Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
Juhééé
37 élménybeszámolót írt
37
15 éve tag
2009.02.03. 16:09
nekem lenne az ára...
a zahradkynál lévő, ha minden igaz, egy 3 fős szoba 50eur/ szoba/éj...
hegyhatig
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.02.03. 15:58
Kedves Peterand!

Mi tavaly 2-szer is voltunk az említett bungallókban! Nagyon meg voltunk elégedve!
Röviden:
Iszonyat meleg van (nyitott ablak sem árt néha meg ki is szoktuk kapcsolni a fűtést éjszakára)
Konyha az nem nagy valami, de ami kell van! (hűtő, rezsó, edények, poharak, tányérok, evőeszköz van, mikró nincs)
Tiszta!
Rendes a bácsika akinél be kell jelentkezni!
Parkolás a ház előtt!
Az út felfelé a bungihoz, hát épp határeset, hogy felmegy vagy hóláncot kell tenni! (tavaly nem volt eltakarítva ez a kis bekötőút)
Ha van valami konkrét kérdésed szívesen segítek!
Egyébként mi is a hétvégén megyünk!:)
Peterand
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.03. 15:01
örülök, hogy nem az:-) Ezek 2,3,4 és 5+1 fős faházak, ezen a honlapon is fent van a szlovákiai szállások között, vagy https://www.chatalucky.sk
Juhééé
37 élménybeszámolót írt
37
15 éve tag
2009.02.03. 14:42
akkor megnyugtatlak, ez nem az lesz, amiről én írtam, az egyből a zahradky lábánál lévő kb 10 db 12 fős, 4szoba*3fős fa bungalók...
Peterand
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.03. 14:39
Hát köszi az infót, ez eddig nem túl biztató. Ez a Zahradky felvonótól kb. 1 km-re van, állítólag nemrégen teljes körűen felújították és ellátták konyhákkal is, csak kérdés, hogy milyennel. Egyébként mi családdal megyünk, méghozzá két kisgyerekkel, úgyhogy remélem nem lesz igazad...
Valahol olvastam egy fórumban, hogy nagyon melegek a házak, és teljesen családbarát szállás, sőt kifejezetten családoknak ajánlják, van egy tanulópálya is. Majd leírom a tapasztalatokat.
Juhééé
37 élménybeszámolót írt
37
15 éve tag
2009.02.03. 13:31
ha ezek a zahradkynál lévő faházak, akkor emlékezetem szerint nemhogy konyhafelszerelés nem volt benne pár éve, de még konyha sem...
és nem árt vinni harapófogót, hogy amikor lecsapja a biztositékot vmi, ki tudd nyitni a kapcsolószekrényt, mert az illetékes nem segítőkész...
amúgy jó szállás, ha barátokkal mész...inkább buliszállás mint családi
Peterand
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.02.03. 13:21
Sziasztok!
Érdekelne, hogy volt-e már valaki a Jasna Bungalókban? Lehet, hogy már írtatok róla, nem tudtam mindent visszaolvasni.
Ha valakinek van valami infója róla, nagyon megköszönném, mi hétvégén megyünk oda, de nem sokat tudunk róla, csak azt ami fent van az interneten. Pl. nem sikerült megtudnom, hogy a konyhafelszerelésbe alapvető edények is benne vannak-e, stb...
Előre is köszi.
Juhééé
37 élménybeszámolót írt
37
15 éve tag
2009.02.03. 12:15
ugye h bejön a foglalt szállás:)
nekünk eddig mindig bevált...
kondorosibela
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.02.03. 00:18
Hopp, helló!
Szombaton voltunk először a Jasnán, de tutira nem utoljára. Előtte alaposan átböngésztem ezt a fórumot, ezért nektek is köszönhetően felejthetetlen élményben volt részünk.
Habár 8 után pár perccel odaértünk (3:20-as keléssel Miskolcról), már ott randalíroztak a lenti parkolónál a palacsintasütős emberek, és nemigen akartak felengedni. Na, itt jött a csel, amit itt írt le valaki: beblöfföltük, hogy egy fenti szállodába van foglalásunk. A Grand Hotelt választottuk, mert ha már lúd, legyen 4 csillagos. Mondta a koma, hogy nyemá grand hotel, nyemá, papír proszim, ami gondolom, nem sok jót jelent, ennek ellenére valahogy mégis meggyőztük, hogy ott sláfen, morgen curük.
Nem akadtunk meg a Zhardakyn, hanem mentünk tovább a Béla Putyra, a pénztárnál semmi sor, a felvonónál ugyanannyian. Dél körül mentünk egyet a hatos beülőssel is, na ott kellett várni vagy 10 percet, ami csúcsidőben szerintem egyszer vállalható.
A nap végére, amikor elkezdett esni a hó meg a látótávolság, volt kicsi túlélőtúra jellege a dolognak, ugyanis az utolsó járatok egyikével mi is felmentünk még a Kronsky Grúnra, és lefelé tényleg csak érzésre mentünk a Lukova irányába. onnantól viszont lefelé a hetesen miénk volt a hegy. Nagggyon kemény lesiklás volt, nagggyon nagy kaland.
Kösz a tippeket, aki jót akar síelni, menjen a Jasnára, de előtte nem árt átfutni ezt a fórumot!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2009.02.02. 15:37
Marsellus, ez szenzációs!

Mi még sose láttuk, hogy a Deressky Kotol húzóliftje működne!
Marsellus
3 élménybeszámolót írt
3
15 éve tag
2009.02.02. 15:11
Tegnap voltunk Jasnán.

Későn értünk oda, majdnem 10 óra volt, már csak a lenti parkolóban volt hely. Így a síbusszal mentünk fel, ami kb. 10 perc alatt ért fel Zahradky-hoz.

A pályák alapvetően rendben voltak tartva, hó is volt bőven, még lent sem voltak nagy gondok. Fura módon az 5-ös pálya (Zahradky erdei pálya) közepe volt jeges, az alja, teteje OK. A legjobb pálya még mindig a Deressky Kotol húzólift melletti szűzhavas pálya, tegnap egészen földöntúli mód szép volt a környék.

Azzal viszont sajnos nem lehetett mit kezdeni, hogy lent -7, fent pedig -12-14 fok volt, és mindehhez olyan du. 2 után a szél is elkezdett fújni, csonttá fagyott szó szerint minden és mindenki, iszonyatosan jegessé vált minden Rovná Hola környékén. Ezt még megfejeltük azzal, hogy fel akartunk menni a Konsky Grún lifttel, hogy fentről támadjunk Luková irányába, de a lift lerohadt fél úton a ködben és a tomboló szélben, mi meg negyed órát lebegtünk a semmi közepén, látótávolság 0. Ezek után kénytelenek voltunk visszamenni Rovná Hola irányába, mert sem Lukovát, sem az 1-es pályát nem láttuk.

Mindezzel együtt nagyon jól éreztük magunkat.
P2010045.JPG
P2010061.JPG
P2010064.JPG
P2010071.JPG
P2010088.JPG
P2010090.JPG
P2010094.JPG
Tibrider
162 élménybeszámolót írt
162
15 éve tag
2009.02.02. 10:49
Tegnap (feb 1-vasárnap) voltam kint. A legfelső, csúcsra vivő F liftet leszámítva mind ment. Leállás persze volt, de nem vészes, max pár percesek. Kb du 3-kor az F-et is beindították, de egy létrával elbarikádozták a bejáratot. Próbaüzem? Gyalogolni nem kellett, oldalazva el lehetett jutni bármelyikhez. A fenti pályák porhavasok, buckásak voltak, néhol érzett, hogy a friss hó alatt kemény, jeges. A lentiek jók, karbantartottak. Idő jó, de délutánra fent nagyon nagy köd lett, semmit nem lehetett látni. Az autóút járható, az utolsó 3km volt kissé jégbordás, de szórva ott is volt.
IMG-6438-l.jpg
IMG-6446l.jpg
gabord18
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.02.02. 08:54
Sziasztok!
Most hétvégén mennénk ki csúszkálni de csak akkor ha működik min az A, B, C lift. Ha valaki volt most hétvégén kint akkor legyen olyan aranyos és írja le a helyzetet.

DonTomasso az átszíntezést a Deresre meg lehet úgy oldani, h nem gyalogolsz a B lift tetejétől felfelé?

Köszi
DonTomasso
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.01.30. 08:16
Sziasztok!
Most voltunk kint a délin 2 barátommal hétfőn-kedden, csodálatos időnk volt, jókat csúszkáltunk.
Az A lift továbbra sem ment, egy darabig a C sem, de szerintem nem olyan nagy dráma átszintezni a Dereshez, legalábbis mi kibírtuk ;)! A ratrakolt pályák kiváló minőségűek voltak délelőtt, délutánra persze már hagytak kivetnivalót maguk után, de hát nem is miattuk megy az ember Chopok délre..szóval a hegyoldalban azért érződik a havon már, hogy nem friss, kicsit kérges, fagyott a teteje, helyenként töredezett, de voltak olyan helyek is, ahol tökéletes volt, főként a Deres környékén. Sor persze egy szál se, mivel hétköznap mentünk. Való igaz, hogy az árakkal kezdenek kicsit elszállni, de szerintem még így is a Chopok dél a legjobb síterep a világon! ;)
Szállás: A Penzion Rojas-ban laktunk Myto-n, apartmanban, 13Euro/fő/éjért, korrekt volt, szép volt, egyetlen dolog, hogy a konyha enyhén szólva nem volt túlzottan felszerelt, erre készülni kell, de ha az ember tudja előre, akkor nem nagy baj ez sem.
További jó csúszkálásokat mindenkinek!
Balagee
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.27. 22:13
Sziasztok!
Ma voltam Chopok Északon és egy igen pozitív tapasztalatról szeretnék beszámolni. :)
Mi olyan fél 9 környékén érkeztünk meg, a fenti parkolóban ekkor még nem volt túl sok autó, egy sor állt még csak azon a nagy placcon. Cihelődés után a pénztárnál 1 ember állt elöttünk, kb 3 perc alatt megvásároltuk a bérletet kártyával ami 28 euró volt.
A pályán mindenhol elegendő mennyiségű hó volt, a közepétől olyan 120 centi, a csúcson majdnem 2 méter. :)
Át lehetett síelni délre, fent a csúcson 11 körül jó meleg volt és szikrázó napsütés. A pályák kicsit jegesek voltak sajnos, délutánra még jegesebb lett, a snowboardos haveromnak ez 2 felé már kicsit problémát okozott, síelve még ekkor se volt gond. Amikor bezárt a pálya akkor viszont már elég jeges volt minden meg hepe-hupás, de gondolom a ratrakok reggelre megint rendbe raknak mindent.
Tényleg nagyon jó síterep volt, tiszta ausztria feeling, és az árak is megfizethetőek.
Olyan 3 óra 15 perc alatt sikerült oda érnünk reggel, vissza fele egy 5-10 percel talán lassabban, igaz a sebbeségkorlátokat nem is nagyon tartottam, de kényelmes tempóban jöhettünk végig (nem száguldoztunk). :)
csillagvaros.jpg
DSCN7616-kicsi.jpg
DSCN7623-kicsi.jpg
kondorosibela
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2009.01.26. 15:00
hello,
most hétvégén volt valaki? milyen a hó, esett vagy olvadt?
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.01.26. 10:02
Igy igaz, szinte szó szerint ezeket írtam a "miért szeretem/nem szeretem" topicba.
Hétközben egyébként gyakran jobb a helyzet, mint hétvégén, ráadásul most különösen "összejött" minden ...
gabord18
38 élménybeszámolót írt
38
16 éve tag
2009.01.26. 09:40
Sziasztok!
09.01.24-25-én voltam.
Hát elég siralmas volt.
11 közül értünk oda, a kedves pénztáros hölgyek közölték a helyzetet helyi nyelven és 23 euróért adták az egész napos jegyet.
24-én nem ment a C lift. A G és az E közül valamelyik járt de felgyalogolni nem volt hangulatom. Dél körül a B leállt ~ 30 percre, még szerencse, h +1 fok volt így a liften rekedtek nem fagytak meg. 4 utas ki is ugrott belőle még az elején így csak 2m-t zuhantak. B lift elindulása után az A adta meg magát, 20 perces sétára ítélve az ott sorakozókat (sajnos engem is). Ennyivel is edzettebb lettem. Tehát maradt üzemben a B lift meg a gyerek pályán a D. Eléggé csalódottak voltunk, hogy így beszűkült a mozgástér.
25-ikére sem sikerült megjavítani az A liftet (levették a régi felső drótkötelet és elkezdték feltenni az újat). Viszont sikerült elindítani a C E G-t. Az F liftet is próbálgatták de csak a reményt táplálták a csúszkálókba, utast nem szállított. Leratrakolták a 1-es 2-es és a 3-as pályát (persze aki a G aljánál tovább ment le egészen az A aljáig az sétát vállat). Kora du-án a D lift is leamortizálódott, továbblépésre (a siratófal felé) kényszerítve a kezdőket. Természetesen a húzós liftek alatt a havat nem egyengették el így a deszkásoknak (nekem is) küzdelmes volt a felmenetel.
Az idő nagyon jó volt és ez némileg kárpótolta a rengeteg hibát.
Sajnos az-az érzése az embernek, hogy Őket váratlanul éri a tél.
Meglepődnek azon, h reggel jégteleníteni kéne a felvonót még mielőtt el indul a nap.
A 23 eurós napi jegy már osztrák ár, az infrastruktúra viszont egyre rosszabb.
Ez a hétvége volt csúcsidő... Mi lehet hét közben???
kissakos84
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.01.25. 22:38
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy a rövidke autópályaszakaszra hol tudok biztosan matricát venni (olvastam, hogy nincs minden kúton), illetve hogy mennyibe kerül? Ellenőrzik egyáltalán, hogy vettem?
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2009.01.23. 22:57
Én gondolkodtam rajta, eddig. De inkább Ausztria a cél, mert ChD-en gyanúsan eső esik.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.