Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Zell am See
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Tauernsuites Mitterwirt by ALPS RESORTS - 20% szezonzáró kedvezmény
ÜZENETEK (380)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.13. 20:07
:) Most nem fotóztam , holnap talán lesz idő rá :)
Előzmény: (mitro 97925)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2010.12.13. 19:22
Te voltál a láncszem a tavasz és a tél között a Hirschogelen. Stani, a hólánc(szem). :)
Láthatunk néhány 10 pontos képet?
Előzmény: (Stani 95915)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.13. 18:39
Igazán az elmúlt napokban havazott, azt hiszem az mindent elmond a leesett hó mennyiségéről, hogy egyes kanyaroknál az arcodat csapkodja a friss, puha, porhó. A Kettingbahn környéke ma is egy "hit" volt és délutánra végre a Nap is megmutatta magát; csak úgy csillogtak a hómezők, a lemenő Nap utolsó sugaraiban fürdött az egész táj; a hó alatt roskodozó fenyőfák, a vastag hótakaróba burkolódzó hegyoldalak. Lenn a Zelli tó sötétkék vizén köszönt vissza a hamisíthatatlan téli táj. Sok ilyen decembert !
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.03. 18:07
Ma leszakadt az ég, pályán kívül a védett helyeken térdig érő porhó, a Kettingbahn környékén nagyon szuper volt. Ment a Hirschogel is -utóbbin én voltam a szezon első vendége, ahogy a tavalyiban az utolsó-, az itteni pályák nagyon rendben voltak.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.12.01. 20:30
Ma:
délelőtt 10 óráig felhős idő, utána havazás kb. délután kettő óráig. Három előtt valami elkezdett pislákolni az ég szürkeségében: a Nap akart utat törni magának; sikerült! Az utolsó egy óra kék éggel és napsütéssel búcsúzott. A pályák tip-top, különösen a Kapellenhang és a Breiteck. A Standardabfahrt (fekete 13as) is nyitva, reggel sikerült elsőként lemenni rajta :)

Néhány momentum máról.
amazingzell.jpg
amazingzell2.jpg
amazingzell3.jpg
amazingzell4.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.11.30. 17:43
Szombat:
szép napos téli idő, reggel - 14 fok, napközben -12. Pályák ok, 11ig voltam fenn.
Hétfő:
havas, időnként köd, a csúcson erős szél, ami a -10ben kissé kellemetlen tud lenne. kb. 9.15ig csak én és két síelő:)
Ekkor már ment a Hahnkopflift. Pályán kívül lehet jó részeket találni, kb. 30 cm pulverral.
Holnaptól megy a Standardabfahrt völgypálya (fekete)
Péntektől Trassabfahrt völgypálya (fekete), Hirschogelexpress négyüléses , értelemszerűen a hozzá tartozó pályák is
Szombattól: Glocknerbahn négyüléses és pályája ill. a Schüttabfahrt völgypálya (piros), továbbá az Areitbahn I kabinos.
Tegnap már ratizták a schmittentali feketéket, brutálisan hóágyúznak, úgy látszik az 13-17 millió nem hiába volt:)

A Schmittenhöhebahn új völgyállomása jóra sikeredett; van Intersport is és a parkolóktól mozgólépcsőkkel lehet feljutni a pályákig, felvonókig!
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.11.26. 11:09
és megérkezett a havazás!
zell.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.11.25. 18:51
Immáron a völgypályákat is hóágyúzzák.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.11.24. 17:53
Úgy néz ki minden a legnagyobb rendben megy, ugyanis szombaton nyitnak. Egyelőre a felső pályák és felvonók lesznek nyitva, amiket a TrassXpress nyolcfős kabinossal lehet elérni.
Hogy pontosan mi lesz nyitva az a napokban fog kiderülni; számításaim szerint a következő felvonók a TrassXpress mellett:
- Breiteckbahn hatüléses
- Kettingbahn hatüléses
- Kapellenbahn négyüléses
- Hanhnkoplift

Esetleg még a négyüléses Glocknerbahn és a négyes Hirschkogel.

A hóágyúk továbbra is dübörögnek!
Előzmény: (Stani 94320)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.11.23. 10:16
Ha minden jól megy november 27.-én azaz szombaton kinyitnak.
Egy-két tavaly decemberi kép Zell-ből
zelldec.jpg
zelldec2.jpg
zelldec3.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.11.20. 14:06
19 milliós fejlesztések idén:
https://sielok.hu/rovat/hirek/cikk/zellamsee-2010/
Jövő héten megmutathatják, hogy mit tudnak a hóágyúk!
Közben havazott, mai webcam
zellamsee.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.05.10. 09:45
Koty jóvoltából a videó is: https://sielok.hu/video/freeride-zell-am-see/
Előzmény: (Stani 89001)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.04.18. 20:17
Napsütéssel búcsúzott Zell am See, a mai délutánt az itteni sípályákon töltöttem. Kedden azt írtam, hogy üresek voltak a pályák, ha akkor így fogalmaztam, akkor nehezen találok megfelelő jelzőt a mai délutánra. A Hirschkogel Express és Gloknerwiese négyüléseseket csak miattam kapcsolták be, amikor kiszálltam a Hirschkogelből egyből le is állították. Mikor felértem kissé befelhősödött, aztán három óra körül újra a napsütésé lett a főszerep. Lenn a völgyben smaragzöld színben pompáztak a mezők, a nap sugarai meg-meg csillantak a Zelli tó mélykék víztükrén. S a pályák? Egy élmény, kiváló firn. A Breiteck Alm széles lejtője ezúttal is jó választásnak tűnt. A Kettingbahn és Kapellenbahn libegőknél a 8-as, 6-os és 3-as fenomenális volt. Rég síeltem ilyen jót a fekete Wilder Kaiseron (6-os).
Ahol szerdán friss porhóban rajzoltuk a hegyoldalt, most nagyszerű firn fogadott, olyan, amit utoljára jó egy hete a Katschbergi Snowbowle-ban élvezhettem.

Zárásra feltámadt a szél, a fenyőfák ágai csak úgy lengedeztek, mintha integetnének, ők is búcsúznának.
Panorama-13.jpg
Panorama-11.jpg
1.jpg
2.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.04.14. 22:17
A mai délutánt ismételten Zell am See-ben töltöttük. Ahogy tegnap írtam a kilátás meseszép volt a tóra, ma ebben nem gyönyörködhettünk, de nem bántunk, hiszen helyette igencsak megrázta Holle Anyó a dunyháját és Kaprunhoz hasonlóan itt is temérdek hó esett le, a hóhatár kb. 1100-1200 méteren mozgott.

A pályán kívül valami hihetetlen élményben volt részünk, és tényleg csak mi voltunk azon a bizonyos hegyoldalon, senki más. A hatüléses Kettingbahn melletti erdős részen igazi tree skiing élményben részesültünk, de jónak bizonyult a Hahnkopf melletti fenyőfákkal övezett rész is.

A tegnapi naphoz hasonlóan ma sem kellett embereket kerülgetni, különösen nem a pályáktól távol. Egy igazi téli nap, sok-sok mélyhavas csúszással, kicsi olyan volt mint az október közepi Planai szezon nyitó freeride-unk, de ez a délután sokkalta aktívabbra sikerült, egymás után soroztuk a lejtőket.

Soha rosszabb áprilist !
zell1.jpg
zell2.jpg
zell4.JPG
zell3.jpg
zell5.jpg
zell6.jpg
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.04.13. 19:44
A kedd délutánt Zell am See-ben töltöttem, és meg kell mondanom; igen jó választás volt. Ilyen üresen még nem láttam a síterepet, csak te és a hegy. Felfelé a felvonókon hihetetlen nagy csend volt, csak itt-ott csicseregtek a madarak.
A teljes csendet és ürességet csak helyenként "zavarta" meg néhány kóbor angol és belga síelő.

A Breiteckalm sípályája kitűnő, jókat lehetett rajta carvingolni. A Hahnkopfnál némi kis tree skiing-el fűszereztem meg ezt a csodás napot.

A völgypályák közül hivatalosan a fekete Standardabfahrt tart nyitva, ami még négy óra után is meglepően jó állapotba volt.

Egészen zárásig pislákolt a nap a szürke felhők közül, az utolsó menetnél egy-két eltévedt hópihe táncolgatott alább; előhírnökei a holnapra várható havazásnak.

A kilátás a tóra igen pazar, lenn már üde zöldek a rétek.
gondola-with-the-lake.jpg
trees.jpg
skiing-with-view-to-the-lake.jpg
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.03.25. 20:55
Az elmúlt hétvégét, részben itt szerveződött társasággal, Zell am Seeben és Kaprunban töltöttük. Minden nagyszerű volt, a csapat, az idő és a pályák, szóval nagyon összejött. Meleg volt, sütött a nap így a hó lent firnes volt. Utolsó napra Kaprunba mentünk, ami igen jó választásnak volt. A hó és az idő is csodás volt.
Pár kép a hangulat kedvéért:
IMG-1338-1.JPG
IMG-1369-1.JPG
IMG-2034-1.JPG
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.03.21. 17:41
A hétfői és keddi havas és meglehetősen téli napokat szerdán verőfényes napsütés váltotta. Nem lehetett kérdés, hogy ezen a napon korán kell kelni és nyitásra kinn lenni, hogy elsőként élvezhessük a csodás időt és a friss havat.
Már csak azért is, mivel némi porhavazás volt tervben, ugyanakkor az előrejelzések enyhülést mutattak, és ki tudja, hogy délben még porhó lesz vagy már nem (később kiderült, hogy nem csak délben, de még csütörtökön is).

Hivatalosan 8.30 h-kor kezdenek a felvonók, de a Schmittental végéből induló Schmittenhöhebahn nagykabinos már rendszerint 8 óra után 10 perccel startol. A "váróban" néhány helyi és egy-két alkalmazott, no meg 2-3 elszánt freerider toporgott, várva, hogy a forgókapukon zöldre váltson a jelzés.

S végre, zöld utat kaptunk, irány a kabin, ami el is indul, hogy gyorsan a magasba röpítsen. Bár a modern nagykabin lcd kijelzőkkel van felvértezve, ahol különféle sífilmeket vetítenek; ezúttal a tekintetek a tájra összpontosultak; frissen kezelt lejtők, behavazott fenyőfák , a fehér hegyoldal és a mélykék ég lélegzetelállító kontrasztja.
Kivasalt lejtőkön az első íveket húzni mindig is nagy élmény, csak te és a hegy, a lejtő.
A Breiteckalm valami fenomenális volt, hasonlóan a négyüléses Kapellenbahn melletti Sissi Hang.
Végül aztán a Rome Park melletti ritkás fenyvesbe kötöttem ki, ahol meglepően sok mélyhó fogadott; sehol egy nyom.
Míg délutánra a Sonnalm egyes lejtői már kissé firnesedtek, másutt még porhóban rajzolhattuk az íveket. A 15-ös Südabfahrt ekkora maga volt a tavaszi élmény; mintha késként kented volna a vajat.

Másnap újra Schmitten, az idő hasonlóan meseszerű, a kilátás ugyanúgy pazar. A csúcsról vagy 30-40 háromezrest számolhatunk össze, köztük Ausztria legmagasabbát, a Grossglocknert.
De lesz e még porhó odafenn ? A válasz igen, a Kettingbahn északabbi oldalán "némi" tree skiing, lényegében a szabad órákat szinte csak itt töltöttem, nem lehetett megunni. Ráadásul a meredekség is adott; egy jó piros, fekete pályának felel meg. Az itt vezető freeride útvonal azonban a naposabb oldalon van, és az már firnes volt. Hihetetlen, hogy mennyire számít, hogy hogyan éri a Nap, vagy éppen hogyan nem. A kicsit más fekvésű lejtők már tavaszi firnet kínáltak, míg tőle két-három méterre csak úgy porzott a fehér molekula.

Mindez képekben:
https://sielok.hu/fotoalbum/zellamee-marcius2010/galeria/
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2010.03.21. 00:05
Egy friss hír...sajnos..:(



Elgázoltak egy magyar síelőt Salzburgban
| 2010.03.20. 19:38 - Index

Mentőhelikopterrel vittek kórházba egy magyar síelőt Ausztriában – értesült a sitv.hu [1] a helyi turizmus irodától. A 65 éves férfi Salzburg tartományban, Zell am See síterepén ütközött egy cseh síelővel. A balesetben súlyos fejsérüléseket szenvedett a magyar férfi, helikopterrel a salzburgi kórházba szállították.
hirdetés

A baleset pontos okát egyelőre nem tudják. A cseh sértetlenül megúszta az ütközést, de a rendőrök egyelőre nem tudták kihallgatni, mert hamis címet adott meg a baleset helyszínén összegyűlt embereknek.

Látszólag jóindulattal bediktálta egy helyi hotel nevét, csakhogy később hiába keresték, kiderült, hogy nincs is ilyen szálloda.

A magyar férfi bukósisakot viselt az ütközés idején, valószínűleg ennek köszönheti, hogy életben maradt.

Zell am See Salzburg tartomány egyik jól ismert síközpontja. Híres a meredek, fekete pályáiról, az amerikai női alpesi sí válogatott is itt tartja az edzéseit a téli szezon nagy részében.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2010.03.18. 22:16
Zell am See tegnap & ma fenomenális volt, néhány mozzanat, bővebben majd holnap.
nyomfektetes-zellben.jpg
go-go-go.jpg
fahaz-a-rengetegben.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.