Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Zakopane és környéke

ÜZENETEK (164)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.05.05. 13:20
"Kicsit finnyásnak tűnsz." :-) Szerintem olvasd el pár másik hozzászólásomat (pl. Szlovák fórumok) és rögtön rájössz, hogy annyira nem is vagyok finnyás. (Ha így lenne, nem síelnék egy télen 3-4x Szlovákiában pl...)

Nem feltétlenül a kabinok állapota miatt húzom a számat, hanem a kis kapacitásuk okozta órási sorok miatt! Hiába olcsó a jegy/bérlet, ha egy nap kevesebbet tudsz siklani.
Ettől függetlenül a Kasprovy gyönyörű hely, főleg a nagykabinosból szép kilátás, amikor a csúcsnál a sziklák felett kapaszkodik felfelé (tériszonyosoknak nem ajánlott) :).

Ami meg az anyagiakat illeti, van ott pénz... Nézd meg, milyen fejlesztések voltak sokkal kisebb és alacsonyabb pályarendszereken, pl:
- zakopanei hipermodern fogaskerekű
- Krynica - Czarny Potok viszonylag új, gondolás liftje
- több új sípálya(rendszer)is épült a környéken
roygee
25 élménybeszámolót írt
25
18 éve tag
2007.05.05. 11:14
Lengyelországban most voltam először. Napi jegy (75 v. 80 zl) volt, de heti nem. Ez nekem is furcsa. Egyébként a kapuk már elektronikusan "tépegetnek". A kabinok kicsit leharcoltnak tűntek, de az árakat összehasonlítva a osztrák árakkal még olcsónak mondható szerintem. Kicsit finnyásnak tűnsz. Brand new equipmenthez pedig virítani kell a lóvét, mint a világ "nyugati" felén. Jártam már egy pár helyen (tavaly 12 országban) elhiheted, igaz nem feltétlenül síelni. "Keleti" helyekre menni általában kisebb-nagyobb kompromisszum.
OFF Én általában Boszniába járok síelni. Ár-értékben sokkal jobb Kasprowy-nál. ON

Üdv,

roygee
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.05.04. 15:13
Számomra meg az is hihetetlen, hogy a Kasprovyra még mindig az az alacsony kapacítású múzeumba illő kabinos lift visz fel. Simán megérdemelne a hely egy jó kis Dppelmayr 8 ülős kiskabinosat, nem lennének akkora sorok lent. Ha a szél miatt meg nem megoldható, akkor egy nagyobb kapacitású, gyorsabb nagykabinos is jó lenne.

Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
mogy
60 élménybeszámolót írt
60
17 éve tag
2007.05.04. 13:45
Ez szinte hihetetlen, hogy a Kasprowy-n még mindig nem találták fel a napijegyet, bérletet stb. Több mint tíz éve voltam ott utoljára, a pályák egész élvezhetők, de azt hittem azóta már túllépték ezt az ősrégi, balkáni - azóta már ott is van bérlet:) - módszert, hogy a lift aljában kelljen tépegetni a jegyeket a minuszokban.
roygee
25 élménybeszámolót írt
25
18 éve tag
2007.05.04. 11:06
Forecast: Kasprowy Wierch Region

Text Fri May 04 Sat May 05 Sun May 06
Minimum
Temperature 0°C / 32°F 1°C / 33°F 2°C / 35°F
Maximum
Temperature 6°C / 42°F 3°C / 37°F 6°C / 42°F



roygee
25 élménybeszámolót írt
25
18 éve tag
2007.05.04. 10:18
Sziasztok!

Április elején voltam odakint. Április 5-9. táján már csak Kasprowy üzemelt, a város szélén lévő pályák már bezártak 1-2 héttel korábban. Kasprowy-ra kicsit macerás kijutni, mert a városszéli körforgalomból visznek fel kisbuszok 2 zlotiért (5 perc alatt) a kabinos felvonóhoz (1020 m), innen reggel kb. fél-másfél órás várakozás után juthatsz fel a felvonóval csúcsra (1980 m). Ennek ellenére nem bántam meg! Csodálatos a látvány és a pályák is elég feketék!

Ár: 10 menetes jegy a négyüléses DOPPELMAYR liftekre 60 ill. 80 zloti (a hosszabb
a drágább).

http://www.pkl.pl/?strona,docid,pol,glowna,1325,0,158,ant.html

1 PLN = 65 HUF

Az üdüléshez szükséges készpénzt Zakopane-ban a Krupówkyn (főutca) lévő egyik automatából vettem ki, fölösleges vinni.

Szállás: limba.sk-n keresztül 40 zloti/fő/éj, ha kell van cím .

Útvonal: Bp. - Ipolyság - Zólyom - Besztercebánya - Rózsahegy - Alsókubin - Turdosin - Trsztena - Szuha Hora (SK - PL határ)Chocholów - Zakopane (320 km - 5 óra)

Mindenkinek, aki szezonzárásként idén utoljára még síelne egyet: Kasprowy május 6-án zár!

http://www.pkl.pl/index.php?strona,menu,pol,glowna,0,0,1403,angielski,ant.html

http://www.pkl.pl/index.php?strona,docid,pol,glowna,1329,0,85,ant.html

üdvözlet, roygee

maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2007.02.15. 21:32
íme egy honlapcím:https://www.uteklorza.turist.pl
Az ár már 50zloty körül lehet félpanziót kapni, s nagyon bősége házi kaja.
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2007.02.10. 09:44
Sziasztok!

Tudna esetleg vki ajánlani egy nem túl drága szállást Zakopane környékén?
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2006.11.13. 08:29
Ja, igen Zakopáné és környéke az uticél. Magánpanziók sokasága, házias koszt, a környéken egyre több és modern sípálya.
maryke
22 élménybeszámolót írt
22
17 éve tag
2006.11.13. 08:27
Már három télen voltunk családok, baráti társaságok Lengyelországban síelni, ill. sí és buli programnak is nevezhető céllal. Először ötvenen voltunk, majd nyocvanan egyszerre, majd tavaly két turnusban, s ez most is agí lesz.Igen jó tapasztalataink vannak. A ránk következő szezonban is két turnust szervezünk, minden érdeklődőt szívesen várunk. Békés megyeiek.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.10.16. 13:03
Szia!

Én kb 6-8 éve voltam ott 3 alkalommal is. Szép a hely, barátsáosak az emberek és az árak is tűrhetőek. Nagy sízésre azonban ne számítson az ember, bár a Kasprovyn nagyon jó sípályák vannak. Akkoriban 15-20 perc volt egy átlagos sorbanállás a fenti ülőlifteknél (bár akkor még 1üléses faszékes volt :) ), ha egyátalán kaptunk jegyet arra a kabinos felvonóra, ami felvitt minket a csúcsra a pályákhoz.
Bár gondolom a gyerekkel tanulópályára szeretnél menni, az meg sok van a közelben, nekem sok ismerősöm itt tanult meg anno síelni.
Pettra
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2006.08.07. 14:10
Szervusztok,
Háromeves kislányommal eloszor megyünk síelni decemberben. Egyelöre még semmit sem foglaltam le, csak orientálodom (hely, szállás, oktató etc). En Zakopánéra gondoltam... Van valakinek tapasztalata e téren. Esetleg tippek?
Köszönöm elöre is.
Pettra
Richi01
1 élménybeszámolót írt
1
18 éve tag
2006.04.07. 03:36
2006.02.28-tól 3 napot voltunk Zakopaneban.A hó nem volt a legjobb,nap végére elég rendezetlen lett a pálya.Elég nagy hókupacok mindenhol,ami erős lábakat igényel.Érdemes úgy kimenni,hogy nem foglaltok szállást előre,hanem ami jön.Jobban jártok.Mi találtunk tiszta,szép kúltúrált kis házat.A góré is nagyon batátságos volt és ami nem utolsó 1700ft/fő/éj.2 főút van,ami egy A betűt ír le egymással és mindkét út mellett vannak pályák.Érdemes lemenni a városka aljába,ahol van egy piac,minden nap nyitva.Marha sok sajtot árulnak,érdemes hazahozni belőle.Az aluljáró alatt nagyjából egy kisőreg árul bódéba sütött forró sajtot,KÖTELEZŐ megkóstolni,nagyon finom és csak 1 zlotyi :) A piacnál van egy aluljáró,amin keresztül lehet eljutni a siklóig.Ez kb,40-nel repeszt fölfelé,és amit fennt láttok,hát kötelező körbenézni.Ez a pálya kb kék/piros kezdőknek nem ajánlom.A városka közepén nagyjából van még jó kis pálya.Két beülős felvónóval.Az egyik a pálya közepéig megy fel,a másik meg teljesen.Pontrendszer van a lifteknél,ami azt jelenti,hogy odamész a kasszához és kérsz mondjuk 20 pontot-ez 60zlotyi- és a kis felvonó 1pontot vesz le,a nagy meg kettőt.Lennt és fennt is egyaránt vannak büfék.Viszont DRÁGA.2dl forralt bor pl 650ft-ba kerül.Egy kis pizza ami szar,900ft.Mi vittünk kis gázégőt és a parkolóban forraltoroztunk(nem keveset :) ) A leves a büfében viszont tuti.Jó forró,átmelegít,sok energiát ad és lehet csúszni tovább.Ha saját autóval mentek ki Szlovákián át figyeljetek a trafira,mert nagyon leveszik a magyarokat.Amúgy még Magyarországon Nagyorosziban is kinnt állnak és fényképeznek majdnem minden nap.Nekem sikerült is belefutni 50helyett 74-gyel.
Nekünk nagyon tetszett,jövőre is megyünk és tudom ajánlani mindenkinek!
Szevasztok ;-)
...FGHKLÉJ
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2005.02.08. 12:17
Én tavaly áprilisban voltam ott, idézem mit írtam akkor máshová:
Elég sok síterület van, szétszórva a környéken. Láttam, hogy a Nosal rész megy, ott nem voltam. Polana Szímoszkowa-n se síeltem , csak gyalog voltam ott, elég jó hó volt (a pálya mellett semmi hó, a pályán kb. 80 cm-es hóréteg, tökéletesen karbantartva).
Kasprowy Wierch-re mentem fel, 3 pálya volt nyitva, 2 fekete (1 ratyi 2 székes lassú felvonó (GORYCZKOWY), 1 jó 4 székes Doppelmayer(GASIENICOWY), ill. egy piros pálya, amin le lehetett jönni az aljába, a kabinos felvonóig). A kabinos felvonóra 1 órát álltam sorba, kb. 20 perc fölfelé az út, át kell szállni menet közben. Odafenn a két fekete pályán már eloszlott a tömeg, délután már örültem, ha embert láttam rajta, a felvonók aljánál soha nem volt senki előttem.

Az árak a Kasprowy-n elég drágák, egy felfelé menet 19 zl (1000 ft), félnapos jegy 60 zl, egész napos 80 zl. A fekete pályák durvák, az egyik eleje nagyon meredek, amásikban pedig vannak suűk részek. Du. 16 körül már iszonyat buckás volt. Ja, 120 cm hó volt fenn, köd, és hóesés, hózápor.
A síbérletet nem lehet a kabinos aljában megvenni, hanem a 2 fekete pálya vmelyik aljában.

Voltam gyalog a Gubalowka pályán is, ott a kiírás szerint 50 zl volt a napihegy (sínes vasút), de már csak hófoltok voltak.
A városban lépten nyomon sí, snowboard üzletek, kölcsönzők , szervízek találhatóak.

Egyébként nagyon szép a környék, a város fekvése, kiváló sportcentrum (sí, túra, hegymászás stb.), Zakopane-ban mint városban picit csalódtam, üdülőfalu jellegű, de azért elég szép gorál házakat lehet látni.
dawn
9 élménybeszámolót írt
9
19 éve tag
2005.02.05. 19:49
Sziasztok,

Január közepén jártunk Zakopánében. A város gyönyörű, a panzió és az ellátásunk szuper volt, a lengyelek nagyon kedvesek a magyarokkal. Sok-sok kisebb pálya van a város körül, ezekhez leginkább tányéros felvonó tartozik. 12 alkalom 10 zl volt, ez kb. 620 Ft.
Mi a Gubalowkán laktunk, a hegy tetején volt a szállásunk. Itt nagyon sok helyen lehet síelni, általában tényéros liftek vannak, de kabinos és ülőlift is múködik.
A pályákat karbantartják.
Mi nagyon jól éreztük magunkat.

Remélem, tudtam segíteni. Üdv, Hajni
Simon
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2005.01.28. 15:32
Sziasztok!

Most jöttünk haza Szlovákiából, és egy napot sieltünk zakopane-ban. A síközpontok szétszorva vannak a város körül az biztos, de azért nem túl nagy távolságra. Mi 4 központott láttunk de lehet hogy több is van. A nevek bajba vagyok, nem tudom őket pontos, mi valami glubaowka nevezetű helyen voltunk. Új fogaskerekű visz a csúcsra szuper gyorsan, a pálya egy jó kis piros,és kellően hosszú. Napijegy 70 Zl volt. Hétköznap nem voltak sokan. Mellete láttunk még egy központott ott új ülőszékes felvonók voltak.
A Kaspor... nem javasolták a információnál mert állítólag ott mindig sokan vannak,illetve kicsi a felvonó kapacitás, és jeges szokottlenni a pálya. Szlávákia felől ha Zakopane-ba érsz is volt egy központ. Itt egy csomó tányéros volt, meg egy öreg 1-es székes. Valami megfelythetetlen módon pontokkal kell a pályákért fizetni. A város gyönyörű. Remélem tudtam valakinek segíteni.
Üdv: Simon
kovacsani
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2005.01.04. 12:28
Volt már idén valaki? Érdekelne az infó, mert a család februárra tervez oda utazást, síeléssel egybekötve.
Miért nem ír ide senki?
Minden infóért hálás lennék. Kérlek ne weblapcímeket adjatok meg, inkább saját tapasztalatokra lennék kíváncsi. Síbérletárak, pályák minősége, sí tippek kezdőknek és középhaladóknak.
Köszi!!!! előre is: Ani
bucimaci
5 élménybeszámolót írt
5
22 éve tag
2004.10.11. 14:55
Zakopaneba tervezünk menni az újévben, egy kisebb csapattal. (nem én szervezem az utat)

Ahogy néztem az infokat, elég szétszórtan vannak a pályák, a kérdésem, hogy közepes sítudással melyiket ajánljátok. Mennyire buckásak kint a pályák, vagy már kezelik őket. Tudom, lehet, hgoy még korai, de hátha valakinek még élénkek a tavalyi emlékek.
Síbérlet árak és érdekelnének, kimondottam Zakopaneban. Létezik valamilyen régió bérlet is esetleg? aki tudja írjon, thx
eszterke
2 élménybeszámolót írt
2
20 éve tag
2003.12.10. 15:55

Nem tudod véletlenül, hogy mennyibe kerül itt a felvonó bérlet? Milyen tipusú felvonók vannak?

Mennyi idő alatt lehet kiérni Bp-ről? Hány km az út / ebből mennyi az autópálya?
Köszi az infokat!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.