Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Boardos kérdések

ÜZENETEK (936)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2019.01.03. 00:53
Raven fastec kötésekről valakinek tapasztalat? Használható vagy felejtős?
vau
81 élménybeszámolót írt
81
13 éve tag
2018.12.13. 17:04
Ööö, WTF??
Egész pontosan nagyon nem igaz, hogy a 10m rádiusz nagy. Sőt, azt mondanám, a 7.5 m rádiusz használhatatlanul kicsi! Volt ekkora rádiuszú lapom, tudom. Carving-ra a 9-10m rádiusz a kényelmes alternatíva normál testfelépítéshez (70-80 kg). Ami ez alatt van, az csak kiugrik, ill. túlzottan aládkanyarodik, és ettől sodródik. Ami el fölött van, na az kezd stabil is lenni, de ahhoz kell a rutin is.
Nagyon kevés olyan boardost látok a pályákon, akik mennek olyan lassan, hogy 7,5m rádiuszt meg tudjanak tartani carvingban. Ahhoz majdnem helybenállva kell dölöngélni.
(ugye a megfelelő carving nem abból áll, hogy a lapot élére rakod és visz, hanem terheled, szűkíted, stb. Azaz nem 7,5 m rádiuszon fog haladni, hanem jóval kisebben)
Előzmény: (golo 202257)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2018.12.06. 15:48
Szia,

Alapvetően teljesen jó a bakancs + kötés kombinációd, nem biztos hogy megéri egy nagyon alap lapot venned főleg ha már magabiztosan board-ozol. Nem tudom hogy hány napot mész egy szezonban, de lehet itthon is komolyabb lapokat bérelni és ki tudd próbáli a különböző márkákat, formákat stb... Vagy esetleg használtan valamit...


Erre a stílusra camber közép és rockeres orr/vég pont fekszik, vagy esetleg valamelyik hybrid forma.
A szélsőségeket érdemes kerülni túl nagy, túl merev stb...

Ha továbbra is vennél a három közül én is Nidecker-t mondanám...

Itt vannak még ilyen "best-buy" dolgok de ezek mind drágábbak lesznek :

https://thegoodride.com/snowboard-reviews/?mens=1&favorites=1

Üdv
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.12.05. 21:05
A lengyel lapok ár/érték arányával nehéz versenyezni, ha tetszik nyugodtan veheted azt. A decathlonossal pedig gyors lehetsz a pályán és megtart ha jeges, de a 10m-es sugárral inkább csak nagy íveket húzhatsz, carvingozáshoz nem való. Ilyen árban nehéz alternatívát ajánlani, én most csak ezt találtam, ami itthon 65.000 Ft-ért elérhető:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Ha érdekel, üzenj privátban, vagy használd a Google-t.
ingkisstamas
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2018.12.05. 19:44
Szia.
Testfelepitesem atlagos, 74 kg, 42,5-es labmerettel, 1,75m magassag. En inkabb a Raven fele hajlanek, ha estleg van mas harmadik variens, megoszthatod velem.
Koszonom.
Előzmény: (golo 202251)
ingkisstamas
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2018.12.05. 19:36
Szia, koszi a gyors valaszt.
Tudasszintem szerintem egy olyan kozephalado-haladonak felel meg, eddig regi puha boots-om volt, es 10 eve vasarolt hasznalt Quechua klasszik camberes lap, hasznalt puha kotessel. Iden valtottam K2 Maysis bootsra es Union STR kotesre.
Mit szeretnek? Igazabol szeretem a sebesseget (kicsi korom ota sizek, azt azert jobban, mint a snowboard-ot), szeretem a carving-ot, es kiprobalnam a freeride-ot is. Gyakorlatilag egy olyan deszkat keresek, amelyik megallja a helyet a palyan (meg akkor is, ha kicsit jeges is), de ha veletlenul szuz havat lat, azert ne fossa ossze magat! :)
Probaltam osszegyujteni az informaciokat, es amire rajottem, hogy egy olyan lapot kellene valasszak, amelyik direkcionalis, legyen az orra kicsit rocker-esebb.
Ha van otleted, szivesen meghallgatom.
Koszonom.
Előzmény: (totyi69 202242)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.12.05. 19:18
Az első 10m ívsugarú, a másik 7,5m! Az előbbihez nagy sebesség kell és fizikai erő (vagy testsúly), hogy beforduljon, és még akkor sem biztos, hogy élvezni fogod, mert nagyon fárasztó lesz. A merevsége is nagyobb és nekem az anyagösszetétele sem tetszik (csak 20% fa, a többi műanyag és ragasztó), bár a talpanyaga jobb. A második lap sokkal fordulékonyabb, toleránsabb és könnyebben kezelhető. Azt, hogy neked melyik lenne az ideális, vagy inkább egy harmadik, azt a testsúlyod, stílusod, lábméreted, kötésszög (kacsa vagy nem kacsa) ismeretében tudnánk megmondani. Szerintem keress fel egy szaküzletet, ahol ebben is segítenek.
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2018.12.05. 16:17
Szia ingkisstamas,

Háát egyiket sem használtam még de az adatlapok alapján elég eltérő felhasználású lapok,

Wed’ze Bullwhip 700 - klasszik camber, rocker orral szerintem egy merev szűzhavas/carving lap lehet és elég nagy méretben gyártják (160-166 cm)

Raven Grunge - pedig egy hybrid camber all-mountain lap közepes keménységgel ( bár a hybrid lapok talán 1 fokkal keményebbnek tűnnek mint ami rá van írva). ez általános felhasználásra jobb lehet.

Célravezetőbb, ha megírod hogy mire szeretnéd használni milyen tudásod van, esetleg miket vásároltál ezidáig ( kötés, bakancs) mert nem árt ha az is pariban van a lappal.

Üdv, Tamás
ingkisstamas
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2018.12.04. 20:03
Sziasztok. Uj deszkat szeretnek vasarolni, probalok nem tul sokat kolteni ra, mivel teljes szettet vettem az iden, s mar igy is joval kifutottam a keretbol. Szoval ket modell kozott vacilalok, az egyik a Wed’ze Bullwhip 700-as, a masik a Raven Grunge.
Ha van koztetek olyan, aki esetleg ezeket a modelleket ismeri es esetleg probalta is, az kerem ossza meg velem is. Elore is koszi!
bouquetk
383 élménybeszámolót írt
383
12 éve tag
2018.10.29. 10:31
Mondjuk Fanningbergre csak egy út van. A GPS ugyan ad egy másikat is, ami valahova felülre a csákányos környékére vezetne, de az télen járhatatlan. (Mi azért tettünk egy próbát, még 4WD-vel is kalandos volt.) A normál felmenet is lehet hóláncos havazás után, de választható a síbusz is. Egyébkét rendesen takarítják. Egyébként ekkor mi is délre értünk fel, de így is megérte a freeride a hátsó ülős mögött.
Előzmény: (TKata 201665)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2018.10.28. 22:00
Csak eszembe jutott hogy idén március végén egy család felment Sankt Michaelből Fanningbergbe. Elvileg síelni, de a 20 km elég kalandosra sikerült. Meredek, kanyargós, vizes-havas-csúszós, visszacsúszós, árokfogós, családipánikos, hóláncfeltevős másikútválasztásos minden volt míg végül délben már síeltek. És valóban nem voltak sokan.
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.10.28. 20:10
Oka lehet távolság, iskolai szünet hiánya, napszak, pályák mennyisége (sokan a minőség helyett a km-eket választják) ....
Előzmény: (TKata 201661)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2018.10.28. 19:01
Azért arra is gondolj, hogy ahol nincs tömeg, annak valami oka van. Pl a megközelíthetőség, lassúbb liftek stb. De valamit valamiért.
hoffercs
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2018.10.28. 16:07
Utána fogok nézni. Nagyon szépen köszönöm!
Előzmény: (golo 201657)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2018.10.28. 15:19
Ahol voltam és merem ajánlani: Riesneralm (5-ös pálya!), Galsterbergalm, Fanningberg. Mind nyugis hely és nincs tömeg.
Előzmény: (hoffercs 201653)
hoffercs
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2018.10.28. 14:26
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Nagyon kis tudású snowboardos vagyok. A barátaim is kezdő stádiumban vannak.Beszélgettük,hogy elmennénk egy hétvégére Ausztriába snowboardozni. (Salzburg,esetleg Bécshez közelebb) Stuhleckre szoktunk járni,de ott nagyon sok ember van,hamar buckás lesz a pálya és az már számunkra gondot okoz a tudás hiánya miatt. Kérdésem az lenne,hogy tudnátok e esetleg hasznos információval szolgálni,hova lenne érdemes elmennünk?! Én úgy gondolnám,ahol több a kék pálya ott jobban tudnánk gyakorolni...

Válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.10.15. 07:39
Az igaz de én csúsztam műanyagon és azon játszani sem jó :-)
Ellenben napokig vakargathattam a lapról és a kötésről a műanyag dzsuvát.
Ja amúgy ebből a nézőpontból iszonyat környezetszennyező is.
Előzmény: (Bélapó 201561)
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2018.10.15. 06:43
Minek a műanyag, nézd meg:https://vimeo.com/191654802 "sielést kiegészítő sportok/Őszi sielés falevélen"
Bélapó
1432 élménybeszámolót írt
1432
18 éve tag
2018.10.15. 06:30
Miért? Neked nem volt gyerekkorodban fa-puskád? Annak sincs köze a valósághoz, mégis jó volt vele játszani!!
Előzmény: (minerel 201557)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2018.10.14. 19:10
mert köze sincs a valósághoz...
Előzmény: (TKata 201555)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.