Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Gerlitzen Alpe - Karintia
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Bergresort Gerlitzen - apartmanok központi wellness részleggel Gerlitzen sípályái mellett
ÜZENETEK (891)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.09.13. 18:40
az idén biztos nem lesz. annyit azért tudni kell az egészről, hogy itt már jó pár éve tervezve van a csákányos helyett egy üléses. korábban 4, aztán 6, most meg már 8 ülésesnél tartanak.
a legfőbb gond, hogy 98-ban 100%-ig privatizálták Gerlitzent, így a tartománytól már nem kap egy eurócentet sem, s amit pl. az elmúlt években megvalósított, azt kizárólagosan saját zsebéből tette meg. ezek a beruházások kb. 4,5 millió eurót tettek ki. jelenleg ezeket igyekszik visszafizetni (ugyanis részben kölcsönt is felvettek)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.09.13. 17:49
Kedves Gerlitzen "mesterek" :)!

A http://href.hu/x/1qpg oldalon az olvasható, hogy készülőfélben van egy 8 üléses felvonó "Projekt 2006" néven, tehát az idei szezonra késznek kellene lennie. Tud valaki valamit erről a beruházásról?
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.06.18. 19:23
Sziasztok mi is voltunk Februárban a Gerlitzén a willa cochban és teljes ugy volt nálunk is ahogy Lymo leirta kicsit feljebb.Mi elösször voltunk ilyen " siparadicsomban" sielni eddig csak a Mecsek lankáin csuszkálgattunkha volt hó.Én csak ámultam és bámultam,nagyon tetszett,töbször is havazott és hideg szeles volt a csúcsonáltalában -5-8 °C deamikor kisütött a nap akkor csodálatos látvány terült elénk . Ezt szeretném most megosztani mindenkivel.http://kep.tar.hu/szamotni/50237911#2 119 kép .
Egyébként már megvan a csoprtnak jövőévi uticél is
Innerkremsbe.

Üdv : szala
lymo
3 élménybeszámolót írt
3
18 éve tag
2006.03.30. 20:14
Sziasztok!

Villach és környéke gyönyrű hely, ott töltöttem pár napot egy kis sielléssel egybekötve.

Viszont nagy csalódás volt a szálloda, VILLA KOCH,un. pályaszállás, a Gerlitzenre vezető kabinos felvonótól kb. 200 m.-re található. Fűtés és melegvíz szolgáltatás csak reggel 9-ig, és du.-16 órától kezdtek csak el fűteni, de akkor is épphogy csak langyos volt a fűtőtest. Reggelig szinte semmi nem száradt meg.A szobában a világítást egy kis lámpa biztosította, amellett olvasni persze nem lehetett.

Az étel minősége és mennyisége kritikán aluli volt, "bébi" adagot szolgáltak fel felnőtt emberek részére,a szobákban és az egyész épületben szörnyű dohos szag volt.

Jártatok már ebben a szállóban?


Villa Kochba többet nem megyünk!Mint kiderült magyarok bérlik, és működtetik a szállót, akik rajtunk akarnak villámgyorsan meggazdagodni. Szégyelhetik magukat ezért a szolgáltatásért, amiben részünk volt.
A sielés, és a pályák viszont szuperek voltak, Arnoldstein, és Gerlitzen egyaránt.

Péter64
123 élménybeszámolót írt
123
18 éve tag
2006.03.04. 11:55
Ugyanezen a hétföi napon (feb 27) a 10-15 km-re lévö BKK pályáira mindössze 2-3 cm friss hó esett. Reggelre épphogy eltakarta a pályakezelés bordáit.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.03.04. 11:28
az idei szezonban is megvolt Gerlitzen. azt hiszem a mostani idényben itt síztem a legjobbat, tőkéletes hó, fantasztikus pályák és hellyel-közzel szép idő. Hétfőre 20-30 cm friss porhó esett le, így az amúgy ratrakolt lejtők is mélyhavas álommá váltak , amig szét nem járták őket, így délutánra buckássá váltak, de nem volt vészes. kedden és szerdán fantasztikusan kezelt pályák fogadtak minket, aztán csütörtökön ismételten hóesés volt a programban, ami aztán olyan 2 fele felhagyott, kb 10 cm hó esett. Az időjárás nem azt a tipikus "gerlitzeni arcát" mutatta, vagyis verőfényes napsütés és kék ég egy héten keresztül, bár az is igaz, hogy ennyi hóba itt még nem síztem. Hétfőn a csúcson -7 fok körül volt, utána péntekig -10 és -14 fok között mozgott a hőmérő higanyszála. az utolsó nap (péntek) elég viharos szél volt a csúcson, ill a csúcsközelben; lassabban is jártak a liftek. Van egy új pálya is a Bergerbahn (duplaüléses) mellett, Turmkogelabfahrt néven. nem az a tipikus carvingpálya, de rövidlendültekre ideális, és a panoráma is szép innen. egyébként legtöbbet főleg a csákányos liftek pályáin mentem (Neugarten, Paichener, Birkenhoflift), mivel egyrészt ezek a pályák több mint nagyszerűek, másrészt sokakat (hál' Isten) visszariaszt a csákányos, így még késő délután is egész jó állapotban vannak ezek a lejtők.
várakozási idő:
hétfőn a kabinos aljánál kb 10 percet kellett várni, a többi napokon semmit, vagy max pár perceket. viszont a nap végén, a felső állomásnál (völgymenet) ~15 perceket kellett várni, ami végülis már nem volt zavaró, hisz az ember nem a sízésért állt sorba. aki meg nem akarta kivárni, az még felment egy utolsót a Gipfelbahnnal és mire lejöttél már is jóval kevesebben voltak ott.
a többi felvonónál nulla, vagy max 1-2 percet kellett sorbanállni. ez alól kivétel a Moserbahn volt (duplaüléses),mivel ennek a pályájára vitte a síiskola a vendégeit, meg a sítáboros kezdőbb cspatok is ide mentek, így itt 10-15 perc sokszor előfordult, de ez inkább a kezdőbb sízőknek/boardosoknak lehetett bosszantó.
A Gipfelbahnnál (négyes buborékos) kedden (Faschingsdienstag volt, ezért sok osztrák jött fel) és pénteken kellett fél 11 és fél 12 között kb 8 percet várni, de a többi napon és időpontban itt is többnyire 1-2 perceket, vagy semmit.
mélyhó:
hát ebből volt bőven:) a neugarten skiroutét elég hamar kijárták, így ezt élvezni már nem nagyon lehetett, de a neugarten (5-ös pálya) bal oldalán fantasztikus helyek voltak, a tisztáson és az erdőben. a turmkogelabfahrt melletti rész már nem volt olyan jó, ugyanis a szél megfújta, és ezért a hó felső része táblásan töredezett (windgepresst). ezenkívül a felső Klösterle jobb oldala -völgyiránt- a csúcstól (meteo háztól) volt maga az álom, a csütörtöki délután szinte végig itt töltöttem.
Gerlitzen2006febr27-marc3-003.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-006.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-009.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-012.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-022.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-013.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-024.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-025.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-029.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-033.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-034.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-048.jpg
Gerlitzen2006febr27-marc3-049.jpg
mayol
23 élménybeszámolót írt
23
20 éve tag
2006.03.03. 15:51
Sziasztok! Megkésve bár de törve nem, leírom hát élményeim. Kíváncsian vártam mi vár rám Gerlitzén hisz ott éltem sokáig és megkoptak kicsit az emlékek. Febr.közepén érkeztünk és a kabinos felőli hegyoldal nem sok jóval kecsegtetett. Bár láttam már a Gerlitzét decemberben is hó nélkül, szóval a sorbanállásal nem volt gond 9és 10 között. Felérve remek kemény pályák vártak minket nagyon jó porhóval. Tülekedni inkább a szlovének, csehek szoktak de ők nagyon. Az idő egész héten szikrázóan szép volt csak hideg volt a csúcson.(-12)Az új boardom remekűl hasított és végre sok esés árán elértem, hogy végig íven haladjak. Egész más érzés mint a risza! A hátsó pálya(5km)nagyon tetszett ha végigcsúszol egy lendülettel az igencsak kicombosít de jó volt az 1-es is bár a kék 2 tetejét elég cudarul kibuckásították illetve sokan megáltak pihenni a kereszteződésben úgyhogy ott figyelni kellett. Aki gyerekkel megy annak ajánlom a síovodát. Beszéltem egy hölgyel aki beadta a lúrkóját reggel és amíg ők síeltek addig foglalkoztak a gyerkőcel. Síeltek egész nap ha elfáradt délben lefektették a végén haza se akrt menni emelett egy kukkot sem beszélt a gyerek németűl. Szóval nagyon tetszett Gerlitze. Lehet jókat korizni a tavaikon bár vigyázni kell mert az elmúlt időszakban 60!! ember tünt el Karintia tavain, derült ki egy hegyimentővel folytatott beszélgetésünk alkalmával. Aki autóval van ajánlom, hogy látogason el a közeli Feldkirchenbe ott remek koripályát kreálnak minden évben a közeli tavon és esténkén még jégrevűvel is szorakoztatják a nagyérdemüt illetve ha van rá keret a helyi repülőtérről lehet 3/4órás sétarepülést tenni a magas Tauern impozáns csúcsai között. Visszakanyarodva Gerlitzére egy jó hetet sikerűlt eltölteni ott nem volt számottevő tumultus a pályákon beneveztem egy helyi versenyre 1euróért! ami jó móka volt. Kajálni én nem nagyon kajáltam az éttermekben inkább vittünk amit a kabinos végállomásánál lévő nem őrzött tárolóban helyeztünk el. Szóval aszerintem ez a hegy remek kikapcsolódást nyújt profiknak, nem profiknak, gyereknek és felnőttnek. Pár kép kedvcsinálónak annak aki még nem járt ott
Ger1-5.JPG
Ger1-7.JPG
Ger1-15.JPG
Ger2-3.JPG
Ger2-4.JPG
Ger2-8.JPG
Ger2-9.JPG
Ger2-17.JPG
Ger2-22.JPG
Ger2-25.JPG
Ger2-26.JPG
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.03.03. 11:54
Bodensdorfból egy 14 km-es kemény és keskeny hegyi út vezet fel a sípályákhoz.Útközben mi többször is megálltunk györnyörködni a kilátásban.Mi mindíg felmentünk valamelyik parkolóba, mint síbuszozni és tolongani a kabinosnál reggelente.
István74
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2006.02.26. 07:17
Sziasztok!

Március 4-én indulunk Gerlitzenre. Kellene 1 pár info:
1. Bodensdorfnál érdemes-e felmenni a parkolóba?

2. Volt-e már valaki Feriendorf Ossiach-ban? Milyen, van esetleg valakinek 1-2 képe róla

Előre is köszi!
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.25. 13:21
Jegesedésről és hóágyúkról nem írtam. Alig volt jegesedés max a meredeken délután a buckák közt. Hóágyúk nem kellettek mert esett a friss hó.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.25. 13:18
Hazajöttünk. Nagyon jó volt, de kitérek most inkább a konkrétumokra: Első nap szikrázó napsütés, minden pálya tökéletes volt köszönhetően az egész napos -2 -5 fokos hőmérsékletnek is. Péntek volt, szinte sehol nem volt várakozás, csak az 5-ös kék pálya alján 3-4 perc. Szombatra leesett 5-6 cm friss hó és napközben is szálingózott. A felső pályák olyan ködbe burkolóztak, hogy 3-4 méter volt a maximális látótávolság, közben szél és hó ezerrel. Az nagyon rossz volt, szemüveg sem segített, nem lehetett haladni. A hosszú pálya 8-9-es alsó szakasza viszont hibátlan volt mind mináőségre mind látótávolságra is így ott síeltünk. Buckák csak délutánra lettek a meredekebb részeken. Vasárnapra ismét esett friss hó, az idő nem sokat javult, de nem volt olyan erős a szél és a köd így élvezhetőbb volt. hétfő ugyanaz, kedden szikrázó napsütés. kedden olvadt így kásássá vált a hó és nagyok voltak a buckák, de csak az 1-es és 8-9-es pályákon. negyed négy fele érdemes felólálkodni a 8-9es pályára és várni a ratrakot, minden nap jött fél 4 körül, és akkor 5,5 kilométert lehet nyomni ratraknyomon lefelé. Az egy álom volt. A legkedveltebb pályának az egyes számít nagyon sokat vannak rajta, az alja szinte mindíg buckás már délre, de a bal oldalán haladva élvezhetőbb, mert kevesebben mennek ki arra a részre. Kezdőknek ha már fel mernek menni a csúcsra mindenképp az ötöst ajánlom, nagyon széles így nincsenek buckák és a csákánnyal is megismerkedhetnek. A 3-as pálya piros, nekem nagyon tetszett, bár nagyon hosszú a visszaút a csúcsra a csákánnyal. A 10-11-12-esen mindíg kevesen vannak, pedig érdemes elmenni rá, mert jó volt mindíg a minősége és tiszta időben hihetetlen panoráma tárul elénk. Nekünk nem volt szerencsénk abból a szempontból, hogy belecsöppentünk az osztrák diákok síszünetébe, így rengetegen voltak a pályákon hétfőn és kedden. Amíg nem kezdődött el addig nem volt gond abszolút és sorbanállás sem. A Kanzelbahn-al érdemes legalább egyszer felmenni és aztán lejönni, mert azt a panorámát ami elénk tárul nehéz lenne szavakkal leírni. Hétvégére Kösterle parkolót ajánlom, nincs sorbanállás. Kanzelbahnnál mi a síszünet miatt 35 percet álltunk sorba. Az 5-ösnél 22-t így oda nem is mentünk többet. A síhüttékről annyit, hogy nem olcsók viszont roppant drágák magyar pénztárcához kmérve, de szerencsére a Huaba az nekünk is bevált. Érdemes enni fokhagymakrém levest nagyon finom és az édesszájúaknak a gőzgombócot ajánlom. A pizzájuk átlagos, nincs benne semmi extra. A bécsi szelet mindenhol nagy és bőséges krumplit is kapunk hozzá. Forralt bor helyett egyszer kóstoljátok meg a puncsot naranccsal, nagyon finom. Azt hiszem a csúcson lévő hütte és a Kanzelbahn tetejénél lévő a legdrágább. Összességében azt mondhatom el, hogy álom az a hely, fantasztikus panorámákkal széles és hosszú pályákkal, jó hangulattal viszont sajnos sok balesettel. Az 5 nap alatt én 4-szer láttam leszállni a helikoptert, de állítólag volt több dolga is. A boardosoknak és buckakedvelőknek érdemes bemenni az erdőbe vannak biztonságos kijárt utak, de előtte győződjetek meg róla, mert én egyszer elmentem szűzhavazni és nem volt tovább csak erdő de az is a sűrűből, úgyhogy fél órát másztam felfele a 120 cmes hóban mire felértem. Erőm persze nem maradt síelni. Az 1-1A pálya találkozásánál figyeljetek ott könnyen megvan a "bumm" sok a pálya ördöge. Jó csúszást kívánok mindenkinek nekem holnap irány 5 nap Chopok.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.02.19. 11:40
Greni! várom majd a beszámolódat, mert mi jöv. vasárnap (26.án) megyünk Gerlire
Carel
4 élménybeszámolót írt
4
18 éve tag
2006.02.19. 10:53
Üdv Sporttársak!
Most hétvégén FEB23-FEB26-ig van egy szállásfoglalásom Villach(Afritz am See)Pansioban egy 4személyes családi szobára(https://www.mirnock.at) Ingyen és bérmentve átadom bárkinek aki jelentkezik! Szállás+bőséges félpanzió 38EUR/fő/nap!Helyszínen kell fizetni! Verditz sílift 900m,Gerlitzen 6km,Bad Kleinkircheim 11km! Sajnos kiesett kis csapatunkból egy család sérülés miatt!:( Ha érdekel hívj: +36209465325 (Viktor)
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2006.02.15. 09:51
A legfrissebb info, tegnap délutáni telefon: a hegyen napközben +6 fok, szikrázó napsütés, a pályák teljesen le vannak jegesedve. Az időjárás előrejelzés mára-holnapra friss havazást igér.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.14. 12:39
köszi, az infokat. Csütörtökön, megyünk aztán ha megjöttünk lesz sok sok fénykép a neten. Majd írok. Üdv mindenkinek.
Ricsi
62 élménybeszámolót írt
62
19 éve tag
2006.02.13. 08:11
A keycardra 5 eur kaúciót kell fizetni, amit leadás után visszafizetnek.A bérleteket nem ellenőrzik.A feleségem is 2 napig összecserélte a bérletét 9 éves lányommal, senki sem vette észre, hogy gyerekjeggyel megy.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2006.02.11. 22:20
Greni82
ha majd magyar szót hallok akkor majd kiabálok. oké?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2006.02.11. 18:44
no para :)
a hetes bérlethez nem kell semmi, fénykép sem ! keycardon fogjátok kapni (hand free zone). az, hogy két 26 évesnek olyan bérletet intéztetek, ami 25 évesig szól nem lehet gond !
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.11. 18:16
Stani, vagy aki járt már kint!

Tudnál nekem egy pár szót mondani a hetes bérletről? Úgy tudom nem fényképes. Van rajta valamilyen személyes adat? Kell hozzá valami igazolvány vagy ilyesmi, vagy magában is érvényes? Van 2 26 éves utazó, és nekik 25 év alatti bérletet intéztünk, csak nem szeretném h gond legyen.
Greni82
37 élménybeszámolót írt
37
18 éve tag
2006.02.11. 18:13
Heló Szala4!

Mi az Aichelberghof panzióban leszünk Annenheimben, a kabinos felvonótól 150 m-re. mindenki komlói? Mert akkor ha magyar szót hallok akkor majd érdeklődöm :-))
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.