Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Rohace / Rohács - Spálená Dolina
síterep infó oldal
ÜZENETEK (34)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2013.08.25. 02:41
Inkább négy körül lesz. Ha összeadod a pályatérkép kilométereit akkor 4615 méter. A weboldalukra pedig azt írték, hogy 4400 méter.
Előzmény: (kincses 160157)
kincses
5 élménybeszámolót írt
5
14 éve tag
2013.08.24. 20:56
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ezzel a sítereppel kapcsolatban, hogy összesen 8 vagy 4 km-es a pályarendszer itt? A síelők.hu 8 km-s pályarendszert tüntet fel ezzel a tereppel kapcsolatban,idegennyelvű oldalakon azonban 4km-s összhosszt írnak
ec0ren
13 élménybeszámolót írt
13
12 éve tag
2012.01.04. 17:41
Karacsony utan voltunk Zuberecben 3 napot sieltunk. Hobiztos palyat akartam es nem csalodtunk. A palyak szinte egesz nap arnyekban vannak, klassz ho volt, az utolso nap esett is par cm friss ami jot tett. Minden palya jo minosegu volt, par kemenyebb/jegesebb resz volt de a nagy reszet ki lehetett kerulni, nem volt tulzoan zavaro. A felvonoknal delelott sokan voltak (5-10perc), delutan 2-tol mar egeszen flottul ment ami az unnepek kozott azt hiszem jonak mondhato. Magyarokat alig lattunk, leginkabb szlovakok es lengyelek voltak. Ennel fogva magyarul nyilvan egyaltalan nem beszeltek, angolul kicsit nehezkesen de azert ment. Osszessegeben nagyon jol ereztuk magunkat, kozephaladonak mondanam magam es 3 napra kivalo, izgalmas palya volt, hosszabb idore mar lehet, hogy untam volna - azert nem egy oriasi palyarendszer var itt. Talan messzinek tunik de 4 ora alatt lazan odaertunk Budapestrol, igaz keso este mentunk. A szallasunk egyszeruen szuper volt, csakugy a kaja, ahogy lattam sok vadiuj fahaz all a falu szelen. Vegul pedig az arak szerintem egeszen baratsagosak.
thomasy
1 élménybeszámolót írt
1
14 éve tag
2011.01.10. 12:22
Sziasztok!

Megújult a síterep egy teljesen új pályaszakasszal!
További információk itt:
http://www.tatrawest.sk/index.php?page=22

Egyébként tudom ajánlani én 2010 márciusába voltam, közel 2 méter hó volt, nagyon meg voltam elégedve velük.
Ami az egyetlen probléma, hogyha a felső tárcsás felvonó után lefele menet balra kanyarodunk a parkoló fele - azon a szakaszon mindig jeges volt, pedig minden nap esett vagy 4-5 cm hó. Ezért inkább az aljára menet az 1-es fekete pályaszakaszt ajánlom. A tárcsások gyengédek és mégis gyorsak, viszont az ülőlifttel felmenni több mint 10 perc. Van tanulópálya is kezdőknek.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2008.04.15. 14:46
Most vasárnap Rohács felé jártam, gondoltam benézek a sípálya felé, még mindig üzemel a terep! A parkoló szép nagy, de a feljutás nekem nagyon nem tetszett, egy 500 méteres szakaszon egy szűk földúton kell a kocsival felkapaszkodni.
Rohacs.JPG
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2008.01.28. 11:50
Folytatás:

A nagypálya teteje kellmes lejtésű, friss hó volt a nagy havazás előtt is.
A vége elég meredek, itt a hókupacok között jég volt, a síelők 80%-a csak szenvedett itt.
A felső szakaszon üzemelt egy POMA, ha valaki ki akarta hagyni a meredek részt, csak a nap végén kellett leszenvednie magát.
A vendégsereg szlovák és lengyel, a hegyen 3dl tea 20Sk, 3dl Zlatny 18Sk...
Pozitívumok: Kényelmes megközelítés a parkolóból, jó tanuló pálya. Jól felszerelt sí és SB kölcsönző, szerviz.
Negatívumok: A hivatalos honlapon nem az aktuális ár van fenn, 650SK a felnőtt napijegy, ahogy a sielok.hu irja. Bár van elvileg 3 órás jegy, de nem bírtak adni, valamint nem tudtak számlát adni a bérletről, "..majd küldjük".
Szóval jó kis hely, összességében ajánlom! Egy napra mindenképp jó, ha valaki itt tölt több napot.

F
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2008.01.27. 07:32
Tegnap itt voltunk a csapattal.
Besenovából indultunk és a rövidebbik utat választottk. Ez egy szép hegyi út, de tök jég volt, az átlagsebességünk 40km/h volt, 1 órát autóztunk. Dolny Kubin felé talán gyorsabb lett volna.
A parkoló 8km-re van ZUBEREC központjától.
Az egész pálya két hegygerinc között fekszik, nagyon nagy szél volt a magasban, de a pályán elviselhető volt és a modern 4 székes felvonó is járt. A parkoló a pálya szélén van, max 200m gyaloglás enyhe lejtőn.
Itt van a tanuló pálya egy rövid, lassú és egy hosszabb gyors POMÁ-val, rendkívül kényelmes mechanizmussal. A 100kg-ot nem rántotta meg.
Ha felmentél a gyors POMÁ-val, lecsúszhatsz a székes aljához. A székek fixen rögzítettek, nincs szállítószalag, a menetidő 12-13 perc. A felső állomás a hágó tetején van, innen indul le a nagypálya.

Foly. köv. indulok síelni, vagy deszkázni!

F
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2006.11.19. 11:34
A Holidayinfo.sk szerint még működik egy ülőszékes és 2 tányéros felvonó, igaz ezek 2 napos adatok :(.
KÁkos
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2006.04.14. 16:11
Köszönöm az infót, végül nekem is bejött a pályatérkép egy másik oldalon. Úgy nézem a kezdőknek jó lesz a 3-as pálya de látom, hogy a Tatrawest szálló elég távol van a pályától, sebaj.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.04.14. 06:24
Egy durvább szakasz van az alsó szakaszon, ami ennek megfelelően fekete jelölést is kapott, egyébként kellemes és szép vonalvezetésű-lejtésű piros, közepesen nehéz pályának nevezném az egészet, szerintem vállalható.
Mellékeltem a térképet, de itt is van:
https://sielok.hu/siterep/rohace/
mapa-spalena.jpg
KÁkos
6 élménybeszámolót írt
6
20 éve tag
2006.04.13. 18:26
Szia Agent !
Egyre szimpatikusabb ez a pálya, jövöre lehet, hogy ide szervezem kis csapatunkat. Mondj légyszives közelebbit a pálya nehézségéről, mert 3 fö gyenge síző, ők hogyan birkóznak meg vele ?
A honlapjukon nekem nem jön le a pályatérkép.
http://www.tatrawestsro.sk/main.php?id=07_2
innen jutok(nék) el a térképhez.
szaszi
38 élménybeszámolót írt
38
19 éve tag
2006.03.20. 12:46
köszönöm az infót
szaszi
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2006.03.16. 14:14
Tényleg hóbiztos hely a chata zverovka fölötti rohace-spálena dolina nevű terep, jópár éve decemberben jártam ott, sehol nem volt hó, csak ezen a pályán, a Tátrát átszelő völgyben fekszik észak-északkeleti tájolású sípálya, nem sok napsütés éri, a völgy és a közeli falvak is (habovka, zuberec) nagyon szépek, szinte érintetlen arrafelé a természet.

Pár éve épült modern négyszemélyes ülőlift szolgálja ki a pályát, amelynek teljes hossza piros és kék nehézségű
szaszi
38 élménybeszámolót írt
38
19 éve tag
2006.03.16. 12:29
Sziasztok
Ki tud nekem bármi infót Zverovka nevű sípályáról
azt hallottam, hogy áprilisig hóbiztos
szeretnénk még jövő héten ide ruccanni
minden infót köszönök
szaszi
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.