Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bosznia-Hercegovina: Jahorina

ÜZENETEK (682)Időben csökkenő Időben csökkenő
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.02.14. 21:26
Hát ezt jól mexívtátok; én azzal jöttem el feb. 5.-én kb 10 fokos melegben, hogy szerencse, hogy ma már nem kell síelni, mert nemigen lenne hol. Már az elöttelevö péntek is erösen határeset volt.
Előzmény: (vale46 110111)
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.02.14. 21:06
Sziasztok!
Február 05. és 12. között sieltünk a Jahorinán. Tényleg szuper hely, fantaztikus pályákkal. A hó mennyiségével voltak gondok, na nem a pályák mellett mert ott volt 70-80 cm is, hanem a pályán, mivel a január 19-21. között esett hó megdologzására nem volt lehetőség, miután elkezdtek rajta sielni, s lesielték a havat. (különösen a snowbordosok) Emiatt több lift nem üzemelt, több pályát nem lehetett használni, illetve ami használható volt ott is volt több helyen "zöld" folt. Ehhez jött még, hogy sok helyen nagyon jeges volt, valamint egy-két helyen apró kavicsok zavrták a sielést. A helyiek szerint ilyen rossz hóviszony nagyon régen volt, de hát ez van. Azt mondták, ha a hó érkezésekor nem indították volna a lifteket, akkor ott lincshangulat lett volna. Bíztak abban, hogy jön még hó, csak nem jött. Ettől függetlenül minden nap igyekeztek délután-este rendberakni a pályákat, ezt profin meg is oldották. Azt mondjuk nem tudtam kideríteni, hogy a hóágyukat miért nem üzemeltették, különösen február 08-09-től, mivel ettől kezdve erős mínuszok voltak éjszakánként.
Az időjárás az szuper volt, szikrázó napsütés egy hétig. A február 05-el érkező nagy felmelegedés annyira itt nem jelentkezett, mint mondjuk Ausztriában (ismerős mondta, hogy nem tudtak sileni, mert gyakorlatilag víz állt a pályán miután 20 fok meleg volt)
A szállásunk a Hotel San volt, mely tényleg pályaszállás, 50 méterre volt az első felvonó. A hotelt mindekinek csak ajánlom, kiválló szálláskörülmények, pazar svédasztalos félpanzióval, szaunával, s mindez 32 euróért naponta, 10 éves fiamnak meg 22-ért. (a San magyarul azt jelenti, hogy álom, hát nem állnak messze a valóságtól)
A hüttékben, a pályákon, de mindenütt az emberek nagyon kedvesek, bartáságosak, jószívűek, s nem utolsó sorban az árak is sokkal barátságosabbak, mint Európa felkapott sípályáin.
A Jahorina nincs elmaradva ezektől minőségben, úgyhogy azzal jöttem el, hogy jövőre is látjuk egymást.
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2011.02.13. 23:10
Köszi. Akkor nem hiába volt a hó miatt az aggódásod. Biztos nagyon szép helyen van, viszont elég messze is.
Előzmény: (Taormina 109862)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.02.13. 15:15
Szia Mitro,

igen, visszaértünk, nagyon szép volt, és gyönyörü idö is volt. Képeket én sajnos nem készítettem, de majd meginterjuvolom a fiamat.
Szerintem Jahorina minden szempontból nagyon jó terep, és ha az összes pálya müködik, egy hétre böven elég változatosságot is kínál. Sorbaállás szinte alig van.
Egy hátránya viszont minden kétséget kizáróan van: sok hó kell rá. Én erre a terepre 80 cm alatt nem indulnék el (mégegyszer). Köves, és valamiért nem használják az ágyúkat o C° alatt sem, ezért hamar elfogy a hó a gondos napi kezelés ellenére is. Ha viszont elegendö hó van, minden igényt kielégít.
Előzmény: (mitro 109805)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2011.02.13. 09:01
Szia Taormina!
Gondolom, már hazajöttetek. Milyenek voltak a pályák? Volt végül elegendő hó? Egy-két képet is tölts fel légyszi! Köszi.
Előzmény: (Taormina 106576)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.28. 18:51
Hú, akkor nem tom, melyik az; amire én gondolok, az a többitöl különállóan az út másik oldalán megy, keresztül az erdön, és annak se az elején se a végénél nincs a közelben semmi vendéglátóipari alegység.
Ez minden másnál mélyebbre megy le.
Előzmény: (pasity 106484)
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2011.01.28. 11:10
Idén még a Skocinje (Praca) nem ment ami a leégett Jahorina hotel előtt megy le kb 1000m-ig ( nagyon klafa 2 laza pálya van itt).Onnét indul ahol a Rajska Vrata étterem van.
Váltással soha semmi gondunk nem volt 1 eu=1.96 km.
Bár behoztak valami rendeletet szep. 1 -el hogy hivatalos helyen(?) nem lehet(mernek) eu-t elfogadni.
Nekunk a boltokban,éttermekben nem volt gond.
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.26. 13:01
Szia, a hójelentésben azt írják, hogy az Ogorjelica 2, meg a Skocine nem megy. nem tudod miért?
A Skocine az a nyagyon hosszú, ami az út másik oldalán megy nagyon mélyre le a völgybe?

Mire kell vigyázni az Euro váltásnál? És miért kell egyáltalán váltani? nem lehet mindjárt azzal fizetni?
Előzmény: (fabi74 105834)
fabi74
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2011.01.26. 10:44
Sziasztok!

Tegnap érkeztünk haza Jahorináról,egy hét alatt kb. 80 cm havat kaptunk,minden pálya üzemel.
Az árak nagyon barátiak (figyeljetek a számlázásra és az euro váltására)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.21. 15:35
Pardon, nem hu, hanem (pont)net
Előzmény: (Taormina 104999)
Taormina
78 élménybeszámolót írt
78
18 éve tag
2011.01.21. 15:34
Sziasztok, látom hülyeséget csináltam; hetekkel ezelött nyitottam egy topicot a társkeresöben, de sajnos senki se jelentkezett. most már látom is miért; az igazi Jahorina -fanok nem járnak arra, hanem itt vannak.
Jan 29.-töl feb 5.-ig foglaltunk szállást egy olyan kunyhóban, ami közvetlenül a pályán áll. Eddig már négyszer voltam ott, nagyon egyszerü de csodálatos környezetben van.
A szállás tényleg nagyon kedvezö árú; kb 10 €/fö/nap. Az utazás többször is veszélybe került, elöször, mert nem találtam senkit, aki velünk tartana, aztán azért mert mostanáig nem volt hó.
Tehát 3 kérdésem lenne: van-e valakinek kedve jönni? (3-an vagyunk, két generációból: két 20 év körüli fiatal, meg egy hozzájuk tartozó anyuka.
2. Ez nagyon hülye kérdés, de tudtok valami hozzávetöleges értéket mondani, hogy kb hány cm hó szükséges ahhoz, hogy jól lehessen síelni. Gondolom a 10 nem elég, és ha egészen friss, akkor a 20 se.
3. Miért annyira nehéz aktuális hójelentést taláni Jahorináról? Hol van a webcamera?
Üdv
Tao
mailben is kereshettek, söt úgy jobb lenne: sailandsing(at)gmx(pont)hu
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.01.19. 17:29
Ez örömteli valóban, s az előrejelzések szerint kemény minúszok lesznek, különösen éjszaka, de még napközben is a következő napokban (talán akkorát nem tévednek,hogy mégis plussz fokok lesznek) így biztos, hogy megmarad a hó.
Látod Pasity, igaz volt a hír, hogy január 19-e magasságban leszenk újra havazások!

Istenem de szörnyű volt nézni az elmúlt napokban a webcam képeket.
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2011.01.19. 09:20
Nagyon kevés a hó de azért működik 2-3 lift(ha jól látom 10 eu/nap).
A hotel Bistricában jan.15.-től 33eu/fő/nap/félpanzióért lehet megszállni(150m Ogorjelica felvonótól(6os).
Ma estétől kedd reggelig cirka 1m havat jósolnak(még lehet hogy én is kiugrok)!!!
zirafe31-12-2010-20019.jpg
zirafe31-12-2010-20021.jpg
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2011.01.18. 10:52
http://www.oc-jahorina.com/

Jobboldalt írják, hogy most éppen 5 fok van és 10 cm hó :(

Temperatura u 8:00 časova: 5°C
Visina snijega: 10cm

Ehhez képest több lift is jár (Gy.i.k.: "radi"/"dolgozik"), nem igazán értem...

Baby lift: Radi
Lift Poljice: Radi
Dvosjed Poljice: Ne radi
Šestosjed Poljice :Ne radi
Šestosjed Ogorjelica I: Ne radi
Dvosjed Ogorjelica II:Ne radi
Lift Željo: Ne radi
Lift Olimpik: Radi
Dvosjed Skočine: Ne radi
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2011.01.16. 10:37
Vigyetek kosarat és szedhettek málnát...:-)
Vagy tehettek mint mi ősszel...
IMG-0778.jpg
IMG-0768.jpg
IMG-0776.jpg
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.01.15. 20:27
Ha jól látom a webcam képeken - meg az időjárársi adatokon -, akkor esik a hó a Jahorinán! Hát ennyit az előrejelzésekről! 2 napja erős plussz fokokat jeleztek erre a napra, de eső nélkül. Ráadásul a következő 2-3 nap vonakozásában is kisebb nappali Celsiust írnak, mint korábban. (persze ebben is tévedhetnek az időjósok, mert mégis csak +10 Celsius fok lesz) Hát itt legyen valaki okos! S még van aki egy évre előre leírja az előrejelzést...
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2011.01.14. 12:02
A fórumon 19.-e utántól mondanak havat(nem tóm honnét jósolják) http://www.jahorina.org/vrijeme.php
Ezt szoktam nézni mielőtt foglalnék(2-3 nappal indulás előtt)eléggé biztosnak tűnt 3-4 év alatt.A hóágyúk megvannak és tesztelték is őket , csak a vízgyüjtő(medence ) körül van valami fólia elhelyezési gond(nem jött meg időben).
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2011.01.13. 22:36
Sajnos, nincsenek jó híreim. Eddig katasztrofális a szezon egész Boszniában, természetesen a hóhiány miatt. A szállodák üresek, síelők alig jönnek, nagyok a veszteségek.
Hiába vannak hóágyúk, azokat nem tudták használni az előző napokban, még éjszaka sem volt elég hideg.
Jahorinán 13 cm hó van, még az üzemeltetők is külön felhívják a síelők figyelmét a rossz hóviszonyokra. Táblákon jelzik, hogy senki se menjen a jelölt pályákon kívül síelni, ebben a vékony hórétegben.
Mindenki a hideget és a havat várja, amire még egy kicsit biztosan várni kell.
fabi74
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2011.01.13. 22:09
Köszi az infót!
Nagyon úgy tűnik, hogy csak a hóágyúkban bízhatunk. Jan 19-25-ig leszünk kint. Ezért ha tudtok többet erről a hóágyú dologról lszi írjatok vmi biztatót.
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.01.13. 20:17
Köszi az infókat, sífelszerelésünk van, de egyébként korrekt árnak tűnik a kölcsönzés.
Az mit jelent, hogy építik a hóágyúkat? Tudsz valami konkrétabbat erről írni? Kicsit kezdek izgulni, mert erős három hét múlva indulunk, a mostani előrejelzések jövő hét közepéig havat nem mutatnak, s nagyon pipa lennék, ha zöldelő dombokat kellene néznem egy hétig.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.