Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Andorra

ÜZENETEK (175)Időben csökkenő Időben csökkenő
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.10.24. 17:45
Úgylegyen!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2007.10.24. 17:34
A brit meteorológiai szolgálat szerint az idei télen Andorrában lesznek a legjobbak a hóviszonyok egész Európában. Tavaly itt sem volt sok hó, de az előző négy év nagyszerű volt.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.10.24. 16:30
Hát igen, a PDFeket előbb-utóbb megunja a zember szeme... :-)
Köszi a sok infót!
Azt már én is olvastam valahol, hogy ott jóval tovább mennek a felvonók! Ezt nem értem az Osztrákoknál, meg a Szlovákoknál, hogy amikor már 6ig világos van, miért kell 4:00kor zárni a felvonókat...
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2007.10.24. 12:34
Ma reggel megjött a Vallnord klubkártyám:)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2007.10.23. 20:55
Mi is nézegettünk apartmanokat, de sokszor azokat nem árulják csomagban,szóval a bérletet külön kell megvenned!
Ha meg árulták, akkor nincs kaja (mily érdekes:) ), ugyanakkor árban ugyanannyi vagy több.
Egyébként javarészt apartmanhoteleket képzelj el.
Szállást ennél olcsóbban kihozni lehetetlen, mint mondtam ilyen kondiciókkal. Én kiküldtem egy rakat hotelnek mailt, s még mindig az a bizonyos pas de la casai a nyerő, ráadásul ők mindig gyorsan válaszoltak. Valamelyiknél 4-5 nap volt az átfutási idő:D
Ez a spanyol Kamel utazási iroda ajánlata, jó böngészést :)
http://www.skikamel.com/kamel/grand_valira_alojamiento_forfait.pdf

Encampi szállások
http://www.encamp.ad
Árees->Turisme->Allotjament

A transzfer a Barcelonai reptértől(nem Girona!) Andorra la Velláig 50 euró/fő/retúr, ebben a sífelszerelés nincs benne.
Egyébként pont azt nézegettem, hogy ha három-négy ember van,akkor érdemesebb autót bérelni, mert ca. árban ugyanott lesz, s gyorsabb, kényelmesebb, ráadásul jóval rugalmasabb,hiszen nem vagy a menetrendhez kötve.

Reptér gyanánt még érdemes Toulouse-t is számba venni, ca 170 km Andorrától.
A legjobb persze Pau lenne (30 km-n belül),de ide csak Londonból visz a Ryanair.


Egyébként a felvonók ötig, fél hatig járnak!!!

Jut eszembe; ha úgy van igényelj prosit az andorrai turizmus iroda brüsszeli központjából:
http://www.andorratoerisme.com/de/brochures.lasso

Ha megadod a címedet,akkor postázni fogják, ettől a sok online-pdf-es dologtól egy idő után keményen elkezd az ember szeme jójozni:D
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.10.23. 20:27
Huh, ez jól hangzik, meg a képek sem rosszak! :-)
Én annyira még nem jártam utána a dolgokna, de amit a neten láttam az nagyon tetszett.
A szállást, ha lehet szeretném olcsóbban kihozni, de nem tudom, hogy apartman+kajavásárlás verzióval hogyan lehet kijönni. A kajaárakról tudsz valamit? Engem nem zavarna az Encamp-os megoldás sem, de persze a pályaközeli szállás sokkal jobb.
A reptéri transzfer kb mennyi? Mondjuk Barcelonából?
Mi ketten lennénk, meg lehet, hogy mást is érdekelne a dolog, csak még gondolkodó állásponton vagyunk. Pedig jó lenne idben döbteni, de meglátjuk mi lesz...
Köszi az infót meg a képeket!
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2007.10.20. 18:51
@poweee : jaja :DD

@vasssy
Mi március 24-ápr 1, így megyünk. A hóval nem lesz gond, mivel 1700tól kezdődik a terep és 2650 méterig mennek a felvonók+mindig április közepéig/végéig tart a szezon+majd 1100 hóágyú:)
Ebben az időszakban még az a jó, hogy közvetlenül Húsvét után van -legalábbis idén-, így már az a nagy tömeg sem lesz.

Egyébként maga Grandvalira eszméletlen, már eléggé körüljártam a témát, tengernyi oldalon, linken, fórumon keresztülrágtam magamat, a bookmarksom tele van andorrai linkekkel :)
Az egyik volt kollégám tavaly és tavalyelőtt is sízett Grandvalirán és ő nagyon el volt ragadtatva tőle, ő mondta azt, hogy ez nem csak egy egyszerű síelés, hanem egy komplett téli üdülés.
A repjegy 125 euró volt mindennel együtt. Most nézem, hogy a Skynak van 95 euróért, de ha jól tudom náluk nincs benne az árban a sífelszerelés, szvsz az is lesz 125 :)
A barcelonai reptértől a Novatel és az Autocars Nadal megy folyamatosan, minden nap; reggeltől az esti, késő esti óráig.
Ryanair 60 eurótól visz, igaz Linztől, viszont ők Gironába szállnak le, onnan ha jól tudom csak a Novatel van.
A szállás 8 nap 7 éjre síbérlettel+félpanzióval 420 euró, és ez ráadásul fenn van a pályáknál a Pas de la Casa szektorban!
Ennél jobb áron, ilyen kondiciókkal nincs szállás, leszámítva Encampot, de az nem pályaszállás, illetve minden nap a Funitellel (6 km hosszú, vagyis ,mint Nassfelden a MIll Xpress) kell a pályákhoz felmenned. Szóval a Pas de la Casai megoldás az sokkalta kényelmesebb.

ezek a fotók április közepéről valók:
http://xs220.xs.to/xs220/07426/grandv1.jpg

http://xs220.xs.to/xs220/07426/grandv2.jpg

ezek meg március második felében készültek:
http://xs220.xs.to/xs220/07426/grandv3.jpg
http://xs220.xs.to/xs220/07426/grandv4.jpg

Esetleg érdemes kiváltani a Vallnord Member cardot (ilyen szép magyarosan fogalmazva:) )
ami teljesen ingyenes és különféle kedvezményekre jogosít az üzletekben,éttermekben bárokban vagy éppen wellness központokban.
Az Anyos fürdőbe 50 %
Azt hiszem a Caldeába (Európa legnagyobb hegyi élményfürdője) is ad valami "diszkántot".
Mi egyenlőre hárman vagyunk, plusz még van 1-2 személy, akik majd nov-decemberben tudnak biztosat mondani, köztük az egyik jó ismerősöm, haverom, igaz ő Londonból repülne, mivel ott él,aztán majd a helyszínen csatlakozna a teamhez:)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2007.10.20. 18:02
Stani, amikor megláttam a bejelentkezős képedet, rögtön arra gondoltam, hogy megkérdezem, van-e aktualitása, de részben megkaptam a választ. :-)
Még tavasszal nézegettem Spanyol/Andorrai terepeket, hogy hova kellene menni jövőre és Grandvalira meg a Sierra tetszett meg nagyon. Grandvalira azért is jó, mert Barcelonába láttam egész jó áron repjegyet és ha jól tudom onnan van busztranszfer andorrai terepekre.
A bajom az, hogy megint húsvét utáni 7en (márc22-30) lenne időnk elmenni messzebb/hosszabb időre, de nem tudom, hogy hó szempontjából jó-e még. Az OK, hogy az Alpokban sokszor áprilisban éri el a hóvastagság a maxot, de nem tudom, hogy a Pireneusokra meg a Sierrára mi a statisztika. Mondjuk ha az idei évből indulok ki, akkor van remény, mert március vége felé még volt hó bőven...
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.10.20. 13:35
:) most nezem a kis kepet is kicsertelted grandvalirasra:) mar nagyon be vagy zsongva ahogy latom:)
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2007.10.19. 14:28
A hét elején küldtem egy emailt az Andorrai Turizmus Irodának/Szövetségnek.
Ma már meg is érkezett a csomag; két andorrai térkép, pályatérképek (Grandvalira és Vallnord egyaránt), fényképalbum, hotel&szállás listák, árakkal stb, egyéb hasznos információk Andorráról; pl az összes cég felvan sorolva, akik transzfert szerveznek incl menetrenddel!
Aki Andorrába készül csak ajánlani tudom!
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.12.09. 19:37
"mert mégiscsak eu."
Andorra nem tagja az Eu-nak...
Ettől függetlenül lehet olcsó repjegyet szerezni a fapadosok révén, akik mennek Barcelonába, innen kb. 200 km Andorra.
"Akkor miért nem mentek többen andorrába?"
A távolság miatt, ami sokakat elrettent, ill azért mert buszos síutat egyik utazási iroda v. magánszemély sem szervez Andorrába. Ugye csoporttal utazni jóval olcsóbb, mint hárman-négyen.
"Drágább andorrába egy hetet eltölteni, vagy ugyanannyiba kerül mint egy osztrák/olasz/francia "
Kb. hasonló árak
holotron9323
75 élménybeszámolót írt
75
18 éve tag
2006.12.09. 16:59
Néztem a webkamerákat vallnord.com és a grandvalira.com-on hogy bár nem túl jó minőségű, de van hó és síelnek is rajta. Foglalkoztat a gondolat hogy ide kellene menni. Ha már most van hó az jó jel, és jövőre január február körül eshet még.
Akkor ez talán azt is jelentheti hogy hóbiztosabb mint az itt sokatok által ajnározott osztrák olasz francia ország. Akkor miért nem mentek többen andorrába? Ez jobban elérhető mint libanon, és még nagyon olcsó repjegyre is van esély, mert mégiscsak eu.
Drágább andorrába egy hetet eltölteni, vagy ugyanannyiba kerül mint egy osztrák/olasz/francia gleccser? Ár/érték arányba melyik éri meg jobban?
cszoli00
28 élménybeszámolót írt
28
18 éve tag
2005.12.16. 12:47
nagyon jó hely lehet!
idén bevan iktatva a tervbe La Molinával együtt. egyelőre szállást keresünk, és azt se igazán tudjuk mivel menjünk. mikrobusszal vagy fapadossal
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2005.09.01. 13:24
hát igen, nagy vágyam 1x ide eljutni :)
az indexen van néhány beszámoló róla, bemásolom ide:

"ár-érték.hóbiztosság szempontjából, ha országot nézünk, akkor andorra. tavaly áprlisban voltam itt a skyeuroppal el tartar+pas de le casán, összesen kb 200 km pálya, s csúcs, hogy milyen hely, még dögivel volt hó, ugyanakkor, volt, hogy letekintettél vmelyik csúcsról, s a szemközti pályákon szinte senkit sem láttál, s végig kék ég és napsütés volt, egyike a legnagyobb európai síélményeimnek."

"Pas de la Cas+El Tartar azaz Garndvalira (andorra), mivel én erről beszéltem:
főszezonban is 260 euró körül van a 10 napos, ezért közel 200 km pályát nyújtanak és 63 felvonót; 4 kabinos, 28 székes a többi húzólift, amikor én voltam áprilisban akkor lényegesen olcsóbb volt. s egy exkluzív helyen sízhetsz, meg a pireneusok alapból nem egy olcsó hely, s ehhez képest ez jó ár (szerintem). még olcsóbban jöhetsz ki, ha vmelyik fapadossal mész, márha van ilyen skipackage csomagja, mint pl az easyjetnek, sajna a skynak nem volt, én ezzel voltam. "
"a sky-al Andorrában voltunk tavaly áprilisban, de mivel sajna nem repül a fővárosig (azt hizsem itt nincs is nagy nemzetközi reptér, ha tévednék, akkor vki javítson), szóval Barcelonáig mentünk, innen busztransferrel tovább. a repülő gyors s kényelmes volt és per fő 15-20 000-ből kijött, ebbe már benne van minden (illeték stb).
"
garag
15 élménybeszámolót írt
15
18 éve tag
2005.09.01. 13:11
Andorra érdekelne. Járt már ott vki? Beszámoló?
kösz előreis
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.