Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Európa Top 5 (világ top 5)

ÜZENETEK (63)Időben csökkenő Időben csökkenő
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2006.02.11. 18:29
A világ top 5 nehéz, mert egy megalapozott értékeléshez/véleményhez az kell, hogy egy képzeletbeli 100 helyből (10-20 ország) álló listán szereplő minden sípályát valaki kipróbáljon.

Természeti adottságokat és a kiépített infrastruktúrát tekintve szerintem az USA legjobb helyei egyben a világ legjobb helyei is. Én a Colorado állam néhány helyét próbáltam (Aspen, Vail, Winterpark) és ezekhez foghatót azóta sem találtam.
Stani
5439 élménybeszámolót írt
5439
Admin
2006.02.10. 15:15
hát nézd, akik már voltak azt mondják, hogy az amerikai pályák minősége, kezelése felülmúlhatatlan és a hó is jobb, ún. champagne powder, mivel a Csendes Óceán irányából érkező nyugati légáramlatok nagy utat tesznek meg, s közben a szárazabb részek felett "kiszáradnak", ezért elsőosztályú a hó minősége pl Utahban, ill Colorado egyes részein.
igazándiból szerintem itt szempontokat kéne felállítani, hogy mi, vagy mik alapján rangsoroljuk az európai, ill a világ síterepeit.
véleményem szerint az európai top 10-be osztrák, svájci, francia, talán olasz ill. az andorrai grand valira a legesélyesebb. ha viszont egyes nagyobb spanyol síterepek 2x akkora pályakilométert nyújtanának, mint jelenleg, akkor ők is esélyesek lehetnének, ugyanis lehet kissé furcsa, de bizony liftrendszerileg jónéhány Alpok-beli társukat lenyomják. S most versenytársuknak nem Mönichkirchent és hasonlókat értek ! de több Flachau színtű terep van odalenn. Azért említettem pont Flachaut, mert ennek viszonylag egész modern a liftrendszere
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2006.01.03. 11:18
Egy másik topic, a legjobb 5 osztrák terep ihlette ezt a témát: melyik a legjobb 5 síterep szerintetek Európában (a világon), illetve melyik a legjobb 5 hely azok közül, ahol már voltatok.

Szerintem:
1. Les Trois Vallees - Franciaország
2. Val d'Isere/Tignes - Franciaország
3. Paradiski, azaz az összekötött Les Arcs és La Plagne - Franciaország
4. Zermatt/Cervinia - Svájc/Olaszország
5. Verbier - Svájc

Ahol már voltam:
1. Les Trois Vallees - Franciaország
2. Val d'Isere/Tignes - Franciaország
3. Paradiski, azaz az összekötött Les Arcs és La Plagne - Franciaország
4. Zermatt/Cervinia - Svájc/Olaszország
5. Verbier - Svájc
6. Ischgl - Ausztria
7. Alpe d'Huez - Franciaország
8. Sella Ronda - Olaszország
9. Serra Chevaliere, ismertebb itthoni nevén Briancon - Franciaország
10. Solden - Ausztria

Nem voltam még Portes du Soleil-ben, Davosban, Saalbach Hinterglemmben, St Antonban és Megeve-ben, ez az 5 fő cél a közeljövőre.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
elsőelőző
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.