Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Dachstein West - Gosau, Russbach, Annaberg
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Gutjahr - 4 csillag Superior szálloda Abtenauban, Dachstein Westtől 11 km-re
ÜZENETEK (216)Időben csökkenő Időben csökkenő
no_one
14 élménybeszámolót írt
14
16 éve tag
2008.01.28. 20:25
sziasztok.

A Sporthotel síoktatója vagyok, örülök hogy lassan megélénkül majd ez a topik, bár a régió egész pontosan Dachstein-West, Krippenstein kb 35km innen (Annaberg im Lammmertal-tól ahol a szálloda van).

KedvesPac. Jó volt olvasni, hogy jól éreztétek magatokat, mind igaz amit írtál, azzal kiegészítve, hogy esti sízés is van, Annaberg-Lungötzben minden szerdán és pénteken. De majd ha legközelebb jöttök ;-)

Sanyi!
A szállás net címe: https://www.sporthotelannaberg.eu

Az én mobilom: +43 650 685 1207
hívj nyugodtan.

Köszi

Robi
sanyi1979
30 élménybeszámolót írt
30
17 éve tag
2008.01.28. 19:02
A szállás és a síoktató elérhetősége érdekelne.
Pac
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2008.01.28. 17:53
Folytatva magyar síoktató is van és a síelésen túl több programot is igénybe vehetünk, egy részét térítés mentesen. Az összes pálya és lift működött 9-16 óráig. Esti síelésre nincs lehetőség sajnos.
A játékszobában volt csocsó, biliárd és darts is, 0,5 Euro egy játék. Sílécek, bakkancsok fűtött tárolóban voltak, sőt a bakancsok is külön fűtött állványon. Sajnos volt a társaságban kettő síbaleset is, így elmondhatom, hogy a pálya alkalmazottak profin és gyorsan intézkedtek a sérültek lehozataláról és korházba juttatására. A biztosítás nagyon fontos, ne felejtse el senki. Hát jó szórakozást, ha valakit érdekel még valami csak kérdezzen.
Pac
13 élménybeszámolót írt
13
16 éve tag
2008.01.28. 17:45
Hát régóta nem írt ide senki, viszont most január 20-25 között itt töltöttünk 5 kellemes napot.
A Sport hotelben volt a szállás, itt szinte mindenki magyar: szakács, recepciós, felszolgáló, üzemeltető.
A szállás kényelmes volt, a kaja elég és még finom is. A pálya valóban 150 méter, de aszfalton lemurvázva a csúszás ellen, ami a bakancsot kissé leamortizálta. A térképpel ellentétben az összes pálya összeköttetésben van, kb 1,5-2 óra az út az egyik végéből a másikba. Ez sok és változatos pályát jelent. A hotellel szemben bolt van ami 7,30-12, és 15-18 között volt nyitva. Bank a hotel mellett. Szóval kellemes környezetben, jó pályákon sikerült eltölteni a szabadságunkat.
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.03.01. 09:26
Ernest,

Köszi a felajánlott segítséget! Már nem aktuális, mert most mondta le a részvételt az a hölgy, akit érdekelt volna. Egyébként március 11-én megyünk ki a hosszúhétvégére.
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2004.02.27. 19:24
Az nem tudom, hogy van e síoktató magyar kint. De a tanulópályán hallottam magyar oktató hangot. Én egyénileg mentem ki. De Tauplitzban van egy Soproni Srác abban tudok segíten.
Teli-kirandulas-013.jpg
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.02.25. 17:19
Ernest,

Köszi, szóval Dachstein West-en van magyar oktató? Kontakt infód esetleg van? Melyik irodától ment ki, már az is elég.
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2004.02.24. 19:03
Nem tudom itt nem nagyon hallottam magyar hangot csak a közeli Dachstein West-en
Peter Szekely
360 élménybeszámolót írt
360
9 éve tag
2004.02.23. 10:31
Van ezen a síterepen magyar síoktató?
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2004.02.10. 08:20
Köszönöm ha sikerül én is töltök fel.
Megérkeztem .Sajnos nem volt olyan idő,hogy sielni lehetett volna de azért felmentem. Nem lehetett látni semmit.Igy átmentünk Gossauba, majd Rusbachba. Mindkettő nagyon jó nincs sorbanállás két fantasztikus síterep. Rusbachban a buboréklift 8 személyes és egy kellemes 5km es pályán lehet lesíelni végig egyenletes. Van többi s de azt nem próbáltam mert ez nagyon bejött,
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2004.02.08. 19:42
Hát ezek nem valami magazin fotók, de azért jók.
12300004.jpg
12300013.jpg
12300011.jpg
Ernest
12 élménybeszámolót írt
12
20 éve tag
2004.02.07. 18:03
Sziasztok!

Jövő héten indulunk ide hosszú hétvégére valaki képeket nem tudna feltenni ,mert ahonlapon elég kevés van.
kulacs
110 élménybeszámolót írt
110
20 éve tag
2004.01.04. 17:54
Kedves Snowman!

Én most voltam az említett terepen és valóban csodálatos élmény volt. Mi időben tehát még 9 óra előtt értünk a felvonóhoz. Nagyon jól esett, hogy volt családi jegy és így az egyhetes síelésünk legolcsóbb bérletárait értük el az nap. 74,6 Euró 2 Felnőtt 2 Gyerek. Gond nélkül felértünk a 2100 méteren lévő állomásra és ott szikrázó napsütést, ragyogó pályákat találtunk. A felső állomás mellett van egy kék pálya, melyhez egy négyüléses és egy korongos felvonó kapcsolódik. A szép időben ezen bemelegítettünk, de mindenkit a 11 km-es talbfahrt vonzott. Az első szakasz, amelyik kék és a Gjaldaralm (vagy valami ilyesmi) -re vezet, nagyon szép kellemes esésű, kezdőknek is ajánlható. Csak egy helyen kell botozni rajt, ha nem vagy elég bátor jó nagy sebességet felvenni előtte. innen egy másik kabinnal vissza lehet menni a felső állomásra. Ha szépen süt a nap én ezt mindenképpen javaslom is, mert a pálya alsó szakasza innentől már délelőtt árnyékban marad. Mi nem így tettünk hanem indultunk le a nagy kalandra. Az út még egy darabig kék pályaként folytatódik, igazából egy szélesebb síút melyen nem kell kanyarogni, csak csúszni lefelé és élvezni a csodálatos panorámát. Ez egészen egy kisebb Hüttéig tart, ahol érdemes megállni és a gyengébb idegzetűek ihatnak is valami erőset mert kezdetét veszi a nagy menet. Innen ugyanis jónéhány kilométeren keresztül igazi kanyargós, szerpentines, meredek pirospálya kezdődik és bizony úgy tűnik, hogy soha sem lesz vége. Mi közben beértünk egy felhőbe is, így még látni sem láttunk sokat. A lentebbi részeken jeges, itt-ott köves volt a pálya. Sokhelyen lehet azért pihenni, de mi szinte nem is találkoztunk senkivel az utunk során, olyan érzésünk volt, hogy itt csak magunkra számíthatunk...
Hatalmas élmény volt és komoly erőpróba. Természetesen azonnal fel szerettünk volna menni a csúcsra, de ekkorra már ~12 óra elég nagy tömeg gyűlt össze az alsó állomáson. Kellett kb. 25 perc, hogy ránk kerüljön a sor. Kivártuk, feljutottunk. Ha kajálni szeretnétek délben akkor a felvonó épületében lévő Hüttét javaslom, mert ami egy kicsit lentebb van (valami faház) az elég egyszerű. Csak 6 féle étel van, többnyire virsli félék. Mi utána még egyszer lesíztünk az alsó állomásig és ekkor már ezt a részt is érte a napfény. Hatalmas élmény és csak ajánlhatom, de fontos, hogy jó sítudás nélkül ne menjetek a második szakaszra hanem a kabinnal menjetek le. Én az ilyeneket nem szoktam komolyan venni, de ezt tényleg tartsátok szem előtt) Azért számomra lehet hogy egy egész hétig unalmas lenne ez a terep ( végül is két pálya van igaz az egyik 11 km-es). Próbáljátok ki a környéken: Grossau (Dachstein West) és Loser pályáit, esetleg Tauplitz-ot.
snowman
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2003.11.10. 21:44
Obertraun/Krippensteinre gondoltam, kösz az infokat!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2003.11.07. 15:24
hello !
most melyikre gondolsz? Ramsau/Dachsteinre vagy Krippenstein/Obertraunra? Dachstein gleccserem már voltunk, igaz áprilisba, akkor nagyon szép, napos időt fogtunk ki és hóból is volt bőven, van egy nagyon szép síút a Simonhüttéig, ez kb 2200 m magasan fekszik, igaz nem preparált pálya. Most olvasom, hogy az idei szezontól újra megnyítják felsőausztria leghosszabb pályáját>>11 km, Krippensteinen
üdv
snowman
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2003.11.06. 23:19
Üdv mindenkinek! Februárban tervezünk egyhetes sielést és felmerült ez a síterep. De senki ismerős nem járt még ott. Tud valaki valami infoval szolgálni erről a helyről?
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.