Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Szauna Ausztriában topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2011.03.15. 22:01
Ha bántóan fogalmaztam akkor elnézést! Nem kívántam senkit megbántani! A felszólítás az ajtókon azért van kitéve és esetlegesen személyesen emberektől azért jön megjegyzés, mert sokan figyelmen kívül hagyják a "játékszabályokat".
A tájékoztatás sohasem felesleges, végül is tudja mindenki hogy mire számíthat!
De az Ő aspektusukból meg érthető lenne ha nem írnák ki kötelezően azt ami már náluk sok sok éve így működik..
Az hogy az uszodai részre is szól, azt sem tartom isten elleni véteknek.Úszni is jobb meztelenül mint fürdőgatyiba! :)
Egyébként hölgyeknél fokozottan gondot szokott okozni a vizes fürdőruha! Úszás utáni törölközéssel egészségesebb és praktikusabb.
Még egyszer elnézést! nem építő jellegű hozzászólásod akartam kritizálni! :)
Előzmény: (hómacsek 115162)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2011.03.15. 21:46
Félreértettél. Én tudtam hogy mit veszek és jól is éreztem magam.
De lejjeb egy fórumtárs panaszkodott, hogy felszólították hogy "vetkőzz vagy távozz:))", és pont ezért írtam, hogy az ajtón nagy betűkkel ki van írva hogy Naturista részleg, tehát jogos volt a felszólítás.
Végülis lehet hogy igazad van, hogy a pénztárnál felesleges lenne a plusz tájékoztatás? Lehet hogy Ausztriában a wellnesshez az is hozzátartozik hogy a medencében pucéran ússzunk?
Egyszóval: a hozzászólásomat építő jellegűnek szántam, hogy aki odamegy, tudja hogy mire számíthat.
Előzmény: (Tiborh 115160)
Tiborh
42 élménybeszámolót írt
42
16 éve tag
2011.03.15. 21:04
Az osztrák szaunák szerintem 99%-a normál "pucis" szauna!
Nem gondolom jogosnak hogy elvárjuk tőlük hogy ezt külön ki is írják, mert egyrészt szerintem csak mi magyarok vagyunk (legalábbis ebben) az átlagosnál prűdebbek, másrészt a normál szauna kultúra az megáll a szaunatörölköző használatánál, és fürdőruha használata az ott vétek! Amúgy ezt teljes mértékben pártolom.
Mivel a szaunázás kultúrája legkevésbé a nemiség irányába tolja el a használóit egészséges esetben, így csak rossz beidegződés azt gondolni hogy az ilyen szaunákban minket fog bámulni a fél világ!
Magyarországon, Sárváron van a fürdőben ilyen szauna! Szerintem az ország egyik legjobbja!

A csúszda király lehet! A You Tube-on nézve is erősen meredek...:)
Előzmény: (hómacsek 115158)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2011.03.15. 20:30
Volt alkalmam kipróbálni az új Amade Therme fürdőt Altenmarktban, ahol nagyon kellemes estét töltöttünk, kulúrált környezetben. Csúszda remek (félősöknek nem ajánlott).

A félreértések elkerülése végett írom le, hogy az ottani szaunavilág nevezetű komplexum ajtaján nagy betűkkel ki van táblázva, hogy ez a részleg naturista (FKK) részleg, ennek megfelelő öltözet (-lenség)kötelező.Ez vonatkozik nemcsak a szaunára, de az ottani pezsgőfürdőre, úszómedencére, pihenőtérre is.
Az más kérdés, hogy ezt miért nem írják ki a pénztárnál, ahol az esetleges "gyanútlan" kuncsaft egy szimpla szaunázás reményében jegyet vált.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.