Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Fogadó a táncoló kecskékhez - szállás Galyatetőn, a mátraszentistváni Síparktól kb. 3 km-re
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.22. 21:05
maci laci, szerintem az a szánalmas, ha nem érted meg mit mondok. hosszú évek alatt nem nagyon emlékszem olyan hozzászólásodra amiből az jött volna le, hogy érted is amit olvasol.

én nem a pálya állapotát bírálom, hanem azt, hogy ezt az állapotú pályát így kommunikálják a síelők felé.

szombaton Chopokon voltunk (1080-2024 m) és rendesen olvadt. az erdőhatár alatti pályák kopottabb részein itt-ott már átütött egy-egy barna folt.
azon törtem a fejem, hogy vajon milyen lehet MSZI-n. illetve nem ezen törtem, mert tudtam, hogy kevesebb hó van és gyorsabban olvad, szóval azon gondolkodtam, hogy mit kommunikálhatnak... gondoltam, hogy magabiztosak, de hogy most, még két napi olvadás után gleccser feelinggel rukkolnak elő, na ezt nem gondoltam volna.

emellé a szépen megszerkesztett plakát mellé muszáj volt odatenni a webkameraképet. sorry. tudod, a realitás.
Előzmény: (maci-laci 88034)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.22. 20:54
:) ugyan, take it easy, csak folytatódik... mármint ugyanaz a marketingstratégia. amire én már nem pazarolok sok időt és energiát.

azért az egész más volt amikor a gyepsíelés és a műanyag pályás síelés bevezetésekor Visegrádot a vendégek elnevezték "zöld gleccser"nek :) (így, aposztrófok között és smiley-val) mint amikor MSZI a gleccser feelinget elkezdi hirdetni magáról.

hát ha az alpesi hangulat elég necces, akkor a gleccser feeling már tényleg fennakad a hálón. eléggé elzüllött a marketingszakma, de ezt azért nem kellene megkajálnia a magyar fogyasztónak. egyrészt mert észre kell vegye, hogy ez irreális, másrészt pedig kell legyen annyi önbecsülése, hogy nem vágyik egy nálunk nem létező dolog gagyi pótlékára... a napsütéses tavaszi síelés-napozás akkor is nagyszerű dolog, ha az olvadó hó alól nem gleccserjég, hanem sárfoltok meredeznek elő és csipkés gerincek helyett duzzadó rügyű lombhullató erdő veszi körbe a sípályát.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.03.22. 20:45
Pedró jeeeeeeeeeeeeeeee igazad van.Basszus hétvégén néhol még 20 fok is volt ma is 10 felett volt nálunk.Mi a bánatos .........ra számíthat az ember ilyen időben az is csoda,hogy még életben tudják tartani a pályát.Erre jön az okostojás és megint a szokásos rizsát nyomja.Szánalmas!!Itt jegyzem meg nem kérek az "ennyit tudsz" című privát üzenetből,kedves Mil.Előttem egy életre leszerepeltél amikor sz..ban hagytad Robi barátomat.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.03.22. 20:39
ELFELEJTETTÜK A LEGLÉNYEGESEBBET KIÍRNI! :-)
A "Gleccser Feeling" INGYENES!

Tehát holnap és holnapután is MINDENKI INGYENESEN CSÚSZHAT, SÍELHET, SNOWBOARDOZHAT a Síparkban! Igaz sajnos a hó már nem mondható valami jónak, nagyon "eszi" a meleg, de bőven akad még síelhető felület és ezzel szeretnénk kedveskedni annak a rengeteg síző/snowboardosnak akik ellátogattak hozzánk ebben a szezonban is!

A szerdai napon pedig egy igazi szezonzáró snowboard jam-re várunk nagy szeretettel mindenkit, ahol a látványos ugrások és csúszások lesznek majd láthatóak, mellette pedig lávakövön sült húsok, forralt bor, sör stb. kaphatók igazán kedvezményes áron! De lesz még jó zene, napsütés... a "Gleccser Feelingről" pedig a még megmaradt hó gondoskodik.
PEDRO
838 élménybeszámolót írt
838
16 éve tag
2010.03.22. 19:33
Apa kezdődik!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.03.22. 16:07
Webkamerakép Mátraszentistvánról, 2010 március 22. Talán érdemes odatenni az egyébként igen kreatív beharangozó poszter mellé.

Nyilván két nap múlva "teljes átalakulás" lesz és egycsapásra kialakul a "gleccser feeling". Hisz csak akarni kell :) Az olvadó hó alatt a sáros talaj jégre cserélődik, stb.
MSZI-webcam-2010-marcius-22.JPG
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.03.22. 14:41
Gleccser feeling a Síparkban! SZEZONZÁRÓ ŐRÜLET ÉS LÁVAKÖVÖN SÜLT HÚSOK!

I. SaintPista Glacier Szessön (2010/03/24)

1NAP TELJES ÁTALAKULÁS:
A Sípark 1 teljes napra, egyben szezonzárásként átalakul a Freestyle Snowboardosok és Freeskisek számára. Ezáltal az egész területet az uralmuk alá vehetik Március 24-én szerdán reggeltől, egészen estig.

- Hó: Rengeteg havunk van még, 10-60 cm vastagságban a 5-ös, 3-as pályákon.
- BIGAIR: a télen összegyúrt nagy ugratónak a fele még mindig meg van a nagy kickerrel (10 m flat).
- Elemek: a pályán mindenütt korlátok, boxok sorakoznak majd
- Ratrak: készséggel áll a riderek rendelkezésére, vagy akár a nagy kicker alá
- Zene: a pályán egésznap adjuk a ritmust a ridereknek
- Kaja: lávakövön sült húsok a pálya mellett
- Várható időjárás: Szerdára 10-12 fok szikrázó napsütés várható napközben, de kedd este ki fog fagyni a hó, úgyhogy igazi gleccser feeling várható.
saintpista-plakat.jpg
plazmatek
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2010.03.20. 08:45
Sziasztok!

Ha valaki még szeretné kihasználni az utolso sielést akkor jöjjön ! van 4 napra szolo bérletem ! rajtam kivül két napod tudna sielni vele + a szállás 1 éjszakára fizetni ! ha valkit érdekel irjon a plazmatek@freemail.hu

üdv Péter
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.03.19. 12:15
Jön a hétvége, használd ki a tél végét és csússz a Síparkban!
MA ÉS HOLNAP ESTE ESTI SÍZÉS!
Márciusi sízés? Rengeteg hó? Itthon? Ez a Sípark...

Lassan ránk köszönt a tavasz, de aggodalomra semmi ok! Rengeteg havat halmoztunk fel a hóágyúk segítségével, ráadásul még a természet is rendesen besegített ebben a szezonban. Jelenleg még mindig működik 2,5 km sípálya, a hozzájuk tartozó 6 db sílift, a HócsúszdaPark és még a Funpark is nyitva van.

Március 27. után még egy komolyabb lehülés is érkezhet, így reményeink szerint még Húsvétkor is jó hóviszonyokkal várhatjuk Síbarátainkat!

A következő fotók ma (márc. 19.) készültek:
Síelj és napozz! Sípark Mátraszentistván
Széles pályák, kiváló hó - Sípark Mátraszentistván
Kilátás a Hóhatár Hüttéből - Sípark Mátraszentistván
Sípark Mátraszentistván
Kikapcsolódás a családoknak - Sípark Mátraszentistván
A kis tányéros lift beszállója - Sípark Mátraszentistván
A kis tányéros lift - Sípark Mátraszentistván
Arctic Cat Motorosszán 660 cm3 + Turbo - Sípark Mátraszentistván
4-es nagypálya (1 km) a nagyhíd után - Sípark Mátraszentistván
4-es nagypálya (1 km) a kishíd előtt - Sípark Mátraszentistván
4-es nagypálya (1 km) a két híd között - Sípark Mátraszentistván
4-es nagypálya (1 km) és a 3-as piros pálya találkozása - Sípark Mátraszentistván
A nagy csákányos és nagy tányéros liftek beszállója, előtte Skidata chipkártyás beléptető - Sípark Mátraszentistván
4-es, 3-as, 1-es pályák alja a völgyben - Sípark Mátraszentistván
A 3-as piros pálya teteje, mellette a kis csákányos lift - Sípark Mátraszentistván
A 3-as piros pálya teteje, mellette a kis csákányos lift - Sípark Mátraszentistván
A Funpark nagy ugratója, mögöte a HócsúszdaPark, Hütte és Kör-Bár - Sípark Mátraszentistván
A Funpark nagy ugratója (10 m flat) - Sípark Mátraszentistván
A kis csákányos lift, mögötte a nagy víztározó és a Három Falu Temploma - Sípark Mátraszentistván
Az 5-ös és 4-es pályák teteje - Sípark Mátraszentistván
Funpark, 4-es, 5-ös pálya közepe - Sípark Mátraszentistván
Kör-Bár és Hóhatár Hütte - Sípark Mátraszentistván
sanyesz
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.03.18. 21:42
Ja én lettem a 310. rajongója a Síparknak a facebookon :-)
Az idei szezon nyitvatartása ennek simán meglesz az egyharmada :-D
sanyesz
2 élménybeszámolót írt
2
14 éve tag
2010.03.18. 21:39
Hmmm... akkor még érdemes ezekszerint megindulni? Én is figyelgetem az előrejezést, 6-7 napot kell kibírni és újra jön a hideg!!! :-) Az a 6-7 nap meleg szerintem meg se kottyan a Síparknak, legalábbis ezt már többször is bizonyította.
Szaberik
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.03.18. 21:26
Egyetértek veled!
Kiváló pályák, jó hó, sorbanállás 0 másodperc, napsütés és már ne is haragudjon egy-két hozzászóló de nekem tényleg alpesi hangulatom volt. A kaják a hüttében pedig egy michelin csillagot megérdemelnének. Egy rossz dolog viszont volt: a napsütéstől farkasvakságot kaptam és most is vibrál még a szemem, miközben ezt írom. Aki nekiindul most a Síparkba síelni, feltétlenül vigyen magával napszemüveget, pont úgy éget a nap mint fent egy gleccseren. Biztos rendkívül száraz lehetett a levegő, mert az ég is nagyon kék volt.

A szezonban még rám is biztosan számíthattok főleg, hogy az előrejelzéseket figyelve a hó végére visszajön a középhegységbe a hideg.

Üdv,
Erik
Előzmény: (6bazsika6 87799)
6bazsika6
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.03.18. 20:59
Köszönöm a kitartó oktatást a síoktatótoktól! Remélem sokáig bírja még a hó, mert tegnap amikor eljöttünk még rengeteg havat láttam. :-)

Egyébként nem gondoltam volna, hogy márciusban ez még lehetséges, miközben itt lent már tavasz van.

Hajrá Mátraszentistván, én még biztosan jövök!
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2010.03.18. 14:40
Szerdán, március 17-én (!), csodálatos volt Mátraszentistvánon: profin kezelt pálya, ezért megfelelő terep, szikrázó napsütés, semmi sor, a hüttében forralt bor stb. S hát vége a szezonnak. :-( Kérés: jövőre az 1-es és a még sosem látott 2-es pályát is csinálják meg!!! Az 1-esen most is lehetett volna siklani, ha átmegy rajta párszor a gép (ratrak? hogy kell írni?)... De szép volt! Köszönjük.
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2010.03.17. 22:08
Helló András!
Az a helyzet hogy az idei év nálunk meglehetősen válságszagúra sikeredett, ezért különösen örültem hogy sikerült ebbe a két napba így belenyúlni.Gondolom Koralpe is frankó volt.( tessék beszámolót írni az illetékes topic-ba!) Az itt-ott felbukkanó hozzászólásaidból itélve nektek legalább tartalmas volt a szezon.
Üdv a családnak is:Zsolt
Előzmény: (apoca 87731)
apoca
341 élménybeszámolót írt
341
18 éve tag
2010.03.17. 21:47
Szavasz Zsoci!

Még pont ideális időt fogtatok ki az itthoni síeléshez. Holnaptól feltartózhatatlanul jön a tavaszi meleg és vége itthon az idénynek. Igaz még Ausztriában is sok helyen, nehéz lesz megtartaniuk a havat Húsvétig.
Amúgy ugyan ekkor mi meg nosztalgiáztunk és ott voltunk vasárnap-hétfőn, ahol régen összefutottunk.

Üdv.
András
Előzmény: (zsoci 87638)
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.03.17. 10:02
Ma is gyönyörű téli idő várható sok-sok napsütéssel és kiváló hóval. Még mindig működik 6 sípálya, összesen 3 km hosszúságban és üzemel a hozzájuk tartozó 6 db sílift. A kicsiket-nagyokat továbbra is várjuk az izgalmas SnowTubing Hófánk pályákkal.

Érdemes tehát ellátogatni a Síparkba az utószezonban is! Kedvezményes, utószezoni jegyárakkal szeretettel várunk mindenkit!

A mai na reggele:
Hóhatár Hütte a pálya szélén - Sípark Mátraszentistván
Kiváló hóminőség az új Pistenbully 300-as ratraknak köszönhetően - Sípark Mátraszentistván
A Sípark felső része (4-es, 5-ös, 6-os pályák) - Sípark Mátraszentistván
A nagy híd és a kis csákányos lift - Sípark Mátraszentistván
JégBár, napozás - alpesi élmény itthon - Sípark Mátraszentistván
A Sípark felső része és a SaintPista Funpark - Sípark Mátraszentistván
Tél - hó - Sípark Mátraszentistván
Sípark Mátraszentistván - Webkamera kép
zsoci
552 élménybeszámolót írt
552
18 éve tag
2010.03.16. 20:44
Kicsit bővebben.
A Vasárnap-Hétfőt töltöttük a Síparkban.A pályák maximálisan tudták azt, amit egy sípályának március közepén tudni kell.Vasárnap délutánra egy kicsit sokan lettünk, de az esti sízés kárpótolt mindent.Hétfőn már kevesebben voltunk, délelőtt minimális sorbanállással lehetett pörögni a kifogástalan minőségű pályákon.Egyébként fél kettő-kor lemértem,négy perc volt a sorban állás, három a felvonózás,kettő a lecsúszás a hármason.Az egyesen egyszer jöttünk le,az igazság az hogy féltettem a lécem.
Na de hogy kritizáljak is,a vendéglátós részleg kordinálásában még mindig vannak kisebb problémák, időnként a zárva levő körbár kiszolgáló kapacitása igencsak hiányzott.
A külső terasz egy részén nagyon jó lenne oldalt szélfogót felszerelni.(pont elég szeles két nap volt,ezért érződött a hiánya)Valamint a szemetes edények és hamutálak számát gyarapítani.Sajnos tudom, hogy az utóbbi időnként jobban fogy mint ahogy törik.
Külön örömömre szolgált, hogy többszöri fórumos szócsörte után végre sikerült Imrével személyesen megismerkednem.Egy szimpatikus és barátságos embert volt szerencsém megismerni!(Mondjuk ezek után hogy a francba fogok kritizálni!?)
Sok sikert kivánok a további munkához: Szabó Zsolt
Sor Hétfőn
Hétfő délelőtt
A Sportember
P1050602.JPG
MILÁN
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.03.16. 12:40
Rengeteg hóóó... Húsvétig szeretnénk nyitva lenni!
Az elmúlt éjszaka újabb 6 cm friss hó terítette be a mátrai tájat, így a természetes hó vastagsága újra elérte a 30 cm-t!

A Sípark pályáin 55-90 cm tömörített hó van, a nagyrésze hóágyúzott (technikai) hó, a többi természetes. Jelenleg (2010. március 16.) az összes pálya használható, ebből 3 km-nyi sípályán kiváló/jó a hóminőség. Az előrejelzések szerint a Sípark pályáinak 6-7 nap felmelegedést kell kibírnia, utána megint jön egy lehülés, így remélhetőleg Húsvétig nyitva tudunk tartani. Rengeteg havunk van és nemcsak a pályán, hanem óriási hódombokba raktározva!

Íme egy pár fotó a mai nap reggeléről:
sipark-marc1601.jpg
sipark-marc1602.jpg
sipark-marc1603.jpg
sipark-marc1604.jpg
sipark-marc1605.jpg
sipark-marc1606.jpg
sipark-marc1607.jpg
sipark-marc1608.jpg
sipark-marc1609.jpg
sipark-marc1610.jpg
sipark-marc1611.jpg
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.03.16. 12:37
Egy pár fotó a március 15-i ünnepi síelésről:
sipark-marc15-1.jpg
sipark-marc15-2.jpg
sipark-marc15-3.jpg
sipark-marc15-4.jpg
sipark-marc15-5.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.