is oda teszi le az embert. Vigyázzatok magatokra és családtagjaitokra, legfőképpen a nem piros tudású és nem frissen élezett "jármúvel" próbálkozók!
Előzmény: (magnum56 219853)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.22. 21:01
A weblapjukról:

Nyitva vagyunk, változatlan előszezoni árakkal:
Átlagos hóvastagság: 40-70 cm
Előzmény: (zojuhasz 219852)
zojuhasz
3 élménybeszámolót írt
3
4 hónapja tag
2023.12.22. 19:10
A mai napon a pálya alkalmatlan volt. Totál egybefagyott jég a pálya 100%-án, hó pedig semmi. Sumákolás helyett ("A mai napon erős szél várható"), inkább figyelmeztetni kellett volna mindenkit az extrém veszélyekre! Úgy látszik a bevétel fontosabb, mint a vendégek testi épsége, valamint a hely jóhírének megtartása. Elkeserítő az üzemeltetők hozzáállása! :(
HJH
74 élménybeszámolót írt
74
1 éve tag
2023.12.16. 15:35
Nyitáskor volt aki le sem ért a felvonóhoz, már a pálya közepén összetörte magát a lesimított hóra fújt hókásában - hiába ment leglassabban.
A mentős fiú fel még felért de lefelé megfogta a zúzottkő - az keményebb volt.
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2023.12.08. 01:02
Bő 1 km-el.
Számszerint 3.
Előzmény: (m3ss 219520)
m3ss
9 élménybeszámolót írt
9
5 éve tag
2023.12.07. 19:32
lehet tudni holnap hany palyaval nyit Matraszentistvan?
Miamanó
10 élménybeszámolót írt
10
13 éve tag
2023.12.03. 20:02
Végre beindultak az ütegek...
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2023.11.29. 12:20
Jelenleg -4/5. Továbbra se semmi. Újabb természetes hó érkezik időkép szerint.
Snowforecast nagy felmelegedést ír, időkép végig mínuszt..
Eplénybe mennek az ágyúk most is, itt jobbak az esélyek de még semmi látszat csak a marketing a facebookon.
Na de hátha mihamarabb lesz valami. Hajrá!
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.11.26. 09:30
Én is szurkolok nekik, és annak örülnék, ha minél hamarabb csúszhatnánk Szentistvánban. Nemrég jártam arra, már készültek a szezonra.
ttamas1028
193 élménybeszámolót írt
193
14 éve tag
2023.11.26. 07:04
Igen, az inverzió, a bizonytalanság folyamatosan benne van. De jelenlegi klímahelyzetben ez nem lephet meg senkit, aki a szakmában van.
Kérdem én, ha márciusban foglalkoznak hódepózással, akkor most ideális körülmények között, megfelelően fagyott talaj, reális esélyek az előrejelzésben, és 3 nap és december, miért nem?
Na sebaj, szurkolok, hajrá hó, hajrá MSZI.
Előzmény: (magnum56 219315)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.