Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Bosznia-Hercegovina: Jahorina

ÜZENETEK (682)Időben csökkenő Időben csökkenő
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2011.01.13. 17:32
A hotel San jó választás(jó a félpanziójuk) ,30m a 6-os felvonótól, 10m a bolttól és a síkölcsönzőtől(10eu/nap a bérlés).Kevés havuk van idén, de épülnek a hóágyúk!!!
A rendőrökre vigyázni , 3-4 mindíg van minden napszakban és mérnek is.Napközben érdemes megállni egy forró levesre(teletina corbára).Jók az árak , ne vigyetek semmit.
Csoportos jegyük nem nagyon van , cirka 13eu/nap/fő a bérlet.Tankolni érdemes 1eu körül van az üzemanyag.
Étteremben 5-6 eu a kaja és az ital sincs több mint 2.
Az a gond, ha a horvátból bejön egy meleg ciklon , pillanatok alatt elolvad minden.
Bjelasnicáról pedíg én kérnék infót(szállás címet) , mert tervezek Jahorináról átruccanni.
IMG-0838.jpg
IMG-0842.jpg
IMG-0841.jpg
IMG-0845.jpg
IMG-0847.jpg
IMG-0844.jpg
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.01.12. 19:41
Hát sajnos elég ramaty a helyzet hóügyben, alig 10 cm van, bár az is igaz, hogy ma-holnapra havazást írt az előrejelzés, de a hétvégére érkező meleg idő még a Jahorina magasságában is erős plussz fokokat fog képezni, ígyhát ami most esik az szerintem el is olvad. A hosszútávú előrejelzések (én a norvég előrejelzést szoktam olvasni a https://www.yr.no oldalon, bár az is csak 2-3 napra jó, a 7-9 napos előrejelzés már nem annyira stabil) szerint január 18-19-én tér majd vissza a tél, valamennyi hóval. Egybként webcam képeket, aktuális adatokat találsz azokon az oldalakon, melyeket Pasity jelölt a 2010.01.05-ei hozzászólásában.

Nem tudom meddig lesztek kinnt, ha visszaértek örömmel olvasnánk beszámolót.
fabi74
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2011.01.12. 08:25
sziasztok,

Január 19-től mennénk Jahorinára snowboardozni, van valakinek bármi információja a kinti hóhelyzetről?
Sajnos sehol nem találtam ide vonatkozó hójelentést a neten ;(
esetleg tudtok ajánlani egy linket, ahol ezt figyelemmel lehetne kísérni?
köszi,
fabi
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
vale46
25 élménybeszámolót írt
25
13 éve tag
2011.01.03. 17:02
Ciao mindenkinek!

Még "szűz" vagyok a hozzászólások tekintetében, de elkezdem.
Többfelé voltam már sielni (Franciaország, Szlovénia, Szlovákia) de régi vágyam volt, hogy Boszniában is kipróbáljam ezt a sportot. Nos úgy néz ki, hogy teljesül, ugyanis 2011. február 05-től február 12-ig a Jahorinán leszek a Hotel San vendégeként családommal, barátokkal.
A leírásaitokat örömmel olvastam, gyakorlatilag azt látom, hogy fejlesztik a síterepet, illetve minden adott, hogy jól érezzük magunkat.
Arra lennék kíváncsi, hogy mi a tapasztalatotok (különösen Pasity te jársz arra igen gyakran), hogy ezen időpontban milyenek a hóviszonyok, időjárási viszonyok (tudom, hogy minden év más, majd az idő eldönti stb... de sok év tapasztalata azért jelent valamit) illetőleg, hogy mi az amire érdemes odafigyelni akár az utazás, az ottlét, sielés vonatkozásában. (pl.: benzinkutak, családi síbérlet lehetősége, milyen árak vannak mostanság ott,ahol étel-ital kapható stb.)

Köszönök előre minden infót.

Pasity, a képek amiket felraktál gyönyörűek!
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2011.01.03. 14:11
Szasztok!
Decemberben voltunk Jahorinán 3napot és amikor jöttünk haza
a bosnyák határőr kérte az üdülési illeték befizetéséről szóló bizonylatot( 1.2eu/fő/nap)amit a szállásadó tölt ki és pecsételteti le valamely hatósággal.
Csak azt nem tudom , ha csak hétvégére megyünk le , akkor ez a hivatal nyitva-É van.
Mázlink volt , ez az első alkalom hogy kaptunk.Valami 300Km(150 Eu) lett volna a birság fejenként.Itt is bekeményítettek , mint Horvátországban.
IMG-0924.jpg
IMG-0922.jpg
IMG-0925.jpg
IMG-0926.jpg
Bata Attila
2085 élménybeszámolót írt
2085
17 éve tag
2010.11.24. 13:27
Keményen havazott tegnap Bjelasnicán - 38 cm hó esett reggelig.
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2010.10.19. 18:04
A jogsit még nem próbáltam , de múlt héten voltam Jahorinán 2 napot.
Fektetik a csöveket a hóágyúkhoz.A java már kész van és vissza is temették a gödröket.Dec 1.-re ígérik az átadásukat.Fura volt látni a hegyet hó nélkül.Rengeteg új szállás épül , zöme hotel.
Ja a bérletárak cirka 13eu/ nap /fő.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2010.10.19. 11:48
Valaki próbálta már a jogsi-t határátlépésnél. Mi meg sem próbáltuk volt egy oda-vissza körünk, de állítólag átengednek jogsival is.
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2010.10.05. 17:50
Nemrég jöttem-mentem horvátba, bosznián keresztül , nem volt semmi gond a személyivel.
tobo
7 élménybeszámolót írt
7
18 éve tag
2010.08.12. 16:29
Valaki tudna megbízható információt adni arról, hogy személyi igazolvány elég-e, vagy útlevél is kell a belépéshez. Előre is kösz.
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2010.07.06. 08:43
Üdv e nagy melegben!
Jahorinán aláírták a papirokat a hóágyúk telepítéséről.
A snowstar nyerte el a pályázatot, december elejére igérik a befejezésüket, amik 3.5 mill márkába kerülnek a terepnek.
Praca-skocinje részre kerül a zöme, az alacsony fekvés miatt, így kitolódik a lenti részek sielhetősége.Amit természetesen le is tesztelünk dec elején.(kitartás)
fresa
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2010.03.12. 11:38
Igen, beér az Eszéki autópálya az A3-ba és ott Belgrád felé kell menni egy egész keveset, majd lejönni a pályáról slavonski Samac határátkelőhöz.
Nézd meg a https://www.viamichelin.com útvonaltervezőjét (ő sem tudja, hogy már Eszékig ér az autópálya, de egy rövid szakasz már szerepel), szerintem ott elég jól látszik a térképén, hogy hogy kell átmenni.
Sarajevo ki van írva egy-két helyen a határnál, de meglehetősen esetleges, hogy hol mit tábláznak ki.

Ne Tuzla felé menjetek, hanem Doboj felé, az főutabb :-)
Előzmény: (hunyadee 87177)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.03.11. 00:28
Köszi fresa! Mi is Eszékről az autópályán megyünk, amikor beér az A3 (Zágráb-Belgrád) autópályába, akkor merre tovább? Végig ki van táblázva merre kell Sarajevoba menni? Mert az útvonaltervező (googlemap) Boszniát nem mutatja. Ránézésre két út van, Tuzla vagy Doboj-Zenica (végig az E73-on, ez tűnik kevésbé rázósnak) felé, merre kell menni?
Előzmény: (fresa 87022)
fresa
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2010.03.09. 14:22
Amilyen mínuszokat mond még vasárnapra, szerintem esélyes a jó hó.
Nincsenek annyira konkrétan kijelölt pályák, inkább javaslatok, lehet menni bármerre, ahol nincs szikla és sűrű fenyőerdő.
Hóesést is mondott szinte az egész hétre, szóval a szűzhó-mélyhó esélyes tud lenni szerintem.
Előzmény: (hunyadee 86996)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.03.09. 10:26
Nézem a Jahorina weblapját, még elég sok hó van a hegyen, ha nem lesz eső, akkor kitart jövő héten is. Lehet még ilyenkor szűzhavazni-mélyhavazni ott? Illetve ha hétfőre felmelegedést mondanak, akkor is érdemes nekivágni megpróbálni?
fresa
9 élménybeszámolót írt
9
17 éve tag
2010.03.03. 17:28
Pár napja tértünk vissza Jahorináról. Sajnos némi eső és hóvihar miatt kevesebbet tudtunk síelni, mint szerettünk volna, de ennek ellenére jól éreztük magunkat.

A felvonóknál 2 percnél többet nem kellett sorbanállni, az új 6 személyes felvonók kényelmesek és gyorsak.
A síbérlet az osztrák pályákon megszokottak felébe kerül kb., és a szállás is megfizethető.
Több helyet kipróbáltunk, svédasztalos félpanzióval szállodában 30-40 EUR között van fejenként éjszakánként, de panzió és apartman ennél jóval olcsóbban is van.

Amikor nem tudtunk síelni, wellness lehetőség után néztünk, ennek kicsit húzósabb volt az ára, 13-25 EUR között (van wellness részleg a HOTEL TERMAG-ban és a HOTEL BOARD-ban is).

Kisebb rosszullét miatt orvoshoz is kellett mennie egy utastársnak, az egyik szállodában működő rendelőben ellátták.

A nyelvtudással komoly gondok vannak, tapasztalatunk szerint csak a legjobb szállodákban beszélnek rendesen angolul, az oroszt - ahol akarják - megértik. Az orvosnál pl. az asszisztensnő értette az angolt, az orvos beszélte....
Volt olyan recepció, ahol pálciaemberkék, holdacska és csillagok segítségével rajzoltuk le, hogy hányan vagyunk, és hány éjszakát szeretnénk ott tölteni.

Hazafelé megálltunk Szarajevóban, kicsit vásároltunk, a 3 évvel ezelőtt már felfedezett óvárosban sétáltunk, és egy fantasztikusan jó ebéd után hazaindultunk. Szarajevóból 6 óra alatt értünk Mohácsra (két pisiszünettel és egy szupermarketes bevásárlással). A horvát oldalon Eszéktől Boszniáig kész az autópálya (kb. 60 km, és 25 kuna, vagy 3,60 EUR), illetve Szarajevó előtt van kb. 20-30 km autópálya (1,50 KM vagy 1 EUR).

Már másodszor voltunk, nagyon remélem, hogy jövőre is vissza tudunk térni.

Hazafelé a maradék KM-t eltankoltuk, kevesebb, mint 1 EUR-ra jöt ki a benzin ára (dízel ugyanannyi).
betty975
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2010.02.26. 08:38
Csatlakozok én is a Jahorina fanokhoz.
Bár én teljesen a nulláról kezdtem a tanulást és mondhatom van mit tanulni még oktatóimnak köszönhetően a sport szerelmese lettem.
4 csodálatos napot töltöttünk a Jahorinán közvetlenül a felvonók mellett szálltunk meg az első tanulgatás utáni napot követte egy esős idő amikor is nem tudtunk semmit csinálni csak görbülni.-kuvana rakija ilyenkor erősen rá segíthet hogy jobban érezd magad.
Másnapra megérkezett a hó eléggé szép mennyiségben .
Mindenkinek csak ajánlani tudom oktatóinkat.
Márciusban megyünk megint ,már nagyon várom
15.jpg
79.jpg
51.jpg
pasity
192 élménybeszámolót írt
192
16 éve tag
2010.02.13. 11:49
A mai naptól elindultak a 6os felvonók!
Volt egy kis gond az engedélyek körül. , és szintén mától 30%-al olcsóbbak a bérletek!!!
150 cm hó gondoskodik a jó csúszkálásról (-4 fok).
webcam-text-poljicaphp4-14.jpg
ogorljice.jpg
roygee
25 élménybeszámolót írt
25
18 éve tag
2010.02.03. 14:35
Március 30-tól részben már autópályán is elérhető Jahorina. Az 580 km majdnem fele (Mo. 190 km, Ho. 55 km, BiH 30 km) már gyorsan leküzdhető. Április elején letesztelem majd.

roygee
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2010.01.12. 22:17
Ahhoz képest, hogy minimális a hóágyúrendszer kiépítettsége valóban jól néz ki. Gondolom a déli frontokból elég szépen profitált.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.