Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Schladming 4 hegy: Planai - Hochwurzen - Reiteralm - Hauser Kaibling
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Gleccserles - Gletscherblick - szálláshely Ramsauban, Schladming és a Dachstein gleccser között
ÜZENETEK (1205)Időben csökkenő Időben csökkenő
eolga
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2009.04.04. 13:03
8-16ig, egyes felvonók 16.30ig.
koma87
19 élménybeszámolót írt
19
15 éve tag
2009.04.04. 11:58
Mi jövőhét hétvégén megyünk ki 4 napra, remélem még lesz bőven hó, és a hőmérséklet se szökik magasabbra :S
A pályák hánykor nyitnak?
eolga
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2009.04.04. 10:09
Tegnap megjöttünk Schladmingról. Néhány kiegészítés még az előző beírásokhoz:
- Még mindig sok hó van, de nagyon meleg az idő, ezért mindenhol nagyon olvad.
- A fentebb lévő pályák jók, reggel határozottan nagyon jók ( 1300 méter fölött)
- Ha bírjátok a korán kelést, akkor érdemes akár nyitásra a felvonóknál lenni. Kb 1-ig tartják magukat a pályák, utána nagyon vízes már a hó. Direktbe nem süti a nap általában a pályákat, de meleg van, délután kevésbbé élvezhető a síelés.
- Négy napig voltunk, ebből kettőn szikrázó napsütés volt. Nem gondoltam volna, hogy egyszer még árnyékot fogunk keresni síelés közben. Nos, ez most megtörtént.
- Tegnap a völgy állomáson 15 fok, a középállomáson 10, a hegyen 7 fok volt.
- A középállomásoktól a völgyig nem igazán lehet már síelni. Hó van, de iszonyú latyak, érdemesebb inkább a felvonókat használni. Ezért maga a síhinta rendszer nem annyira műkszik. A lenti pályák élvezhetetlenek

Besíeltük Reiteralmot, Hochwurzent, Planait és egy kicsit Hauser Kaiblingot. Ebből az utóbbi nem annyira tetszett, az átjutás Planai és Hauser Kaibling között még kevésbbé, főleg vissszafelé. De ez a tapadós-vízes hónak is betudható.

Összegezve: hó van, biztos még kitart egy darabig, de a minősége erősen romlik, főleg délutánra. Korán kelők előnyben! :-)
eolga
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2009.04.01. 17:35
Ma Hochwurzen részén síeltünk "képeslap" időben, azaz szikrázó napsütésben. Iszonyú meleg volt, szerintem simán volt akár 10 fok is a pályákon. A végén már úgy kerestük az árnyékot. A közép állomások alatti pályák rossz állapotban vannak. Még mindig sok a hó, de nagy a latyak, iszonyúan olvad. Viszont a közép állomásoktól fölfelé jók a pályák. Aki ide készülődik, készüljön vízes hóra illetve plusz fokokra használatos wax-szal. Nekünk szinte megállt a lécünk, annyira nem csúszott, tapadt a hóra és horror árú volt a síszervíz.
eolga
7 élménybeszámolót írt
7
17 éve tag
2009.03.31. 17:02
Schladmingból jelentjük: alig vannak, a pályák 1000 méter fölött még jók és ma szinte végig napsütésben síeltünk.
Ma a Reiteralm részen voltunk. Ha tehetitek, a völgyig ne síeljetek le. Iszonyú latyak a hó. Viszont a liftek közép állomásától irtó jókat csúsztunk. Sorban állás semmi, sőt, volt olyan felvonó, amin csak mi utaztunk. A hütték nyitva, van még egy kis élet.
A völgyben már semmi hó nincsen a pályákon kívül. Viszont a pályákon sok hó van, csak napközben olyan meleg van, hogy olvad a lenti részeken.
A Reiteralm részén lakunk 1100 méter magasan. A szállást bátran ajánlom, nagyon szép és színvonalas. Majdnem pályaszállás, úgy 100 métert kell a pályákhoz sétálni. Vissza viszont szinte teljesen le lehet csúszni. https://www.almdorf-reiteralm.at Most akció keretében 50 euro/fő félpanzióval. Az igazság az, hogy ennél olcsóbbat kerestünk, le is foglaltunk egyet Rohrmoosban. De megérkezésünkor derült ki, hogy ugyan kivülről nagyon szép, de a szobák nem tetszettek. Így inkább átjöttünk ide és nem bántuk meg.
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.03.27. 08:53
Mi tegnap jöttünk haza, 3 napot csúsztunk Hausertől Zauchenseeig. Nyugodtan indulj el, hatalmas tél van. Csak tegnap éjjel és délelőtt esett vagy 30 cm hó. A pályák 950-1000 méterig nagyon jó állapotban vannak, alatta délutánra kásásodik. Néhány kisebb húzólift áll csak de ezek már 3 hete sem mentek. Elképesztően kevesen voltak, amibe persze belejátszik, hogy hétköznap voltunk. Tehát most érdemes menni, aki megteheti induljon nyugodtan.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.03.26. 10:47
https://www.wetter.at
https://www.bergfex.at

Szerintem húsvétig nem zárnak le lifteket, bazi nagy hó van, és az ünnepre még biztosan várnak egy nagy csomó embert. Rossz marketing lenne a liftlezárás.
kisknocky
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.03.26. 00:34
Sziasztok!
Jövő hétfőn indulnánk síeln és azt szereném kérdezni hogy nem tudjátok hogy miyen időjárásra lehet itt számítani ilyenkor? Mármint lehet hogy olvadni fognak a pályák már vagy lezárnak egy-két liftet?
Köszi
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2009.03.22. 22:20
Én nem értek egyet. 2 hete síeltem 3 napot a környéken. Szombaton Zauchensee - tömeg, vasárnap Planai laza, közepes telítettség. Holnap ismét megyek, kíváncsi vagyok....
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.03.22. 10:23
Egyetértek Tibivel, míg a schladmingi négy nagy hegyet elérte a népszerűség átka, addig 15 kilométeres körzetben több olyan kisebb, ám nagyszerű síterep áll rendelkezésre, mint Radstadt, Rittisberg, Galsterberg, hogy Zauhenseeről (ami ráadásul nem kicsi) már ne is beszéljek. Szerencsére ezek nem divatosak... :)
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.03.21. 20:26
Ma Schaldmingban síeltem. Itt is jó volt a hó, azonban ami nekem nem tetszett, hogy sokan voltak. Lehet ez egyeseknek nem sok de megszoktam, hogy Radstadt, Zauchansee, St Johannban 5-6-an voltunk a pályán. Itt a liftnél is várákozni kellett, igaz 1-2 percet. Nekem akkor sem jön be ez a hely még ha olyan jó a marketingjük. Azt elismerem, hogy Schaldming több pályával rendelkezik mint Radstadt de nekem ez utóbbi jobban bejött. Ezenkívül Schaldmingban ne volt biztonságérzetem, sokan eszeveszettül síelnek, balesetet is láttam amire nem volt példa az elöző héten a többi terepeken.
IMG-3474.jpg
IMG-3478.jpg
IMG-3479.jpg
IMG-3480.jpg
IMG-3481.jpg
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.19. 19:44
Három napot töltöttünk Hauser-Planai-Hochwurzen-ben.

1. nap Hauser -
Pályaszállásunk volt a Seilbahn mellett, (ez a falu közepén található) így 1-2 perc alatt már a felvonónál voltunk. A seilbahn a faluközepén a legrégebbi felvonó, már-már muzeális értéket képvisel. A felvonókezelő kívülről ránk zárja az ajtót, és mint a régi kalauzok csengetéssel indít - igazán kalandos :)
Viszont előnye, hogy röpke 12-14 perc alatt felvisz a Hauser tetejére.
Szép hosszú pályák, kezdőknek és haladóknak is egyaránt ajánlanám. Gyönyörűek az erdős, fenyves részek. Du 3-kor még úgy döntöttünk csúszunk egyett a Hauser legszebb pályáján, ez a kék hatos, ez visz át Planai-ra. 3 boardos, egy síelő - a látvány csodás volt DE, a pályának semmi lejtése nincs!!! Majdnem kinyiffantunk az állandó rollerozástól, egy véget nem érő borzalomnak tűnt, a pálya vége egy meredélybe torkollott .... nagy nehezen lekecmeregtünk 3h58-kor elértük az utolsó felvonót - DE IGAZ EZ A HAUSER LEGSZEBB PÁLYÁJA :)
Mivel nem vagyunk profik a csúszásainkat meglehetősen megkeserítette a totál összetúrt pálya - bár nem boldogít, de elmondhatom, hogy legalább megtanultam dombokon, ugratókon boardozni.

2. NAP
Mivel erre az átcsúszásra (6-os pálya) nem vágytunk átmentünk kocsival Planaira. 8 fok volt a Mittelstation-on és gyönyörű napsütés. Planai teljesen lenyűgözött - rengeteg pálya, erdei utak (amit már nem mertünk kipróbálni - board-dal). Nagyon tetszett a zenés pálya, a 3-as a 4-es lemerészkedtünk a pálya végére is - természetesen lent esett, de nem volt vészes.
A 6-os és a 12-es pályán teljes magányban csúsztam, csak a pálya végén találkoztam síelőkkel. Innét már a felvonókkal mentem át Hochwurzenre, ami kissé hosszadalmasnak tűnt ugyanis a szánkópályára kellett átjutnom a hegy másik oldalára - itt síbuszos átkelésre is van lehetőség - a család többi tagjához.
A szánkópálya használata a napijeggyel ingyenes, a szánkó bérlése 5 ajró - természetesen sajáttal is lehet csúszni. Mivel a férjem inkább túrázik és a pici fiam 4 éves tökéletes megoldás volt a szánkópálya, párhuzamosan csúsztunk a szánkópálya alján pedig találkoztunk. A szánkópálya 3 helyen ment keresztül a sípályán- ez nagyobb tömeg esetén gázos lehet, de most abszolút nem voltak sokan.
Bár az időjárás túl "jó" volt, olvadt a hó, tapadt, lent meg esett, azért jól éreztük magunkat. A táj, a kilátás itt is gyönyörű volt, a hoo ruck hüttében nagyon fini gyümölcs snapszok voltak, bár mi csak 2 cl-ig merészkedtünk azt megállapítottuk, hogy az osztrákok CSAK alkohollal tudnak síelni :)
A 3. napunk ismét Planai-Hochwurzen volt.

Mindenesetre két tanulságot levontam, ha több pályát ki akar vki próbálni totál felesleges a pályaszállás.
Nem értettem, hogy tapasztalt síelők, sok esetben miért az utolsó pillanatban döntenek, hogy hová mennek - most már tudom - a továbbiakban én sem fogok előre szállást foglalni, hanem oda megyek ahol az időjárás megfelelő. (természetesen ezen a héten már -6 fok van a körényeken)

Ez a 3 nap, igazán nagy rohanás volt- első felvonótól az utolsóig, az olvadó hó jól kiszívta az energiánkat, úgyhogy mindenképpen visszajövünk, hogy megfelelő időben is csúszhassunk.

A galáriámba is felraktam pár képet.

üdv.: Stefi
2009.-marcius-Schladming-062.jpg
2009.-marcius-Schladming-058.jpg
2009.-marcius-Schladming-046.jpg
2009.-marcius-Schladming-042.jpg
2009.-marcius-Schladming-014.jpg
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.03.16. 19:56
vh
Ramsauban vagyunk szemben Schladmingal. Itt 1100 méteren a ház előtt 1.5 méteres hó van. Az éjjel is havazott kb. 4-5 cm hó hullott. Napközben olvad a hó, ma a legmelegebb 6C fok volt. Szerintem a hótakaró kitart húsvétig.
Robin
2501 élménybeszámolót írt
2501
17 éve tag
2009.03.15. 22:04
Stefi ! Küldtem mailt ! Látom kint vagy,így is meg tudjuk oldani ? Robin
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.15. 20:52
Nézd meg a 3. képet ... ez kitart.
Jövő héten rakok fel albumot, majd nézd meg.

Stefi
vh
248 élménybeszámolót írt
248
18 éve tag
2009.03.15. 20:41
Sziasztok!

Köszönöm, hogy még a szabadságotok idején is napi információt adtok. Úgy tűnik, nagyon szerencsések vagytok az időjárást illetően. Ha még 3 hétig ilyen marad az idő, mit jósoltok? Kibírja április 10-ig a mostani vastag hótakaró?

Nagyon kellemes időtöltést, balesetmentes csúszást kívánok.
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.15. 19:08
1. Planai
2. Planai
3. Hochwurzen - szánkópálya
4. Hochwurzen - szánkópálya

Nagyon meleg volt, 8 fok a mittel stazion-on, tapadt a hó rendesen.
Jó kevesen voltak, Planai-on a 6-os pályán 1 emberrel találkoztam.
2009.-marcius-Schladming-046.jpg
2009.-marcius-Schladming-047.jpg
2009.-marcius-Schladming-056.jpg
2009.-marcius-Schladming-054.jpg
TibiF
545 élménybeszámolót írt
545
19 éve tag
2009.03.14. 20:18
Sziasztok,
Ramsauban vagyok egy hétig. Ma Rittisbergen síeltem, kis pályarendszer, jó volt nekem tetszett. Kevesen voltak, napsütéses idő volt, hatalmas a hó. Meleg volt napközben, +8 fok 1100méteren, rendesen olvadt a hó.Szerintem húsvétig biztosan megmarad a hó. A déli fekvésű kevésbé lejtős pályán délután alig lehetett síelni mert nagyon fogott a hó. Összeségében jó volt. Ha van bármi kérdésetek a környékről, hójelentés, stb., nyugodtan írjatok esténként ránézek a fórumra. Holnap Radstadtban tervezek síelni.
IMG-3009-Rittisberg.JPG
IMG-3016-Rittisberg.JPG
IMG-3017-1.JPG
IMG-3019-csak-ekkora-a-ho.JPG
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2009.03.14. 08:11
friss honal nincsen jobb!

menjetek a fak koze, ratrak ott nem megy be, igy marad a friss, mely ho es nem a kemeny palya....


rob
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.14. 07:23
Tegnap egész nap esett megállás nélkül. A pályák Hauser-en teljesen össze voltak túrva, volt ahol 40-50cm-es dombocskák voltak. Hát megizzadtunk rendesen... A hotelben a tulaj azt mondta, hogy a ratrakok végig dolgoztak, de ebből semmit sem vettünk észre :(
Ma megyünk Planai-ra, remélem jobb lesz a helyzet.
Viszont volt egy csodás élményünk: a Höfi Express aljában 12h-től vad etetés van, pont a felvonó alatt és 10-15 őzike és szarvas volt a felvonó alatt. Sajnos fényképezőgép nem volt nálam...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.