Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Magyarország
Mátraszentistván Sípark
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
A Páholy | Grand Chalet Mátra
ÜZENETEK (4719)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.02.28. 21:22
A JÖVŐ HÉTEN - KOMOLY HIDEGGEL - FOLYAMATOSAN TÉL!
FELFRISSÜLTEK SÍPÁLYÁINK, 10-12 CM FRISS HÓ ESETT SZOMBATON!
SÍPARK: IGAZI TÉLLEL, SOK HÓVAL, KELLŐ HIDEGGEL, JÓ PÁLYÁKKAL!

Az összes sílift üzemel. Az 1-es 2-es kivételével az összes pálya használható, közel 2,5 km hosszúságban jó hóviszonyokkal. Továbbá működik a SnowTubing Hócsúszdapark és a SaintPista Funpark is.

Újra működik az óriási hóbárunk is, plusz egy pár fotó a mai napról (az elkövetkezendő napokban folyamatosan javul majd a még most is jónak mondható hóminőség, hiszen újra beindítjuk hóágyúinkat és amint az előrejelzés is mutatja "nem ette meg a kutya a telet").

Várható időjárás a Síparkban (675-821m) és a jelenlegi webkamera kép + fotók (2010. február 28.)
febr28-4.jpg
febr28-5.jpg
febr28-6.jpg
febr28-8.jpg
febr28-3.jpg
sipark-webcam.jpg
idojaras-elorejelzes.jpg
3atlon
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.02.27. 20:55
Machu: Tetszik a hozzáállásod. :) Sok sikert és jó egészséget kívánok Neked, Nektek a tervek megvalósításához. Hajrá SÍPARK!
Nem hittem volna, hogy ebben a szezonban még csúszni fogok. Remélem összejön és pénteken én is ott lehetek.
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.02.27. 18:34
Visszatért a tél – 12 cm friss hó esett!!!

Miközben ország nagyrészén eső esett, a Mátrában (szombaton 16 óráig) összesen 12 cm hó hullott! Bármilyen hihetetlen: ITT IGAZI TÉL VAN a hőmérséklet jelenleg -1 C fok. De ezzel még korránt sincs vége: NAGYON KOMOLY HIDEG közeledik keddtől: -2,-5 C fokos hőmérsékletekkel, a héten többszöri havazással. TEHÁT VISSZATÉRT A TÉL – MINDEN SZÉP “KELLÉKÉVEL” EGYÜTT! Márc. 6-8-a környékén lesz a leghidegebb – nem kizárt a -10 C fokos hőmérséklet sem! Így be lehet tervezni a többnapos március sízéseket is – vélhetően egészen márc. 20-25.-ig!

A képek ma délután és este készültek. Egy pár fotó a gyönyörű panorámáról (Fátra, Tátra), egy pár az újjá épült Jégbárról és egy pár a havas tájról, pályákról.
sipark-febr27-01.jpg
sipark-febr27-02.jpg
sipark-febr27-03.jpg
sipark-febr27-04.jpg
sipark-febr27-05.jpg
sipark-febr27-06.jpg
sipark-febr27-07.jpg
sipark-febr27-08.jpg
sipark-febr27-09.jpg
sipark-febr27-10.jpg
sipark-febr27-11.jpg
Albertoka
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.02.27. 15:33
Örülök hogy észhez tértél Milán !
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.02.27. 14:52
Machu, én is biztos vagyok benne, hogy jót tudnánk beszélgetni, ráadásul komolyabb viták nélkül. Az ellentétes vélemények netes fórumokon mindig sokkal távolabbiaknak tűnnek, több feszkót generálnak, mint szemtől-szembe.

A mondanivalóm tulképpen annyi, hogy magatoknak okoztok kellemetlenséget azzal, hogy túl magasra teszitek a mércét. Mert sajnos nem csak a ti erőfeszítéseteken múlik, hogy eléritek-e a mércét, hanem a domborzati és éghajlati adottságokon is. Az erőfeszítéseitek előtt kalapot emelek, szó szerint ezt írtam ezen a fórumon.

Ugyanakkor a magas mérce motivál benneteket, ez jó nekünk síelőknek és én lennék a legboldogabb, ha tényleg sikerülne 1-2-3 hónap szünetmentes, viszonylag stabil minőségű szezonokat csinálnotok. Üzemszünet, komoly kompromisszumok nélkül. Nyilván az lenne a legjobb mindenkinek, ha főszezonban lutri nélkül lehetne szállást foglalni MSZI-n, mert tuti elég jó hó és elég nyitott pálya várna. Én is ezt szeretném, gondolom ti is ezt szeretnétek.

Minerelnek igaza van, tényleg örök elégedetlenkedő vagyok, de: a síterepekkel, liftekkel, hóviszonyokkal kapcsolatban szinte sosem elégedetlenkedtem még.
Mindig csak azzal elégedetlenkedtem, ahogy az emberek gondolkodnak ezekről a dolgokról... Sk témában is csak a dolgokról való gondolkodással vitatkoztam és itt is. Az igazi elégedetlenkedők, akik a sor, a lassú lift, a kövek, a jég, az olvadó hó, a havas eső stb. miatt elégedetlenkednek, na velük vitatkoztam a legjobban.

Marky megtippelte, hogy majd meghívnak. Persze nem VIP dologról van szó, egyszerűen arról, hogy ez egy szép gesztus és tényleg konfliktuskezelő hatása van.

Menni kéne, persze. Igaz, hogy estig elfoglalt vagyok, hat-hét fele szoktam indulni Visegrádra is, előbb még sosem sikerült. Meglátom, ha a hosszú pályákon tűrhető hó és elviselhető sor várható, akkor komolyan megfontolom. Igazából Eplénybe szerettem volna egy péntek délután eljutni még ebben a szezonban, mert ott még nem voltam. Ha most péntek nem, de vmikor máskor megyek, akkor majd írok egy privát üzenetet Machunak.

Amúgy nem inkognitóban nyomom a fórumozást, ezt senki sem mondhatja.
Szerintem bárki régebbi fórumozó egy-két telefonnal megtudhatná a teljes nevem és a telefonszámom, annyi emberrel csúsztam már együtt. És nekem is van fent arcképes fényképem.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.02.27. 14:42
Még rosszabb esetben Joshi úrat és a stábját!:-)))
Előzmény: (- Marky - 86173)
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.02.27. 14:22
Kedves Síbarátaink!

Pénteken 17-kor találkozzunk itt a Hüttében beszélgetni/borozni/teázni!
Kerekasztal/hosszúasztal, ami éppen szabad lesz - várunk Benneteket! Amennyiben ez a kezdeményezés működőképes lesz - és miért ne lenne - hagyományt is teremthetünk belőle - mint a sízők nyílt fóruma - minden szezonban!
Közösen többet érünk el a jövőben, mintha minden a mi saját fejünkből "pattanna" ki!

Egyébként óriási buli lesz a jövő héten pénteken (tehát március 05-én):

-kezdődik azzal, hogy az SMSZ jóvoltából INGYENES és nagyon szinvonalas síoktatás lesz egész nap a Síparkban bárki részére aki ezt igényli
- este az egyetemistáknak, fiataloknak és a laza Síbarátainknak, a MEEX jóvoltából - élő zene, Meex szépe választása, Hütte party, éjszakai snowtubing, stb, stb,!
Ragyogó tél inap várható pénteken- de előtte-és utána is.

Gyertek-" agyaljunk" és szórakozzatok!

üdv, Machu
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.27. 14:17
Igy van, az igazság valahol a 2 vélemény között lesz félúton, szerintem is.

Ha másra nem, arra mindenképpen jó ez a vita, hogy lássuk, vannak még gondolkodó emberek, nem vált mindenki robottá a mai társadalomban. Ha pedig valaki kulturáltan kitart és érvel az álláspontja mellett, az további piros pötty az illető ellenőrzőjébe.

Jöhet a következő forduló: a "személyes fórumozás"

Ha összeül a "kerekasztal" oda érdemes lenne kihívni a SíTV stábját (rosszabb esetben az XtremeFight Clubot :) ) érdekes anyagot lehetne összeállitani egy használok / üzemeltetők találkozóról.

Remélem összejön a muri, kár hogy nem lehetek ott.
Előzmény: (minerel 86172)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.02.27. 14:00
Valahol nem hülyeség amit Mil csinál. Van egy másik fórum másik témakörrel ahol szintén van egy örök elégedetlenkedő emberke aki mindig a tökéleteset akarja látni.
Ott már hozzászoktak a fórumtársak a stílusához és ennek a stílusnak (nevezhetjük néha fikázásnak is) köszönhetően sokak munkájából a legjobbat hozta ki.
Kellenek a Mil tipusú emberek is akik teljesen más szemszögből néznek dolgokat. Ahhoz hogy két ember között is jó barátságok alakúljanak ki nem feltétlenül kell mindenben egyetértenünk.
A sípark jól kezeli ezt a beszélgetést nincs személyeskedés, vitatkoznak egy szlogenen. Én jól elszórakozok rajta.
Mil is kitart az álláspontja mellett és a sípark is de azért észrevehetően elmosódtak már az éles kontúrok.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.02.27. 13:51
Na, ez elől nem lehet megfutni:)
stewie
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2010.02.27. 13:50
..csak kulturáltan!


Egyébként nincs semmi baj ezzel a vitával, aki beleolvas a fórumba abban úgyis az tudatosul majd, hogy itt valami nagyon Alpesi! :) -figyelemfelkeltésnek nem rossz
Előzmény: (Albertoka 86169)
Albertoka
11 élménybeszámolót írt
11
14 éve tag
2010.02.27. 13:18
Sziasztok !

A " mil" gyerekkel én is szívesen elbeszélgetnék,ott leszek. A biztonság kedvéért már ma is ,nehogy elkerüljük egymást ! Alpesi síző üdvözletem!
Dézi apja :)
251 élménybeszámolót írt
251
15 éve tag
2010.02.27. 12:58
Machu egy Úr vagy!
- Marky -
754 élménybeszámolót írt
754
15 éve tag
2010.02.27. 10:59
Mil,

Ugye, hogy megmondtam, hogyha kitartasz, ebből a végén exkluziv VIP buli lesz? :))))

Most már ott a helyed!
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.02.27. 10:28
Kedves Mil, Rozzi, Eperke és Síbarátaink!

Gyertek, jöjjünk így össze - szerintem hatalmas beszélgetés lenne - biztos vagyok benne jó barátsággal, s ahol kell érdekes vitákkal!

Jövő héten pénteken 17-kor a Hüttében? Megfelel? Forralt boros meghívás - más is jöhet - mi is tanulni szeretnénk, ötleteket meríteni Tőletek!

Válaszotokat várva,

Machu
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.02.27. 10:20
Kedves Síbarátaink!

SZAKAD A HÓ!
Ennél jobb hírrel nem is tudnék szolgálni!

Reggel óta kb 2-3 cm hó esett és délutánig biztosan kitart a havazás.
A GFS előrejelzések is biztatóak: csütörtöktől -6,-9 C fok várható, hóágyúinkat is indíthajuk a hiányok pótlására a hét második felében.
Jók az esélyek a március végéig történő nyitvatartáshoz is.
Így már létrejöhet a szokásos 90-95 napos síszezonunk, amely teljesen szinron fut a legtöbb Alsó-Ausztriai sípálya (Annaberg, St.Corona, Mönichkirchen, stb) használható szezonhosszával!

MA ESTI SÍZÉS IS LESZ - IGAZI TÉLI KÖRÜLMÉNYEKKEL!
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2010.02.27. 10:15
És lőn Alpesi hangulat mivel a Mátrában esik a hó, míg máshol eső szakad.
Machu.
Egy jó forralt borra akár engem is meghívhatnál:))))))
rozzi
8 élménybeszámolót írt
8
14 éve tag
2010.02.27. 10:00
Én inkább egy elmegyógyászhoz hívnám meg.
Az Alpokba, net nélkül :)
Mátraszentistván Sípark
1001 élménybeszámolót írt
1001
14 éve tag
2010.02.27. 09:45
Hello Mil!

Nagyon élvezem amiket írtál - amúgy had legyek teljesen nyitott: értem én a Te (a nagy "T" a kellő udvariasság jele nálam) aggályaidat!
Komolyan mondom!
Vagyunk annyira elkötelezett táj-és hazaszeretők, hogy alá is támaszthatom amit sugalni akarsz, teljesen rendben van: vigyázzunk értékeinkre - s ha lehet tartózkodjunk az idegen kifejezésektől.
Mégis itt a Mátrában nem topográfiai hasonlósságról beszélünk az "alpesi" szó használatával - hanem egy érzéskörről, egy célról, amit szolgáltatásokban, komfortban és főleg hangulatban el szeretnénk érni. Mindössze ennyi!
Nagyon -nagyon sokat dolgoztunk ezért 2003-tól.
Nyitottak vagyunk bármilyen értékes-és érdemes témakörre.
Meghívunk egy személyes beszélgetésre (forralt bor?, tea?), mert úgy látom hogy valóban hasznos lehet egy jó kis eszmecsere!
OK?

üdv,
Machu
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2010.02.27. 09:23
Léptem, nem nagyon van most más mondanivalóm a témában. Sok-sok havat és jó szezonokat kívánok nektek, hogy sok elégedett visszatérő síelőtök legyen és bőven legyen erőforrásotok a fejlesztési tervekhez.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.