Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Tanácskérés topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
sztomi
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2016.01.10. 13:25
Köszönöm a válaszokat, mind hasznos!
Rera, én is a hátrafele sízve oktatás híve vagyok, de néha tud jó lenni az a póráz szerintem, csak többnyire nem jól használják. Nem feszülhet, nem kerülhet terhelés alá. Vészlassító... A wedgie csak ahhoz jó, hogy ne kelljen többet mondani, mint hogy tolja szét a lécet: elronthatatlan a hóeke. Annak ellenére, hogy kevésszer kerül elő, a legtöbb sísuliban van. Saját gyermek, 3 éves, első sí lesz, a legvalószínűbb, hogy nem kellenek ilyen segédeszközök, meglátjuk.
Előzmény: (Rera 185875)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2016.01.10. 12:46
Nem értek hozzá de gondolom te vér profi vagy a témában ezért tudnál mondani baleseti statisztikát a "legveszélyesebb külső kontrollra"?
Előzmény: (Rera 185875)
Rera
318 élménybeszámolót írt
318
14 éve tag
2016.01.10. 11:36
Remélem, végül nem veszel ilyen eszközöket, és "buheraprofi" módon sem oldod meg a pórázt, mert az az egyik legveszélyesebb külső kontroll!

Tanácsom: csússz előtte, hóekében, nagyon lassan, nagyon bébipályán, hogy utánozhassa a mozgásod! Kezed tedd a térdedre, kanyarban ne dőlj ki (mint ahogyan talán téged oktattak)! Ha megfigyeled, a gyermek önkéntelenül az ívbelső felé mozdul, amikor kanyarodik. Jól teszi. Hátrafelé is csúszhatsz, hogy jobban lásd őt.

Nem az oktatáshoz kértél tanácsot, hanem az eszközvásárláshoz, de szavaim talán érdemesek a megfontolásra, még fekete ikonnal is.

Ajánlott szakirodalom:
http://www.skiculture.hu/nem-mindegy-milyen-hoeke-van-sioktatasban.html
Előzmény: (sztomi 185847)
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
Stevie.Bp.
9 élménybeszámolót írt
9
11 éve tag
2016.01.10. 09:40
Láttam én már gyereket oktatni teleszkópos horgászbottal, kihúzható kutyapórázzal, pálya széléről levágott husánggal. Egy közös volt. Magyarok voltak. Kreatívak, buheraprofik. A lécedet otthon felejtheted, de a kábelkötegelőt és a szigszalagot soha. :) Jó Csúszást!
Előzmény: (sztomi 185847)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.01.09. 21:22
Szia!

A síléc csőrösszekötőt az alábbi linken találod, a honlapon a vásárlás feltételei is megtalálhatók.
https://www.sportshop.at/edgie-wedgie-pd17667

Üdv: Korda Kálmán
Előzmény: (sztomi 185847)
sztomi
2 élménybeszámolót írt
2
8 éve tag
2016.01.09. 20:06
Sziasztok!

Gyerek oktatáshoz keresek
- easy wedge / wedgease néven is ismeretes sí csőr összekötőt, és
- mellkasra csatolható pórázos hevedert (harness).
Egyelőre sehol nem találtam belföldön. Tud valaki segíteni esetleg?

Előre is kösz!
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.